Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

Chandell

Není nic lepšího, než když si člověk pouští film bez jakýchkoliv očekávání a dostane se mu takovéto překvapení, v podobě krátkometrážních snímků, které jsou veskrze všechny brilantní - výjimkou jest Porte de Choisy, který jsem ani napodruhé nepochopil a znovu už to zkoušet nebudu … Z těch zbývajících sedmnácti kousků bych nejvíc vyzdvihl Loin du 16éme (ukolébavka zabere vždy), Place des fêtes (smutný příběh o nigerijském přistěhovalci) a Faubourg Saint-Denis (láska mezi slepým mladíkem a začínající herečkou). Jsem nadšen a doufám, že se do Paříže podívám i na delší dobu, než se mi doposud podařilo … --- “Namasíruju ti nohy“ - “Proč byste mi masíroval nohy?“ - “Protože tě bolí!“ - “Aha…“ - “Celou noc jsi běhala v mých snech.“ ()

Piškotka

Hodně pod má očekávání. Jakmile se krátký příběh mohl rozvíjet, tak ho najednou utnul konec a buch najednou další, z jiného těsta. Některá pojetí byla avantgardní a pro mě až nepochopitelná. Hezky udělaný byl příběh manžela ženy s leukémií a smutná existence pobodaného černocha. U těchto dvou bilo srdce až k popraskání, opravdu dojemné. Příběh z metra byla docela tvrdý - S. Buscemi hodně dobrý. ()

ondrula

Některý historky jsou hodně povedený, jiný jsou zase totální kraviny. Člověk musí smeknout, že se podařilo do jednoho projektu nahnat tak nevídaně velké množství hvězd. Na závěr jsem ale čekal, že se začnou ty jednotlivé epizody nějak prolínat, to se bohužel (asi až na jednu či dvě výjimky) nestalo a konec proto působí tak nějak prázdně. ()

Randyz

Přišlo mi, že kvalita jednotlivých příběhů hodně kolísala. Některé se mi líbily hodně, ale větší část příběhů mě poměrně nudila anebo mi přišla na můj vkus příliš "umělecká". New York, I Love You se mi líbilo víc. ()

Itar

Film jako na horské dráze. Některé povídky jsou naprosto odzbrojující (Coeni, Cuarón, Tykwer...), jiné nudné a nezajímavé. 3 hvězdičky, hlavně za toho neodolatelnýho Buscemiho. ()

Sasanka20

Bylo by těžké ohodnotit všechny povídky, ale když bych to měl říct tak nějak ve zkratce, řekl bych, že každá má svoje kouzlo - některá kouzla vám budou připadat hloupá, některá neoriginální a z toho zbytku si sednete na zadek (i když většina z vás už na něm při sledování sedět bude). ()

Disease

Jak už to tak v povídkových filmech bývá, kvalita je nevyvážená, ale pár takřka šestihvězdičkových kousků mi brání dát průměr. ()

Shimargh

Povídka o mimech, scénka s Buscemim a ješte pár dalších momentů bylo velice nadprůměrných, ale jako celek to dost kolísá...kdyby bylo méně režisérů a povídek méně a delších, bavilo by mne to mnohem více i tak ovšem silný zážitek. ()

lucijelucije

Spoustu různorodých příběhů s rozmanitými hrdiny. Velmi originálně provedená struktura filmu, která vás donutí shlédnout film se zaujetím. Ale přiznám se, že mi trochu vadila ta neuvěřitelná mnohotvárnost, protože někdy jsem chtěla vědět víc a vidět víc, než mi bylo umožněno. A s tím velkým střídáním všech osob jsem neměla možnost žádnou z nich pořádně poznat. ()

kapibara

Povídkové filmy mám ráda a tenhle je opravdu výjimečný...nejen tím,že je to mozaika tzv. "kraťasů" od známých i neznámých (ale dobrých) režisérů ve kterých vystupují známí i neznámí (ale dobří) herci, ale především tím, že je každý příběh úplně jiný. Každá povídka je osobnost stejně,jako její režisér a v tom, myslím, je i základní myšlenka takového projektu. Od geniálního Buscemiho (od Coenů) přes dva mimy až po párek upírů stylu Sin City-každý příběh má to své. Je ale taky pravdou, že některé vybočují natolik,že se stávají nepochopitelnými (mně například unikla pointa u příběhu s kadeřnickým salónem a asiatkou). Každopádně pro milovníka filmu je tohleto skutečná lahůdka, kterou by si neměl nechat uniknout-stejně jako návštěvu Paříže. ()

1945

Velice zvláštní film - pro mě osobně až moc intelektuální... Ne všechny příběhy se mi líbily, nejlépe bych hodnotil povídku o dvou mimech a příběh černého přistěhovalce. Ocenit musím citlivé záběry kamery a celkovou odlišnost celého filmu. Verdikt: Mimové 1*, Přistěhovalec 1* a kvalita filmu 1* - celkově tedy *** ()

Cement73

Nepôjdem z poviedky na poviedku. Príbeh mímov: beriem, skvelé a jemnučky citlivé. Malý Jean-Claude (našťastie nie Van Damme). Dafoe ako cowboy a nešťastná matka Binoche: úžasný príbeh. Emigrantka a jej ukolísanka (snáď po portugalsky) pre dve deti spievaná s rovnakou láskou... tvrdé ale pravdivé. A úplne prvý príbeh o osamelom zatrpknutom parížanovi beriem kvôli parížskosti. Najviac približuje Paríž... môj milovaný, kde som mal to šťastie rok bývať :) ()

evil_ryu

Je jasné že každý si nájde niečo, čo sa mu nebude vôbec páčiť. Aj ja som si našiel, ale za ten zbytok úžasných poviedok nemôžem dať inak ako 5*. Za najlepšie považujem: 4. Tuileries (Joel a Ethan Coen), 7. Bastille (Isabel Coixet), 9. Tour Eiffel (Sylvain Chomet), 13. Pigalle (Richard LaGravenese), 14. Madeleine (Vincenzo Natali), 15. Pere-Lachaise (Wes Craven), 16. Faubourg Saint-Denis (Tom Tykwer) ()

Mikeel

Hmm... Tak u tohodle filmu je to všechno dost sporné, vzhledem k tomu, že to je vyloženě povídkový film a těch povídek je tu tolik. Samozřejmě, jak to bývá, některé jsou dobré, některé špatné a některé... No, zkrátka, kdyby byl tento film složen z těch lepších povídek, které by byly trochu delší, bylo by to rozhodně lepší, než cca pětiminutové nesmysly střídající se s těmi lepšími povídkami! ()

Darksophie

Spousta těch příběhů by se asi mohla udát i v jiném městě, ale pár jich ukazuje Paříž a její obyvatele takové jací opravdu jsou. Ze začátku jsem měla pocit, že ty příběhy nejsou nic moc, ale postupem času se to zlepšovalo a přiznám se, že druhá půle mi přišla skvělá. Navíc při tomhle filmu se mi podařilo znovu se vrátit v mysli do Paříže a uvědomit si proč je to pro mě nejkrásnější město světa. A proto Paris, je t'aime! ()

AIMÉE

Než jsem si film pustila, tak jsem pravděpodobně čekala něco trochu odlišného. Nakonec se mi to v podstatě líbilo, i když některé příběhy mi v závěru přišly zbytečné a kolikrát nedávaly hlavu ani patu. Obzvlášť mi moc neříkalo story upírského charakteru s E. Woodem, nebo úvodní scénka (začínalo to docela zajímavě, ale jak tu ženu "nacpali" do auta toho muže mi připadala nanicovatá). Ani zápletce mezi mladým francouzským párem a Stevem Buscemim v metru jsem moc nepřišla na chuť. Určitým způsobem se to snaží udělat pouto k tomuto městu - chápu. Ale příběh-nepříběh, který jsem absolutně nepochopila, možná ani nechtěla pochopit, byl ten, kde se nějaký cesťák snaží prodávat zboží a dostane se do jakéhosi salónu plných asiatek. Nejvíc mě zaujaly příběhy s mimem; zraněným afričanem nebo slepým mladíkem a N. Portman. ()

Shogin

Zajímavý nápad, některé povídky mě vzali více některé méně, každopádně která se mi opravdu zaryla a usadila v srdci nejvíce je od Toma Tykwera, neuvěřitelně silných 7 minut! ()

chim.chim

Na takovýchto skládankových filmech se mi nikdy nelíbila nesourodost jednotilivých povídek a mnohem víc bych ocenila rozvinutí některých z nich na úkor těch, které až tak zajímavé nebyly. Těch horších bylo bohužel více, ale přesto film zachránilo několik úžasných - jako třeba kapitoly s Natalií Portman, Maggie Gyllenhaal nebo třeba Gaspardem Ullielem. Taky se mi moc líbila ta s muslimskou slečnou. Ale nejvíc se mi zamlouvá myšlenka celého díla - představit život jednoho města po všech možných stránkách. ()

Say

[+]: Mnoho známých a sympatických tváří. [+]: Dlouhé střihy. Dokonce jedna celá povídka (cca 7 minut) natočena na jeden zátah. Obdivuhodné. [+]: Nejvíce se mi líbil díl s mimy, který vyprávěl kluk s brýlemi a velkou taškou. Jedna z nejlepších scén vůbec. Geniální. [:]: Nevím, jestli to byl záměr, ale v pasáži Elijah Wooda jsem našel mnoho asociací s Lord of the Rings. Hlavně kvůli kameře. [:]: Celkově se na to dívá docela dobře, ale trošku kratší stopáž by neuškodila. [-]: Mix mnoha nápadů tak nějak nedotažený do konce. Na můj vkus moc otevřené. [-]: Chápu, že hodnotit scénář jako celek mnoha režisérů nelze, ale náměty (fantasie/realita) by nebylo špatné alespoň trošku sjednotit nebo naopak více oddělit. Chaos. [♪]: **** Propracovaný zvuk. [♫]: **** Výborná hudba. Pařížské melodie akordeonu se velice příjemně poslouchá a dokáže spolehlivě nahodit francouzskou atmosféru. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)