Predátor z hlubin (TV film)

Frankenfish

Predátor z hlbín

Akční / Horor / Komedie / Thriller

USA, 2004, 80 min

• heyda

Dobrá atmosféra, kamera i hudba. Škoda jen toho primitivního a milionkrát provařenýho nápadu s geneticky upraveným živočichem, tady konkrétně s rybou. 4/10(11.2.2010)

Není možné! Překvapivě dobrý, možná až hodně dobrý zvířecí horor. Je to sice béčko jak vyšité, ale režisér není úplné nemehlo, a tak po všech těch zrůdnostech (opravdu nemluvím o titulních zrůdách) jako Python nebo Shark Attack je Frankenfish - klidně to napíšu - mistrovské dílo. Výborná práce s prostředím - bažiny jsou využité až nadoraz, atmosféra nechybí, plno originálních nápadů - postavy neumírají podle míry násilné sympatie/antipatie, monstrum je pěkně udělané a docela působivé a ani herci si tentokrát nevedou špatně. Ale pořád je to béčko jak vyšité...opakuji se? Frankenfish také. Fandové lidožravých zvířátek, zaokrouhlujte nahoru. 7/10.(1.2.2009)

• rikitiki

Konečně správně cílevědomá rybka, která se nespokojí jen s vodou, ale své oběti zavile pronásleduje i na souši. Navíc disponuje i slušnou dávkou pomstychtivosti a poťouchlé inteligence. Divák jí chtě nechtě fandí víc, než té partě zoufalců z močálu, kterým vévodí mátožná woodoo matka, bílý chcípáček a podrazák, šílený lovec, nesmělá kráska, nenápadná lesba, bývalý idol střední školy ... atd. ______ Je to klasický odpad dvd filmů s triky z doby předpotopní, návodnou hudbou a dějem tak provařeným, že ho divák může říkat souběžně s příběhem (může samozřejmě i dřív, ale to není taková zábava). _____ Jak se ale tady shodnu s velkou částí komentujících, už dlouho mne v televizi nic tak nerozesmálo. /23. 3. 12./(23.3.2012)

• paascha

Mám rád ryby, takže odpad dát nemůžu, ale jako film je to fuckt shit.(11.2.2010)

• Aluska88

Film vytvořen přesně podle osvědčených receptur. Parta lidí, většinou mužů, za podpory zhruba dvou až tří žen se sejde na místě, kde budou muset společně čelit nástraze zdejší fauny v podobě gigantického žravého, vědeckého omylu. Postava slečny, která ztvárnila odbornici na ochranu vodních živočichů, nebo čeho, působí asi tak seriózně a neméně vtipně, asi jako kdybyste na patologii potkali člověka oblečeného ve skotské sukni, hrajícího na dudy (nevím, proč mě napadlo zrovna toto srovnání, nicméně, stalo se:) Poslední zhruba půlhodina děje je obdařena neuvěřitelnými rozmluvami, které by za jiných okolností vyzněly i vtipně, v tomto případě jsem se však musela usmívat nad jejich trapností, hloupostí a béčkovitostí. Tomas Arana zachraňuje, co se dá, i nedá. Za povšimnutí stojí scéna pečení masa z oné obrovité ryby (?) a její následné... kdo viděl, ví. Další bonus v podobě nelogického chování postav se snad ani nedal nečekat. "Nečekal jsem, že ve svém volnu budu poskakovat po voru uprostřed močálu.", "Nabídl jsem se, protože jsem myslel, že to příznivě ovlivní náš vztah.", "Houseboat je solidní výrobek, je schopen plavby?", "Je to živočich. Dělá to, co všichni."(11.2.2010)