Atraktivní Liberty Wallace je manželkou a současně obchodním partnerem bohatého zbrojního magnáta Victora Wallaceho. Jednoho dne se její cesta na pravidelnou schůzku s milencem, hercem Russellem, změní v drama, když jí cestu zkříží tajemný střelec. Muž, který si říká Joe, přepadl v šatně divadla Russella, chystajícího se na představení, spoutal ho a umístil do šatny časovanou bombu, která je sice nastavena na devadesát minut, současně však reaguje na prudké pohyby a zvuky, které ji přivedou k explozi okamžitě. Potom zavolal na mobilní telefon Liberty, řekl jí, co udělal a přikázal jí, aby se přímo na náměstí v blízkosti divadla připoutala želízky k pojízdnému stánku s hot dogy. Potom jí prozradí, že ve stánku je umístěna další bomba, která exploduje, pokud zavěsí, nebo se jí vybije baterie. A navíc ji má na mušce speciální odstřelovačské pušky, jednoho z úspěšných výrobků zbrojařské společnosti, kterou Liberty zdědila po svém otci. Zpočátku nemá Joe žádné požadavky, ale nakonec vyjde najevo, že jeho malá dcera byla ve škole zastřelena spolužačkou s pistolí, kterou vyrobila její továrna. Netají se tím, že Liberty zabije, dává jí však na vybranou. Může zemřít jako hrdina, pokud přizná špinavé obchody své společnosti a politické čachry stojící v jejich pozadí. A protože je Joe bývalý agent CIA, je jisté že zneškodnit ho nebude snadné. (oficiální text distributora)

darm

Zklamání. Právě kvůli námětu jsem si ten film pustil, ale taky zůstalo jen u toho námětu, co se týče kladných věcí. Nedá mi to abych nesrovnával s Telefonní budkou a Sniper je snad ve všech ohledech horší. Z takového námětu se dá vytřískat extrémně víc napětí, tady ho bylo opravdové minimum, chtěl jsem se vžít do děje, být připoután k obrazovce, ale né to prostě nešlo, když mi to nic neumožnilo. Scénář je hrozně nudící záležitostí. Až na pár světlých okamžiků a dobrých nápadů hrozně nudný a jen proložený spoustou nezajímavých keců o tom, jak sou ty americké zákony špatné... No, nad některými nelogičnostmi radši budu jen kroutit hlavou, ale to, jak může někdo střílet až za roh, to mi opravdu nedá abych to sem nenapsal, to mě opravdu dostalo. Anebo chlápek, který přijde nad policistu, který je totálně celý od krve a umírá a ten člověk se ho zeptá: "Je vám něco strážníku?" - To jsem se mohl docela potrhat smíchy. Takže ve srovnání s Phone Booth jednoznačně ve všech ohledech mnohem horší, skoro bez napětí až na pár světlých chvilek a s nudným scénářem, taktéž až na pár světlých chvilek... Takže jeden jediný velký klad je jen ten námět, jinak je to všechno hrozně rozkolísané a většinou nic moc.. Ale přesto všechno ještě docela slušně koukatelné. Joo, mít tak lepšího scénáristu a režiséra, mohl z toho být docela bomba film :) ()

Juto

Film je strhujúci a má veľa napätia i napriek chybám, ktoré som neriešil. Linda Fiorentino kradne film pre seba. Film má politické posolstvo o zbraniach, kontrole zbraní a násilí. 6/10 ()

otík

Hodně levná televizní výprava, špatné střihy a záběry, po vizuální stránce to moc poutavé není. Na Snipese se není třeba těšit, stojí celý film za zbraní a jeho herecký projev ho moc úsilí nestál. Naštěstí alespoň dějově to pak celkem ujde, i když rozuzlení je hodně ubohé. ()

Radiq

Wesley Sniper, teda Snipes, teda jeho role, mi tam připadal jak nějakej učitel Hnízdo nebo někdo. Jak tam furt tak chodil a rozumoval. Jinak logika mi místy dost unikala a celý to bylo takový trochu divný. Ještě k tomu pak to zakončení. No nevim, nevim. Wesley byl lepší jako Blade, z tohohle se mi chce spíš blejt. Kamera režie se snažila být hodně dynamická, což teda sice jako byla, ale taky jako byla tak trochu zbytečná, protože filmu to nijak nepřidalo. Hudba zajímavá, moderní, elektronická, což oceňuju. Ale upřímně - byla dost na jedno brdo. ()

Nivenx

Sniper je snímek, který má být hlavně akční. Ale při shlédnutí, by se kolonka akční mohla s přehledem vyškrtnout. Nic akčního na tomhle filmu není a celý film se točí kolem Snipese, který je pořád na jednom místě a mele a mele. Celkově je to neskutečně nudné a příště už si to radši pouštět nebudu. 35% ()

Aargh

Podobný námět jako Telefonní budka, ale mnohem, mnohem slabší. Příšerný scénář, nudní herci. Druhá polovina je lepší než ta první, ale přesto žádná sláva. ()

fantoci

Wesley není jenom kliďas, ale to musíte v tomhle filmu posoudit vy sami. V Demolition man to bylo jasné v Bladevi snad také, ale tady? Schválně kdo z vás s ním bude sympatizovat a kdo se postaví proti němu. Mám asi divné kamarády, protože se rozdelili na dva tábory a já jim říkám:Kašlete na to je jen film a ještě k tomu není moc dobrej ()

Yoshimitsu

Snipera už jsem jednou viděl, ale nepamatoval jsem si ho, tak hodnotím až po druhém shlédnutí.S telefonní budkou to srovnávat nebudu ta je úplně jinde.Dialogy mezi Weslym a Lindou mě moc nebavily, hrozně se to vleklo.Pro mě bez náboje, sice nábojů tam vystřílel dost, ale nemělo to ty pořádný "koule".Linda byla dost okatá u stánku, jak chtěla upozorňovat na snipera i lidí kolem se chovali poměrně divně když jí tam viděli, upoutanou.Wesleyho výkon taky žádná sláva.Hot dog bych si taky nedal :D. ()

shantim

Vůbec ne špatná podívaná, ale na Telefonní budku nemá. Snajprovi prostě chybí dostatek napětí a pak oproti Telefonní budce známe střelce, což je možná škoda. 66% hvězdiček ()

ondrech

Kamera: Denis Maloney.......opět se budu lišit od hodnocení většiny, ale tohle býval jedním z mých nejoblíbenějších filmů. snipeři jsou prostě machři ()

Arius

Priemerný snímok, také idú cez sito každoročne. Asi najväčšou vychytávkou bol fakt že pointa bola,nebola. ()

kery-

Nic moc. Film mi přišel strašně jednoduchý. Než tohle si radši dám podobnou, a přesto úplně jinou Telefonní Budku ()

Itar

U Liberty Stands Still si člověk může jenom postesknout nad tím, že kdyby se všechno pořádně dotáhlo do konce (jmenovitě hlavně scénář a režie), mohlo jít o kultovní snímek. Potenciál je totiž obrovský. Bohužel se ale vše zaseklo kdesi v půli cesty, a tak je scénář i přes zajímavou zápletku rozvleklý a trpí několika nepříjemnými chybami, no a režie se i nazvdory snaze o netradiční podání utápí v nudě a místy působí zmatek. ()

Prochy38

Upřímně jsem čekal klasickou akční záležitost ještě se závanem 90. let, ale opak byl pravdou. Dostalo se mi velmi kvalitního psychothrilleru s výbornými hereckými výkony jak W. Snipese tak L. Fiorentino. Opravdu kvalitní záležitost. Hluboce propracované, napínavé a dobré. U mě tedy spokojenost! ()

Blazin

Prostě špičkový film s mým oblíbencem Wesley Snipesem. Navíc tento film poukazuje i na násilí v Americe a taky na to, jak tam úplně každej "blbec" může mít zbraň. Navíc jsem jediný z mála, kterému se Sniper líbí asi tak stejně jako Telefonní budka (upraveno :-)). ()

Delaney

Film mě ani trochu nezaujal a musim se přiznat, že moje hodnocení vyplývá čistě z toho... Ptž si po dvou letech nepamatuju nic, asi nic mě tak hrozně moc nezaujalo oproti mýmu očekávání... ()