Predátor z hlubin (TV film)

Frankenfish

Predátor z hlbín

Akční / Horor / Komedie / Thriller

USA, 2004, 80 min

Příjemný horor, dobře umístěný do zajímavého prostředí několika hausbótů, odkud se zoufale snaží dostat skupinka lidí uvězněných neznámým počtem velmi masožravých rybích potvor. A na řadě může být kdokoliv. Konec mě vyloženě pobavil.(21.11.2006)

"Pozrite, toto sú fotky z miesta činu. Čo si o nich myslíte?" - "Fúha.." - "To je odborný posudok?" Milé prekvapenie. Mark Dippé, niekdajší tvorca špeciálnych efektov (TERMINÁTOR 2: DEŇ ZÚČTOVANIA) a občasný režisér (komiks SPAWN), si kvalitne naštudoval 80. roky, čo sa týka krvavých zvieracích hororov. Akiste mu v tom pomohli aj zruční scenáristi (jeden má na konte fanúšikmi uznávaný westnerový horor HNEV DUŠÍ, v ktorom tiež hral Mark Boone Jr.), vďaka ktorým sa dočkáme niekoľkých sviežich nápadov. Je to troška ako VRESKOT či ZRADNÁ HLBOČINA, kedy neviete, či si z vás tvorcovia robia srandu, myslia to vážne, alebo len citujú nejakú slávnu hororovú scénu (a poradie úmrtí vás určite prekvapí). Napriek tomu, že snaha o vytvorenie "ultimátneho zvieracieho krváku" nakoniec zostala predsa len skôr nenaplnená, je to miestami takmer výborný (!) horor s močaristou atmosférou, gore a príšerkami. Až sa nechce veriť, že je to televízny film. Kombinácia ČEĽUSTÍ, PIRANÍ, CHVENIA, KRVAVEJ VODY, NETOPIEROV a Minerovho JAZERA. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/167554/Predator-z-hlbin-60.html(11.12.2005)

• Dever

// Production Companies: Silver Nitrate Pictures //(7.5.2011)

Ani bych nečekal, že dám 4* filmu o přerostlých/zmutovaných/geneticky upravených apod. zvířatech. Jakýsi úsudek jsem si udělal ještě před shlédnutím čistě jen podle názvu (jak českého tak původního), jenže ejhle omyl. On mě ten film bavil!!!! Možná by si autoři podobných snímků (Chobotnice, Anakonda, Pavoučí teror apod.) měli tohle pouštět jako studijní látku a vzít si z toho jedno základní poučení - jen známí herci a herečky dobrej film neudělají. Tady nehraje nikdo známej (asi jen jeden ksicht jsem viděl už jinde) a funguje to i tak. Dobře zpracovanej a zařízenej vlak, kterej když se rozjede, pořád zrychluje a už se nezastaví. Ani ty počítačové triky moc nevadí, krev (a nahatej rasta :-))) to všechno vynahradí a zakryje. A i jednotlivé rybí chody jsou docela zajímavé, stejně jako jejich vlastní skony. Naprosto vychytanou smrtí zemře ta bioložka (nebo co to je), tu jedinou nesejmou ryby, ale i tak to stojí za to.(30.3.2009)

Celkom kvalitná odrhovačka v ´´monster horor´´ žánri. Je to síce predvídateľné ako hrom, ale vy sa aj tak budete u toho zabávať.(24.2.2011)