Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

Solly

Určitě bych ho doporučil. Sice trochu ztrácí tempo v momentech, kdy dochází k rekonstrukci případu. Ale to vše vynahradí filmové odkazy, krásná, comicsová až divadelní výprava a spousta vtipů, i když někdy s příliš polopatickou pointou. ()

Titus

Mizérie a nuda. Ty herci si až moc hrají na nějakou parodii. Poslední hodinu jsem se nehorázně nudil. Radím Vám, nechoďte na to. ()

Mata

A to mám sklep a jmenovitě divadelní verzi Filipa tak rád. Kdyby byl celý film jako prvních pět minut! Ale když se objeví pitvořící se Liška, jde všechno kouzlo pryč. Vrchol jsou "dopovězené" vtipy, jako ten s muzikanty. Strašná škoda. ()

Lord Fuck

Výborné kulisy, dobré triky ale nic víc-bohužel. No a filmové tempo které ubíjí mozkové buňky, jak koncert Jitky Molavcové. Veliké zklamání ()

Shaleman

Na první kouknutí se smíchy málem počural. Na druhé kouknutí jsem se pousmál a trochu nudil. Na třetí kouknutí jsem se nudil a hledal hluchá místa, kterých je několik. A pak jsem dal tři hvězdičky. Je to pěkný film, který se celkem statečně snaží vyrovnat zahraničním parodiím ze staré školy, např. bláznivá střela a jiné, ale nesmíte se na něj dívat více krát a pokud budete, tak s několikaletou pauzou. Ale za podívání to stojí ()

Mira90

Neříkám, že bych se nebavil, ale doba mezi těmito okamžiky byla strašně dlouuuuhá a nuuuudná. Bohužel. Některé odkazy na (nejen) hollywoodské filmy jsou totiž úžasné, sám za sebe jsem rád, že díky shlédnutí Ed Wooda jsem poznal...Ed Wooda :-) ()

Hermanka

Komedie, kterou jsem objevila náhodou. Ještě že tak. Něco takového můžou natočit jen češi. V nejlepším slova smyslu. Skvělá zábava na české poměry v netypickém balení. U filmu jsem se válela smíchy, až jsem se málem koulela sudy po koberci. U takových filmů o to GO. ()

amim

Film plný naprosto geniálních vtipů a přirovnání. Ano, sem tam se najdou některé opravdu špatné, ale musím říct, že mně tenhle typ humoru fakt sedne. Navíc je to na český film totální nezvyk. Pochybuju, že se najde jinej českej film, který by se tomuhle aspoň vzdáleně podobal. A to je dobře. Zkrátka a dobře za 4*. Někdo by mohl namítnou, že tomuhle přeci nemůžu dát 4* ...A BANÁN, TEN SI OLOUPAT MŮŽU!? ()

bono22vox

pro mě osobně velké překvapení, nečekal jsem, že se mi to bude libit. Mazaný Filip funguje hlavně jako čirá zábava i jako pocta filmovému umění. Pokud mu dáte šanci, tak jako já... ()

gemi

Je hrozně zajímavé, jak se člověku během let mění vkus. Tenkrát se mi to hrozně líbilo. Sklepáky mám rád, takže jsem tomu dal plnotučné čtyři. No a dnes se mi trapností kroutily palce (Šteindler!), navíc se mezitím svět jaxi zrychlil a táhlo se mi to jako smrad. Takže snižuju na půlku. Prostě: "Nikdo mi nerozumí. Jsem... záhadný." ()

Inozuka

Mazaný filip je paskvil poskládaný z hlášek z americké drsné školy a odkazů na jiné filmy. Nicméně je to udělané s láskou k parodovanému, zahráno s radostí očividně v dobré atmosféře a s pár fakt podařenýma hlodama. Žádná extra pecka to není, ale jednou za čas ten soukromej čmuchal s prasečím čumákem potěší. ()

Oldmanka

V tomhle filmu se, pro mě, sešla česká herecká elita, rozhodně alespoň její část. Film sám o sobě mi přišel neobyčejně vtipný, a moc se mi líbila to nenápadné parodování "amerických" filmů o geniálních detektivech, a taková zvláštní atmosféra, bez které by se mi tenhle film nejspíš ani moc nelíbil ()