poster

Donnie Darko

 • USA

  Donnie Darko

 • Velká Británie

  Donnie Darko

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2001, 113 min (Director's cut: 133 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  ***

  Ptám se, proč je tento film tak kultovní? Přiznám se, že jsem jej zkoukl především ze studijních důvodů. Nekoukal jsem na to jako fanoušek daného žánru. Přitom ale fanoušek daného žánru jsem. Bylo to hezké, ale že bych klečel před televizí se zalomenýma rukama, to nemůžu říct. Podle toho, co jsem o tom tady od vás četl, jsem čekal asi trochu víc. Na druhou stranu, ušetřil jsem za kapesníčky.(4.9.2011)

 • Marius
  *****

  Už dávno som tak spokojne nedával plný počet. Donnie Darko je lynchovsky divným filmom pripomínajúcim Americkú krásu kríženú s 12 opicami. Neviem či Richard Kelly niečo pred týmto filmom natočil, ale je to určite talentovaný režisér. Ani jeden záber v tomto filme nebol zbytočný alebo nudný, herci hrali presne to čo sa po nich chcelo a hudba bola použitá jednoducho božsky. Dialógy stále o niečom, perlou je skoro tarantinovský rozhovor o Šmouloch . Atmosféra tajomna je hustá, že by sa dala krájať, do posledných pár minút neviete kde je sever a koniec ma sundal ako máloktorý. Mimochodom, ak to takto vyzerá na U.S. školách tak potom vďakabohu za naše školstvo. 10/10(28.1.2005)

 • Mr.Apache
  *****

  Když jsem Donnieho viděl poprvé, na chvíli jsem podlehl dojmu, že ten film se v osmdesátých letech nejen odehrává, ale že byl tehdy i natočen! Dokonce jsem to musel pauznout, a podívat se na csfd, abych zjistil pravdu... Pak už jsem mohl zas dělat chytrého. :-) (Popravdě, tipoval jsem to tak na začátek 90.let.) V každém případě jde o perfektní, emocemi nabitý snímek, na kterém se mi líbí spousta věcí: Pasáže natočené jako videoklipy, skvěle vybraná dobová muzika (Tears For Fears, Echo and the Bunnymen, Duran Duran a další), skryté či naprosto otevřené odkazy na tehdejší literární a filmové horrory (Kingovo To, Raimiho Evil Dead), mysteriozní i romantická linie příběhu, Donnieho rodina, kterou si člověk prostě zamiluje (oblíbil jsem si zejména otce a sestru), sympatická Drew Barrymore (jedna z těch, díky nimž film vůbec vznikl), nezvyklá, ale parádní role Patricka Swayzeho, tancující třpytivá děvčátka, Halloween, politické debaty u rodinné večeře (Dukakis nebo Bush?), vtip i sentiment... Je toho opravdu hodně. Jen se stále držím původní verze, a té novější se vyhýbám. Bojím se, aby v ní Donnie Darko nebyl moc doslovný, a neztratil tak na své nevšední tajemnosti.(20.9.2007)

 • Morien
  *****

  Ano, to je myslím docela zbytečné psát, ale Donnie Darko nabízí opravdu hodně k zamyšlení. Otázka potom je, jestli se vám chce přemýšlet. Mně se prvně nechtělo, ale pak jsem se do toho přece jenom dala - takže si nemyslím, že bych ten film nepochopila, ale jenom se mě nedotknul úplně tak, jak asi původně chtěl. Nejvíce jsem tak nějak splynula s dějovou linkou fanatické love-fear učitelky a nechutně pozitivního Swayzeho - opravdu špičkově zobrazené charaktery lidí, které z celé podstaty mojí bytosti nenávidím. Závěrečná scéna je ale dokonalá, hlavně také zásluhou nádherně melancholicky depresivní předělávky Mad world Garyho Julese (a později jsem zjistila, že i originál od Tears for Fears je dobrý, ale jinak). Scéna, kterou si ale paradoxně nejvíce pamatuji a která se mi nejvíce líbila, byl labutí tanec plnoštíhlé dívčiny. -"Why are you wearing that stupid rabbit-suit?" -"Why are you wearing that stupid man-suit?"(6.9.2008)

 • Superpero
  ****

  Ani nevím proč se mi to líbilo, protože jsem naprosto nepochopil ten konec. Pořád se nemůžu rozhodnout jestli to byl fakt dobrej film anebo sračka co jen vypadá jako dobrej film, ale herecký výkony jsou skvělý a má to atmosféru takže milovníkům divných filmů (mezi které se počítám) vřele doporučuju.(15.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace