Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Flynn

Klasicka vanocni komedie plna gagu. Na VHS jsem to videl xkrat. Ted kdyz jsem to videl po letech, tak uz nesmeju tem karambolum, ale sve si tam najdu i tedka. ()

emo

Celkom pohodová blbina so slušnou vianočnou atmosférou, ktorá sa oproti ostatným "lampoonovckým" filmom dá aj dopozerať... ()

Biggy

Až na zpackaný dabing televize prima jde prostě o pohodový počin, který nesmí chybět při žádné vánoční atmosféře :) kdo neviděl, neuvěří ()

campix

Typická americká vánoční blbinka, která dokáže nevodit vánoční atmosféru. A pochází ještě z dob, kdy většina vtípku je byla ještě vtipná a ne jako u dnešních komedií. Prostě vánoční prázdniny nepostrádají tu tzv. eleganci a vnitřní krásu. Dokonce jsem se párkrát i dost zasmál a bylo zajímavé sledovat "rodinou pohodu" rodiny Griswaldových. Dokonce se mi podařilo rozeznat Leonarda z TBBT v roli nejmladšího člena rodiny. ()

dr.fish

Sám doma je oproti tomuto filmu skutečný klenot. Zřejmě vzpomínky z dětství způsobily tak vysoké hodnocení na zdejší hitparádě, ale věřte nebo ne, je to naprosto debilní...30% ()

Mol

CLARK! I DON'T WANT TO SPEND THE HOLIDAYS DEAD! Tenhle film o vánocích nesmí chybět. Pro mě asi nejlepší ze série National Lampoon. Clark si prostě chtěl užít jenom skvělé vánoce s rodinou, ale vypadá to, že všichni se proti němu spikli a chtějí mu je za každou cenu zkazit. Přesto se nevzdává a na vzdory všem nezdarům bojuje dál. Shoří stromeček? Není nic jednoduššího, než nastartovat starou dobrou motorovou pilu a jít sundat sousedům před dům ten jejich. ()

3n3my

Pre mňa je toto najlepšia vianočná komédia. Jednoducho je to klasika na veľa pozretí vo vianočnej atmosfére, so skvelými scénkami a dialógmi. Kto ju náhodou ešte nevidel, dopoučujem všetkými desiatimi! ()

seneki

Clark Grisvold si umanul, že připraví dokonalé Vánoce pro svoji rodinu a příbuzné. Nemá to ale lehké, musí čelit (pro nás veselým) komplikacím, které se mu na cestě k veselým Vánocům nevyhnou. Klasická sváteční komedie, jež nám v dnešní době připomíná, že svátky jsou o klidu, dobré náladě a vlídnosti ke druhým. Chevy Chase dokazuje, že je mistrem svého řemesla, a že není nutno dělat hloupé vtípky a zvrhlosti, aby se celá rodina bavila u filmu, jež přivane vánoční atmosféru i k vám domů. ()

otík

Zcela tradiční díl ze série National Lampoon's ..., který je zábavný a vtipný podle stále stejného scénáře. Chevy Chase hraje "šíleného" taťku, Beverly D´Angelo trpělivou manželku a dětičky to vše tiše trpí a přežívají. Pak se objeví zbytek rodiny včetně ujetého bratrance a veškerá nedorozumění a trapasy mohou začít. Jde o třetí dovolenou v pořadí a je určitě lepší než druhý díl. ()

E=mc2

Vskutku vianočný film. Dobré natočený. Dobre zahraný. Aj príbeh to má kvalitný i zápletku. Pre každého ťažko pracujúceho človeka určený :) ()

URBAN

Jo je to hezký jenže připadalo mi to až moc reálné nějáká blbost se tam taky mohla najít , ale když toto odsunu stranou bylo to příjemné jen by to chtělo kapku oživit . ( 20.12.13/MAC ) ()

vesper001

Na Clarka má slovo „Vánoce“ přesně stejné účinky jako červené světlo na Pavlovova psa. V očích se mu objeví maniakální třpyt, ústa se roztáhnou v přiblblém úsměvu a on se začne chovat jako imbecil. Tragédova překvapivě půvabná žena mu to oddaně trpí a šeredná dcera s mrňavým synátorem tiše trpí, když pološílený taťka přitáhne domů sekvoj, zamotá rodinné sídlo do řetězu se stamilionem žároviček a domácnost se naplní příbuzenským panoptikem, proti němuž vypadají Addamsovi jako rodinka z televizní reklamy. Opomenuta není žádná americká vánoční tradice, tudíž ani nesnesitelné finální mentorování, zakončené objímáním a celosvětovým mírem. Není to čistých 5*****, ale protože jsou o svátcích má kritická čidla značně oslabená, protože jsem se smála jako blázen a protože nutkání vnutit svým blízkým dokonalé Vánoce, ať chtějí nebo ne, znám až moc dobře, budiž. ()

HorrFi

Popravdě nevim teď moc co napsat.. je to jedna z nejlepších komediíí co jsem kdy viděl.. ta verze s lepším dabingem nemá chybu :)neumim si už představit Vánoce bez tohohle filmu :) ()

TheBalrog

S filmem Sám doma asi nejklasičtějsí vánoční komedie. Viděl jsem to nepočítaně mnohokrát, ale pokažde si na to udělám čas abych se na to podíval a vždy mám během toho ten stejný přitroublý úsměv jako každý rok :) ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)