Nedaleko francouzského pobřeží vytáhnou rybáři z moře postřeleného muže. Když se probere, nedokáže říci, kdo je a co se mu stalo. Jediným pojítkem s minulostí je čip s kódem k účtu ve švýcarské bance, který měl implantován pod kůži. Když se uzdraví, vydá se pátrat po své minulosti. Ke svému překvapení zjistí, že dokonale ovládá bojová umění, když v parku hravě vyřídí policisty, kteří chtějí vidět jeho doklady. Pátrání ho zavede k bankovní schránce, kde objeví pistoli, velkou finanční částku, americký pas na jméno Jason Bourne. Jde na americký konzulát, tam je nečekaně napaden a musí prchnout před ozbrojeným komandem. Dostane se z budovy a venku přesvědčí německou dívku Marii, aby ho za dvacet tisíc odvezla do pařížského bytu, jehož adresu našel také v bankovním boxu. Teprve s její pomocí začíná skládat první kamínky do mozaiky své minulosti. (TV Nova)

Arcipes

Všechno funguje se vším, takže vás ani na vteřinu nenapadne, že byste mohli dnes večer dělat něco jiného, než se dívat na film. Neveselá a realistická road-movie s překvapivou hloubkou a mimořádnou uměleckou hodnotou. 5/5 ()

teltri

Práve som ho dopozeral. Výborný špionážny filmík, tie ja milujem. Skvelý Matt Damon a v záverečných titulkoch rovnako skvelý Moby. Po 2 mesiacoch pobytu v kláštore skvelá upútavka do reálneho sveta. Škoda že až tak neskoro ale asi to malo tak byť. Atmosféra, akcia, dej - všetko príjemne načasované. Dej filmu sa dá logicky pekne sledovať. Dobrá vecička. Zajtra večer - Bourne Supermacy :) ()

Týnidlo

Tak tato trilogie mne dostala tak, jako nic jinýho... Damon hraje Agenta bez minulosti tak bravurně, že mě vtáhne do děje jedna báseň. Na tomto díle se mi nejvíc líbí jeho pozvolné objevování vědomostí, jeho umu, který je opravdu numero uno! A můžu říct, že konec není nijak trapně happy-endový, přijde mi tak krásný asi jako pozvolna dohrávající symfonie. Symfonie postav, osudů, filmu. ()

darthvader77

Zdá se že do módy přichází Amíci, kteří v Evropě ztratí paměť a na konci zjisti že jsou ve skutečnosti nájemní vrazi nebo tajní agenti a to v tom dobrém slova smyslu. ()

Catenburey

Realistický a syrový pohled do duše amnézií postiženého bývalého zabijáka ve službách již neexistující tajné agentury. Lepší námět na strhující akční film takového rázu nenajdete. Tento snímek nedělá skvělým jen námět, ale hlavně i v horkých chvílích klidná "poker face" patřící Mattu Damonovi. Excelentně zvládnuté akční scény a hlavně nenásilně podaná ruka vtahující vás za oponu dnešních špionážních aktivit. Ovšem největší dojem na mne udělal pocit perfektního načasování každé nepatrné změny, odbočky děje. Můj nejoblíbenější zástupce akčního žánru. ()

Ludo444

James Bond patrí do starého železa. Agent pre 21. storočie vzišiel ešte v 80. rokoch z pera Roberta Ludluma - krycie meno Jason Bourne. Limanov počin neprekonal ani ešte o 2 triedy dynamickejší Greengrass. ()

borohub

Velmi slušný snímek, ovšem je to opravdu taková jednorázovka, takže jednou vidět a pak půlroku pauza od tohoto filmu(jsou nějaké filmy na které bych mohl koukat pořád bohužel tento mezi ně nepatří) proto 4 hvězdy ()

N3O

Celá Bourneova jízda je jedním velkým klenotem mezi špionážními filmy. Matt Damon se role Jasona Bournea zhostil velice zodpovědně. Všechno působí zcela věrohodně bez jakýchkoliv příkras. Tento fakt dokazuje viditelné uvažování Bourna nad každou situací. ()

Viper86-V1

Naprosto, ale naprosto vyrovnaná (a schválně, kolik takových znáte :) trilogie prvotřídní kvality. Zabijácké tempo, úžasné lokace z celého světa, dokonalá realistická forma. Série z přehledem nakopávající zadnici konkurenční Cruisově popcornovce Mission: Impossible a zároveň drsná inspirace pro poslední Bondovky, bez níž by by byl agent 007 stále tak naivně pohádkový (Connery, Moore), případně ještě hůř nudný a sterilní (Dalton, Brosnan). Žrádlo! :) ()

Syna.1990

O akční filmy nějak zvlášť nestojím, takže Agent Bourne ležel dlouhou dobu u mě na poličce bez povšimnutí. Jednoho dne nebylo co dělat a došlo i na něj a ... k mému velkému překvapení, jsem zhlédnul hodně zajímavý a promyšlený akční film. Film, ve kterém mě neskutečně překvapil Matt Damon, myslel jsem si, že nemá nejmenší šanci agenta zahrát a on to zahrál a to ohromně!! Nemám tomuto filmu co vytknout, všechno bylo super, hlavně závěrečná písnička je prostě pecka! Moc jsem si to užil a myslím si, že těch 86% co Agent bez minulosti má, je odpovídající hodnocení. ()

george82

Matt Damon se zde ukázal jako velmi slušný špión. Film udržuje tempo a napětí od titulků k titulkům a není mu moc co vytknout. Snad jen to, že víckrát ho vidět není potřeba. Ale jak to? ()

Andreas17

Bezpochyby nejlepší akční/thriller trilogie co znám. Všechny tři díly s Mattem Damonem jsou výtečné. Mobyho soundtrack skvělý. Jason není zabiják (krom toho, že je to jeho povolání). Jen prostě neví kdo je a nutkání to zjistit je natolik veliké, že pro to udělá cokoliv. Od Limana mě baví i film Jumper, jinak tohoto režiséra vlastně neznám. A že si vzal další dva díly na starost Paul Greengrass, to tomu jen prospělo, protože aby druhý i třetí díl, byl stejně tak dobrý, tedy výborný, jako první (né-li lepší), to se jen tak nepovede každému. A Franka Potente, to je taky "ženská na svém místě". Taková ta mladá, přidrzlá, ale milá holka, do jejíž malého červeného autíčka zavítá Jason. Nakonec ho přijme, protože si vzájemně mohou pomoc. Trochu to s ní zamává, když Jason narazí v bytě na nečekanou návštěvu… Happy end se nakonec ale musí konat, kvůli dalšímu pokračování. A tak už ani nedoufající Marie se Jasona přeci jen dočká...Romantické to zakončení :-). ()

kubilov

Ze začátku to mělo našlápnuto na slušnej akčňák, jenže pak se to nějak zaseklo... to asi začal účinkovat šarm pana Démona, který vede nad homoupírem Pattinsonem pouze tím, že zvládá o polovinu výrazu ve tváři, než on. A k němu skopčácká kráska Franka. Není hezká, nevypadá chytře, a není na ní vlastně ani nic, co by stálo za povšimnutí. Malé a bezvýznamné bigupy za Cliva Owena a Prahu. --- Na druhé shlédnutí o 1* více, ale jen proto, že jsem byl napoprvé až příliš tvrdý. ()

Pitryx

Na můj vkus a dlouhou stopáž tedy akce pramálo, Viděl jsem lepší filmy na podobné téma. No, podívat se na to dalo, ale potřetí už asi ne. 2012081710717/11334 ()

anyonecek

Skvělá akční naháněčka, které k dokonalosti nechybělo moc. Vadily mi trochu hluché a nudné momenty, nebylo jich sice moc, ale podepsaly se na celkovém hodnocení. Hudba skvělá, stejně tak příběh a Matt Damon. Mělo to spád od začátku až do konce a krásně to na sebe navazovalo. Navíc honička s mini autem byla opravdu skvostná ;). Zase ve finále se to moc neliší od ostatních akčňáků, není tu žádný velký zvrat, pro který bych si ten film vryl do paměti. ()

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav