Tarzan

• Česko Příběh Tarzana, pána opic (více)

Mladý anglický lord se svou ženou se po tragickém ztroskotání lodi zachrání na neobydleném pobřeží Afriky. Postaví si nouzové přístřeší a čekají na příležitost k záchraně. Krátce poté, co se jim narodí syn, však oba zahynou. Osiřelé dítě objeví opice a jedna ze samic, která právě přišla o své mládě, se chlapce ujme a vychová ho jako opici. Zpočátku odstrkované "holé mládě" se však jako dospělé stane vůdcem opičí smečky. A právě v této funkci se jednoho dne setká s člověkem, belgickým kapitánem D'Arnotem, který je v Africe na vědecké expedici, a kterého Tarzan zachrání před nepřátelskými domorodci. Překvapený kapitán ho naučí mluvit a když podle důkazů a dokladů, které najde v opuštěné chatrči pochopí, že jeho tajemný zachránce je ve skutečnosti anglickým aristokratem a dědicem značného rodinného jmění, přesvědčí ho, aby s ním odjel do Anglie. Tarzan je představen anglické smetánce jako John Clayton a na svém panství se setká nejen se svým strýcem, ale také s jeho americkou schovankou Jane, do které se zamiluje. Přestože také ona jeho city opětuje, necítí se muž v prostředí svázaném přísnými pravidly, společenskými zvyky a upjatou morálkou dobře. Zlomem se stane setkání se zajatým opičákem, který byl členem jeho tlupy. John Clayton se opět stává Tarzanem, který touží po jediném. Volnosti a návratu do hlubin africké džungle. (oficiální text distributora)

chrispe

Ten příběh a jeho zpracování je pro mě děsně depresivní a proto se na Tarzana kouknu jednou za velmi dlouhý čas - a to z důvodů pohledu na, pro mě neodolatelného, Christophera Lamberta (škoda ho pro céčkové až déčkové filmy, ve kterých se objevuje). Rozhodně je to ale velmi dobrý film, kterému (pro dobu, kdy byl natočen) odpustíte i lidskou mimiku opic. ()

Kingjiri

Dobrodružná část v přírodě byla sice pěkná svojí výpravou, prací s opicema a hereckym výkonem Christophera Lamberta spolu s Ianem Holmem, ale vzhledem ke svýmu ději a téměř nulovym dialogům byla fakt dlouhá. Pasáž odehrávající se v civilizaci už mě nedokázala zaujmout vůbec ničim - mohlo určitě trochu pomoct, kdyby byl děj zasazenej do současnosti (resp. doby vzniku filmu). Nicméně palec nahoru aspoň za pěknej závěr. Jinak mě tahle klasika uplně minula a určitě se k ní nebudu vracet, dvě silnější hvězdy. ()

dakarin

Objevil jsem ještě jeden mnou neohodnocený film z doby dřívější. Hodnocení tedy odpovídá i faktu, že jsem to viděl výrazně mladší a do příběhu se dokázal i celkem vžít ;-) a hrdinům fandit a i emotivně v tom být s nima :-) Kdeže ty "loňské sněhy" jsou... ()

chlebos

Velice depresivní zpracování této klasiky. Není to prostě film ke kterému se člověk rád vrátí, ale je to asi nejlepší filmové zpracování Tarzana vůbec. ()

HonzaMag

Že by nejlepší výkon Christophera horala Lamberta? Určitě jedno z nejlepších zpracování příběhu o Tarzanovi! ()

Bobšule

Poprvé jsem tenhle film viděla ve věku deseti let a pak znovu až po dvaceti letech. Z prvního sledování si pamatuji jen úvodní scénu - bouřku, při které vypadne opičátko mámě z náručí, dopadne na kámen a zabije se. Tím pro mne film skončil. Nebyla jsem schopná ho vnímat dál. Po těch dvaceti letech se to sice zlepšilo, ale pořád mám takový divný pocit. Vizuálně je to pěkné, zahrané je to snad také dobře, ale něco mi na tomto filmu pořád vadí. Tak proto jen ty tři hvězdy... ()

10Domik10

Nepochybne zaujímavé, dobrodružné dielo o Tarzanovi - pánovi opíc, no z môjho pohľadu zároveň dosť nudné. Christopher Lambert nie je mojim obľúbencom ale musím uznať, že rolu Tarzana zahral veľmi vierohodne. ()

bono22vox

Pro mě nejlepší, nejhezčí a nejrealistictejsi pojetí příběhu o Tarzanovi. Věřím ze by ho ani dnes nikdo nenatocil lépe. A Lambert? Dokonalý... ()

danny_21

Můj první filmový zážitek z kina a hned patrně nejpovedenější zpracování nejslavnějšího divokého poloopa, cemuž výrazně dopomohl pan Lambert. Na rozdíl od dalších verzí, a´t filmových nebo seriálových, v sobě tato nese velký kus reálie, dramatičnosti a psychologie lidskosti - na svou dobu bravo ! - 80% ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Povedal som si, že keď som si už pozrel toho slabého Tarzan z roku 2016, tak si dám aj premiéru tejto klasiky. Nevidel som síce všetky verzie Tarzana ale za mňa z týchto dvoch je tento najlepší. Skvelé herecké obsadenie, výkony taktiež, krásne zábery v džungli. Príbeh je fajn. Prvá polovica filmu je skvelá a od druhej som čakal viac. Očakával som, že sa vráti skôr do džungle a tam nejaká opica unesie Jane a Tarzan bude o ňu bojovať ale asi by som chcel veľa. Každopádne koniec filmu sa mi páčil. Hudba je tiež skvelá. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobre. Dĺžka 143 min mi príde tak akurát. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Likan7

Skvělá výprava, skvělý Lambert. Samozřejmě nevím jak jsou na tom předlohy Burroughse, ale ta velmi vážná nota, se kterou je tento Tarzan natočen, mi moc nesedí. Absolutorium ale patří lidem, kteří pracovali na opicích. Jejich ztvárnění je neuvěřitelně realistické, až se v dnešní době nechce věřit, že bez triků filmaři dokázali něco takového. K lepšímu zážitku a čtvrté hvězdě hlavně schází konec, který by nebyl tak lítostivý´a smutný. No řekněte, bylo vám Jane i Tarzana líto jako mě? ()

KdG

Velmi dobré zpracování Tarzana. Jedna z mála rolí která Lambertovy sedla. (Jako by mu psali roli na tělo) A Andie McDowell opět k sežrání. ()

TSZ

Z knížek o Tarzanovi si toho moc nepamatuji, snad jen to, že byli velice zábavné. Tohle filmové zpracování bohužel nabízí spíše nudu a zmatek (zvláště jsem měl značný chaos v tom, která opice je hodná a která zlá). Celé zpracování se prostě příliš nepovedlo a je mi tak trochu záhadou, že do dnešního dne nevzniklo s tímto námětem nic lepšího. ()

Rodin

Ten film má dvě roviny. První, pralesovitá, se docela blíží předloze, ovšem jak se chýlí ke konci, začínají přímo děsivé změny. Varuji proto všechny, kdo mají předlohu v malíku a film ještě neviděli. Jane se vůbec do pralesa nedostane, natož aby ji Tarzan společně se všemi ztroskotanými zachraňoval. On taky nakonec nikdo neztroskotal. Celá záležitost s d´Arnotem, která nahradila knižní zápletku, je vytvořena zcela nově. Z Tarzana se stane civilizovaný cylindřák během pár měsíců, a následuje zřejmě nejslabší část filmu, tedy dosti násilné budování morálního poselství o zahnívající civilizaci, které vede Greystocka až k dobrovolnému návratu do džungle (ta scénka z muzea s milovaným opičákem je opravdu dost uhozená). Celkově na mě film zapůsobil dost podivným dojmem, a to i přesto, že Lambert byl jako nahá opice opravdu skvěle Tarzanovatý. V podstatě si myslím, že tento kousek se i přes výbornou kameru a africké exteriéry příliš nepovedl. Rozhodně tedy mě, odkojeného Zdeňkem Burianem ilustrovanými paperbackovými vydáními předloh z 60. let, docela slušně zklamal. ()

karlee

S těžkým srdcem pouze za tři, i když objektivně jde o velmi dobré zpracování, realisticky pojaté, výborně zahrané. Ovšem nyní po letech už jsem se místy trchu nudil, dobrodružné filmy už mě tak nebaví. ()

Clark_Kent

Christopher Lambert je ten nejcharakternější a nejcitovější Tarzan. To nejlepší dobrodružství Johna Claytona, hlavně ten cit pro zvířata mě strašně oslovil. Fantastický snímek s jěště lepším srdcervoucím závěrem návratu do hlubin africké džungle. ()

Mykhaluu

Ano, prázdninové kino někdy kolem čtvrté páté třídy... Film který svým realistickým zpracováním byl docela slušný nášup na naše hlavičky! Vždycky mi přijde líto, jak hluboko z lijány nakonec do béčkových filmů Christopher Lambert dokázal spadnout... ()

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

19.06.2020

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (více)