Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

hero_bk

Líbilo se mi, že před každou povídkou bylo uvedeno jméno režiséra, takže si člověk mohl udělat nějakou představu už před začátkem povídky. Moje hodnocení je nicméně hodně různorodé: 1. Montmartre: O režisérovi téhle povídky jsem jaktěživ neslyšel a povídka skončí dřív než začala. Zvláštní volba na úvod, protože jsem si říkal: "To je jako celý?" 3* //// 2. Quais de Seine: Další jméno co mi nic neříká. Nesnáším muslimy, takže jedna hvězdička jen za charisma hlavní hrdinky. 1* //// 3. Le Marais: Dlouho jsem nechápal, co to má vlastně být, ale když týpek prohlásil "I don't speak French", dostalo mě to. Gus van Sant rozhodně nezklamal protože natočil tajemnou a nejednoznačnou povídku. 5* //// 4. Tuileries: Jak jsem uviděl jméno Coen, tak jsem říkal, že už bude snad konečně něco převratného. A taky že jo :-) Neuvěřitelně vtipný střet v metru má nápad a úroveň. 5* //// 5. Loin du 16éme: Nuda nad nudu. Co se tam děje? Dvakrát stejná ukolébavka v nějakým jazyku z prdele a to je celý. To má být povídka? Odpad! //// 6. Porte de Choisy: Nejšílenější povídka v celém filmu, ale to neznamená, že by byla špatná! Jasně, nedává smysl, ale na druhou stranu vtipnost i originalita je na vysoké úrovni. Palec nahoru. 4* //// 7. Bastille: Silná a zároveň originální povídka s úžasným vypravěčským stylem. 5* //// 8. Place del Victoires: Nejnevhodnější a nejnesourodější povídka totálně o ničem. Odpad! //// 9. Tour Eiffel: Nesnáším mimy, ale i přes to tahle povídka nebyla zas tak špatná, hlavně díky konci ve vězení.3* //// 10. Parc Monceau: Poměrně překvapivý konec nemůže vyrovnat typickou Cuarónovskou nudu. 2* //// 11. Quartier des Enfants Rouges: Nicneříkající povídka, nulová pointa. Odpad! //// 12. Place des fétes: Nejlepší povídka. Nejsilnější příběh, nejlépe natočený, nejemotivnější. Naprostý vrchol celého filmu. 5* //// 13. Pigalle: Nepochopil jsem. Odpad! //// 14. Quartier de la Madeleine: Perfektní zpestření celého filmu, krásně vizuálně zpracovaná podívaná, budoucnost hororu. 5* //// 15. Pére-Lachaise: Zvláštní povídka, která se špatně popisuje. 2.5* //// 16. Faubourg Saint-Denis: Druhý vrchol filmu, skvěle sestříhan8 povídka, skvělý příběh, skvělé ukončení! 5* //// 17. Quartier Latin: Prakticky o ničem. Odpad! //// 18. 14e arrondissement: Vcelku nedůstojné uzavření celého souboru. 1*. Celkově: 3* ()

KdG

Těžko se to hodnotí, prtože jednotlivé příběhy byly dost nevyrovnané, každopádně to byla celkem zajímavá podívaná. Osobně mě nejvíc pobavil kraťas z metra kde hrál Steve Buscemi. ()

Alojs

V podstatě dost alibistické. Povídek je hodně, jsou velice krátké a bohužel se neproplétají. Na malé ploše se málokdy poštěstí udeřit hřebíček na hlavičku (co se týče řečené myšlenky, pointy...). Najde se pár povedených kousků (manželé a jejich sexuální praktiky, vztah slepého mladíka), avšak převažují ty nedotažené (upíří story) a leckdy i mnou dost nepochopené (scénka páru na hřbitově). Překvapivě se za kamerou najde více známých jmen než před kamerou. Což ovšem není rozhodující. Paříž nepředstavuje materiál, který by prověřoval možnosti zúčastněných jmen. ()

Svetlusacek

Když jsem viděla herecké obsazení, opravdu jsem se na film těšila. Ale opět důkaz, že herci nejsou vše. Vůbec mě to nenadchlo, chvilkama jsem se i opravdu nudila.. ()

rottik-cb

Jak už tu někdo zmiňoval, je škoda, že postavy z jednotlivých povídek nebyly více provázané, mohlo to být jen ku prospěchu věci... Části, které se mi líbily: 2) cokoliv s arabským nádechem má u mě už předem protekci, i když je to takováhle stěží uvěřitelná pohádka; 3) dojemný monolog o spřízněnosti duší; 7) freska trpká jako život, aneb jak nám nemoc zamíchá s hodnotami; 9) neuvěřitelné setkání mimů ve vězení- nejlepší je ten konec, jak se „zhmotňuje“ to jejich vozítko, kočka...; 10) bod za pointu; 12) asi nejsmutnější povídka, realita umí být fakt drsná; 14) upírský polibek forever; 16) perfektní nápad a střih, asi nejlépe natočená část; 18) krásný závěr, skromná listonoška vyznává svou lásku k městu nad Seinou. Summa summárum- Některé povídky bych vypustila, mnohé bych udělala delší a pár jich „dotáhla“, ovšem pokud (tak jako já) milujete Paříž, líbit se Vám to bude stejně :) Takových 75%. ()

stiewe

Kdyby se mě někdo zeptal o čem je Paris I Love You, tak bych mu to snad ani nedokázal říct. Spousta průměrných snímků, pár dokonce otřesných, díky bohu těch několik světlých záblesků zachraňuje situaci. ()

fantomas19

Francúzska poviedková romanca z roku 2006, v ktorej Emmanuel Benbihy koncepčne zložil 18 minipríbehov o láske v Paríži v podaní osemnástich svetových tvorcov. 1. Montmartre (Bruno Podalydes) - Šofér (Bruno Podalydes) túži po láske, na ceste omdlie neznáma mladá žena (Florence Muller), ktorej nezištne pomôže. 2. Quais de Seine (Gurinder Chadha) - Teeneger François (Cyril Descours) sa zamiluje do arabskej dievčiny Zarky (Leila Bekhti). 3. Le Marais (Gus Van Sant) - Gaspard (Gaspard Ulliel), francuzsky umelec rozpráva o spriaznení duše, bez toho, aby vedel, že počúvajúci Elie (Elias McConnell) mu nerozumie. 4. Tuileries (Ethan & Joel Coen) - Turista (Steve Buscemi) zažije na zastávke metra rozmary mileneckého páru (Julie Bataille, Axel Kiener). 5. Loin du 16eme (Walter Salles & Daniela Thomas) - Ana (Catalina Sandino Moreno) spieva uspávanku v rodnej španielčine najskôr svojmu dieťatku a neskôr u francúzskej paničky, kde pracuje ako aupairka. 6. Porte de Choisy (Christopher Doyle) - Starší pán Henny (Barbet Schroeder) prichádza ponúknuť prípravky do kaderníctva divokej aziatky Madame Li (Li Xin). 7. Bastille (Isabel Coixet) - Manžel (Sergio Castellitto) zamýšľa opustiť svoju ženu (Miranda Richardson), avšak po zistení, že umiera, ostane s ňou. 8. Place des Victoires (Nobuhiro Suwa) - Suzanne (Juliette Binoche) s pomocou vysneného kovboja (Willem Dafoe) sa odváži vyrovnať so smrťou syna Justina (Martin Combes) na mieste tragédie. 9. Tour Eiffel (Sylvain Chomet) - Malý chlapec (Dylan Gomong) rozpráva príbeh stretnutia svojich rodičov mimov (Yolande Moreau, Paul Putner). 10. Parc Monceau (Alfonso Cuarón) - Otec (Nick Nolte) prichádza v noci na pomoc svojej dcére Claire (Ludivine Sagnier) s malým dieťatkom. 11. Quartier des Enfants Rouges (Olivier Assayas) - Americká herečka Liz (Maggie Gyllenhaal) kupuje drogy na párty a natáčanie filmu od Kena (Lionel Dray). 12. Place des Fetes (Oliver Schmitz) - Prisťahovalec z Lagosu Hassan (Seydou Boro) zomiera v náručí svojej tajnej lásky, čerstvej záchranárky Sophie (Aissa Maiga). 13. Pigalle (Richard LaGravenese) - Manželský pár (Fanny Ardant, Bob Hoskins) túži po osviežení a prekvapení vo svojom vzťahu. 14. Quartier de la Madeleine (Vincenzo Natali) - Turista (Elijah Wood) sa zamiluje do upírky (Olga Kurylenko) a stane sa tiež upírom. 15. Pere-Lachaise (Wes Craven) - Mladý pár (Emily Mortimer, Rufus Sewell) na predčasných medových týždňoch začína svoj pobyt v Paríži na cintoríne slávnych pri hrobe Oscara Wildea uvažuje, či sa vziať alebo nie. 16. Faubourg Saint-Denis (Tom Tykwer) - Slepý chlapec Thomas (Melchior Beslon) pomáha študentke herectva Francine (Natalie Portman). 17. Quartier Latin (Frédéric Auburtin & Gérard Depardieu) - Kľudné stretnutie deň pred rozvodom staršieho manželského páru (Ben Gazzara, Gena Rowlands) je naplnené dlhoročným vycvičeným vzájomným sarkazmom. 18. 14eme Arrondissement (Alexander Payne) - Poštárka z Denveru (Margo Martindale) našetrí na výlet do Paríža a zamiluje si jednoduchý pocit života. Na veľmi malom priestore, z hľadiska času i priestoru, sme svedkami rôznych až zvláštnych momentov v medziľudských vzťahoch a každodenných situáciách, od uletených a bizarných, cez príjemne jednoduché, až po hlbokomyšlienkové, dotýkajúce sa atmosféry Paríža vo všetkých podobách problémov mesta (turizmus, prisťahovalectvo). () (méně) (více)

Smerfetka88

Hodnocení jednotlivých příběhů se u mě pohybuje od 2-5*, ale bohužel nehodnotím tyto krátké story, ale celek, který je u mě 3*. Jsou to mnohdy zajímavé příběhy, které ukazují Paříž a její obyvatele z různých pohledů - jako město multikulturní, rychlé, plné lásky, plné umění, prostě město, které je své. A přes tady to všechno se v něm odehrávají úplně stejné příběhy a životní osudy jako v každé Dolní Lhotě. ()

Margerie

Jako správný milovník Paříže a všeho francouzského jsem tohle prostě musela vidět. A jsem mile překvapena. Povídkových filmů jsou totiž podle mého názoru jen dva druhy - ty, které se rozpadají před očima a postrádají jakoukoliv hlubší myšlenku, a ty, které naopak nějakým záhadným způsobem drží pohromadě (že by kouzelné lepidlo?) a zcela vás pohltí. Paříži, miluji Tě je naštěstí ten druhý případ. Přijde mi to o to překvapivější, že jednotlivé povídky pochází od různých režisérů. Milé, uklidňující, pozitivní, zkrátka nadupané tou pravou energií, kterou potřebujete ve chvílích největšího stresu. ()

Godhaj

,,What is said in the art museum should never be taken seriously.“ Vecpat osmnáct snímků do dvouhodinového filmu, to je tak šest minut na každý. Za tu dobu odvyprávět příběh na téma Paříž a láska, není lehký oříšek. Mnohé příběhy ukazovaly na problém cizinců v Paříži a kulturních rozdílů, což je pěkná nuda a není to od režisérů moc odvážné. Některé byly naprosto uhozené, nějaké naprosto bez nápadu. Nejvíce se mi líbily povídky o mimech, o slepém chlapci a o americké turistce. Mimové jsou jako jediný kraťas čirou komedií a příjemným osvěžením v jinak dramaticko romantické záplavě ostatních filmečků. Tom Tykwer zpracoval vizuálně podmanivý, rytmický příběh o slepém chlapci, v němž zazářila Natalie Portmanová. Tento příběh by narozdíl od jiných mohl být klidně rozveden do celovečerního formátu. Nejvíce se mi však líbil a opravdu citově mě zasáhl poslední příběh, nazvaný 14. okrsek, o obyčejné americké listonošce, která navštívila poprvé svou vysněnou Paříž. Tento krátký snímek je nádherný a citlivý, je v něm něco hluboce lidského, co se musí dotknout každého člověka. Margo Martindale zahrála pošťačku nejlépe, jak mohla. 14 okrsek od režiséra Alexandra Payna je jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl! ()

Adámo

Velmi, velmi zajímavě pojatý film. Některými snímky jsem byl okouzlen, jinýmy deprimován, některé jsem nepochopil a jiné mi přišly prázdné... mno vlastně od každého něco. Ale pak jsou tu ty, které se mi neustále přehrávají před očima, stejně tak jako jejich pocit nemizí ...I see you... Vlastně to jsou často jen útržky... Hodnocení si musím ještě nechat uležet =))) - update: Rozhodl jsem se hodnotit film jako celek - a proto 4* | 19.5.2008 =) ()

kaemp

Příjemná obrazová koláž na téma, na které slova nestačí nejednomu básníku. A proto asi bylo osloveno několik režisérů, aby ke slovům dokreslili obraz na pozadí Paříže, jednoho z nejromantičtějších měst na světě. Vetší množství ztvárněných milostných příběhů a spojených do jednoho celku tak nabízí obrovskou výhodu v tom, že každý si mezi nimi najde ty své, ale bohužel zároveň tam objeví i ty, které ho vůbec nijak neosloví. I přesto po skončení tohoto dílka rozjímáte a přemýšlíte o tom, že to byl v podstatě hezký a výjimečný počin. ()

Cortesz

Nádherné město, které Paříž bezpochyby je, 18 příběhů o lásce, některé skvělé s geniálními pointami, některé průměrné a některé podprůměrné, zapomenutelné. Herci vynikající, příjemná hudba a délka jednotlivých povídek. Mezi nejlepší vybírám: 1) Tuileries se skvělým Steve Buscemi, který sice nepromluví, ale jeho výrazy mluví za vše, 2) Loin du 16éme, to se musí vidět, 3) Tour Eiffel, mimové sou skvělí, 4) Parc Monceau Jedním záběrem natočená Cuarónovka s chraplavým Nickem Nolte a vypointovovanou pointou, jeden z nejlepších příběhů, 5) Pigalle, snad ta nejkratší povídka s mým oblíbencem Hoskinsem, 6)Quartier de la Madeleine s úpírama, v hlavní roli Elijah Wood, skvěle nasnímáno, poutavá hororová pětiminutová love story, 7)Faubourg Saint-Denis, vrchol celého kompletu. K tomu všemu už zmiňované prostředí pařížských uliček a toho prostředí, ze kteréhé ta láska sálá na každém rohu. Velmi milé a citlivé podívání. ()

Grunt

1. ***,2.****,3.**,4.***,5.****,6.*,7.****,8.***,9.****,10.***,11.****,12.****,13.**,14.****,15.***,16.***,17.**,18.*** ()

Burrows

Paris, je t'aime - mít o pár povídek méně, zaslouží si plný počet. Z mého pohledu si režie nemohla vybrat vhodnější město než Paříž - město umění, historie a lásky. Některé povídky nevytvořily v krátkém čase ospovídající atmosféru, jiné chytly za srdce a pohladily po duši. Na stupně vítězů se dostává: 1. Faubourg Saint-Denis (škoda slov, to chce vidět), 2. Tour Eiffel (nepochopený svět mima) a 3. zde máme boj mezi Quais de Seine (leč působící prvoplánově, zahřeje u srdce), Le Marais (otevřený konec mě nechává na vážkách, jaký je mezi nima vztah) a Quartier de la Madeleine (upírská love story a závěrečný polibek). ()

Mr.Roman

No teda, veľmi, ale veľmi dobrý príklad filmu, ktorý si to u diváka (teda aspoň u mňa) dokáže vyžehliť poslednou tretinou a hlavne vynikajúcim záverom. Samozrejme nejde brať záver ako záver, keďže sa jedná o zlepenec niekoľkých kraťasov s jednou spoločnou témou - Paríž, takisto sa nedá povedať, že by boli niektoré "diely" vyložene špatné, no absolútne sa mi k sebe nehodili, každý začal po svojom a niekedy končil dosť sekane a boli tak trocha bezvýznamné. Môže to byť aj tým, že než som si na takýto štýl filmu zvykol, bola posledná tretina filmu.. akonáhle sa však objavila Natálka (pozn.red. Natalie Portman ;) rozžiarila a posunula do pola môjho záujmu celý film. A záverečný kraťas prerozprávaný zvláštnou francúzštinou bola dokonalá bodka.. samozrejme spolu s nutnou drobnou rekapituláciou pred záverečnými titulkami. ()

Jara_II

Z osmnácti povídek je deset naprosto zbytečných, čtyři stravitelné a čtyři slušné. Trochu zklamání. Za povídku o zamilovaných mimech, Coenovic povídku z metra, za upíří povídku s Elijah Woodem a Natalii Portman v povídce T.Tykwera ale aspoň ty dvě hvězdy...příště by to asi chtělo méně povídek s delší stopáží.. ()

jns

Skvělí jsou Coeni, Tykwer, Oliver Schmitz a Payne. Zbytek slabší. Finální propojení moc nefunguje. Jednotlivých částí mělo být asi méně. ()

p.each

zajímavost: Protože je film "Pařiži, miluji tě" od producenta filmu "Amélie z Montmartru", je ve čtvrté povídce upozornění na tento film v podobě fotografie Amelie s jejím typickým účesem. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)