Jason Bourne, bývalý zabiják CIA trpící ztrátou paměti, se domnívá, že se mu podařilo utéct před vlastní minulostí a se svou přítelkyní Marií si užívají klidu v jejich dočasném domově v zapadlé indické vesnici. Ale i tam jsou vystopováni. Jason s Marií místo kvapně opouštějí. Mezitím byli v Berlíně zavražděni dva agenti CIA a vše nasvědčuje tomu, že je zabil právě Bourne. Znovu se tak kolem něj začne stahovat smrtící smyčka a Jason se opět vydává na cestu. Je odhodlán vypátrat strůjce falešného obvinění a přitom postupně objevuje i svou ztracenou minulost. (TV Nova)

george82

Já nevím no. Nepřihlížím na hodnocení jen kvůli prvnímu dílu? Mám z toho pocit jako v puse po celovečerním spánku. Musím si vyčistit zuby, abych o tom mohl napsat....a nic. Dech super film už tak ne. ()

Andreas17

Jen skvělé pokračování jedno z nejlepších akčňáků. Jsem rád, že si svou kvalitu drží dál. Výborný film, výborný Matt Damon. ()

Astinas

Matt Damon je skvělý herec a James Bourne je jeho druhé krycí jméno... teda mně se vždy vybaví Bourne, když se řekne Damon. Střih je dokonalý, jeden z nejlepších, co jsem zatím viděl a kamera je dosti zajímavá, už jen tyto dva faktory, dodávaji na vyjímečnosti tohoto snímku. Člověk až žasne, co všechno se Jason Bourne musel naučit, aby byl nejlepším agentem a je to tak udělané, že o tom divák ani jednu minutku nepochybuje. Ne jako Bond, který má vychytané věcičky, tím však nechci hatit Bonda. Líbil se mi Roden i Urban, ale Cox mi neseděl, to je asi jediná chybička. Dokonalý akční thriller s Mobyho písničkou na konci filmu a mimochodem ten konec je taky povedený, takový pohodový a zároveň člověk si řekne - on je fakt borec! ()

kubilov

Hlavní kapitán marňáků Matt Démon se rozhodl pro vendetu za svou krásnou a milovanou Potentu. Stále tuhle sérii tak nějak nechápu, pro mě to už asi navždy bude zcela béčkový "spy movie". Ale za ty dva Karlose (Urban, Roden) a za to, že automobilová honička nebyla v malém červeném autíčku z cereálií, budu ještě benevolentní. ()

Kubi21

Pro mne o chlup lepší než jednička a hlavně skvělá příprava pro famózní zakončení v podobě Bourneova ultimáta. ()

Pitryx

Tak nevím, mně se to zdálo ještě horší než první film z této série, protože už to je přeci jen ohřívaná polévka. No, dám nějaké plus za Bourneho "umění", ale jinak jsem se nudil a i dost přejížděl. 2012081810201/10825 ()

anyonecek

Dá se říct, že je to úplně stejné jako 1 díl. Většina stejných herců, i příběh je velice podobný i akční scény (viz naháněčka s autama). Ale je to přece jen lepší jak 1. díl. Nenašel jsem zde tolik hluchých a nudných momentů a mělo to pořádnej spád od začátku až do konce, takže sem se vůbec nenudil. Docela jsem po 1. dílu nevěděl co očekávat od toho 2., přeci jen většina podobných akčňáků jde dost dolů, ale toto není ten případ. ()

Havala

Dějově mnohem zajímavější než první díl. Herecky mě v této roli Damon moc neoslovil. Normálně podobný špionážní žánr miluju ale této sérii nějak nemůžu dojít na chuť. ()

helrohir

Oproti "Bourne Identity" príbeh a napätie o niečo povyrástli, ale stále to nie je na plný počet. Zmena režiséra a celkového poňatia filmu je viditeľná už od začiatku, a to nielen na základe šialeného strihu a roztrasenej kamery, ktorá dodáva filmu hutnejší a uveriteľnejší ráz, hoci miestami aj zmätočný.Veľkou premenou prešla aj samotná hlavná postava, Jason Bourne, ktorý už nie je len zmäteným človekom pátrajúcim po svojej identite, ale stáva sa z neho človek s jasnými cieľmi a prioritami, postupne rozpletajúci vlákna svojej minulosti. Jeho charakterová zmena, na základe ktorej je počas celého filmu poriadne naštvaný, je vzhľadom k strate ktorú zažil úplne pochopiteľná. Akcie tu nie je až tak veľa, na druhej strane sme stále zasypávanými rôznymi napínavými situáciami, takže až tak veľmi tu nechýba, nuž ale aspoň naháňačka v Moskve dokonale nahrádza predošlé akčné suchoty. Ostatné aspekty, ako hudba, herecké výkony atď. sú na vysokej úrovni, ale to najlepšie v rámci Bournovej trilógie prišlo až nakoniec. ()

Berry0153

Když jsem plně natěšená z jedničky viděla tehdy před deseti lety trailer (uf to to letí), totálně mě ta smrt na začátku naštvala, že jsem to ani nechtěla vidět. Ono upřímně, ani jsem o moc nepřišla. Příliš mnoho honiček a rvaček, které samozřejmě musela kamera "autentincky" zabírat. No, mě z toho akorát tak rozbolela hlava. Napětí bylo taky mizerné. Herci však zahráli své role dobře a stejně tak úžasná hudba Johna Powella opět nezklamala. 65% ()

JosefTomas

Greengrass pojal Bourna jako zážitek, a jeho práce s kamerou dokáže držet diváka ve větším pozoru, než předešlý díl. Zároveň mu ale jde naproti díky formě záběru a jistá roztřesenost dodává na autentičnosti a naléhavosti. Škoda, že se v tom zhlédlo tolik neumětelů, kteří tento styl hojně prosazují a používají, ale nechápou, v čem kouzlo Bourna je. ()

mrclTV

Je to akčnejšie, je tu viac tesných únikov, viac flasbackov do minulosti, ale prekvapivo aj viacej dier v deji. Napríklad ako sa Jason dozvedel, kde je Abbot a dostal sa priamo k nemu? Podobných detailov sa nájde viacero. Je to stále dobré, ale už trošičku zaostáva v porovnaní s jednotkou. A tiež mi vadila roztrasená kamera, ktorá síce pridávala na vypätosti ale zároveň aj na neprehľadnosti v akčných scénach (to mi vadí dosť často, nepáči sa mi tento prístup k práci s kamerou). Vyvrcholenie v Moskve je famózne, i keď mám pochybnosti, či by Gazík pretlačil Géčko. Ale pozeralo sa na to dobre a stále ide o veľmi kvaltiný film. ()

johnsnow

Aj dvojka sa vydarila a zmena režiséra podľa mňa prospela. HERCI: Zo starých šeci rovnako good ako minule. Roden ako záporák vynikajúci, Urban ako jeho sluha taktiež, zvyšok už nezaujímavý. AKCIA: Menej ako v jednotke, V podstate sú tu 3 akčné sekvencie: Na začiatku jedna nič moc naháňačka, v strede celkom dobrý one by one súboj a na konci výborná autonaháňačka ulicami Moskvy. Som spokojný a teším na 3 diel. ()

0verseer

Čo môže byť lepšie ako (prvý) Bourne? No predsa poriadne nasraný Bourne. Ten je v dvojke hnaný opäť tieňom svojej neistej minulosti, nezodpovedanými otázkami a pomstou či skôr lepšie povedané vykúpením. A samozrejme aj tentoraz to Damonovi perfektne "sedí". Po celý čas je tempo nastavené pekelne vysoko, pričom aj pokračovanie stále platí za nadmieru podarený thriller a inteligentný akčňák, v ktorom Bourne sakum-prdum zabil len jedného chlapíka, čo sa dnes už len tak ľahko v danom žánri nevidí (ak ma teda pamäť neklame a nerátame vraždu Neského a jeho ženy). K tomu skvelá hudba a podmanivé, nie zrovna prívetivé, prostredie Ruska v závere, ktoré pripomenulo zasneženú opustenú usadlosť v prvej časti. Tak aby som sa už toľko zbytočne nerospisoval, snáď postačí záverom konštatovanie, že The Bourne Supremacy je lepšie ako úvodná časť! ()

PlayEasy

Paul Greengrass rozmetal jakékoliv počáteční obavy spojené se změnou režiséra lusknutím prstů. Vzal Bourna do ještě ponurejších destinací (Berlín, Moskva ;), zintentivnil flashbacky i pronásledování. ...A potom už to bylo vše jen na Mattovi - a ten se se vším popral dokonale. 100% ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

30.07.2014

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (více)