V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

zberatel

Vynikajuce "akcne" sceny typu ako ta odfukne lavina po vybuchu nitraku ci skoku cez roklinu siroku hadam aj 2O metrov su oku lahodiace.Co natom ze by ste sa o tu skalu rozbili ako vajce o stenu,hlavne ze je to napinave a pozeratelne.Hlavna dejova linia je o sile surodeneckej lasky a kazdy mi da zapravdu ze keby tam bola vasa sestra bez vahania urobite to iste... ()

haWranka

Není to úžasnej film. Není to ani nijak dobrej film. Ale já se dobře bavila. Je to taková průměrná oddychovka na nedělní odpoledne. ()

Psycho.R

Jestli je film, kde mi O´Donnell nevadí, pak je to tenhle. Nemam ho rád od chvíle, co se podílel na poslání Batmana do kopru. ()

Ceberus

Drastický začátek, který pokračuje neustálou akcí a ohrožením života hrdinů. Realismus nečekejte, připravte se spíše na hollywoodsky kaskadérské kousky. Co se týče herců, tak Paxton hraje parádního hajzla a perličkou pro mě osobně je Alexander Siddig (Dr. Bashir z DS9). Každý z charakterů má pak svoje jisté kouzlo, jakési komixově profilované postavičky. Toužíte-li po něčem realističtějším, pak asi nebude lepší volby než film podle skutečné události pojmenovaný podle královny všech hor, Everest. ()

danny_21

Adrenalin a napětí to má, hlavně v první polovině, potom se to zvrhne a kupí se tam přehnanosti a nereálnosti, nad kterými by Hillary, Messner nebo Rakoncaj asi nevěřícně kroutili hlavou. Herci až na Glenna mizerní, ale za tu první půlku a první silnou scénu dávám čistej střed - 50 % ()

Mik_e

Podle zdejších komentářů to vypadalo, že se chystám sledovat největší filmovou tragedii za poslední dobu. Inu, dle mého názoru to tak tragické není, takový průměr. Zajímavé prostředí, a několik skvělých momentů - když si člověk představí, že je na místě hrdinů filmu...no, nechtěl bych. Na druhou stranu, klišé je tu bohužel také dost a pokus do filmu vnést zajímavý faktor v podobě výbušniny se minul účinkem, považuji ho za nejslabší na celém filmu. Výsledný dojem je tak na 60 %, žánrově velmi podobná K2, pokud si pamatuji dobře, byla přesto zajímavější. ()

Armin82

Film = dvě fakta...první fakt je ten, že oplývá neskutečnýma nesmyslama. Vypisovat je tu nebudu, ale každých deset minut nějaká stupidita. Na konci filmu si budete jen klepat na čelo a říkat si...opravdu? Opravdu to mysleli vážně? A to ještě berme v potaz, že 99% z nás nikdy do takový vejšky nelezlo, takže co si teprve museli o filmu myslet skuteční horolezci :-D Druhý fakt je ten, že film je opravdu napínavej, má výborný tempo a hýří adrenalinem. To jsou na 99% i důvody, proč to každej dokouká, protože jinak v tom není nic. O´Donnell je asi tak herec, jako Miroslav Pelta krásnej chlap a seriálová hvězdička Robin Tunney je asi tak herečka, jako Halina Pawlowská štíhlá kráska. Trošku je mi líto uvrtávky Scotta Glenna. Aspoň ta Izabella pohladila mužské oko. Herecky katastrofa, filmařsky slušný a logicky bída...konečný výsledek průměrný a za mě 50% ()

hyena1 odpad!

V nějaké neobjevené kategorii Dčkových filmů nepochybně obsazuje první příčku. Scénář je jako by ho psali v kroužku pro mentálně retardované. Spousta neakčních "WTF" akcí, které jsou spíš k smíchu. (NE)herci, kteří většinu času buď hysterčili nebo vypadali, že si stále neuvědomují, že nevyrazili na odpolední výlet na Kokořín... I návštěva zubaře je příjemnější než tenhle odpad! ()

Nocturno culto

Kdysi, cca před 10 lety, jsem z toho byl nadšen ale po letech to lehce opadlo a plně mi došla absurdita některých scén a děr v ději ..Obsahuje to vzrušující momenty ale jako celek to drobně zaostává .. ()

Likan7

V dětství jsem Vertical limit celkem žral, ale když jsem si ho teď pustil po letech, tak upřímně koukám s otevřenou pusou jak hrozný to je. Ať už mluvíme o tricích, který jsou u jiných filmů na přelomu tisíciletí mnohem lepší, (ne)hercích, scénáři nebo logice hlavních postav po lobotomii. Hodně mě to mrzí, protože jsem měl tenhle film celkem rád. Holt někdy je nostalgie silnější a hodně nedostatků se přehlíží. ()

gemi

Zdejší hodnocení není úplně fér. Ano, je to popík se spoustou WTF, celý nápad s nitrem byl monstrózní volovina a taky nerozumím, co mezi špičkovými horolezci dělali Blbý a Blbější, ale má to kulervoucí záběry, ze kterých se udělá šoufl i člověku, který netrpí akutními závratěmi (třeba mně). Někdy prostě stačí trošku ubrat, aby to bylo dobré. Tady stačilo vynechat všechny ty pitomosti (a že jich tu je). ()

Nix

Horolezecké prostředí, hrozní herci, dobrá akce, to vše dodává filmu šmrnc a pořád se tam něco děje. Já si tento film oblíbil a nemám s ním problém. Ale nečekejte žádné drama ani propracované postavy, pořád je to akční béčko. ()

Tiiso

Mainstreamová blamáž v celé své kráse. Ta drzost producentů, kteří nám jasně tímto filmem řekli zaplať a odejdi, je možná do nebe volající. Zlatavé pozlátko halící celou tuto ostudnou maškarádu neprohlédné jen člověk, který se jde do kina bavit a nic více. To naprosto chápu, v mnoha případech dělám to samé. Říkám si, že pokud chci řádné drama je možná lépe zajít do divadla. Ale schovat výše uvedený záměr do takovéto nehoráznosti mě prostě rozčiluje. Nemám nic proti legraci a ztřeštěnosti. Ale ve filmu, který se tváří hodně vážně je to nepřirozené a popudlivé. Jít napříč zákonitostem přírody, nechat lidi lézt po všelijakých horách, nechat je tam dělat různé vylomeniny, to lze očekávat v přepisech komiksů a ne ve vážném akčním thilleru, nebo jak tento snímek mám nazvat. Nebudu se dále zde rozepisovat. Neubírám filmu jistou zručnost v akčních scénách a jistou dramatičnost, ale to je bohužel vše co lze logického a příjemného na filmu nalézt. Samotným nesmyslným příběhem jsou zmíněné kvality shazovány a já jsem prostě toto vše nedokázal hodit za hlavu a tupě sledovat osudy lidí pohybující se na plátně. ()