Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé. (oficiální text distributora)

heroin88

Film o narušených dievčatách, z prostredia psychiatrickej liečebne. Winona vkuse fajčiaca Gauloisesky mi bola celkom sympatická a zároveň aj nesympatická. ()

Lucy.Anna.N

Celkem povedený film s prostředí psychiatrické léčebny. Hlavní role zde hraje Winona Ryder, která hraje roli mladé ženy Susanny Kaysevové. I když hlavní roli hrála již zmíněná Winona zcela určitě jí zde plně zastínila Angelina Jolie, která předvedla jeden z nejlepších hereckých výkonů z celé její kariéry, a právem za něj získala oskara. ()

aeen

O tom, jak se chová personál k pacientům nás poučil Přelet nad kukaččím hnízdem dokonale. Narušení si jde svou zcela osobitou cestičkou, která musí potěšit každého filmového fanouška. Ač se Wynona Ryder poctivě snažila, Angelina ji převálcovala bez větší námahy. Veškeré ženské herecké osazenstvo si zaslouží obrovskou pochvalu. Nechybí tu silné momenty, hlubší zamyšlení ani čistá lidská/ženská živočišnost. Pecka. ()

Lucka..

Velmi zajímavý děj, skvělý Oscarový výkon Angeliny a parádní výkony všech dalších hereček v hlavních rolích, ovšem občas (podle mě) trochu zmatený a režijně nezvládnutý děj. Příběh odehrávající se na psychiatrické klinice připomíná skutečný život, díky čemuž se divák snadněji vžije do děje Bohužel snad jen tohle málo se dá na tomto filmu pochválit. Pro ony ženy v hlavních rolích 6/10. ()

Baruska92

Působivý příběh mladé Susanny, která se vymyká normám běžné společnosti a končí na psychiatrii, kde jí diagnostikují /hraniční poruchu osobnosti/. Ta se projevuje nejistotou, vnitřním chaosem a neujasněnými cíli a hodnotami. Líbí se mi herecké obsazení ve filmu. Winona Ryder (Susanna) a Angelina Jolie (Lisa) si zde zahrály pacientky psychiatrické léčebny a jejich výkon je obdivuhodný. Příběh naprosto přesně popisuje příznaky hraniční poruchy osobnosti a vystihuje její chování. Podle statistik touto poruchou trpí až 3% z nás. S touto poruchou se však dá naučit žít, pokud na sobě pracujete a ona s dospíváním postupně vymizí. ()

NagatoPein

Veľmi tichá a jemná vec, ale myslím si, že každému dokáže byť neskutočne blízka, pretože rozpráva o skutočných pocitoch, ktoré 90% populácie niekedy zažilo. Dobrá dráma. 80 pre mňa jasných. ()

miskahryzka

Verzia Preletu pre dievčatá. Film vo mne nevyvolal žiadne pocity - neviem, možno nakoniec som ja tá mŕtva. Ako povedala Valerie - toto nie je liečebňa, ale 5 hviezdičkový hotel. Herecké výkony boli v poriadku - tak ako Angelina zahrala blázna aj Winona sa predviedla. Škoda, že ju potom tá aféra s krádežou vyradila z prvej ligy, aj keď dnes sú už v móde aj horšie veci a nikto sa nad tým nepozastavuje. No, na nej si zgustli a len ťažko sa jej vracia tam, kde bola predtým. ()

Lonelybiker

Výhodou filmů o bláznech je, že se můžou chovat jakkoliv divně a pro nás ostatní "normální" to divný nebude. Na to sázel James Mangold a já mu to zbaštil. Výkon Winony i Angeliny je vynikající. ()

oskar10001

Yes! Yes! Yes! Dráma na najvyššej úrovni. Ukážka 70. rokov, problémov vtedajších mladých žien, riešenie týchto problémov, silné citové väzby. Úžasná hudba. Hviezdna Angelina Jolie, ktorá zahrá na 1* psychopatku najvyššieho stupňa. Vo filme žiari a to nemusí byť ani hlavná postava. Pri filme padajú oči z jamiek, slzy zaplavujú oči, sánka aj padne, kútiky sa v istých chvíľach rozžiaria-napr. pri výlete do miestnej cukrárne, kde sa dá zasmiať kvalitne. Film Narušenie je ukážkou, kde film vie byť DOKONALÝ bez akýchkoľvek efektov, samého hviezdneho obsadenia hercov či režiséra. 95% ()

laurinq

Angelina vyzerá fantasticky za každých okolností, aj keď je v roli psychicky narušenej manipulatívnej mrchy. A stále som mala pocit že jej bolo vo filme málo. A Winona? Kto nezažije, nedokáže to pochopiť tak do hĺbky. Senzitívne, možno až trochu moc. 89% ()

wooloong

Absolutně nejlepší byla scéna v cukrárně a absolutně nejsilnější v Daisině bytě, a pak na konci při četbě Susannina deníku. ()

Xenthia

Film stoji a pada s Angelinou. Samo o sobe je to docela nuda, ale jakmile se na scene objevi Angelina, je to radost sledovat. Girl, Interrupted je dukazem, ze kdyz Angelina dostane volnost a neni svazana nutnosti vypadat neustale sexy, je skutecne skvela herecka. Jeji vykon v tomhle filmu nema jedinou chyby, a toho Oscara si fakt zaslouzila. ()

pallok

Milujem 60. roky minulého storočia. Toto obdobie bolo neskutočne bohaté na rôzne bežné ale aj výnimočné udalosti v dejinách. Hneď na začiatku v roku 1960 vzniklo v Afrike 17 štátov, väčšina z nich získaním nezávislosti najmä od Spojeného kráľovstva, Francúzska, Belgicka, Talianska. 12. apríla 1961 nadporučík Jurij Alexejevič Gagarin ako prvý na svete uskutočnil let do vesmíru, ako prví túto udalosť spochybnili vedci z USA. 16. júna 1963 ako prvá žena vyletela do vesmíru Valentina Vladimirovna Tereškovová. V stredu 21. augusta 1968 obsadili cudzie vojská väčšinu strategických miest po celom Česko-Slovensku. Operácie sa zúčastnilo asi pol milióna vojakov a okolo 6000 tankov pod vedením sovietskeho armádneho generála I. G. Pavlovského. V tej istej dobe už štvrtý rok besnela Americká vojna – nezmyselné potlačovanie odporu vietnamských povstalcov americkou inváziou pod taktovkou Lyndona Johnsona, Richarda Nixona a Geralda Forda. 30. apríla 1969 dosiahol počet amerických vojakov vo Vietname 543 000, keď nezmyselné straty a odpor americkej verejnosti ukončili tento krvavý incident, bolo už v oblasti Juhovýchodnej Ázie intervenčnými vojskami zhodených 14 miliónov ton bômb a inej munície, čo malo priame následky – zahynulo 16% vietnamskej populácie a o strechu nad hlavou prišlo 57% obyvateľov. Pri bojových operáciach tu došlo aj k silnému poškodeniu životného prostredia, hlavne používaním tzv. Agent Orange – herbicídu na odlisťovanie džungle s obsahom dioxínov(celkom 70 tisíc ton herbicídov), následky jeho použitia sa prejavujú dodnes – vo Vietname sa rodia znetvorené deti. Amerika priznala cca 60 tisíc obetí a nepriznala iks tisíc veteránov nakazených pohlavnými ale najmä duševnými chorobami. Medzitým sa ku koncu 60. rokov ešte udialo pár vecí, ako napríklad pristátie americkej vesmírnej lode Apollo 20. júla 1969, ktoré spochybnili nielen sovieti, ale aj samotní amíci. Mám rád filmy 60. rokov minulého storočia, za všetky malá ochutnávka, Psycho z roku 1960, Raňajky u Tiffanyho 1961, prvá sfilmovaná Bondovka Doktor No, Planéta opíc s nezabudnuteľným pohľadom na Sochu slobody vyčnievajúcu z pobrežného piesku a mnoho iných. 60. roky minulého storočia milujem pre ich prínos v oblasti hudobnej, koncom 50. a začiatkom 60. rokov v Amerike a v Spojenom kráľovstve vybuchla éra rokenrolu ktorej vďačíme za kapely Beatles, Rolling Stones, Beach Boys, Animals, Deep Purple, Manfred Mann, Black Sabbath, Herman`s Hermits, Kinks, Led Zeppellin ale aj Elvis, Jimi Hendrix či Chuck Berry. Milujem filmy z amerického prostredia 60. rokov minulého storočia. Jazdí sa v nich na svalnatých, nablýskaných autiakoch s plutvami a obsahom 6 a pol litra. Za všetky aspoň pár: Cadillac Eldorádo, Buick Riviera, Chevrolet Bel Air, Lincoln Continental. Ale poďme k filmu: Mám rád americké filmy zo šesťdesiatych rokoch v ktorých hrajú americkí trtkovia – tatkovia, ktorí následkami rôznych frustrácií tak veľmi milujú vlastné deti, že ich nielen milujú ale ich aj *ebú. Ba čo je ešte horšie *ebú ich od malička, asi aby si na to zvykli alebo čo ja viem? Nuž a potom sa nemôžeme vynadívať na nerozpoznateľné narušenie osobnosti ako je prezentované týmto „životopisným príbehom“. Natočené s citom, nenudí, výborné herecké výkony, skvelý film. PS: Nevedel som, že za Lisu dostala Angela Oskara. () (méně) (více)

Sejkorka

Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Píše se rok 1999 a v kinech se objevuje tento film. Představitelce Zuzany Winoně Ryder je 28. Později ve filmu Černá labuť hraje matku o 10 let mladší Natalie Portman. Ale to jsou jen čísla, která rozhodně nemají vliv na kvalitu obou snímků. Tato autobiografie stojí na pevných základech výborných hereckých představitelek z celé té psychiatrické party. Winona Ryder, Clea DuVallBrittany Murphy,.. A především Angelina Jolie, která za roli Lisy dostala Oscara. ()

Ivett.Motion

Ale jo, Girl, Interrupted má v sobě své kouzlo, ale nebýt Angeliny a Winony, je to lehce podprůměrný film. Z pohledu psychicky nemocného člověka je tento film docela příjemný zážitek a z psychologického hlediska je to velmi hezky zpracováno, dokážu s hraniční Winonou soucítit a během filmu chápu její chování. Avšak se musím přiznat, že tady ji Angelina Jolie svou výraznou rolí úplně zastínila. ()

Lukke32

Skvělé herecké výkony - zvlášť oskarová Angelina hrála jako o život. Film jako celek ale upadne v zapomnění. Čistý průměr. ()