poster

Donnie Darko

 • USA

  Donnie Darko

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2001, 113 min (Director's cut: 133 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Zvláštní sci-fi, které se odebírá trochu jiným směrem než bývá zvykem. Po prvním zkouknutí jsem film úplně nepochopil, ale když si tu čtu reakce jiných, tak rozhodně nejsem první :). Ovšem musím pochválit atmosféru a pěknou hudbu. Richard Kelly si napsal scénář, ale hlavně se podepsal vynikající režií, díky níž snímek ve výsledku řadím o stupínek výš. Moc se těším co nám v budoucnosti přichystá R. Kelly, protože talentu má rozhodně dost. Jake Gyllenhaal předvedl úchvatný výkon a také bych se nebál, že by jsme o něm už nikdy neslyšeli :). Určitě zajímavý film (umístění v TOP250 na imdb), který rozhodně doporučuji, ale jestli bych se na to kouknul znovu, tím si jistý nejsem i když u filmů tohohle typu je to lepší na pochopení......(2.5.2008)

 • Tosim
  ****

  ...prostě případ filmu, u kterého nemusíme pochopit všechno a přesto nás fascinuje. Je to špatně? No samozřejmě, že ne! Aspoň se dá o takových snímcích hodiny debatovat, že... ;-)(12.6.2006)

 • Djkoma
  ****

  Temnější vize Americké krásy s dokonalou režií. Mladý neznámý Richard Kelly předvedl, že dokáže hodně. Hudba nemá tu nejmenší chybu. Střih a kamera jsou též perfektní. Herci jsou lepší než by se dalo čekat. Drew Barrymore tu podle mě odvádí asi nejlepší výkon kariéry :). Mladý Jake Gyllenhaal má dobře našlápnuto (až na budoucí Den poté). Tato temná vize chlapce, který touží po "píchání" a vyznání svého neklidu v sobě. Během 30 dní do "konce světa" se jeho život lehce mění a on dělá věci, které mu jsou "přikázány". Velmi zajímavý film, jehož příběh a hlavně konec se (jak vidím podle komentářů) dá vyložit mnoha způsoby. PS: Lynch je pro Kellyho opravdu idolem....:)(21.12.2004)

 • Jossie
  ****

  Zajímavé, zvláštní a dost dobré, tak by se dal označit tenhle film. Donnie je neobyčejný chlapec, velmi inteligentní a nekonvenční a zároveň duševně nemocný. Při sezeních s psychiatričkou jsem neustále trpěla pocitem, že si jen dělá srandu. Obsazení dvou herců mě obzvlášť zaujalo: Drew Barrymore jako velmi sympatická učitelku (napadne vás představa, kéž by takoví byli všichni učitelé) a Patrick Swayze v zajímavé roli jednoho z těch nechutných demagogů, co vnucují ostatním svou vizi světa. Oba možné konce jsou dobré a těžko říct, který je lepší nebo v tomto případě možná horší.(23.8.2005)

 • tron
  *****

  Haluz s FAKT VEĽKÝM zajacom (hlásajúcim o konci sveta), veciach padajúcich z neba a nafetovaných jakeochgyllenhaaloch. Šuká Šmoulinka? Čo SMRTEĽNÉ ZLO, doktor z Pohotovosti a Patrick Swayze? A čo sa Jakea týka, má fešnú sestru. Podobne, ako OSUDOVÝ DOTYK, ani DONNIE DARKO nie je v konečnom efekte ani tak sci-fi, ako skôr príbeh lásky, ktorá paradoxne prežije len vďaka obete... možno. Na rozdiel od OSUDOVÉHO DOTYKU je ale DONNIE DARKO naozaj originálny film. práve za čertovskú originalnosť dávam IOO%, ale radšej by som dal "len" 8O.(1.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace