Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Haide

Doopravdy miluji anglický humor, kterým tento film jen přetéká. Některé okamžiky jsou doopravdy nezapomenutelné a jedná se o perfektní komedii, která si utahuje ze všech klišé zombie žánru. Nácvik zombie výrazu nebo například metání gramofonových desek po dvou (klasicky zpomalených) zombie na zahrádce je úžasné. ()

AxelWers

Keď si dáte do kombinácie komédiu a horor a toto zakryjete britskou vlajkou, tak sa asi ironicky pousmejete, že toto nemôže fungovať. Ale ono to funguje a to je to príjemnejšie prekvapenie. Škoda len, že záver sa začal akosi naťahovať. ()

PEZ

Ta ista zostava ludi ako neskor v podobne vydarenych kuskoch Paul a Scott Pilgrim. Ten isty vydareny typ anglickeho humoru. A ten mi nenormalne smakuje. Vyborna hra so stereotypmi, vyborne napady. Edgar Wright, Simon Pegg a Nick Frost dokazali spravit skvelu komediu s tonami napadov tak, aby zaroven vzdali poctu Zombie zanru. A prepasovali sem aj nejaky tie vazne sceny, ktore neposobia nasilu. Simon Pegg to zahral paradne. A este jedna vec - hudba. Vybrana s nadhladom a dokonalo. Tento filmik bude kult. Ak im uz nie je... ()

Desdemone

Můj zombie biják číslo 1, když už pro nic jiného, tak pro svůj ryze britský původ a přístup. Kromě Morana, který si konečně zahrál i něco jiného, než "jen" dalšího Bernarda je příjemné, že se tu sem tam mihnou jiní britští herci, jejichž účast ve filmu vždy potěší. Humorné scény možná nejsou prvoplánově komediální, jejich síla ale tkví v absurditě nastolených situací. Konec potěší, zanechá na tváři úsměv a dodá pocit, že zombie apokalypsa jednou možná nebude zas tak hrozná. ()

Ondr@932

Hodně perfektní nápad jak si udělat srandu ze zombie filmu ... Hodně zábavné, skvělé herecké výkony! Hodně jsem se nasmál ... Ale film má pár i hluchých míst .. Jednotka příliš rychlého nasazení od tohoto režiséra se mi líbila o chlup víc. Ale i tohle nemá chybu! Pecka! 80% ()

NightPorter

Supr, sice o fous horší než Jednotka příliš rychlýho nasazení, ale zato luxusně obsazený všema těma známejma ksichtama ve vedlejších rolích, srdce fandy britcomů plesá. ()

1Legend1

Tak jsem se dal do druhého komedie-hororu(po Zombielandu) a dopadlo to...já ani nevím jak:D začátek slušný, prostřední pasáž skvělá, ale od té doby, co se sjednotí celá skupina šesti lidí to začne dost ztrácet a právě od té doby mě to vlastně až do konce nudilo. Každopádně koho musím pochválit tak to je Simon Pegg, byl vynikající. Přesně takovýhle člověk se do té role hodí. Když se na to ale zpětně podívám, tak to nebyl špatný film a i přestože vzhledem k očekávání(po Zombielandu vysoká) mírně zklamal, tak i příště se nebudu bránit tomuto typu filmu. 70% ()

redwik

Prvý diel z Cornettovej triĺógie som si pozrel až nakoniec, no nakoľko filmy na seba nenadväzujú, nevadí to. V tomto filme som sa jednoznačne najviac zasmial na scéne, kde Simon Pegg (mimochodom pomaly sa dostáva do mojej TOP10) preskakuje plot. Síce Hot Fuzz sa mi celkovo páčilo viac, no tu to bolo neskutočne vtipné. A pousmial som sa aj na tom, že Shaun pil pivo z rovnakých pohárov ako v The World's End. A samozrejme, Martin Freeman, aj keď iba na cca pol minútu. Tento anglický humor a aj Edgarove Wrightove rýchle prestrihy mi proste sedia, preto dúfam, že táto trilógia bude mať aj nejaký ten štvrtý prídavok. ()

Plechpetr

Simon Pegg je opravdu rozený komik. Film utáhne po herecké stránce sám. Britského humoru tu je opravdu hodně, zombie jsou tu vstřícné hloupí a nijak nepřehání. Prostě sofistikovaná komedie! Paráda! ()

pepa3rd

Začátek mě opravdu hodně chytnul, ale postupně to celé tak nějak zuačalo upadat a ke konci jsem se už vcelku nudil. Takový Zombieland mě bavil mnohem víc. 60 % ()

anitae

Celkem nudní mrtváci, několikrát jsem se zasmála, ale většina nebyla vtipná. Pobavil konec, kdy si kámoši na život a smrt spolu zahrajou počítačovou hru :) slabé 3* ()

Drom

Na komedii to, pro mě, nebylo zas tolik vtipný. Mě nijak extra nebavil ani Big Train, takže se to dalo čekat. Ale má to své dobré momenty, mezi které počítám i tu dvouminutovou cestu do obchodu a zpět po noční kalbě. Já mám prostě úchylku na dlouhý scény beze střihu. Jinak... no dejme tomu. Pokud bych měl nutkání si pustit nějakou blbinu zahrnující zombáky a idioty, přičemž opakované shlédnutí v budoucnu mi nabízí možnost najít více odkazů a narážek, tak proč ne. Navíc některý efekty i masky, vzhledem k rozpočtu, byly super. Nepočítaje fakt, že se ve filmu objeví představitelé Bernarda a Fran (totální štěk v dobrý scéně) ze seriálu Black Books. Mannyho, pokud se tam objevil, jsem si nevšiml. Prozatím ale dvě hvězdičky a něco navíc. Možná v budoucnu i tři, až se jednou dobře vyspím. P.S.: Dylan Moran se ptá, co budou dělat v hospodě? ()

tranquill

"Vezmeme si Petovo auto, zajedeme k mámě, vlítneme dovnitř postaráme se o Filipa (je nám to líto, Filipe..), popadneme mámu, zajedeme k Líze, tam se schováme, dáme si čaj a počkáme, až se to uklidní..." To je to správné, britské, řešení problémů! A také režie je v případě této crazy akční hororové komedie perfektní. Prostě maximální zábava, že by se krve dořezal :-)) "Blbče, to bylo první vydání!" ()

kondor77

Příjemná hororově komediální jednohubka. Od tak talentovaných tvůrců, bych ale čekal víc. Zajímavý komentář Matty. Edit ke dni 15.5.2023. Jsem musel být v bezvědomí, když jsem film recenzoval. Jeden z nejlepších filmů všech dob na kterém jsem se navíc učil angličtině. ()

Razzor_82

"Asi budeme muset zabít votčíma" Městská zombie apokalypsa po anglicku. Pro mě nejvtipnější film bláznivé dvojky herců  Pegg+Frost. Jednoduchá zápletka, napětí a trefný humor. Takhle si představuji hororovou komedii. 7/10 ()

Shizle

Shaun of the Dead, nebo taky mnou preferovaný alternativní název - Shaun vs. the World, protože tady stejně jako Scott, bojuje Shaun, proti úplně všem. Wrightova dnes už legendární zombie komedie, které postavy byli zombíci už dávno předtím, než vypukl nějaký virus, a ve které téma nemrtvých, slouží spíše jako vedlejší housle hlavnímu tématu problematických vztahů mezi rodinou, kamarády, a i partnery. Na tomhle filmu miluju fakt spoustu věcí, Edgar je hračička a tady to dává najevo nejen režií, ale hlavně naprosto vynikajícím scénářem, ve kterém žádná věta není navíc, všechno má nějaký význam a divákova stoprocentní pozornost je při sledování naprosto zásadní. Zároveň výborné herecké obsazení, které si hrozně užívá své problematické role, a zejména Simon Pegg, který každým svým výrazem vytváří miliardu legendárních scén. Moje nejoblíbenější scény jsou pak dvě TÉMĚŘ totožné, kdy jde Shaun před a po vypuknutí viru na nákup... Čirá genialita nejen díky Peggovi, ale hlavně díky výborné kameře a spoustě drobných nápadů v pozadí. Bohužel, potom co se partie přesune do Winchestrovky, pro mě film na chvíli tak trochu ztrácí dříve nastolené tempo, které se navrací, až když se hlavní postavy doškrábou do sklepa. Potom už genialita pokračuje až do úplného konce. Pořád je pro mě ale první díl Cornetto trilogie naprosto výborný a kdyby se mě někdo zeptal, co tak miluju na Edgarově stylu, odkázal bych ho asi právě sem. I OWE YOU ABOUT 15P. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)