Harry Potter a vězeň z Azkabanu

• Velká Británie Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (více)

Třetí školní rok nezačíná pro Harryho nejlépe. Nejprve poruší zákaz kouzlení mimo školu, když se nechá vyprovokovat urážkami strýcovy sestry Marge na adresu svých rodičů. Když pak odejde od Dursleyových a záchranným autobusem se dopraví do hostince Děravý kotel, setká se sice s Hermionou a Ronem, také se však dozví, že z azkabanského vězení uprchl nebezpečný Sirius Black a že to má něco společného s ním. Co, to mu však nikdo nechce říci. Nakonec se málem stane obětí azkabanských strážců mozkomorů, kteří prohledávají bradavický vlak. Zachrání ho muž podřimující v kupé, který se představí jako profesor Lupin. Jak se ukáže, je novým učitelem obrany proti černé magii. Další změnou je jmenování Hagrida učitelem péče o kouzelné tvory. Školní rok probíhá v napjaté atmosféře, protože kolem školy krouží mozkomoři, kteří ji mají chránit a pátrat po Blackovi. Po značných komplikacích Harry zjistí, že Black byl přítelem jeho rodičů a je jeho kmotr, údajně to však byl on, kdo jeho rodiče vydal Voldemortovi a zabil kouzelníka Petera Petigrewa, který se je pokusil chránit. Situace se dramaticky vyhrotí, když se velký černý pes zmocní Rona a odvleče ho tajnou chodbou do Chroptící chýše. Když se však Harrymu a Herminoně podaří proniknout za nimi, čeká je nejedno šokující překvapení. (TV Nova)

PanPyzamo

Harry Potter a vězeň z Azkabanu je trošku rozdílný oproti předešlým dílům. Postavy nám vyrostly a příběh už je trošku vážnější. Zápletka též jiná a opět velmi povedená samožrejmě s vynikajícím soundtrackem. Celkově příběh zanechává předešlé díly daleko za sebou a soustředí se hlavně na Harryho vztah s Blackem a funguje to. Další vynikající pokračování. 8/10 ()

Fender

Pro mě má tento díl zvláštní místečko v srdci, je prostě úplně jiný, než ostatní díly série Harryho Pottera, má v sobě něco okouzlujícího. Jako dítě jsem byl šokován tím, jak to v porovnání s prvními dvěma díly bylo mnohem více strašidelnější, nečekal jsem to ale proto mě to více zaujmulo, zamiloval jsem si to. Je to více emotivnější, procítěnější a hudba je zde také úplně jiná, mám z ní vždy husinu, je naprosto krásná. Ze všech těch dílů je právě zde ta naděje nejvíce cítit, opravdu velmi povedený film. ()

Izmo123

Po naprostého standartní druhého dílu se ukázal třetí díl který velice překvapil a dostal se zpátky tam kde má být jako u prvního dílu ale dostal se ještě o něco dál než první díl, třetí díl už není tak dětský jak první a druhý díl, na druhou stranu má stále tu stejnou atmosféru kterou přesto změnily ale pořád má tu magickou atmosféru, která dokonale pasuje v momentech kde se něco děje zajímavého ale je k tomu ještě dokonce aji o něco drsnější tak i o něco tajemnější, u hlavní postavy dali ještě o něco větší hloubku, kterou sice má hlavní postava ale tolik nemá Ron a Hermiona což je škoda, další věci které jsme si všiml a to je že se tady jenom zaměřily na hlavní postavu, což tolik nevadí protože tady jde jenom o Harryho, akorát je škoda že nedali nějakou hloubku aji ostatních postav, ale i když má tenhle film o mnohem větší hodnocení než poslední díl tak přesto je je poslední ten nejlepší ale i když je poslední ten nejlepší tak přesto je můj nejoblíbenější třetí díl a to hlavně kvůli tomu jak na konci filmu jde o cestování čase, čímž se příběh stává ještě o něco komplikovanější a zajímavější, jinak hodnotím: Postavy 10/10 Příběh 10/10 Fantasy 10/10 CGI 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

Harakiri13

Třetí díl ságy jsem viděl ještě jako dítě a vlastně jsem s celou ságou vyrostl stejně jako jejich hlavní představitelé. Tento díl se z "dětské" atmosféry konečně pustil do dospělejšího světa. Harry a jeho přátelé tentokrát nebojují proti temnému přízraku lorda Voldemorta, ale jeho bývalému přisluhovači, ale tomu opravdu tak? Tento díl je rozhodně mým nejoblíbenějším dílem celé filmové ságy. 9/10 ()

Lendak

Neviem ako to je s knihami, lebo som ich (zatiaľ) nečítal, ale z filmov bezkonkurenčne vedie Väzeň z Azkabanu. Cuarón porozumel kúzlu potterovského sveta ako nikto iný a so svojou hororovo-depresívne atmosférou s trochou komédie a brilantnou vizuálnou estetikou redefinoval celú ságu. 10 Prašivcov z 10. ()

Bestfan112

Vězeň z Azkabanu je jeden z nejlepších filmů ze série Harry Potter, sice má o trochu víc rozdílů než minulé díly, ale není to až tak hrozné, protože režisér Cuarón natočil jeden nejen ze série Harry Potter, taky jeden z nejlepších filmů, ale je to asi nejlepší film od Cuaróna. Popravdě řečeno jsem tenhle film odsuzoval že je hrozný a takový, protože vždy když se snaží mozkomor políbit Harryho, tak slyší jeho matku, jak křičí, a to se skoro ani v nejmenším nepodobá knižní předloze, v knize tam sice Lily prosí Voldemorta, aby Harryho nezabijel, žádal ji aby zabil ji, ale ve filmu slyšíme pouze křik. Po posledním zhlédnutím v televizi musím uznat že to ujde. Co se týče postav tak novinka jsou Remus Lupin ( Který je vlkodlak a proto si říká Náměsíčník ( V originále Mooney ), a patří k Pobertům ) a Sirius Black ( Je to neregistrovaný zvěromág, proměňuje se v psa, proto si říká Tichošlápek ( v originále Padfoots ), patří k Pobertům ), a jedna postava ke konci Peter Pettigrew ( Je to neregistrovaný zvěromág proměňuje se v krysu, dvanáct let sloužil rodině Weasleyových jako krysa Prašivka, říká si Červíček ( v originále Wormtail ), kromě Červíčka jsou Lupin a Sirius nejlepší postavy celého filmu. Co se týče kvality tak je opravdu hodně vysoká. Nedivím se, že ten film má velkou oblíbenost. Děj: Třetí školní rok nezačíná pro Harryho nejlépe. Nejprve poruší zákaz kouzlení mimo školu, když se nechá vyprovokovat urážkami strýcovy sestry Marge na adresu svých rodičů. Když pak odejde od Dursleyových a záchranným autobusem se dopraví do hostince Děravý kotel, setká se sice s Hermionou a Ronem, také se však dozví, že z azkabanského vězení uprchl nebezpečný Sirius Black a že to má něco společného s ním. Co, to mu však nikdo nechce říci. Nakonec se málem stane obětí azkabanských strážců mozkomorů, kteří prohledávají bradavický vlak. Zachrání ho muž podřimující v kupé, který se představí jako profesor Lupin. Jak se ukáže, je novým učitelem obrany proti černé magii. Další změnou je jmenování Hagrida učitelem péče o kouzelné tvory. Školní rok probíhá v napjaté atmosféře, protože kolem školy krouží mozkomoři, kteří ji mají chránit a pátrat po Blackovi. Po značných komplikacích Harry zjistí, že Black byl přítelem jeho rodičů a je jeho kmotr, údajně to však byl on, kdo jeho rodiče vydal Voldemortovi a zabil kouzelníka Petera Petigrewa, který se je pokusil chránit. Situace se dramaticky vyhrotí, když se velký černý pes zmocní Rona a odvleče ho tajnou chodbou do Chroptící chýše. Když se však Harrymu a Herminoně podaří proniknout za nimi, čeká je nejedno šokující překvapení... Jednak film se strašně dost povedl, Cuarón je ( po Columbusovi ) to nejlepší, co filmovou sérii potkalo. Shrnutí: Film je po Fénixově řádě a Ohnivém poháru ( u tady toho dílu si to možná rozmyslím) třetí defacto druhý nejlepší díl. Kniha 10/10 Film 10/10 ()

Hippokrates

10/10. || Nejlepší Harry Potter! Velmi se mi líbí přerod z dětského fantasy vyprávění do dospělejší podoby knih J.K. Rowling. I když si stojím za tím, že Harry Potter není moc kvalitní literatura ( má ale také mnoho kladů), tak o tomto filmu si to rozhodně nemyslím. Ukázková režie Alfonso Cuaróna a perfektně obsazený Gary Oldman jako Sirius Black. Přelet Hipogryfa nad bradavickým jezerem je pak má nejoblíbenější scéna. || ()

OnCal

S novou režií přišla i nová koncepce, založená na tom, že všechny vedlejší postavy a události jsou zkráceny na nezbytné minimum. Hlavní trio tak v podstatě nesleze z plátna, zatímco např. Maggie Smith je v celém filmu nanejvýš 40 sekund. Diváci předchozích dílů mohou být poněkud zmateni, protože celý vzhled Bradavických pozemků se změnil. Vrba Mlátička stojí úplně jinde, neznalý divák by se mohl domnívat, že jde o nějaký běžný druh. Také pro ty, kdo neznají knižní předlohu bude možná finále příliš zbrklé, navíc se nedozví, kdo že to jsou pánové Červíček, Náměsíčník, Dvanácterák a Tichošlápek. ()

Niedal

Tomuhle říkám "Harry Potter"!!! Konečně to má taovou atmosféru, jakou jsem si představoval při čtení knih. Čert vem těch pár odchylek od knižní předlohy. Cuarón to prostě posunul blíž do světa "filmu" a zbavil Harryho Pottera značky "dětská pohádka". Snad bude Ohnivý pohár taky tak dobrý (i když se bojím přílišné práce střihače). ()

Xylobalsam

Zatím jednoznačně nejlepší díl. Je poměrně dost temně laděn a v některých sekvencích se hodně přiblíži LOTRovi. Cuaron ukázal své mistrovství v celé kráse. ()

Belerofonu

Tento díl jsem knižně doslova hltal. Proto jsem se na 3 díl hrozně těšil. Pojetí Cuaróna je naprosto vynikající, film je temný a tak trochu s nadhledem úchylný. Cuarón má opravdu cit pro detail a nebál se experimentu. Herci více přitvrdili a na filmu je to dost znát. Prostě a jednoduše, tohle je sakra dobře odvedená práce. A když se k tomu přidá hudba Johna Williamse, není co řešit. ()

Libb

Dlouho jsem tento film odkládal, až jsem si na něj nakonec našel čas - a jsem rád, že jsem ho neodkládal dál. Příběhy Harryho Pottera jsou čím dál tím propracovanější, už dávno se nejedná o pohádku pro malé děti, spíše naopak. Věci zde nejsou černobílé a tak zde můžeme potkat hodného vlkodlaka, učitele, který sice není oblíbený, ale zato je čestný, byť přísný... Zažijeme "proměnu" nejen dobrých ve zlé, na kterou jsme určitě zvyklí z jiných příběhů, ale i zlých v dobré, kdy se očekávání zla ukáže jen předsudkem... Film doporučuju a nepřistupujte k němu jako k pohádce nebo oddechovce, dá se v něm najít i víc, pokud chcete. Ale i když se rozhodnete vidět v něm jen tu oddechovku, nebudete, myslím, zklamáni. Pro vychutnání triků (např. let nad vodou, krása!) doporučuju kvalitní reprodukci. ()

dbt

Rozhodně mnohem zajímavější než předchozí dva díly. Režisérsky osobitější, hravější a celkově živější. Přišlo mi že i herci podávají lepší výkony. Celé to působí jakoby dějověji a smysluplněji, a ne jen jako shluk různých (zpravidla trikově exhibujících) scén. To je asi hlavní problém, který s celým Harry Potterem mám; jednotlivé díly mi přijdou obsahově značně jalové a najednobrdoidní. Jistě, pokaždé se ústřední zápletka týká něčeho jiného, ale vždy tu máme nové postavy (které se v dalším díle zase upozaďují, aby uvolnily místo dalším), nové vstupující činitele apod. Věřím, že pro malé děti je toto neustálé střídání pestřejší a možná i zábavnější, ale staršímu dívákovi to časem přijde jako prázdné pohybující se obrázky. Osobně bych upřednostnil menší počet postav, které by byly o to lépe prokresleny a celkově nápaditější příběhy (to už se v tomto díle o něco zlepšilo). Někomu by též mohla vadit plakátovost hlavního hrdiny a především neustálé upozorňování na stereotyp "sirotek - zlí pěstouni - neobyčejné nadání a důležitost atd.". Ale jak říkám, určitě jde prozatím o nejlepší počin série a přece bych nemohl dát špatné hodnocení něčemu, kde se cestuje časem :-) ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

19.05.2014

Filmy s Harrym Potterem vydělaly v kinech 7,7 miliardy dolarů. Případné další díly jsou zatím v nedohlednu, u Warner Bros. ale vymysleli, jak se do kouzelnického světa vrátit jinak. 18. listopadu… (více)

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy