Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou Ricca s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Briggs (Hal Holbrook). K případu se ale zaplete i nevybíravý kriminalista Harry Callahan (Clint Eastwood), který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí. Harry se zastaví u bývalého kolegy a získá dojem, že Charlie by mohl být oním policejním katem. Brzy dojde k další akci šíleného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle jiného gangsterského šéfa. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zamordoval prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd. Zločiny však neustávají: kokainový král je zmasakrován a zanedlouho i policista, jenž chtěl do případu proniknout. Briggs je přesvědčen, že za vraždami stojí jeden z šéfů mafie a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován – a mrtvoly se začínají kupit… V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený televizní režisér Ted Post (Pověste je výš, Do nitra Planety opic; TV seriál The Twilight Zone), jenž směle navázal na prvotní počin zvaný Drsný Harry. Podobně, jako předchůdce, i tentokrát si styl dobově nebral žádné servítky. Bez nutných příkras, ale zato s westernovým a noirovým zápalem, bezprostředně vykreslil horoucí ulice zločinu San Francisca a nekonečnou policejní rutinu. Na filmu se mimo jiné opět podílel vynalézavý hudební skladatel Lalo Schifrin. A jako spoluscenárista figuroval Michael Cimino, jenž s Eastwoodem o rok později natočil Thunderbolt a Lightfoot, a posléze se proslavil klasikami typu Lovec jelenů či Nebeská brána. (Česká televize)

starbrejkr

Druhý středeční večer s drsným Harrym a opět kvalitně strávený večer. Mrtvol je sice o dost víc, přesto jsem se nemohl zbavit dojmu, že okouzlující syrovost prvního filmu už je trochu pryč. Naštěstí to ale kompenzuje zajímavější zápletka (jednička jí má přeci jen dost triviální) a finále na lodi stojí za to. Hodně mě taky potěšili v řadách komanda mladíčků mí oblíbení televizní herci Robert Urich a Tim Matheson. ()

DruidKarel

1785. hodnocený film: Co si budeme povídat, Clint Eastwood nebyl nikdy žádný velký řečník a jeho postavy toho nikdy moc nenapovídaly. Tentokrát tomu není jinak, zato se mu nedá upřít, že čím méně mluví, tím lépe hraje. Role policajtů, drsných policajtů mu pokaždé šly a tady si to chce pěkně vyříkat s bandou policajtů, kteří se rozhodli vzít zákon do svých rukou. Film by nebyl ničím výjimečným, kdyby tu ale nebyl Clint Eastwood. 4* filmu maximálně sluší. Kéž by se i dneska natáčely takovýhle jednoduchý, ale zároveň chytlavý kriminálky. 4* ()

agathon

Nejlepší Calahanovský opus - a nejen proto, že scénář napsali Milius s Ciminem. Fakt výborný film sám o sobě a v perspektivě celé série naprosto jednoznačně. Ačkoli je to ideologicky ještě o něco problematičtější, protože polemika nad právem samozvané domobrany tu funguje jen jako zástěrka pro jinak bezuzdné přesvědčení o platnosti "práva zbraně". Snad i proto zůstává jediným skutečně platným snímkem, odpovídajícím na tuhle paranoiu amerických 70. let, Scorseseho Taxikář. Filmy jako Magnum Force k ní totiž jen přispívaly... ()

Wormboy

Clint je stale dost drsny, obcas sa dokonca pousmeje, avsak oproti o bod lepsiemu prvemu dielu, Magnum Force podkopava dost debilna pointa. Ale inak sa to kuka dobre. ()

pakobylka

Harry je zpátky, stále stejně tvrdý a nesmlouvavý - ale jako vždycky je v nevýhodě, neboť metody jeho protivníků jsou daleko drsnější. Harryho omezuje jeho přístup k profesi: Ctí zákon, i když s ním třeba nesouhlasí - takže respektuje pomyslnou hranici, kterou nesmí za žádných okolností překročit. A pokud snad autoři scénáře chtěli předejít určitým negativním kritickým ohlasům, které se vyrojily v souvislosti s pilotním dílem, chtěla bych je ubezpečit, že Harry si svá rozhodnutí vždycky dokáže obhájit. V každém případě mu můžete znovu držet pěsti - i když jsem přesvědčená, že se obejde bez vaší pomoci. ()

kusper

Absolutně nestárnoucí klasika s Chuckem Norrisem 60. a 70. let a zároveň nejlepším režisérem 90. a 0. let =D ()

Juto

,,Magnum Force" ponúka celkom dobrý príbeh, napriek tomu, že je predvídateľný. Filmu sa tiež darí mať niekoľko úžasných poznámok, ktoré môže Eastwood povedať, a niet pochýb o tom, že akčné scény sú dosť intenzívne a zábavné. 7/10 ()

mortak

Typická dvojka. Víc mrtvol, větší rozpočet, ale úroveň filmu je nakonec níž než u jedničky. Tam když byl Harry vyrušen od hamburgeru, patřilo to do děje jako skvělá charakterizace postavy. Tady už jde jen o záminku k další střílečce (hambáč na letišti, protože máme prachy na pronájem letadla). Stejně tak střílení v obchodě, či ženské okolo Harryho. Víc se soustředit na příběh. ()

majo25

Rovnako dobré a kvalitné ako prvý film. Drsné ako je drsný hlavný hrdina. Poctivo natočenej akcie je dosť, ale Harry sa činí aj na poli vyšetrovania. Zápletka je vzhľadom na rok originálna, a super, že páchateľa neodhaľujú hneď od začiatku, má to takto punc mystérie. No a milovníci zbraní, medzi ktorým nepatrím, si určite prídu na svoje - devina Magnum je taktiež v jednej z hlavných úloh. ()

otík

Drsný Clint Eastwood podruhé jako Dirty Harry rozdává ránu za ránou, průstřely a drsné hlášky. Film napínavý, i když chvílemi hodně morbidní. Drsná kriminálka s výbornými kaskadérskými kousky a zajímavým rozuzlením. ()

Mol

NOTHING WRONG WITH SHOOTING AS LONG AS THE RIGHT PEOPLE GET SHOT! Trošku zamrzelo, že Harry v závěrečné sekvenci kdy likvidoval padouchy, nepoužil svůj magnum.44. Jinak nemám co bych vytknul. Parádní film. ()

vesper001

Svět šerifů San Francisca se v prach řítí, Clint chce vědět, zda se neocitne v... síti zlého lotra, to je myslím otázka dobrá, a zdali proto nejlepší není, udělat čistku v sortě policejní. Téma uniformovaného gangu samospasitelů bylo už ve filmu zpracováno různě: dobře, špatně i výborně. Šampionem v poslední kategorii je Magnum Force, kde se funkce inkvizitora ujímá Harry se svým kanónem a pevným přesvědčením, že na střílení není nic špatného, když jsou zastřeleni správní lidé. Druhý díl je lepší než první, to nemohu říct, protože se drží na stejné úrovni, tedy na špici. Třeba scéna, ve které se Harry projede na kapotě mafiánského auta, nemá chybu. Je jen škoda, že další Callahanovy příběhy byly spíš klopýtáním, než jízdou. Člověk má holt znát meze svých možností. ()

andrii

...míří přesně, pálí ostře. Policejní benjamínci za město čisté. Odpadlíci systému, soudci zločinu. Překročili hranici povolených pravomocí terénu, a do toho přišly potíže s Harrym, který stopl jim vrchností posvěcenou "zelenou jejich modré jízdy na červenou." ()

Radiq

Úvodní titulky, záběr na Magnum a hned skvělej hipísáckej song. Eastwoodovi podle mě western sluší víc, ale i tak to není špatná změna. Najdou se tam dobré i horší momenty. Často jsem se přistihl, že jsem si říkal: Harry, zkrať to. Mimoděk jsem se u tohohle filmu naučil počítat, kolik kdo vystřelil nábojů na jedno nabití. Celkově je to takovej průměrek, možná o něco lepší než Drsný Harry, kde byl psychopatickej záporák až moc přehnanej. Ale i kožení cajti na motorkách nebyli zrovna moc k uvěření, ale jak kosili lidi při bazénové párty nebo padoucha užívající si trojku, to se nezapomíná. A kromě toho tady Harry postřílel opravdu slušnou řádku lidí... ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook