Již po desáté se setkáváme s Enterprise a její posádkou. Tentokrát se účastní mírové mise na Romulus, jelikož se tamní obyvatelé rozhodli uzavřít s Federací mír. Po příletu na planetu ale vyjde najevo, že jejich skutečným úmyslem je zničení Země. A tak se kapitán Picard setká s dosud nejnebezpečnějším protivníkem - Nemesis. Vedle sedmi hlavních hrdinů se objeví i nová nebezpečná rasa Rémanů, mezi nimiž je i klon kapitána Pickarda - Shinzon, který je novým vůdcem Romulů. (oficiální text distributora)

Stejšn

Celkem nic než naleštěná nuda. Nedůstojný hlavní protivník, logické nesmysly (z nichž scéna couvání ve vesmíru byla nejvíc do očí bijící), patos a spousta unylých řečí, rozkládací Scimitar ala transformers a hlavně nevýrazné herecké výkony všech zúčastněných. Dost epizod seriálu TNG bylo lepších než tenhle film. ()

kubas369

6/10. Docela mě štve, že se opět tady neodrážejí události po léta budované v seriálu. Celkově ani jeden z filmů nedosahuje kvality nadprůměrných epizod. Všechny jsou dělané pro masu a ne pro fanoušky nové generace. Jasně je to pochopitelné, filmy byly v kinech tak museli nalákat a pobavil co největší masu, stejně to ale zamrzí. Zbyla jen slupka bez toho zajímavého vnitřku. A co se konkrétně Nemesis týče. Tom Hardy je zajímavý padouch se slušným originem, ale to je tak všechno. ()

brzozin

Konečně nějaký díl, kde se taky řeší něco jiného, než jen neustále milionkrát ohraná a ve stovkách podob servírovaná pohádka o šťastné budoucnosti, kde všichni obyvatelé hodné federace žijí v komunismu šťastní, spokojení, jsou mírumilovní a patrně všichni po nějaké silné lobotomii mozku. Tenhle film má v sobě i něco víc. Trochu temna, trochu psychologie. Určitě nejvýraznější a podle mě nejzdařilejší postavou je Shinzon (alias schízon). ()

Fenris 13

Důstojné rozloučení Picarda a jeho posádky, byť ne tak dobré jako např. První kontakt. Pro každého trekkieho samozřejmě životní nutnost :-) ()

subic

Poslední startrekovský film navazující na Novou generaci a vlastně asi díl, který šel časové nejdál. Borgové už dávno nehrozí, takže poslední hrozbou jsou Romulané. Tom Hardy zahrál klona J.L.Picarda dobře a ne že ne. Film má spád a napětí, temná atmosféra je fajn, solidní triky, jde tak ve stopách ST8 První kontakt. ()

PeterJon

Lepšie než predošlý film Star Trek IX Insurrection, ale ajtak dávam 3* z milosti. Čakal som, že grandíózne vyhodia do luftu celú slávnu posádku, alebo aspoň Riker zomre a nedočká sa medových týždňov. Je to posledný film z Next Generation, človek by chcel lepšie finále. Tom Hardy bol dobrý výber záporňáka, začiatok jeho kariéry. ()

mrclTV

Ešte predtým ako zvykol Tom Hardy hrať vypasených psychopatických hromotĺkov, tu máme príležitosť vidieť hrať Hardyho ako vychrtlého psychopatického mladíka - a už vtedy mu to išlo! :D Škoda, že sa to presvedčivo nedá povedať aj o filme. S námetom a predstaveným príbehom to na prvý pohľad vyzerá, že to jednoducho musí šľapať ako na bežiacom páse, ale film samotný nie je úplný trhák. Obávam sa, že tu nastáva typický príklad, keď sa za režisérske kormidlo dostane neskúsený režisér, ktorý toho za sebou veľa nemá. Zameral sa na akciu, ale na ostatné mu nejako neostal čas. Taktiež mi vadí vlastne krátkosť filmu, prvá hodina je rozvitie zápletky (nie veľmi obsiahlej) a druhá je vlastne jeden nehorázne rozťahaný súboj dvoch lodí a dvoch posádok. Na prekvapenie veľmi nepresvedčivé tri hviezdičky, ktoré odsudzujú posledné vystúpenie Picardovskej posádky na striebornom plátne do veľmi priemerných vôd. ()

Jehan

Pěkná podívaná. Jean-Luc je prostě král sci-fi sympaťáků a zbytek party mu rozhodně nedělá ostudu. Záporáci také stojí za to. Takže jo, spokojenost. ()

Marg

Další filmový StarTrek - který bohužel v kinech v ČR neuvidíme - přínáší osvědčenou posádku lodi Enterprise v čele s kapitánem Pickardem. Jeho soupeř, přes svůj původ, tetokrát nedosahuje takových parametrů jako třeba Borgové nebo záporáci ze starších filmů. Nicméně o napětí, vesmírné bitvy a i pár velmi důležitých událostí, rozhodně nebude nouze. ()

Rajo

Mame moznost vidiet posledny celovecerny film hviezdnej posadky Enterprise skumajucu nekonecne kuty vesmiru.. k tomuto filmu snad len tolko, ze je asi najlepsim vyvrcholenim celej sagy Star Trekov a cestu k tomto filmu si najde aj ten, kto vidi nazov prvy-krat. Dej je ako obvykle velmi dobre spracovany, vizualne efekty su doveryhodne, herci presvedcivi.. no co moze viac chciet srdce sci-fi maniaka? :) Odporucam vsetkymi desiatimi! ()

Pierret

Mám Star Trek rád jako oddychovku. Film mě jistě zaujal dobře vystavěnou zápletkou i perfektně vizuálně vychytaným soubojem. Přesto nemohu hodnotit lépe. Proč? Scénář se držel až příliš seriálové předlohy, nebyl jsem překvapen jednáním postav a ani velké finále mě nijak nenadchlo. Popravdě si ale nedokážu představit, jak bych sám vybředl ze seriálové kaše a přitom na ni elegantně navázal... Snad se v budoucnu najde génius, jež to u Star Treku dokáže. ()

Koochy

Tomuto filmu opravdu nechybělo nic, co by se od Star Trecku čekalo. Příběh byl stručný a jasný. Akční scény nebyly zbytečně rozvleklé a scénář do žádné odbočky nezabřednul. Co se týká duševního přínosu, tak ten je minimální, ale jako akční chuťovka úplně stačí. ()

Goodmen

Opět průměrný díl, který je spíše jen jako prodloužená televizní episoda. S Picardem to opravdu není ono. ()

Weirdman

Solídna uspávanka. Celá tá tragická story na mňa vôbec nezapôsobila. Po tomto záreze Star Trek naozaj potreboval reboot ak mal ešte existovať... Ale jedno výraznejšie pozitívum: nezmyselné explózie počítačov na mostíku boli konečne utlmené len na občasné iskrenie :)) ... (▲) ()

warpcore

Nechápem, že tento film prepadol. Pre mňa zosobňuje všetko čo mám na Star-Treku rád. Viete, dnešné sci-fi sa točí na dva spôsoby, je tu sci-fi výpravné, s obrovským rozpočtom a efektami, ktoré vám do sietnice urobia veľkú čiernu dieru, a potom tu máme sci-fi hororové, ktoré vás pripraví o pohodlie suchej plienky. Nikto už netočí sci-fi na zamyslenie, plné otázok a odpovedí. Star-Trek patril do jeto kategórie, a hoci tento film mierne vybočuje z priamej cesty trekovským kontinuom, pre mňa navždy zostane najlepším ST filmom, možno práve preto, že je to posledný Trek s posádkou z TNG. Patrick Stewart spolu spolu s ostatnými hercami vystupujúcimi vo filmoch TNG mu venoval časť zo seba a Nemesis je doslova vyvrcholením krásnej cesty ktorá začala v roku 1987 a skončila práve týmto filmom v roku 2002. R.I.P. Star-Trek ()

elCarda

I presto, ze jsem cca kazdych 10 minut narazel na nejakou nelogickou botu scenaristu, me film dostal. Ani pri sebe lepsim sebezaprenim neni mozne hodnotit tuto sub cast bez prihlednuti k celku. Je sice pravda, ze dejove by to asi i mohl byt jeden dil, nicmene prave diky tomu, ze znate charaktery a historii postav a vite, ze je to dil zaverecny, neubranite se a podlehnete znatelne linii nostalgie. Dat byl jedinecny, R.I.P. Posadka U.S.S Enterprise neopakovatelna. ()

Trumper

Podle mě jeden z nejlepších trekovských filmů, ale jak už tady kdosi poznamenal, tvůrci tímto filmem nadobro vyždímali z původního světa Star Treku, co se dalo, a Abramsův restart se tak z pohledu producentů zdál být nevyhnutelným krokem.___ Mám pocit, že nejvíce tento film ocení ti, kteří se s filmovým Star Trekem setkávají poprvé, dále pak skalní fanoušci, co si VHSky se seriálem nahraným z TV vezmou s sebou i do hrobu, a naopak nejméně ho ocení ti, kteří sice svět Star Treku důvěrně znají, ale pro které bylo jeho objevování vždy spíše fanouškovskou sci-fi povinností než zábavou. /80+%… PS: Závěrečné pořadí filmů Star Trek dle vlastního hodnocení zde. ()

Star Trek XI

Star Trek XI

28.02.2007

Jedna z nejoblíbenějších sérií všeho možného, od seriálů přes hry na nejrůznější konzole až po filmy, se dočká dalšího filmového pokračování. A kdože se ujme režie? Spolupracoval jako režisér a… (více)

Nemesis konečně na plátně

Nemesis konečně na plátně

16.08.2006

Kolik nevděku a nepublikovatelných výrazů padalo na hlavy distributorů v době, kdy se film Star Trek: Nemesis u nás neobjevil v kinech, ale rovnou putoval na video. Po čtyřech letech však všechny… (více)