Tarzan

• Česko Příběh Tarzana, pána opic (více)

Mladý anglický lord se svou ženou se po tragickém ztroskotání lodi zachrání na neobydleném pobřeží Afriky. Postaví si nouzové přístřeší a čekají na příležitost k záchraně. Krátce poté, co se jim narodí syn, však oba zahynou. Osiřelé dítě objeví opice a jedna ze samic, která právě přišla o své mládě, se chlapce ujme a vychová ho jako opici. Zpočátku odstrkované "holé mládě" se však jako dospělé stane vůdcem opičí smečky. A právě v této funkci se jednoho dne setká s člověkem, belgickým kapitánem D'Arnotem, který je v Africe na vědecké expedici, a kterého Tarzan zachrání před nepřátelskými domorodci. Překvapený kapitán ho naučí mluvit a když podle důkazů a dokladů, které najde v opuštěné chatrči pochopí, že jeho tajemný zachránce je ve skutečnosti anglickým aristokratem a dědicem značného rodinného jmění, přesvědčí ho, aby s ním odjel do Anglie. Tarzan je představen anglické smetánce jako John Clayton a na svém panství se setká nejen se svým strýcem, ale také s jeho americkou schovankou Jane, do které se zamiluje. Přestože také ona jeho city opětuje, necítí se muž v prostředí svázaném přísnými pravidly, společenskými zvyky a upjatou morálkou dobře. Zlomem se stane setkání se zajatým opičákem, který byl členem jeho tlupy. John Clayton se opět stává Tarzanem, který touží po jediném. Volnosti a návratu do hlubin africké džungle. (oficiální text distributora)

malyLibor

Musím říct, že tento film mne moc zklamal. Je to klasické americké ztvárnění literárního díla - jsou tam možná stejná jména hrdinů, ale s literární předlohou to nemá pranic společného. Proto dávám jen dvě hvězdičky. Kdyby se film jmenoval třeba Příběh opičího chlapce, dal bych asi i 4, tak špatné to nebylo... ale prostě s Tarzanem to nemá společného nic... snad jen to, že hlavní hrdina vyrůstal mezi opicema. ()

Fallstock

Nebylo to první setkání s opičím mužem. Kdysi jsem viděla jednodušší až naivnější verze o Tarzanovi. Tady ani tohle oslovení nezazní. Přesto si troufám tvrdit, že lepšího "divocha" jsem ještě neviděla. Herec se na roli úžasně hodil a měl i své aristokratické rysy, ačkoliv byl vychován opicemi. V džungli měl film větší spád a v civilizaci to zase jiskřilo pohrdáním jeho osobou. Vztahu Tarzan a Jane tady nebylo přáno. Na dobrodružné filmy moc nejsem, ale tohle bylo něco jiného. ()

Markus2

Nejlepší Tarzan co znám. Zvláštní, napínavé, dá se na to koukat opakovaně. Všechno je uvěřitelné a tak reálné i bez digitálních triků. Lambert hraje naprosto skvěle, klobouk dolů. Líbil se mi v této roli mnohem, mnohem více, než v Highlandrovi. Původní 3 hvězdičky zvýšeny na čtyři po shlédnutí verze z roku 2016. ()

Xmarc

Moc pěkně provedené, prostředí, kamera, dokonalé masky opic, podání jejich projevů, gestikulace... paráda. Výkony herců taky bezva, od Tarzana prcka až po Christophera Lamberta, i těch ve vedlejších rolích. ()

babuška

za mně za tu dobu nejlepší zpracování tohoto úžasného příběhu o lásce, o přírodě a úctě ke všemu živému ()

madpepek

Tohle je jediný filmový Tarzan který se alespoň trochu podobá tomu knižnímu. Lambert pro jednou ukázal že umí hrát. ()

FireFox

Tak jo, když mi bylo dvanáct a viděla jsem tuhle pecku v kině, plánovala jsem jak odjedu do pralesa a budu žít s opicema. Paráda, ne? ()

Clar

Proč se zatím žádnému filmu nepovedlo navodit takovou atmosféru, jakou má knížka? Mluvím o prvním dílu knížky, ty další už měly kolísavou kvalitu... ()

padlar

Velmi dobře zpracovaný příběh oblíbené postavy mého dětství. Pravděpodobně nejlepší, které jsem zatím viděl. ()

Barquero

Spolu s Highlanderem nejlepší role pro Lamberta. Příběh a zpracování Tarzana je důstojné a nemá cenu se snažit o nějaké další zpracování, protože tenhle film se nedá - s velmi charizmatickým Lambertem - jen tak překonat. ()

billcarson

Nejlepší Tarzan v podání Lamberta co znám, Wolf Larsen by se mohl učit jak to má asi vypadat, nestačí jenom žrát banány s bobulemi, ale taky něco mít v makovici a nehrát vylepšeného Čitu. ()

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

19.06.2020

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (více)