TO

O trochu solidnější než 1 a 2, děj mi tak nelezl na nervy jako např. modrý erektivní pramen ve dvojce, ale slabota je to pořád, alespoň že tato nevydařená série nemá klesající tendenci. ()

gjjm

Když jsem na www.otrlydivak.cz ke svému překvapení narazil na tento film, rozhodl jsem se přestat odsuzovat něco, co jsem neviděl, a sehnat si toto veledílo (pro jistotu poslední díl v obavách, že první dva bych nevydržel). Jde o jakousi nesouvislou montáž více či méně dementních vtipů, montáž, v níž kameraman podle všeho uprostře natáčení objevil zoom a po zbývající dobu na něm držel prst a žasnul, jak je to úžasná funkce, montáž, v níž se na stupidním scénáři ztrapnilo několik známých herců (snad s výjimkou výborného Josefa Laufera). Navíc získává tento klenot české kinematografie pomyslné osobní ocenění za nejhorší soundtrack v dějinách filmu. Item: je neuvěřitelné, jak dokonale dokázali v tomto filmu zkurvit (jinak se to říct nedá) takovou relativní banalitu, jako je střih (zvlášť u těch scén, kde se hrál hokej). Má-li to být komedie, sledoval jsem to však s úsměvem pobaveným směšností tvůrců, který v nejzdařilejší scéně, totiž elektrickém rybolovu, přerostl ve škodolibý škleb. Je mi záhadou, že za celou dobu sledování jsem nepocítil touhu film vypnout - snad jsem chtěl vidět závěrečný ohňostroj trapnosti, ke kterému také téměř došlo :) Ale proč tomu tedy dávám pět hvězd? Protože to je geniální filmařský experiment, myslím, že celá série, nicméně nechci si kazit vkus zkoušením - v prvním díle Troška chtěl zkusit, jestli nesouvislým spojením vtipů může vzniknout komedie. Zjistil, že nemůže, ale rozhodl se ve dvojce zkusit, co všechno divák vydrží, a ve trojce, co všechno se dá při natáční filmu posrat. A zjistil, že všechno. Jde o geniální filmový experiment. Neboť: je-li experiment definován jako snaha o překročení dosavadních filmových zákonitostí, aby tyto hranice mohly být tvůrčím způsobem rozšířeny, je Kameňák experimentem absolutním. Tento skvost české kinematografie je totiž dokonalým odstrašujícím příkladem, jak film NEMÁ vypadat, a zároveň absolutní negací VŠECH filmových postupů a prostředků filmové řeči. A já bych mu chtěl z toho důvodu provolat třikrát sláva, sláva, sláva (doufaje, že nemám pod stolem nadrženou důchodkyni) a požádat tímto Mistra Trošku o další pokračování :) ()

lennyd odpad!

Kameňákov žije fotbalem, a je to na celém městečku znát. Bohužel, oficiální tým Lea Khona se neprojevuje žádným extra výkonem (asi jako Brno v současném ročníku Gambrinus Ligy), a hrají tak strašně, že už se na to nemůže dívat ani Khonova příšerná tchyně. Ta díky vítězství ve Sporce má peněz na rozdávání, a tak se s Khonem vsadí, že postaví tým - který ten jeho rozdrtí. A vzhledem k tomu, že se zrovínka do městečka přistěhovala jedna rozvětvená cikánská rodina (která se s míčem na kopačkách snad i rodí), nemá hledání nikterak těžké ... U předchozích filmů jsem ještě přimhouřil oko, ale napotřetí to už Troškovi neusnadním. Sada vtipů je v kameňácké trojce rozšířena (díky cikánské rodině) rozšířena i o ty rasistické (což jak Troška určitě dobře ví, v naší krajině náramně frčí), nicméně největší příděl vtipů si už Troška vypráskal v prvních dvou Kameňácích, a na trojku už moc nezbylo. Fakt se divím (a v trojce trojnásob), proč ti herci do tohoto projektu šli - co jim za to rejža nabídnul? ()

anli

Chapu a je mi jasne,ze chtel Zdenek Troska predevsim bavit,takze scenari se ani scenar rikat neda a rezie spocivala ve vysvetlovani hercum,jak maji ten ci onen vtip zahrat.Herci se snazi a je i misty videt,ze si to uzivali.Osobne myslim,ze tenhle dil uz vzniknout nemusel.Parkrat jsem se pousmal,no a za to davam cistych 10%,protoze znam komedie,kde jsem se ani neuculil. ()

majxik

Ani třetí díl není překvapením v serii Kameňáku, a to bohužel v pravém slova smyslu, prapodivný příběh a už ani ty vtipy nepříjdou tak vtipné. Škoda, vtipy asi opravdu pat5í spíše do hospody a mezi kamarády než do na filmové plátno, minimálně v teto metráži. ()

pytlik... odpad!

Ať si kdo chce co chce říká, Troška je bůh. Zatímco Piccard potřeboval k potopení do Mariánského příkopu složitý stroj a roky příprav, Troška dosáhl absolutního dna lehce, rychle a jen za pomoci tenkého filmového pásu. ()

T-pack odpad!

Nepřijde mi ani tolik smutnej fakt, že tahle hnojní série vůbec má třetí díl, protože je to přece jenom sbírka hospodskejch fórů, byť slepená dohromady příběhem, kterej by se bál režírovat i Uwe. Smutný mi přijde, že v době, kdy tohle zase reprízujou na nejhorším kanálu v Čechách (a slovo kanál je zde hodně důležité), je na prvních příčkách v kinech film Babovřesky. A já už myslel, že budu v pohodě, když jsem se ráno už jednou zeblil. ()

Master19

Asi by to chtělo trošku soudnosti. Ranní postelové skeče mohly být v prvním díle vtipné, teď už totálně nudí, scény s Absolonovou a "mladým sirem" byly IMHO úplně zbytečné, atd... Párkrát se ale člověk přece jen zasměje. Pro mě byl velmi světlým bodem Pepíček... ()

Aven

A co takhle uspořádat nějaké filmové odpoledne a promítnout všechny tři kameňáky za sebou????Ale teď vážně - film mě překvapil protože v něm byly dva vtipy, které jsem předtím asi stokrát neslyšel a jednomu jsem se dokonce zasmál. ()

Compadre

Dolly Buster tady mohla aspoň ukázat kozy, takhle její minirole byla úplně o ničem. Jinak Kameňák 3 nestojí vůbec za řeč. Blbost jako vždycky. Ale tenhle má narozdíl od předchozích děj! Sice blbej, ale je tady. A to se cení.. ()

ivo333

fakt nechápem prečo ho tak nemáte radi .. to mi chcete povedať, že ste sa ani raz nezasmiali počas celého filmu ? hanba vám .. aj keď sú to už staré fóry, keď sa dajú dokopy hneď to robí na české pomery fakt vtipnú komédiu .. a btw toto bol z 3 kameňákov fakt najvtipnejší film, celý čas som sa uškŕňal pri obrazovke.. ()