Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Ratemus

Asi nejlepší díl z Griswoldovic rodinky..takhle jsem se nenasmál dlouho, moc rád se k tomuto filmu rád vracím, skutečně povedená komedie nejen vánoční.... ()

Tomco

Chevy Chase to je taky moj mily predchodca Jima Carreyho. Jeho mimika, vtip a trapnost v jednom su totalnou lahodkou. Vianocne prazdniny jednoznacne patria kazdorocne pod vianocny stromcek. Dnes som si dal po rokoch repete a bavil som sa genialne. Vyborne gagy, minimalna zapletka, vela trapasov. Vianoce bez tohto filmu su u mna polovicne. ()

dopitak

Viděl jsem jen první díl a u toho zřejmě zůstane. Tentokrát je Chevy Chase trapný, a já nechápu, že si toho tady někdo nevšiml. Dlouho jsem si myslel, že není otravnější vánoční film, než Sám doma, ale tahle snůška přeháňek a americký blbosti to hravě překonává. Co je vtipnýho na tom, že si někdo objedná bazén, na kterej nemá, protože automaticky čeká 13. plat? Odkdy se lidi bojí veverky? Jakej smrk se dá vykopat holejma rukama? Už od začátku to celé stojí jen na Chevyho mimice a to je dost málo. Největší "pecka" je, že tenhle film má tři dabingy! ()

klerik

Nevidím veľký rozdiel medzi touto a ostatnými chaseovkami. Takže mi to opäť prišlo prehnané, príliš americké, zápletkou otrepané a často krát trápne. Naháňačka s veveričkou je zlatý klinec. Do rakvy... ()

Chrustyn

Rozhodně nejlepší díl ze série komedií o rodině Griswoldových a zárověň nejlepší vánoční komedie jakou můžete vidět. Už několik let si jí každé Vánoce s chutí dám. Upozornění: pouštět jen s nenapodobitelným původním dabingem. ()

LaciLC

Aké by to boli Vianoce bez tradičných Vianočných prázdnin? No, ja to teraz bohužiaľ objektívne posúdiť neviem, lebo tento film som si púšťal, púšťam a rozhodne budem púšťať kedykoľvek, kdekoľvek a s kýmkoľvek. Nepopieram, že na Vianoce to má ešte väčšie čaro, ale ja by som to dovtedy jednoducho nevydržal. Pre Griswoldovcov mám neskutočnú slabosť, zvlášť pre tento film, ktorý je podľa môjho názoru, a to nepreháňam, komédiou no.1. Neuveriteľný, geniálny film, ktorý je už roky rokúce mojim osobným kultom. P.S. Vynikajúci Chevy Chase alias Clark Griswold. ()

heyda

85% ??? No tak to jsem asi divný, ale tohle přece není film, který by se měl pohybovat tak vysoko. To je stejný, jakoby se Forrest Gump pohyboval okolo 40%. A vymlouvat se na dabing je hloupé. Pokud je film slabý, neemoční, bez vánoční atmosféry, směšný a takřka pořád přehnaný (superveverka, kovové tryskové boby, přepadení), tak si prostě nemůže zasloužit takhle vysoké hodnocení, lidi! Nebo si opravdu myslíte, že Vánoce jsou hlavně o penězích??? Jestli ano, tak je to smutné. Scénář je sice napsaný vtipně, to nepopírám, a hudba byla docela slušná, ale jinak obří zklamání a veliký údiv nad zdejším hodnocením. 25% ()

jojinecko

Ideálna kombinácia vtipu a nadhľadu, kombinovaná s vianočnou atmosférou...a to tak aby to neskĺzalo do sentimentality, ale bolo milým, príjemným a pohodovým spestrením vianočných sviatkov :) ()

sharky

Bekonkurenčně nejlepší film s vánoční tématikou všech dob. I po několikátém shlédnutí slzím smíchy...ano, chápete správně, ani já ho nikdy na Vánoce nevynechám, stařičká kazeta je už pěkně ohraná, ale bratránek Eddie a teta Bethany stále dobře baví (a jako v předchozích filmech i tento připomíná lecos z mého života). Imho nejlepší díl nejpovedenější série v historii americké filmové komedie. Po Vánočních prázdninách přišlo dlouhé trapné období, které pozvedli až kluci z fret packu. ()

MM11

Jeremiah S. Chechik svým debutem oslnil a velká škoda pro filmové fanoušky, že svůj výkon už nedokázal zopakovat. Určitě by se slušelo říct, že Vánoční prázdniny nesklouzávají k laciným moralitám, a přesto jsou vánoční snímek jako stvořené. Vytvořit takovou směs není lehké. Právě za tohle se sluší dát tvůrcům největší pochvalu. Totálně zmrvený dabing (věčná škoda) už s filmem samotným nemá nic společného. ()

eraserhead666

Málokdy se stává, že je třetí díl série lepší než předchozí dva, ale konečně to Griswoldovi dokázali, donutili mě propukat ve smích. Konečně ta jejich trapnost dozrála úrovně, která si smích zaslouží. Slabší závěr se dá již odpustit. ()

claudel

Tenhle film přesně vystihuje to, co si dokážu představit pod "příšernou americkou komedií". Slaboduchý scénář, pitvořící se postavy, nesmyslné scény, rádoby ztřeštěné situace, nevtipné vtípky a všudypřítomná americká trapnost. Nikdy více. P.S. Johnny Galecki byl protivný a otravný i jako dítě... ()

Necrotongue

Už mnoho let nezbytná součást mých Vánoc.Všude kolem záplava lásky,tradic a falešných citů a díky rodině Griswoldových se můžu hodit do klidu a od srdce(a jiných vnitřních orgánů) se zasmát.Po těch letech už přesně vím,kdo a kdy použije jakou hlášku,ale i tak to stále funguje a já se u sledování královsky bavím. ()

duklak2

Na Vánoce se vždy těším nejen kvůli dárkům a školním prázdninám, ale také kvůli této skvělé komedii. Jsou v ní scénky, které skvěle pobaví. Např: Jak jedou pro stromek a vyberou ten největší, nebo jak Clark rozsvěcuje vánoční výzdobu na domku. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)