Falko

Tak a opät sa mi dostal pod ruky film o cestovani v case, ktore mam tak rad a pod produkciou su podpisani aj George Clooney a Steven Soderbergh. Co by ste robili, ak by ste sa dostali az do takej buducnosti, pricom zistite, ze uz ste pred par rokmi zomreli? Adrien Brody sa bude snazit nielen zistit, kto ho zabil, ale pokusi sa zmenit aj osudy niektorych ludi. Ak sa vam zda, ze som vela z deja prezradil, tak ani zdaleka to tak nie je, pretoze do 40 minut od zaciatku filmu v tom budete mat aj tak chaos a potom bude dej filmu stale viac a viac jasnejsi. Okrem Brodyho si tu zahrala aj sympaticka Keira Knightley ale takeho Daniela Craiga som takmer ani nespoznal. John Maybury je neznamy anglicky reziser, ktory natocil asi len jeden znamy pozitivne hodnoteny snimok na CSFD z roku 1998 LASKA PROKLETA, kde si zahrali Derek Jacobi, Daniel Craig alebo Tilda Swinton, inac ostatne jeho filmy su nezname... _______ Adrien Brody - (Jack Starks) +++ Keira Knightley - (Jackie Price) +++ Kris Kristofferson - (Dr. Thomas Becker) +++ Jennifer Jason Leigh - (Dr. Beth Lorenson) +++ Kelly Lynch - (Jean Price) +++ Brad Renfro - (Cudzinec) +++ Daniel Craig - (Rudy Mackenzie) +++ Laura Marano - (Malá Jackie) +++ ()

Xmilden

Jen nápad prostě někdy nestačí.... Zpracování je takové všelijak unylé a přestože se film s blížícím koncem začne tvářit opravdu chytře a emoce se dostaví, nemůžu zapomenout na více než hodinu kdy se toho zase až tolik neděje. Brody nehraje špatně a Keira nevadí, ale slabší režie z tohoto zajímavého snímku nevytěží nic co by stálo za větší počet repríz. 60% ()

Rex Mundi

Keby tento film prinášal niečo nové, búral nejaké klišé alebo skomplikoval zápletku na hranicu zrozumiteľnosti, mal by možno šancu stať sa kultovým, prevratným alebo vysoko hodnoteným príslušníkom žánru, scifistickou verziou Preletu nad kukučím hniezdom, či mladším bratom Dvanástich opíc. Na druhej strane ho pred opačným osudom a pobytom v brakovom pekle zachránila práve jeho jednoduchosť, prirodzenosť a prijateľné množstvo použitých klišé. A tak sa pohybuje niekde v strede záujmu i kvality. Je to proste klasické, hoci príjemné sci-fi s tematikou cestovania v čase a uzavierania kruhu. Adrien Brody je ako stvorený na role melancholických, životom skúšaných mužov, ale Keira Knightley ma nijako extra nepresvedčila o svojich hereckých schopnostiach. Kamerové a strihové hrátky typu „blízky záber na mihalnice a horiacu cigaretu spoza ucha Keiry“ sa mi zdali zbytočné - neboli vo filme ani pravidlom ani spestrením. Tri hviezdičky plne zaslúžené, ale nič viac a nič menej. ()

Boss321

Snímek, od kterého jsem nečekla žádné zázraky a o to víc jsem byl překvapen. Slušný thriller s poměrně originálně zpracovaným tématem. Výkony Keiry Knightley a Adriena Brodyho byli výborné, především Adrien se mi velmi líbil. Johna Mayburyho moc neznám, ale myslím, že tohle je asi jeho dosavadní vrchol. ()

Sarkastic

Když jsem film zhlédl poprvé, nevěděl jsem co ci o něm myslet. Avšak na druhý pokus jsem se přesvědčil o kvalitě tohoto díla. Pro mě tohle byl první film, kde jsem spatřil Adriana Brodyho a nezklamal mě. Látka filmu mi přišla velice zajímavá a zajistila i slušnou atmosféru. Těch 5* dávám za to, že jsem o filmu přemýšlel i dávno po jeho skončení. ()

• Film je částečně natočen na motivy románu Jacka Londona "The Star Rover" (u nás vyšel pod názvem "Tulák po hvězdách"). (Terva)
  • Anne Lambton mala pôvodne hrať postavu sestry Hardingovej (Mackenzie Phillips). Počas natáčania však dostala pankreatitídu a nebola schopná pokračovať v natáčaní. (misterz)
  • Záběry s vyšilujícím Adrienem Brodym (Jack Starks) uzavřeném v boxu byly skutečné. Herec požádal režiséra Johna Mayburyho, zda by ho tam nechal zavřeného, i když se zrovna nenatáčí, aby tak mohl procítit zoufalství své postavy. (hot_spot)