Wopat

Hodně lidí mluví v souvislosti s Donniem Darko o pochopení či nepochopení filmu. Myslím si, že je celkem jedno jestli to pochopíte. Důležitý je ten prožitek. A pokud to chápete, nebo si myslíte, že to chápete, vaše vysvětlení není to jediné správné. Protože ostatní to pochopili zase úplně jinak. Ta nekonkrétnost docházející až k abstraktnosti je to, co dělá tento film tím, čím je. Tento styl mi opravdu sedí. Určitě to není film pro každého, spíše pro ty přemýšlivé. A pokud mohu doporučit dobrou alternativu, určitě oceníte Pan Nikdo. ()

Haide

Podívala jsem se jednou, podruhé, potřetí,... A když se na to dívám dnes, stále se pozastavuji nad některými věcmi, objevuji další věci skryté "za oponou". Popravdě, ještě teď si nejsem jistá, zda jsem odhalila vše, co v tomto filmu je... Neskutečně tajemné, skvěle natočené, dech beroucí a pro mne, co se týče atmosféry, jeden z nejvýraznějších filmů vůbec. Třešničkou na dortu pak může být už jen dokonalá hudba, jíž kraluje píseň "Mad World", která se okamžitě zapsala mezi mé nejoblíbenější songs vůbec. Dodatek: Až s odstupem mi došlo, že jde vlastně o další kus z prostředí high school... A světe div se, ono to jde natočit tak, aby to nekazilo celý film :o) ()

emdvojka

Po prvom vzhliadnutí len za tri hviezdy. Musím povedať, že aj keď sa jedná o zaujímavý počin, je to film, ktorý musíte vidieť aspoň 2x. Kedže už viem ako film skončíl po druhý krát si môžem vychutnať jeho celý obsah. Možno, že potom svoje hodnotenie zmením. ()

emriq

Výborný film, řešící velice intelektuální téma velice neintelektuální cestou. U filmu se budete smát a zároveň brečet. Je hlavní hrdina blázen nebo génius, nebo zasahuje nějaká nevysvětlitelná síla? ()

katmandzoo

mladému Jakeovi Gyllenhaalovi sadla táto hlavná rola ako uliata, v takýchto fantasy -mysterióznych filmoch by mal hrať čo najviac, lebo podľa mňa v nich vyniká..4* ()

Kingjiri

Všechno šlapalo jak hodinky, ale jediný, co z Donnieho Darka udělalo podivnej výtvor, byl příběh. Docela bych rád zašel na pokec s jeho tvůrci a zeptal se jich, jak to dle nich bylo celý myšleno. Já nad tím přemýšlím doteď a nemůžu se dobrat nějakýho logickýho a uspokojivýho vysvětlení. Jenomže i přesto, že jsem tenhle film nepochopil, nemůžu ho ani odepsat, protože i nejpodivnější scény se zjevujícím se králíkem byly hodně zvláštním a svym způsobem zajímavý i atraktivní. Nakonec dám alibisticky tři hvězdy, protože vážně nevím, jak přesně ohodnotit. Asi dám ještě v budoucnu jednu projekci a třeba svoji hodnocení přehodnotim a nakonec i celej film (nebo jeho velkou část) pochopím. ()

zekkx

Hodně těžko se sepisuje komentář k tomuto masterpiecu, proto snad jediné, co zmíním je fantastický herecký výkon Jakea Gyllenhalla, který si vysloužil místo v mé TOPce už za Zdrojový kód, ale Donniem Darkem si ho upevnil snad navždy (já vím, zní to divně vzhledem k tomu, že Donnie byl natočen o 10 let dříve). ()

actor-SP

Donnie Darko pôsobí na človeka zvláštne, atypicky. O kvalite filmu je zbytočne rozprávať, DD je exelentne zrežírovaný film z minimálnym množstvom prázdnych miest. Privádza vás do temnoty, snov aj fantázie. Prídete na nové myšlienkové pochody a pripomeniete si Gyllenhaalove začiatky (veľmi solídne). Avšak, koniec filmu neponúkne to, načom bol stavaný jeho potenciál. Namiesto filmového orgazmu som v posledných minútach čakal...a čakal...a čakal a prišiel koniec, ktorý nie je zlý, ale do konečného rámca tak trochu nesadne, až má človek miestami pocit, že film sledoval zbytočne, čo už je však subjektívna záležitosť. Preto radšej nechcime dni a noci skúmať význam filmu, ale iné, vzácnejšie hodnoty tohto filmového podivína. Po dlhých úvahách medzi 4* a 5* žmúrim očkom = 4.5* ()

GlamourCat

Dobré tak pro mládež, protože to může vystihnout nějakou momentální temnou náladu a nějaký mladý, depresivní pocit. ()

LyBerion

Při prvním zkouknutí vám asi zůstane úsměv na tváři, ale nejspíš vám bude unikat pár věcí. Dost lidí tvrdí, že při každé projekci najdou něco nového a dost lidí vám vyloží svůj názor na to jak film vlastně dopadl jiank, a to je na tom geníální. Kdo ještě neviděl měl by to rychle napravit. ()

ClayGirl

Schodů přibývá, vzduch je černý a vlní se, vím, že umírám, ale nemůžu! Ještě jsem neupekla dort. Nemůžu ho upéct! V hrnci jsou vlasy a do stěn dupou sloni a já se jich bojím. Můžu zastavit svoje srdce, když do něj kousnu? Dcera člověka má velké oči, v troubě je plech s krví a hrozně smrdí. Raz dva, raz dva, počítám, kolik kolem mě stojí lidí. Radiátor hrozně křičí, ale nekousne mě, dokud mám na něm ponožky. Kurt na plakátu mrká. Nemůžu se ho dotknout, má na tvářích nože a brousí si je pod postelí. Ještě jsem nevyšla schody. Musím se vrátit, abych je vyšla! ()

Al44...

Hodně zajímavý psychologický film, který je určitě potřeba shlédnout několikrát, aby člověk vůbec pochopil o čem je. Pokud na toto trpělivé a postupné hledání dějových indicií divák přistoupí, může se dočkat opravdu nevšedního zážitku. Dozajisté toto není film pro každého. V hlavní roli podává velmi dobrý výkon J. Gyllenhaal. ()

pouler

Podobné jako Efekt motýla ale trochu přehlednější. Místy to bylo takové nepatřičné a zklouzávalo to do kýče ale celkově velký nadprůměr. Nejvíc mě zaujala Mary McDonnell jako matka psychouše Darka a pak ta psycholožka (tato linie mohla být více rozpracováná stejně jako cestování časem a banka smrt:-) ()

barcisz

Jake Gyllenhaal,velký mluvící králík,hororový podtext,vtahující hudba....nemam víc,co bych napsala..naprosto skvělý. ()

Charlie84

Natolik dobře, abych dal pět, si to už nepamatuju...ale vim že to byl nářez:) ...a Mad World je jeden z nejlepších singlů co znám... ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz