Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

markul

Krásných 18 zamilovaných příběhů z nichž některé jsou opravdu nádherné. Člověk by nevěřil, co se dá stihnout natočit během tak krátkého času. Taky mi to připomnělo moji návštěvu Paříže. Velmi originální snímek. ()

cab

Skladanka vyznavajici lasku k jednomu z nejkrasnejsich a nejromantictejsich mest sveta je slozena z vice nez deseti kratkometraznich pribehu, pricemz kazdy je natocen jinym vice ci mene znamym reziserm, coz zanechava film ve vysledku doznivat z patricne krasnou rezonanci vuci teto jedinecne metropoli v srdci Francie. 75% ()

Burdock

No, mix všelijakých povídek, z nichž některým bych dal odpad a jiným klidně 5 hvězdiček. Celkově se na to těžko kouká, když vám pěkná povídka skončí po pěti minutách a pak následuje nějaká hrozně špatná (například ta o prodejci kosmetiky..). Každopádně si zaslouží vyzdvihnout povídka o týpkovi, co se zamiloval do záchranářky, ta mě opravdu pohltila (povídka č. 12 - Place des Fetes). Celkově tedy 3 hvězdičky, ale s výstrahou! ()

MaaaR@

Co příběh, to jiná tvář Paříže. Vyloženě slabších příběhů je poskrovnu a jako celek na mě tato mozaika silně zapůsobila. Neobvyklý projekt s velmi solidním výsledkem. ()

Fary

Rozporuplny film. Nevim, jestli dat tri nebo ctyri hvezdicky. Misty lepsi, misty slabsi. Asi celkove tri hvezdicky, nicmene velmi zajimavy pocin. ()

Hanys_

Netradiční projekt nabitý zajímavými jmény jak za kamerou tak i před ní.. Z těch 18 několikaminutových minipříběhů mi nesedla asi pouze úvodní povídka a Doylova šílenost..zbytek byl rozhodně hodně zajímavý plus jedna naprosto geniální věc od Toma Tykwera, která mě nechala vzpomenout, že bych měl někde z poličky oprášit Lolu. 8/10 ()

I.AM.NOT

Krom neotřelého příběhu mimů a mdlé povídky bratří Cohenů, do které jsem vkládal naděje, mi v paměti neutkvělo nic. ()

XdanteX

Začínal jsem na třech hvězdách a říkal si co můžu čekat...Některé povídky nevyužily plně svého potenciálu a trošku dá se říct zklamaly...naopak jiné zase překvapily a dotkly se mého obdivu. Jak říkali v Inception: "snažíme se o pozitivní vzpomínku...ta má větší váhu" a taky tak to na mě jako celek působí...víc úžasné5* než neúplně úžasné4* :) ()

Ilhan

Tak tohle mě opravdu nezaujalo. Některé příběhy byly slušné, zbytek ale většinou nestál za nic. Na můj vkus příběhy příliš krátké a příliš moc na to, aby si člověk dokázal k postavám udělat nějaký vztah, nebo se do jednotlivých příběhů více vnořil. ()

Ripley

18 krátkých příběhů a 18 režisérů...skvělý nápad.Příběhy,které mě nejvíce oslovily:Quais de Seine (Gurinder Chadha),Tuileries (Joel a Ethan Coen),Bastille (Isabel Coixet),Place des fêtes (Oliver Schmitz),Quartier de la Madeleine (Vincenzo Natali).Příběh Porte de Choisy (Christopher Doyle) odpudí snad každého.Jako celek hodnotím 70%. ()

bloodline

V mnohých momentoch pôsobivé, vášnivé, nežné a láskyplné s nevyhnutnou dávkou fádnosti, emočnej chladnosti a kolísavosti v poličkách nálad na strane druhej. Zaujímavý koncept zhrnul snáď všetky podoby lásky a vzájomných vzťahových období od jari až po jeseň života. Jedinečné prostredie francúzskej metropoly dopĺňa kinematografický zážitok o príjemný bonusový rozmer. Škoda, že väčšina poviedok tvorí len slabo okysličený derivát tých ozaj skvostných (Coenovci, Chomet, Cuarón, Tykwer, Payne, Coixet, Schmitz). Ale skúste Paríž nemilovať? ()

dormouse

Film si určitě najde nadšeného i zklamaného diváka. Já budu patřit spíš k těm druhým. Zobrazení Paříže osmnácti rychlými tahy. Nahlédnutí do osmnácti životů, kdy si člověk jen může domýšlet, co předcházelo a co bude následovat. Mně nejbližší byla Tuileries od bratří Coenů, Quartier Latin o stárnoucím manželském páru a 14e arrondissement-výpověď americké tuistky, mírně sentimentální. Vadila mi nevyrovnanost filmu a krátkost a mnohost jednotlivých povídek. Myslím že obrazu Paříže by víc slušelo méně ale zato promyšlenějších tahů. ()

jasiska

Páčili sa mi tieto časti: au-pairka, slepý a Natalie Portman, snúbenci a Oscar Wilde, bodnutý a záchranárka, mímovia a horor, lebo bol parádnym osviežením. Ostatné ma buď neoslovili, alebo boli úplne divné (s tou blond Aziatkou a predajcom kozmetiky to malo byť akože o čom???) Kvôli tomuto širokému spektru príbehov sa mi aj ťažko hodnotí film ako celok, ale rozhodla som sa slabé časti odignorovať, takže celkový dojem ostáva pozitívny. ()

Mantis

Nekteré příběhy jsou pekné jiné poněkud slabší. Celkový dojem nevyvážený, ale na druhé straně je to pestré, a tak si každý najde co se mu líbí. Dle mne nejlepší (v uvedeném pořadí) : Tour Eiffel, Loin du 16éme a Faubourg Saint-Denis. ()

Chandell

Není nic lepšího, než když si člověk pouští film bez jakýchkoliv očekávání a dostane se mu takovéto překvapení, v podobě krátkometrážních snímků, které jsou veskrze všechny brilantní - výjimkou jest Porte de Choisy, který jsem ani napodruhé nepochopil a znovu už to zkoušet nebudu … Z těch zbývajících sedmnácti kousků bych nejvíc vyzdvihl Loin du 16éme (ukolébavka zabere vždy), Place des fêtes (smutný příběh o nigerijském přistěhovalci) a Faubourg Saint-Denis (láska mezi slepým mladíkem a začínající herečkou). Jsem nadšen a doufám, že se do Paříže podívám i na delší dobu, než se mi doposud podařilo … --- “Namasíruju ti nohy“ - “Proč byste mi masíroval nohy?“ - “Protože tě bolí!“ - “Aha…“ - “Celou noc jsi běhala v mých snech.“ ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)