Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Ceres

Tento film je s přehledem nejlepší vánoční snímek a komedie v jednom, bez kterého si Vánoce nedokážu představit. Chevy je prostě nejlepší a zároveň jeho nejlepší film. ()

Master19

Ne že by to nebylo zábavné, rodinka Griswoldů má charisma, na které mě vždycky naláká a... pak jsem zklamaný. Každopádně znám zábavnější komedie, i pro vánoční čas. ()

JohnSmith

Tahle Clarkovská dovolená nebyla vůbec špatná. Chase není skoro trapný a bylo mi ho velice líto, když musel trpět s celým příbuzenstvem přes svátky. ()

VanTom

Griswoldovic prožívají typické a, v uvozovkách, "pravdivé" situace (před)vánočního rodinného shonu, jenže humor z nich tlačí snad až příliš vychtěně. Ale stejně přinášejí hřejivou pospolitou pohodu, které pevně vládne skvělý Chevy Chase. ()

Sany33

Príbeh: Clark Grisewold chce jednu jedinú vec. Pre svoju rodinu chce zabezpečiť tie najnezabudnuteľnejšie sviatky. Pozve pre to na sviatky svoju aj manželkinu rodinu a nedopatrením aj rodinu bratranca Eddieho. Celá táto paráda sa ale môže konať iba ak z práce dorazia prémie, ktoré sú v nedohľadne. Herecké obsadenie: okrem klasického hereckého obsadenia tejto americkej rodiny by som vyzdvihol herecký výkon  Randyho Quaida, ktorý ma neskutočne bavil. Prevedenie: Nijaké veľké prekvapenie sa nekoná, ide o bláznivú komédiu s dobre známou rodinkou akurát, že v čase vianočnom čo príbehu dodáva sviatočný punc. Pocity: Inak som sa celkom dobre zabavil, takýto druh humoru mi sedí. Najviac ma po dementnom bratrancovi bavila interakcia so susedmi a potom s generačne staršou tetou a strýkom.  Pridaná hodnota: Bláznivá vianočná komédia, ktorú kľudne zaraďujem do mojich Vianočných klasík. 81% ()

cross

Určitě nejlepší z komedií o dovolených v hlavní roli s Cheavy Chasem. Výborně natočené s obrovskou plejádou vtipů a humorných situací. Prostě, komedie, jak má být! ()

s.e.p.p

Tyhle sváteční záležitosti většinou mívám tendenci přehodnocovat. Tady to ale nejde... až na pár vydařených vtipů je to trapné až na střechu, druhou polovinu už jsem doslova trpěl... 40% ()

Autogram

Chyba asi nebude len v tom, že sa televízia netrafila s dátumom na vianočné sviatky. Keď sa ocitne blbý a blbší sám doma na Vianoce, vystrájajú svoje kúsky, ale nie sú pritom dostatočne blbí, ani poriadne sami, tak to nedopadne zábavne. Len taká komédia nasilu, ktorá nie je ani pre deti, ani pre dospelého. ()

Jaro.Krafcik

Opät film ktorý sa tento rok nikde nevysiela. Vianočná klasika ktorú si púštame doma každoročné sviatky. Griswoldovci a ich problémy cez vianocne prazdniny pobavia jednoducho vždy. Aj keď je to starší film. Stále patrí k vianočnej topke.4* ()

P1tr

Nejlepši Griswoldovic dobrodružství. Jestli se na něco o vánocích vedle dárků těším, pak na další reprízu Chevyho Chase a jeho věšení vánoční výzdoby:) ()

tommy187

Ako napísal "golfista" film dokáže zmeniť dabing. A veľmi zmeniť :). Ja som si tento film pozrel práve v slovenskom dabingu, a dosť to ľutujem, lebo možno práve tá nechuť k našemu dabingu stála stratu jednej hviezdičky. Mimochodom filmík je skvelý, Vianoce bez Vianočných prázdnin prakticky nie sú Vianociami :-), a viac nedodám. Len krôčik chýbal k dokonalosti a preto ****. ()

Bernhardiner

Tahle parta antiherců si v Hollywoodu nejspíš našla místo poté, co je z ochotnického divadla vykopli. A takovýhle film pro ně byl báječnou příležitostí, jak ukázat své běloskvoucí zoubky při bezduchých úsměvech, kterých bylo celkem dost. Jejich účast si totiž nemohu jinak vysvětlit, protože kdykoli cokoli pronášeli, vypadalo to, jako by ty repliky četli z listu. Chudák scénárista navíc musel tohle vyplodit v době, kdy mu došly drogy a on si na ně chtě nechtě musel vydělat vytvořením scénáře k tomuto filmu, zatímco sám se zmítal v křečích abstinenčních příznaků. Protože vánoční komedie, ve které nefunguje logika (rodina vyrve vzrostlý smrk i s kořeny), kašle se na časovou zvládnutelnost pracovních úkonů (ten labilní taťka ale dokázal být najednou nějaký rychlý, představa nádherných Vánoc ho asi stimulovala k tisíciprocentnímu výkonu) a do které je zakomponována scéna zděšení z obyčejné veverky není vánoční komedie ale vánoční tragedie. Navíc scénárista se asi ke konci inspiroval tím nejhorším z českých provorepublikových filmů, když na konec zařadil scénu, která se v našich končinách odehrávala tak, že se pan továrník omluví, že to takhle vůbec nemyslel. Jediným kvalitnějším momentem filmu je ukázka ze snímku Život je krásný, jehož scénář sepsali opravdoví scénáristé, kde si zahráli skuteční herci, které na place vedl skutečný režisér. 30% ()

zsn

Lepší vánoční komedie prostě není. Naše rodinná klasika. I stokrát přehrávaná znovu a znovu pobaví. To moc filmů neumí... ()

sedm.1

Z Griswoldovic dobrodružství jasně to nejlepší a s přehledem nejzábavnější.Téměř snad až dokonalá vánoční rodinná komedie,která i po několikátém shlédnutí pořád neskutečně baví.Kadence hlášek a pro mě až kultovních scén je fakt neskutečná,nikdy to narozdíl od ostatních dílů nesklouzne k trapnosti,celé je to přirozené a nepřehnané.Pro mě je to zkrátka vánoční klasika,které pouze dost škodí nevydařený dabing,který hodně scén doslova zabíjí. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)