Atraktivní Liberty Wallace je manželkou a současně obchodním partnerem bohatého zbrojního magnáta Victora Wallaceho. Jednoho dne se její cesta na pravidelnou schůzku s milencem, hercem Russellem, změní v drama, když jí cestu zkříží tajemný střelec. Muž, který si říká Joe, přepadl v šatně divadla Russella, chystajícího se na představení, spoutal ho a umístil do šatny časovanou bombu, která je sice nastavena na devadesát minut, současně však reaguje na prudké pohyby a zvuky, které ji přivedou k explozi okamžitě. Potom zavolal na mobilní telefon Liberty, řekl jí, co udělal a přikázal jí, aby se přímo na náměstí v blízkosti divadla připoutala želízky k pojízdnému stánku s hot dogy. Potom jí prozradí, že ve stánku je umístěna další bomba, která exploduje, pokud zavěsí, nebo se jí vybije baterie. A navíc ji má na mušce speciální odstřelovačské pušky, jednoho z úspěšných výrobků zbrojařské společnosti, kterou Liberty zdědila po svém otci. Zpočátku nemá Joe žádné požadavky, ale nakonec vyjde najevo, že jeho malá dcera byla ve škole zastřelena spolužačkou s pistolí, kterou vyrobila její továrna. Netají se tím, že Liberty zabije, dává jí však na vybranou. Může zemřít jako hrdina, pokud přizná špinavé obchody své společnosti a politické čachry stojící v jejich pozadí. A protože je Joe bývalý agent CIA, je jisté že zneškodnit ho nebude snadné. (oficiální text distributora)

Oyer

tento film se mi zprvu líbíl. Později jsem viděl film: Telefonní budka a již nebylo co srovnávat. Chybí tomu větší grády.... ()

mala_kea

Taková předvariace telefonní budky. Na takovéto laskominky já si potrpím. Nevýhoda tohoto kýče je v naprosto nulové atmosféře, nesympatičtí herci a námět zbytečně moc rozklepán na nejtenší plátek masa. Wesley Snipes(r) skoro neumí mluvit a americké hrdinské činy se tu objevují u každého kolemjdoucího.Jediná záchrana je zde neustálý prst na spoušti a poměrně dosti mrtvých. ()

Hapretor

Srovnávat s "Telefonní budkou" je zbytečné. Tohle je trochu o něčem jiném. Ale nebýt W. Šnapse, tak nedám z nostalgie ty tři *. Nijak poutavé, konec zase "happy end", ale zabavilo. V "Telefonní budce" ten konec byl lepší - takový "depresivnější", temnější. ()

MickeyStuma

Snímek otevírá otázku legálnosti prodeje zbraní. Jaká je odpovědnost výrobců a prodejců? Je správné, když se zbraně bez problémů dostanou mezi civilisty a děti? Tady se sniperská puška dostala kam neměla a zemřela nevinná dívka. Otec kterého ztvárnil Wesley Snipes touží po pomstě. A tak koná. A ono konání sleduje tento příběh. Námět je zajímavý a opírá se tak trochu o politiku. Zpracování nikterak netlačí na pilu, nechává všemu volný průběh a tak vzniká trochu reálnost a pocit diváka, jak se hlavní postava Liberty Wallace, v podání Lindy Fiorentino, coby úspěšná spolumajitelka společnosti na výrobu zbraní cítí. Výsledek však po chvíli padá do nudnosti a divákovo zívnutí. Dramatická atmosféra sice pomaličku nabírá na síle, ale prostě to nějak není ono. Wesley Snipes opět v neakční roli a stále mu sedne jak ulitá. Škoda, že to nedopadlo lépe. ()

savage3303

Dobre vymyslený film, ale ja som počas celého filmu nudil. A aj tiež ma celkom zaujal. Mylsím, že sa to celý čas vlieklo. ()

Blondy.

Celý děj se víceméně odehrává na jednom “náměstíčku“ a na akční film je tam na můj vkus moc řečí a málo akce. Žádné napětí ani zatažení do děje. Jedinou hvězdičku kterou můžu dát je za Wesleyho Snipese, který i přes spatný scénář aspoň vypadá že ví o co jde. ()

kluzo

Zajímavý námět, zajímavé obsazení, dobrá režie, ale moc komorní a zdlouhavé... Taková ne moc zajímavá divadelní hra bez spádu. ()

Odpadlik

Docela zajímavý film - téměř (alespoň v první polovině filmu) komorní souboj mezi Liberty - chladnou obchodnicí se zbraněmi a mužem/odstřelovačem s tajemnou minulostí, který chce pomstít smrt své dcery - veřejným odhalením špinavých obchodů firmy kterou právě Liberty zastupuje. Ve druhé polovině filmu dojde i na akci - nasazení jednotky rychlého nasazení, evakuace divadla atd. Výborný je Wesley Snipes, Lindu Fiorentino známe spíše "v akčnější" poloze, tady bohužel (alespoň pro mě) nemohla moc ze svých půvabů a temperamentu předvést. Ve zneklidňujícím příběhu není příliš komu fandit, i když v závěru filmu by se měl divák spíše přiklonit k odstřelovači, s jeho metodami k dosažení pomsty nelze souhlasit. ()

chaturga

Velmi dobrý kousek. Dá se to srovnat s telefonní budkou, ikdyž hodnocení o tom moc nevypovídá. Podle mě je to věc názoru. Já například viděl snipera jako prvního a pak o rok později telefonní budku a měl jsem pocit, že právě ta "úchvatná" telefonní budka je totální kopií snipera. Takže jak říkám, je to věc názoru. Mě osobně se více líbil sniper. Nejsem tady sám, kdo to tvrdí. Není to jen o nějakym psychoušovi, co nutí nějakýho hezouna, aby na veřejnosti a před ženou řikal totální hnusárny, ale je to o tom, jaká je Amerika! A že za všechno ty americký hovada jednou zaplatěj! A o tom tento americký (nebo možná protiamerický) film je. Pokud jste viděli "Bowling for Columbine", tak víte o čem mluvím. Wesley Snipes byl úžasný. Pomstil smrt dcerky (jejich zbraní!!!!) a sám se zabil. Je to jeden z mála hrdinů, který věděl co dělá a nežvatlal kraviny! A hlavně má normální konec a né tak trapnej a předvídatelnej jako v telefonní budce (ikdyž už si to vůbec nepamatuju:) Jinak herecké výkony jsou velmi dobré (přijdou mi až strojově ponuré) a to v tom filmu vyniká. Ikdyž právě to je asi příčina toho, že hodně lidí píše, že je to nudný a bez špetky koření:) Za týden se znovu po letech podívám na telefonní budku a možná změním i komentáře na oba filmy. Třeba se mi opravdu bude líbit víc:) Ale to hlavní, co mi film dal, je: "Do prdele s Amerikou!!!!!!!" ()

Patrik200s

Sniper Snipes hodinu a pol máva puškou po ulici ako rukojemníka a návnadu si vezme paničku z vyšších kruhov. Hmm asi ma to nenadchlo. ()

RedRose

Telefonní budka 2.0 !! Linda není Colin (i když je mnohem hezčí) a Wesley už vůbec není Kiefer (ale Wesleyho mám jinak v oblibě)... Tím pádem je to takové jaké to je... Není to úplně pitomé, ale je to něco co už tady bylo a zrecyklovat Telefonní budku tak, aby z toho byl lepší film, asi dost dobře nejde... Přesto všechno tomu dám 62% ()

Shitonit

Buchta uvázaná na řetězu ke stánku s párkama, a jak tak přemejšlí kterej párek si tam šoupne, tak nekonečně zdlouhavě pindá s přiblblým Weslem. ()