Již po desáté se setkáváme s Enterprise a její posádkou. Tentokrát se účastní mírové mise na Romulus, jelikož se tamní obyvatelé rozhodli uzavřít s Federací mír. Po příletu na planetu ale vyjde najevo, že jejich skutečným úmyslem je zničení Země. A tak se kapitán Picard setká s dosud nejnebezpečnějším protivníkem - Nemesis. Vedle sedmi hlavních hrdinů se objeví i nová nebezpečná rasa Rémanů, mezi nimiž je i klon kapitána Pickarda - Shinzon, který je novým vůdcem Romulů. (oficiální text distributora)

Dimo

Úžasné. Totálně bezchybný Star Trekovský akční nářez, kterému nechybí vůbec nic a dává vše, co Star Trek může nabídnout, především excelentně účinkující posádku Enterprise a to bez vyjímky, výborný příběh, mrazivě děsivého záporáka, neustávající vývoj kupředu (Romulané) a hlavně ohromující množství akce, které desátému Star Trek filmu tak moc sluší a překvapuje. Nemesis na mne udělal hluboký dojem a překvapil, neboť se atmoséfricky vyrovnal Prvnímu kontaktu, který byl taktéž odzbrojujícím. Tleskám, klaním se a lituji, že jsem neviděl v kině. Bez váhání 5 hvězdiček. ()

Kingjiri

Typicky Star Trekovská je snad jenom úvodní svatba s Picardovym proslovem a mnoho známejma tvářema novější verze posádky Enterprise. Pak už se rozjíždí slušný scífko s jasně definovanym a charismatickym nepřítelem (Shinzon a Rémani). Mimochodem, Shinzon, jako jedna z prvních větších rolí Toma Hardyho, se mu fakt povedla. Ocenit taky musim pěkný akční a vizuální scény, který jsou ve většině případu hodný celovečeráku (honička ve vesmírnejch vozítkách, střet Enterprise vs. Scimitar). Takovýhle temnějc laděný snímky by potřebovala Star Trek série jako sůl (čest výjimkám). Milý překvapení a velice důstojná tečka za celou původní (aspoň filmovou) Star Trek ságou. ()

VerteX

Sice nejsem trekkie, ale tohle můžu. Pořád se jedná o starý dobrý Star Trek, ničím nezkažený, není tam skoro žádný příklon ke komerci. U Nemesis jsem se za celou dobu nenudil, děj hezky odsýpá a scénář je moc povedený. Nejvíc asi na Star Treku hltám to prostředí a triky, je to prostě už klasika. Ale přesto dávám hvězdičku dolů, protože děj je kolikrát dost předvídatelný. Mňo, u mně je to spíš 90%. ()

Wencek

Po Prvním kontaktu asi nejlepší Star trek film. A co se týče Picardovy serie tak asi nejzajímavější děj. Dobré triky, dobrý příběh a dobré zvraty v ději. A ta bitva na konci je prostě úžasná. Úplně se mi rozzářili oči když jsem uviděl jak se Scimitar odmaskoval. Masakr sakra. Povinost pro každého fanouška Star Treku. Picardova posádka v plné síle. A proto jasných 5*. ()

artuš

Skvělý film. Já star trek prostě miluju, bylo tu všechno: akce, efekty napětí, zábava. Prostě vše co má každý fanoušek Star treku rád. Vřele doporučuju. ()

diodoros

Posledný diel série s posádkou kapitána Picarda. Séria bola síce ukončená kvôli finančnému neúspechu tohto filmu, ten však sám o sebe výrazne slabý nie je. Efekty sú výborné, masky taktiež, námet je zaujímavý, kvalitných a zaujímavých scén a nápadov je tu dostatok. Témou je boj človeka so sebou samým, konkrétne konfrontácia so svojou "temnou" stránkou, zamyslenie nad pôvodom konania človeka, otázka či by človek v kritických situáciách nepodľahol a samozrejme otázka "ľudskosti" ako takej. Nezaslúžený prepadák, ako film zo série však potešujúci. ()

Shakaar

Nemesis se obtížně hodnotí, na jednu stranu se považuje za film, který de-facto pohřbil Star trek minimálně na dalších 7 let, na druhou stranu, není to rozhodně tak špatný snímek. Něvětším problémem filmu pravděpodobně zůstává fakt, že je to "ok" snímek v rámci Star trek standartů, ale v rámci filmového standartu už bohužel ne. Star trek snímky vždy byly tak trochu o balanci mezi tím co by bylo přijatelné pro stávající fandom, tak i pro běžné či nové diváky. Někdy byl Star trek ve filmu příliš experimentální, že byl silné kafé jak pro Star trek fandom, tak i běžné diváky (Star trek: The Motion Picture), někdy tvůrci uděali změny, které byly ku prospěchu k vývoji Star treku (STII., STIV., STVI., STVIII, Star trek 2009) a někdy prostě příliš si tvůrci stáli za zachování statusu quo v rámci Star treku. Nemesis osobně nepovažuji za horší než Generations či Insurrection, popravdě v současnosti mi Nemesis více šmakuje, možná proto, že jsem na filmu vyrůstal, ale i pravděpodobně proto, že konečně jsme měli snímek vyloženě o Picardovi samotném, konečně tvůrci nabourali trochu status quo že Rikera a Dianu dali dohromady, že Riker ne mimo kameru, ale otevřeně se mluvilo že převezme velení Titanu. Čili hodně zajímavých nápadů měli scénaristé v tomto snímku, Picard jezdící buginou byla sice trochu "off" scéna v rámci TNG, protože to by si Picard nikdy nedovolil a v rámci canonu nedávalo smysl moc mít takovouto techniku, ale přiznejme si, kdo se u toho nezasmál. A o tom je i filmový Star trek, možnost udělat věci, na které by tvůrci v rámci serie neměli prostor, nebo nemohli dovolit. Netvrdím že film nemá problémy, dodnes se mliuví o Scimitaru jako o "Mary Sue" lodi, ale na druhou stranu tvůrci dostali na scénu Romulany, je škoda že to skončilo jen u Donatry a vymysleli Remany, myslím si že kdyby zůstali jen u Romulanů, že by příběh fungoval lépe - ale to by zase nedostala prostor Marina Sirtis, která konečně měla důležitější roli v rámci filmu. Neříkám, že mě neznepokojovala scéna, kdy Schinzon prakticky se pokusil "znásilnit" Deanu, ale ve Star treku to nebylo nic nového, podobná znepokojivá scéna byla ve Star trek VI. Nemesis tedy podle mě byl uveden v době, kdy se obecně nevědělo co dál se Star trekem a podle toho to vypadalo. Nepomohlo snímku ani "odchod" Brenta Spinera a fakt, že samotní herci nebyli s produkcí spokojeni, ale přesto to udělali a myslím si že nyní se ukazuje, že Nemesis není až tak špatný snímek. Za mě 3*. ()

Inozuka

PIckardovic bandu mám sice rád, ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že Nemesis nějak moc často padal řetěz. Zápletka fajn, záporák je po čertech fikanej parchant, dílčí zvraty jsou super, ale mezi nimi někdy až moc vaty. ()

D.I.G

Strýko Piccard to vie. Z celej novej série sa mi tento dieľ páčil najviac. Perfektné efekty, atmosféa, padla tam aj nejaká hláška. Klon bol dosť slizský.Len pár prostredných scén sa mi zdalo veľmi natiahnutých. ()

Rodin

Velmi dobré. Není to sice má srdeční záležitost, ovšem viděl jsem několik různých sérií, protože jsem fanda sci-fi a fantasy ve všech podobách. A hlavně jsem velký fanda Patricka Stewarta, takže možná proto dávám hvězdy 4 a souhlasím i s celkovým procentem, které tu vidím. 74% je tak akorát. ()

RedRose

Poslední filmová podívaná se starou známou Enterprise-E a Picardovou posádkou dopadl skvěle a myslím, že je z mnoha pohledů nedoceněný. Pomalu budovaná, až temně tíživá atmosféra tady skvěle funguje a vesmírná bitva v závěrečné třetině je neskutečná! Enterprise-E je loď třídy Sovereign a měla by něco vydržet (i když to tak často nevypadá), ale tady ji vidíme rosekanou na hadry až tak, že nefunguje ani autodestrukce! Skvělý film, který řadím někam za První kontakt a první film. 93% ()

papadoce

Ešte priemernejšie, než IXtka. Už teraz si z toho nič nepamätám a nie som presvedčený, či si chcem. Je niečo horšie ako priemer? ()

maeb

Všechno, ale snad úplně všechno v tomhle filmu je vykradeno z jiných, především scifi filmů (hlavně z Hvězdných válek, ale i 2001, Superman, bondovek a jánevim z čeho ještě - i slavnou scénu z Komanda - "Uchází ti pára, Bennette?" - jsem v tom poznal:-)) Ale jinak musím uznat, že skloubené to je slušně a zpracováno docela umně, takže 70%. ()

pekas

Takové nějaké, já nevím. Od této série prostě čekám víc. Není to špatný díl, ale nějaká super bomba taky ne. Pěkných 80% ale víc ne. ()

Star Trek XI

Star Trek XI

28.02.2007

Jedna z nejoblíbenějších sérií všeho možného, od seriálů přes hry na nejrůznější konzole až po filmy, se dočká dalšího filmového pokračování. A kdože se ujme režie? Spolupracoval jako režisér a… (více)

Nemesis konečně na plátně

Nemesis konečně na plátně

16.08.2006

Kolik nevděku a nepublikovatelných výrazů padalo na hlavy distributorů v době, kdy se film Star Trek: Nemesis u nás neobjevil v kinech, ale rovnou putoval na video. Po čtyřech letech však všechny… (více)