Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Pitryx

Taková rádoby americká vánoční klasika, které já zrovna nějak moc nemusím, ale tady jsem se celkem bavil. Ne že bych to musel vidět zase, ale musím připustit, že jsem se občas od srdce zasmál. Takže, podprůměr to sice je, ale není to ten nejhorší. ()

Stejšn

Přinejmenším za scénu s krocanem a s rozsvícením domu si to zaslouží vysoké hodnocení. A bratránek v podání Randyho Quaida je božan. ()

route60

Na vánoce si tento skvost pustíme vždy, některé komedie hodně zestárnou, omrzí nebo přestávají být vtipné ale ne Vánoční prázdniny ty jsou věčné. ()

Mr.Lojza

Stejně dobrý film jako je skvělý příjmení Griswoldovi. Taková klasická vánoční komedie, která nikdy nezklame. A je dobré se na ni juknout, když se vám zrovna o Vánocích nedaří vyplnit všechny Vaše plány, protože uvidíte, že může být ještě daleko hůř. ()

Prochy84

Nejlepší vánošní film, který nebyl dosud překonán. Spousta vtipných scén, parádní hudba a z celého filmu čiší optimismus. Chevy Chase v podstatě před Vánočními prázdninami ani po nich nenatočil nic kloudného, ale touhle rolí se stal alespoň pro mě nesmrtelným. Natočeno s lehkostí, režisér vsadil na jednoduchost, přímočarý příběh a hlavně na individuální herecké výkony. K tomu geniální český dabing (všichni víme který-neplést!). Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který vídám minimálně 2x ročně už dobrých 13 let a pořád mě baví. ()

hippiesak

Vánoční prázdniny jsou spolu s filmem Sám doma moje dva nejoblíbenější vánoční filmy. Mám ho doma v příšerné kopii :) udělal jsem si kopii z VHS na DVD, ale díky bohu za úžasný původní dabing :)) "Mám hlad jako herec", "Thněte si, thněte mi, polibte si, polibte mi" a tisíc dalších super hlášek :) Je to nejlepší vánoční film, který znám a k tomu ta super animovaná "znělka" - prostě paráda ()

SaiHuri

Mno, americké vánoční santa komedie mě fakt neberou... Ale abych nekřivdil, Chevy s motorovkou je docela vtipnej :) ()

lobo87

Jedna z najlepších komédií a vianočných filmov histórie. Bez rodinky Griswoldovcov si len ťažko viem predstaviť vianočné sviatky. Od začiatku je to neuveriteľná kadencia gagov a humoru, ktorá sa ešte znásobí príchodom Randyho "Eddieho" Quaida, ktorého srdce je väčšie ako jeho rozum... 85% ()

vodkasesemte odpad!

to je snad vtip, jak tahle monstrozní, made in USA, sračka, se muže někomu líbit? viděl sem pasáž s veverkou a to mi stačilo. teda je fakt, že už mi neni šest a zvířata mám docela rád. ()

AndrewNewman

Dobrý scenár od Hughesa vypeckoval Chase svojou charizmou a nesporným talentom do maxima. Netvrdím, že ho ako osobnosť uznávam, hlavne kvôli jeho statusu k rasizmu, ale ako komik je skrátka výborný. No v tomto filme klape všetko, od šialeného bratranca Eddieho, po celkovo bláznivú rodinnú atmosféru až po šialené finále. Pre mňa je to určite kultová záležitosť, ktorú si rád pozriem každé Vianoce. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)