Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

LBsmoke

velké plus za Coenovinu s Buscemim a Chometovy typické amíky pod eifelovkou s tričkem "we are the world" ..jinak nic moc. a co měla být ta crawenova kravina? :-D ................dobře ještě za poslední pošťačku hvězda navíc.. ()

Frederika

Moc hezký film, kterému by ale prospělo, kdyby několik střípků mozaiky vypustil. Skvosty jako příběh slepého chlapce a mladé herečky bohužel kontrastují s jinými příběhy, které nezaujaly... Celková atmosféra filmu je moc příjemná, herci povětšinou skvěle vybraní, hudba sedí a do toho krásná Paříž - to zní jako sázka na jistotu. Ale film dle mého doplatil na svou délku a přílišnou roztříštěnost. První polovina mě bavila, ale u druhé už jsem čekala, kdy to skončí... ()

Mouzon

Moc se mi líbila epizoda s Oscarem Wildem a ten okamžik, kdy Emily Mortimer políbí náhrobek a Rufus Sewell praví: "Kdo ví, kdo všechno to líbal." Ve výsledku ale rozporuplné a takový mišmaš podivný to je. Na druhou stranu, není tolik filmů, kde by se Willem Dafoe pohyboval v kovbojském klobouku. ()

bohemia_regent

Jednotlivé povídky se vyznačují vzácně vyrovnanou kvalitou, ale i tak bych udělil pomyslnou cenu za režii (Sylvain Chomet: Tour Eiffel) a herecký výkon (Sergio Castellitto: Bastille). ()

sona123

Za upocené tři hvězdičky, protože: "mozaikové" filmy mám ráda, stejně jako Francii a francouštinu, je tu spousta úžasných známých i méně známých herců a některé příběhy jsou skvostné (např. černoch krvácející na ulici, romantika na pařížském hřbitově či vtipná scénka v metru se Stevem Buscemi). Ale jinak? Kde je originalita, kde je síla, kde je to umění, které bych od tohoto filmu čekala? Nevyrazí to dech, nedojme k slzám...velmi promarněný potenciál. Škoda. ()

Ollie235

Některé příběhy úžasné, jiné slabé. Některé perfektně zapadají, jiné jsou trnem v oku. A podobných protikladů se najde spousta. Prostředí Paříže, pohodová atmosféra a povedené pospojování příběhů na konci mi ale vykouzlily úsměv na tváři, proto pod 3 jít nemohu, ale nad 3 kvůli kolísavé kvalitě jednotlivých povídek také ne. ()

AladdinDC

Povídky z Paříže propletené, tu víc, tu méně, motivem lásky. Kvalita jednotlivých povídek se samozřejmě liší, žádná ale není vysloveně špatná. Z 16cti bych vypíchl 5-6 povídek které jsou opravdu top. ()

Addam

Někdy méně znamená více. Asi to znáte sami. Nápad je to jistě originální, poskládat do jediného filmu kratičké příběhy režisérů zvučných jmen. Ovšem nevím jak vy, ale ke konci už jsem se v těchto příbězích poněkud ztrácel. Některé mi v paměti utkvěly hodně, na některé musím dlouho vzpomínat. Pro mě dosti nevyvážený film, a proto také těžko ohodnotitelný, ale celkově ve mě zanechal pozitivní dojem, zvláště díky poslednímu příběhu a tak strhávám pouze jedinou hvězdičku za tu přehnanou "nacpanost" filmu... Příště raději méně povídek, zato však delších. 80%. ()

daduza

Tento film jsem chtěla vidět z lásky k Paříži, teď toužím ještě víc se tam zase vrátit. Některé příběhy mě dostaly, bylo to jako letmý náhled do života lidí a strašně ráda bych věděla, co bylo dál. Slepý chlapec, černoch (tam to bylo bohužel celkem jasné), tiskař, dívka z mešity, Elijah Wood... Bratři Coenové nezklamali, takto veselých momentů ve filmu moc nebylo. Chci vidět ještě jednou! ()

Oxymoron

Diváci, kteří strávili v Paříži alespoň nějaký ten pátek, budou film hodnotit určitě o stupeň líp než ti, kteří viděli tohle město akorát na fotkách (a to ještě k tomu jen Eiffelovku). A mezi ně patřím i já. Film hodnotím prostě jen podle toho, co jsem viděl na plátně. A viděl jsem příběhy nadprůměrné, podprůměrné i úplně... ehm... no... já je tak moc nepochopil, že ani vlastně nevím, kam je zařadit. Ale kvůli těm čtyřem, pěti vyloženě dobrým kouskům (příběh z metra, o černošské záchranářce, se slepým klukem, oddychovka s pantomimou a upíří retrohoror) se Paříži, miluji Tě přece jen vyplatí zkouknout. ()

Pawlisman

Ttento film mě bohužel skutečně neoslovil. Nemám rád (i v literatuře) povídkové formy (dávám přednost dlouhým románovým formám s vývojem) a tak mě ani zde nic nepřekvapilo. Podivné povídky, které končí stejně rychle jako začínají. Podivné pointy a celkově velice nezáživný průběh bez gradace a většího pojítka. Podle mého názoru - bohužel nic nedávající film. 6,5/10 ()

bellicek

Filmy, které tvoří více režisérů, mají často jednu slabost; můžou vytvořit spleť zmatku, který vás na konci nechá pomateně sedět v sedadle. To se ale zde nestalo, až na pár výjimek (takový ten "horror" s Elijahem Woodem...). Vše k sobě tak nějak patřilo a závěrem se povolené nitky dotáhly. A i přes to, že většina povídek byla smutná, na konci jsem měl velice pozitivní náladu. ()

Paul_cz

Pár jich bylo skvělých, pár jich bylo slabých..Tykwer byl jednoznačně nejlepší, už jen ta skladba sama o sobě mě dostala o pár měsíců dříve než jsem vůbec shlédnul film.Poslední Paynova povídka byla také hezká, Mimové se mi líbili,Coeni příjemně překvapili (jsem od nich zvyklej na nudu typu NCFOM), ale třeba Chinaman nebo Hoskins mě nebavili vůbec.Hit and Miss...ale ty 4* si tenhle projekt zaslouží (ikdyž je to spíš 70%). ()

Kroupa

Většinou se jedná o poměrně banální a nesmírně symbolické a metaforické filmy, což vyplývá nejen z extrémně omezené stopáže, ale i z neschopnosti předvést jednoduchý, a přesto smysluplný příběh. Velkým zklamáním pro mě byla povídka Guse van Santa. Většina povídek v první části je výrazně slabší. Některé, jako ta o mimech, jsou přehnané a svou extravagantností narušují dojem z filmu. Za opravdu dobré považuji hřbitovní scénu od Cravena, upírku nebo Tykwera, lehká a hravá ironie upoutá v povídkách v metru bratří Coenů v restauraci Gerarda Depardieu. Závěrečná povídka dojem nezkazí a předkládá hezké vyznění filmu, je ale přeci jenom trochu nudná a v závěru pozitivní dojem neutralizuje. ()

panmroz

vlastně by to byl úplně zbytečný projekt, kdyby...Sylvain Chomet a Alexander Payne! podobně jako v případě Tokyo! většina povídek připomíná spíš než plnohodnotný krátkometrážní zážitek školní cvičení na téma. A tím více, že jsou tu právě dva zmínění autoři, jejichž etudy plnohodnotné jsou. Takže tři hvězdy znamenají dvakrát za pět, a zbytečná vata okolo. ()

Thomm

Už asi při páté povídce jsem nevěděl, o čem byla ta první. Kdybych se snažil, tak si asi na většinu vzpomenu, ale takhle mi utkvěly v paměti asi jen tři a to je ze šestnácti opravdu málo. Nejlepší byla stejně ta od Coenů se Stevem Buscemi. ()

muoaner

Takový slabší průměr. Pár příběhů bylo strhujících, ale najdou se zde i plývy, co nesednou jako ranní krupicová kaše po prokalené noci. Když už tak bych vyzdvyhnul epizodku od Toma Tykwera, která mě absolutně dostala, jak zpracováním, Natálkou Portman tak hlavně námětem. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)