Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Havaj8

Viděl jsem to letos prvně a doufám že snad i naposled. Strašně zvláštní 80-kovej humor, spousty vtipů a scén vyloženě na sílu. Snažili se z toho udělat tragikomedii, která ale u rodiny Griswoldů vůbec nefungovala. Ale možná to tehdy někoho bavilo a drží jim to dodnes. ()

vydumnica

Christmas Vacation sa určite nezaradí medzi moje najobľúbenejšie vianočné filmy, aj keď Griswoldovci ako rodinka mi boli sympatickí, najmä pani manželka a je škoda, že nedostala viac priestoru. Najprv ma to fakt bavilo, keď som videla u muža až neobvyklú snahu pripraviť svojej rodinke the best Christmas ever!!! Páčilo sa mi, ako chcel ten najkrajší stromček a osvetlenie a dal do toho všetko. Keď prišli rodičia a svokrovci, stále sa to fajn pozeralo. No potom keď sa tam objavili ďalšie postavy, najmä otravný a nesympatický bratranec so svojim RV (vtedy som si uvedomila, že som ten film už kedysi videla!), už ma to nebavilo. Bolo tam aj veľa uslintaných zvierat a skrátka priveľa ľudí. Je zaujímavé, že my ľudia často trávime sviatky s ľuďmi, s ktorými vlastne ani veľmi nechceme byť. Nemali by byť Vianoce naozaj o tom, že by sme ich chceli naozaj stráviť len s tými, na ktorých nám najviac záleží? ()

Figu

Ač stará, dodnes velice kvalitní komedie plná stupidního humoru a nesmrtelných scének. 90 procent úspěchu nese na svých bedrech Chevy Chase, kterej je prostě tak dokonalej v tom, že nemusí nic dělat a ten výraz idiota tam prostě má. Svátky Vánoční u Griswoldů jsou holt k nezaplacení, kór když víte, že dorazí i bratránek Eddie s celou svojí sestavou... Nejlepší díl série. 80% ()

bogomira

Někdy se určitýmu filmu člověk vyhýbá ani neví proč. Já to tak měl s touhle komedií a teď, když jsem to konečně viděl, tak nechápu proč. Mě spousta scének ve filmech přiměje k úsměvu, ale abych se řehtal nahlas, tak to se mi nestalo už hooodně dlouho. Chasovi se povedlo mě rozesmát několikrát a to si pět hvězd zaslouží. ()

cariada

Nejlepší díl o rodině Griswoldů ,tentokrát se rozhodne Clark sezvat celé příbuzenstvo (je nepoučitelný) a když ještě k tomu přijede i švagr Eddi a začně ve slipech pumpovat svůj záchod z karavanu do jejich septiku nemůže to dobře dopadnout. Opět je to nezapomenutelná komedie ,se spoustou vtipů a scén co nikdy neomrzí.Viz osvětlení domu co ne a né svítit. Či na záčátku ,když jedou pro vánoční strom ,ale zapomenou pilu a musí ho vzít i s kořenama. ()

Attta

Filmu vánoční atmosféra nechybí a jako rodinná komedie pro pobavení mrňat určitě splní účel. Ale mé vánoční chvilky u televize jako malý nenáročný dívák, co se těší na ježíška, už bohužel skončily. Film na mě "vyzvracel" hodně amerického senilního trpaného humoru, který v poslední době opravdu nemusím. Kdyby se film v tomto směru trochu krotil, určitě by se to dalo překousnout a celkově by to působilo dobře, ale takhle nemůžu dát více jak 3 hvězdy. ()

Streeper

Moji rodiče tenhle film zbožňují, stejně jako Bláznovu dovolenou z roku 1983. Já jsem nikdy Grinswoldovu rodinku nemusela. Bohužel tenhle film má styl humoru, který mě není příliš blízký a veškeré trapné rádoby komediální situace mi přivádí nepříjemné a trapné pocity. Respektuji ale to, že jde o oblíbenou komedii a herci jsou zvoleni skvěle, je mi to ale hodně humorově hodně vzdálené a nebavilo mě to. ()

Kwaichi

Groswoldovci proste nie sú moja obľúbená rodina. Humor v filme mi príde až príliš trpký, miestami priam až silený čierny humor. Nie je to pjednoducho môj štýl. ()

C0r0ner

Vánoční idylka jaksepatří, ale paradoxně mi to celou dobu přišlo spíš smutné než vtipné, což by se asi u komedie stávat nemělo. Fórů totiž bylo mnohem míň, než jsem čekal, takže se to i přes mírnou stopáž lehce táhlo. Dohromady tedy žádná sláva. 60% ()

lakikaki

Legendárny vianočný film, ktorý u mňa počas Vianoc nesmie chýbať. Dal by som mu pokojne aj 5x*, ale keď ho pozeráte už desiaty krát, nemôžete prehliadnuť viaceré dosť trápne scény, ktoré filmu síce neškodia, ale keby boli vynechané, nič by sa nestalo. Menej ako 4x* dať nemôžem, to by som klamal sam seba. :) ()

campix

Typická americká vánoční blbinka, která dokáže nevodit vánoční atmosféru. A pochází ještě z dob, kdy většina vtípku je byla ještě vtipná a ne jako u dnešních komedií. Prostě vánoční prázdniny nepostrádají tu tzv. eleganci a vnitřní krásu. Dokonce jsem se párkrát i dost zasmál a bylo zajímavé sledovat "rodinou pohodu" rodiny Griswaldových. Dokonce se mi podařilo rozeznat Leonarda z TBBT v roli nejmladšího člena rodiny. ()

pufina

Jakmile jsem si to pustila, vybavily se mi hned útržky. Tak nakonec nebudu ve vánočních filmech tak zaostalá, jak jsem si myslela. Sice mi nepříjde, že by to vyvolávalo nějak extra vánoční atmosféru, ale komedie je to vážně dobrá a s chutí si to příště pustím znovu. Přiznám se, že jsem to viděla s dabingem (nevím, která verze) a nemám nic proti tomu. ()

Pajky3

Tenhle film mi nějak extra nesednul. Bohužel ho asi nejvíc sráží dabing. Protože hlas Chevyho Chase zní trapně i když řiká úplně obyčejné věci. ()

pakobylka

Takové americké … S ohledem na smířlivý předvánoční čas jsem se snažila zámořský styl humoru akceptovat, ale ne v každé scéně se mi to podařilo - a vážně nevím, nakolik se o výsledný nevalný dojem "zasloužil" i český dabing. Po kratším váhání 3* - prozatím. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)