Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Lovec prasat

Skvělá fúze komedie, akce a zombie hororu, plná nadhledu, zajímavých nápadů a s velmi sympatickým duem v ústředí. Navíc dobrá pocta žánru filmů o pomalu kráčejících nenažrancích. Celý článek zde. ()

Demonic189

Prva polovica je NENORMALNA, este raz - N E N O R M A L N A, lenze v polovici sa stroj akosi pomaly zadrhne a nie a nie ho do konca opat nakopnuť :-( Preto "len" 4* ()

mattpro

Tento film mi proste sadol. Nie som nejaký nadšenec britského humoru, Pegga ale mám rád, a v tomto filme stvárnil "superhrdinu", ktorému nevychádza vždy všetko podla plánov. Veľmi podarená hororová komédia. ()

tomikan

Uprimne se tesim z kazdy spoluprace Pegg+ Frost, navic britska suchost, klid- az apatie a nadhled situacim jako zombie apokalypsa neskutecne sedi, atmosfera, ze ktery hollywood udela drama, pribeh o hrdinstvi, nestastny lasce a o slzy rikajici si konec, je britska varianta prirozenejsi a bezvychodny atmosfere dokonale sedne. Konec si zasluhuje i posledni hvezdu. ()

Doski

Lepší než Zombieland, ale jenom díky výkonu Simona Pegga, Nicka Frosta a skvělému britskému humoru. Vtipné scény se dobře mísí s těmi vážnějšími. Skvělý scénář (některé ty scény jsou fakt neuvěřitelné), režie ok, herci jak zmíněno dobří. Nezbývá než dodat, že by každý měl mít svojí oblíbenou hospodu, do které by se v případě nějaké katastrofy měl dostavit. 78% ()

SalamanderG

Zombies, kteří se vesele snaží dostat všechno, co se hýbe a co si budeme povídat, nějak zvlášť se jim to nedaří. Že by to snad bylo tím, že to jsou snad nejretardovanější chodící entity, jaké měl filmový průmysl tu čest vytvořit ? Skvělá kombinace strachu a euforie Vás nenechá chladnými a nízké IQ snad všech postav už vůbec ne. Nejlepší film od Pegga a Frosta ()

Nocturno culto

Místy velmi vtipné, jindy trošku hlušší místa ale ve finále to stojí za to ..Scény s likvidacemi zombíků pomocí nejrůznějších bizarních nástrojů mají šťávu a gore nádech ..nejlepší je úplný konec, dokonalá tečka .. ()

mirra66

Jak prožít konec světa? Jedině s brambůrkama, pivánkem a nejlepším přítelem Edem, kterého nerozhodí NIC, ani ten konec světa. Kdo neviděl, tomu jediná rada, seznam se s touto komedií, s tímto TOP zombie filmem. Zkrátka, až k tomu dojde, chce to klid, pohodu a zajít někam na točený, třeba k Winchesterovi. 85% !!! ()

Lupes

V rámci žánru výborné. Nenudí, pobaví, byť vtipnější je možná první půle bez zombíků. Britské reálie tomu dodávají šmrnc, atmosféru podtrhují Queen. Paráda! :) ()

Nix

Kombinace komedie a zombie se moc často nevidí, ale tady se to povedlo. A film mi nepřišel jako pouhá parodie, z něcěho se čerpat musí. A člověk se fakt zasměje, jedna z těch fakt dobrých komedií, kterou stojí za to vidět. ()

rublik05

Abych byl upřímný, tak jsem od Soumraku mrtvých čekal mnohem víc. Simon Pegg i Nick Frost jsou jako vždy sympaťáci, ostatní herci taktéž vcelku ujdou, film má hned několik fakt výborných scén, natočen rovněž není nejhůř, největší problém vidím v příběhu. Tady mi přišlo, že nebyl úplně využitý potenciál, zejména co se týká humoru. Možná je to tím, že mi anglický humor příliš nesedí, kdo ví, každopádně jsem toho názoru, že z dané látky šlo vytřískat mnohem, mnohem větší parádu. 6/10. ()

Threepwood

Dobrá,vtipná a nápaditá zombi komedie,ale na vrcholná díla žánru jako Braindead nebo Evil Dead to rozhodně nemá.A herecké obsazení mohlo být zajímavější. ()

EnaXtou

Povedené, řekl bych spíše parodie než pouhá komedie, ale já mam prostě britskej humor rád. Sem se ten černej navíc sakra hodí. ()

renegrido

Trochu neoriginální, zombíci mi silně připomínají Resident Evil. Přesto pro mě má tento film své kouzlo, hlavně v tom spojení horor-komedie. ()

Ed2

Těšila jsem se na něco ve stylu Jednotky příliš rychlého nasazení, ale tahle rozvleklá nevtipná nuda mě spíš zklamala. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)