Již po desáté se setkáváme s Enterprise a její posádkou. Tentokrát se účastní mírové mise na Romulus, jelikož se tamní obyvatelé rozhodli uzavřít s Federací mír. Po příletu na planetu ale vyjde najevo, že jejich skutečným úmyslem je zničení Země. A tak se kapitán Picard setká s dosud nejnebezpečnějším protivníkem - Nemesis. Vedle sedmi hlavních hrdinů se objeví i nová nebezpečná rasa Rémanů, mezi nimiž je i klon kapitána Pickarda - Shinzon, který je novým vůdcem Romulů. (oficiální text distributora)

derryl

Extratřída! Poslední Star Trek mě uhranul a nadmíru potěšil. Děkuji kapitánu Picardovi a komandéru Datovi za lekce z přátelství a z odvahy. ()

Rozjimatel

"I must deactivate you." "For how long?" "Indefinitely." "How long is tha--?" "A long time, brother."     Záverečný diel série prináša napínavé dobrodružstvo a množstvo akcie. A hoci je tej akcie, podobne ako v 8. diele, miestami až priveľa, čo nie je celkom v súlade so "startrekovským duchom", rozhodne mi to sadlo viac ako limonádový 9. diel. Kapitán Picard znova čelí démonom zo svojej minulosti, tentokrát tu prichádza k zaujímavej konfrontácii s jeho mladým, namysleným a sebeckým ja (výborný Tom Hardy na úplnom začiatku svojej kariéry). Hlavná zápletka je už klasická, ide opäť o hrozbu totálneho zničenia Zeme (aké originálne!). Picard sa so svojou posádkou zapletie hneď s dvoma rasami - Romulanmi a Remanmi. Zatiaľ čo Romulania (akýsi vesmírni Rimania) sa v predchádzajúcich dieloch spomínali pomerne často (najmä v súvislosti s ich povestným zakázaným nápojom, romulanským pivom), Remania sú v Star Trek sérii noví a rozhodne sa nejedná o prívetivé zjavy (celkom slušné masky). Trochu naivne pôsobí ten nápad s "trojským Datom", predovšetkým to naivné odovzdanie všetkých Datových vedomostí. Ako mínus dielu vidím aj to, že do neho viac ako zvyčajne "presakuje" svet Star Wars (dosť ma iritovali napr. tie trápne prestrelky "starwarsáckeho" typu, kde po sebe nepriatelia pália z bezprostrednej blízkosti a nevedia sa trafiť). Veľmi dobre sa naopak pozeralo na súboj 4 vesmírnych lodí v závere filmu. Hudba Jerryho Goldsmitha mi tentokrát celkom vyhovovala (na rozdiel od 9. dielu).     "Move, puny human animal!" "A bit less florid, Data..." ()

willis

Kvalitní ST film. Důstojné rozloučení Növé Generace (i když kdo ví?). Přece jenom herci stárnou a osudy postav se uzavírají, i když cestička k pokračování není ještě úplně uzavřena. ()

MkSallam

Příjemné sci-fi na jedno použití. Televizní look se naštěstí díky investovaným penězům nekoná, triky jsou na slušné úrovni a míra zábavnosti se taky drží docela vysoko, ale mám pocit, že se tu trošku moc kecá a málo řeší. Finální bitva je samozřejmě dobře natočená, ale něco mi tu chybělo, něco co by bylo cool a totálně mi vytřelo zrak (dobrá, odmaskování Scimitaru bylo cool, ale jinak na nic podobného nedošlo). A ta zápletka mi přišla taková, zvláštní... 6/10 ()

Movie Gourmet

Výborná nová zápletka a napínavý děj. Digitální efekty už dosahují v podstatě současné úrovně a jsou velmi reálné. Nejpozoruhodnější herecké výkony předvádí Brent Spiner a Tom Hardy. Výborné zlepšení zaznamenal design romulanských "dravých ptáků" / "dravců. V kameu (štěku :-) ) se zde mihne i Kate Mulgrew coby admirál a také Whoopi Goldberg. Závěrečná vesmírná bitka je bohužel hodně přehnaná až kýčovitá (na pomoc Enterprise proti Shinzonově lodi přiletí dva romulanští dravci, kteří se při příletu ODMASKUJÍ!!! a bojují viditelní :-(, což je hodně velké minus a kýč ještě vzroste, když jejich lodě jsou poraženy a jedna je snad i zničena a Enterprise samozřejmě přežije). Hrdinský výkon Data je až dojemný, položí svůj "život", ale o tuto postavu stejně nepříjdeme, na to je moc zajímavá. Kapitán Picard je pořád stejný suchar, mimika obličeje je pořád stejná a intonace hlasu taktéž nemluvě o gestech rukou a těla. Výborným standardem je hudba Jerryho Goldsmithe. Čili můj verdikt je: 3-4* a 75-80 %. ()

Mikino00

Slabší, už přehnaný díl, kde jsem jen klopil oči před neomyslností a záchranami na poslední chvíli v podání posádky. Mladý Hardy se zde skvěle uvedl do světa filmu, ale to je tak jediné co stojí za pozornost, tahle posádka má už na důchod nejvyšší čas. ()

rsimonyi

Myslím si že tento film je docela slušným završením série Star Trek s výborným Patrikem Stewartem v roli Picarda. Docela jsem zvědavý kam celou sérii posunou s novým jedenáctým filmem. ()

JK-Stinger

Stejně jako filmové rozloučení původní posádky Enterpise proběhlo ve velkolepém stylu, tak i poslední film s posádkou Picardovou je parádním završením druhé filmové série. V tomhle filmu je všechno, co jako fanda sci-fi potřebuju. Skvělý příběh (leč trochu zbytečně roztažený), parádní záporák Hardy, spousta akce a výborných efektů, napětí navozující Goldsmithův hudební doprovod a co mi vzalo úplně dech - konečně pořádně dlouhá a promakaná bitva mezi loděmi. Po kompletním shlédnutí všech Star Trek filmů mají u mě za plno oba "loučící" díly VI. a X. a především Star Trek nový, který mě k doplnění těchto mezer inspiroval. ()

Brylin

Vydařený závěr Star Trek série - zajímavá zápletka spojující osobní i mezirasový aspekt, výborné triky a skvělá atmosféra. Byť nemám se ST příliš zkušeností a seriál jsem nesledoval, tento film mě zaujal. Hodnotím lehce slabšími čtyřmi hvězdičkami. ()

Lilloos

Senátorko Padmé, kdepak jste? Prvních pár minut jsem vážně věřila, že by se mohla objevit, ale přišel někdo jiný neméně zajímavý. Pickardovo zlé dvojče má obrovský potenciál! Jenže ho v druhé polovině naprosto pohřbili. Nejenže nedošlo k žádné pořádné konfrontaci z očí do očí, navíc mi závěrečná bitva přišla nekonečná a to si jinak intergalaktické mely umím vychutnat. Asi bych měla vytknout i předvídatelnost, ale ta mi vlastně nijak zvlášť nevadila. Takže silnější dvě hvězdičky a asi nejlepší díl Nové Generace. ()

G900

Jeden z nejlepsich ST filmu. Ackoliv je pro me cpt. Kirk stale KAPITAN Enterprise, Picard ma charisma. Jsem rad ze veleni lodi dostal po Shatnerovi prave on. V novych ST filmech uz i herci, ne jen efekty delaji film. A zde je vsechno nparosto perfektni. Herci hraji uveritelne a pocitacove efekty jsou na takove urovni, ze je stale na co koukat. Na to, ze je to osm let stare vse vypada uchvatne. Scena, kdy se obe vesmirne lodě srazí se rovna, ne-li dokonce prevysuje bojove sceny z nejnovejsiho Star Treku (2009). Jsem nadmiru spokojen a uz se tesim, az se na 'desitku' podivam na poradne televizi... ()

sirien

:/ Ty 3* jsou dost slabé a patří spíš efektům a nětkerým hercům než scénáři nebo režii. Zaprvé zabíjení postav které jsou následně vráceny (ať už jakkoliv) je lame. Se Spokem to kdysi fungovalo jen za cenu pocení krve a i tak to skřípalo, tady to bylo tak bolestivě prvoplánovité, až to bolelo. Zadruhé - jako vesmírná bitva pořád lepší než ta laserová star wars diskotéka z nové řady, ale... pořád zbytečně moc blýskavé, zejména při srovnání s např. Wrath of Khan (ale i Undiscovered country). Filosofický rozměr byl spíš pokus než co jinýho. Není to přímo špatný film, ale k dobrému má taky daleko. Každopádně má cesta Star trekovskými filmy je uzavřena... 1, 2, 4, 6 a 8 jsou dobrý. 3 a 9 se dají zkouknout, ale zázrak nejsou. 7 a 10 jsou docela o ničem a 5, 11 a 12 jsou ztráta času. ()

gumbo

45% - typické béčko. Star Trek od dob Borgů nic nového nevymyslel a mám pocit, že už ani nevymyslí. Myslím, že co nevidět bude asimilován do hromady starých vykopávek. ()

DHDV

Tom Hardy před Inception, Stewart ve své poslední roli kapitána, Perlman před Hellboyem, co všechno můžete od filmu čekat? Solidní rozloučení ze „Star Trekem“ než otěže převzal J.J Abrams! ()

Ydrosten

I přesto, že film není vůbec špatný, byl to pro producenty velký propadák a těžká rána. Problémem byla špatná reklamní kampaň, ale hlavně nesmyslné načasování premiéry v době, kdy do kin vtrhl druhý díl „Pána prstenů“. Tentokráte se režie ujal startrekovský nováček Stuart Baird a na rozdíl od předchozího akčňáka Jonatana Frakese trochu zvolnil. Je více rodinný ( svatební veselí novomanželů prvního důstojníka Williama T. Rikera s lodní poradkyní Deannou Troi ), zavede nás do komunity Romulanů, ale hlavně si pohrává s myšlenkou klonování a jejího nebezpečí, a to rovnou v podobě zákeřného klonu kpt. Picarda. Je poznat, že Stuart Baird se dříve živil mimo jiné i točením videoklipů. Celkově bych tento díl série nehodnotil naprosto propadákově, ovšem na druhou stranu nic nového nepřináší a vlastně se veze na postupně snižující se vlně vzniknuvší kdysi dávno v hvězdném datu - 1312.4. ()

Faila

Star Trek s tímto obsazením jsem viděla po hodně dlouhé době, takže velká nostalgie. Ale i tak bych tomuhle filmu po stránce herecké, scenáristické, režijní, hudební či výpravné neměla co vytknout. Příběh zajímavý, napínavý, ale také s nenudnou a neplytkou myšlenkou. A třešničkou na dortu pro mě byl mladý Tom Hardy. ()

panvasik

Tenhle díl, byl naprosto fantastický. Ta atmosféra a úžasný Tom Hardy. Bohatě mi to stačilo k tomu, abych si řekl, že tenhle díl je prozatím nejlepší. Ta hustá atmosféra, která je mi pro sci-fi neznámá, kdy máme temné scény a záběry a veškerý důvtip šel stranou, mi najednou úplně změnil pohled na tuhle sérii a už nic jiného od této série nepotřebuji. Krása... 9/10 ()

Star Trek XI

Star Trek XI

28.02.2007

Jedna z nejoblíbenějších sérií všeho možného, od seriálů přes hry na nejrůznější konzole až po filmy, se dočká dalšího filmového pokračování. A kdože se ujme režie? Spolupracoval jako režisér a… (více)

Nemesis konečně na plátně

Nemesis konečně na plátně

16.08.2006

Kolik nevděku a nepublikovatelných výrazů padalo na hlavy distributorů v době, kdy se film Star Trek: Nemesis u nás neobjevil v kinech, ale rovnou putoval na video. Po čtyřech letech však všechny… (více)