Nepohodlný

• Velká Británie The Constant Gardener (více)

V odlehlé části Severní Keni je nalezena brutálně zavražděná aktivistka Tessa Quayle. Její manžel Justin, člen Britského vysokého komisařství v Nairobi, se rozhodne vyšetřit smrt manželky na vlastní pěst. Důkazy ukazují na zločin z vášně. Proto se Quayle pronásledovaný výčitkami a pověstmi o nevěrách své zesnulé ženy vydává po stopách její minulosti. Bude muset riskovat vlastní život a projít tři kontinenty, aby odkryl pravdu. Díky přístupu k diplomatickým tajemstvím začne postupně odhalovat spiknutí, které je mnohem rozsáhlejší, než by si kdy dokázal představit... Nepohodlný byl natočen podle románu bývalého příslušníka britské zpravodajské služby, nyní světoznámého autora špionážních bestsellerů, Johna le Carrého. Režisérem thrilleru je Fernando Meirelles, který má na svém kontě nominaci na Oscara (za režii filmu Město bohů). Hlavní role ztvárnili Ralph Fiennes (nominovaný na Oscara za Anglického pacienta a Schindlerův seznam) a stále oblíbenější herečka Rachel Weisz. (oficiální text distributora)

buchannon

Nemohl jsem dýchat napětím ... ... napětím, až bude konec tohoto bohapustého blábolu. Další bezbřehá nuda totálně o h... ehm o ničem. Během "filmu" se mi párkrát málem zastavilo srdce, aby mě ušetřilo nekonečného utrpení. Opravdu nechápu, proč vždycky naletím hodnocení filmu, když se to pak vlastně ani nedá sledovat. Holt, musím být obezřetnější při výběru spektáklu, ale bohužel je nemožné rozeznat předem, jestli to bude drama o něčem, anebo pseudodrama o ničem, která zde bohužel často mívají velmi kladná hodnocení. ()

Gregor_Samsa

Nevíte, co od toho čekat, a pak vás to celkem dostane. Někoho víc, jiného méně. Viděl jsem slumy v Africe a koleje vedoucí předměstím na jiném světadílu – znám ten svět. Život zde má menší cenu, než v naší welfare socialistické Evropě. Máme se… strašně moc dobře, strašně moc. A většinou si to neuvědomujeme. Stačí trochu pogooglit a zjistíme, že tenhle case má reálné základy; testovat léky se musí. Rachel má charisma a Ralph není takový suchar, jak by se mohlo zdát. Poutavá, zajímavá, vtahující věc… [80%; 2021-01-06 Home sweet home] ()

Ace.A.T.L.

Wow, tak tohle bylo setsakra parádní drama. Vážnost příběhu se dá místama až krájet, bohužel až moc realistickej a reálnej, na to, aby se nad tím člověk pousmál. Ralp a Rachel si sedli v rolíh parádně a Ralph chvílema hraje za oba hlavní hrdiny. Dokázal ze sebe dostat fakt mega roli a za to klobouk dolu. Člověk film hltá a sleduje, kamž až se to dokáže posunout a ono se to pořád posouvá dál a dál a rozhodně ne ve špatným. Spíš člověka udiví, kde to dokáže vyhrabat další silnej směr příběhu. Bavilo mě to moc a moc a moc. Za mě silný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

PTuranyi

Humanitárny thriller o diplomatovi, ktorý po vražde manželky začína skúmať skorumpované pozadie testovania liekov v Afrike. Žiaľ príbeh je nepresvedčivý. Film sa príliš veľa venuje manželke hlavného hrdinu a snaží sa naštrbiť jej osobný profil až sa mu to podarí. Príbeh sa tak rozpadá na sériu ťažko uveriteľných dialógov a útržkov humanitárnej katastrofy. Herci sú málo presvedčivý a dej je na thriller málo dynamický. O patetickom závere nehovoriac. ()

Foul

Vsichni sereme na afriku. Ja, vy, oni...proste vsichni. Teda skoro... Film o dvou lidech, kteri se postavili komercnimu zneuzivani afriky a jejich "levnych" lidi. Tam kde jeden prestal (vyborna Rachel Weisz), druhy pokracuje. A to az do konce. Ve chvili kdy jsem si rekl, ze film se jiz nejak moc natahuje, prisel vynikajici konec. Na absolutni hodnoceni to sice neni, neb jsou videt jiste slabiny, ale vynikajici 4* si zahradnik jiste zasluhuje. ()

Joee

Ty jo... hrozně bych chtěl dát 5*, protože je to fakt síla, ale nemůžu -- ač přes skvělou kameru a hudbu je film zpočátku poněkud nesrozumitelný a utahaný a působí celý trochu odtažitě, takže vám nedovolí pořádně se do něj ponořit a emocionálně jej prožít. Ale příběh, ten na pět hvězd je. Donutí vás se nad jistými věcmi zamyslet. Film jej bere z knížky The Constant Gardener (nečetl jsem), kde je jistě ještě více rozveden a je odhaleno více z pozadí vývoje nových léků... Běhá mi z toho mráz po zádech. ()

JQK

Velmi slušný příběh o pekelně nepříjemné realitě, a to jak evropské, tak africké. Skutečnost je o to horší, že se nekalé praktiky dotýkají věcí veřejného zájmu, jako je péče o uprchlíky, lékařský výzkum, humanitární pomoc. ()

kolby

Jedinečne a nápadito skombinovaný politický thriller, ľúbostný príbeh a dráma s celospoločenským významom. Poznávanie a poznanie samého seba prostredníctvom poznávania a poznania stratenej milovanej osoby. Na prvý pohľad príliš komplikovaná zmes vzájomne nesúvisiacich žánrov predstavuje v réžii famózneho majstra Meirellesa skvelý filmový zážitok. Klaniam sa hereckému umeniu Ralpha Fiennesa a Rachel Weisz. Film ako celok ma jednoznačne presvedčil, od začiatku do konca som nepociťoval potrebu pochybovať o čomkoľvek, čo som videl. Dojem z fimu je umocnený kvalitnou hudbou, kamerou a strihom. Nenudil som sa ani sekundu. Viď komentár Isherwood a POMO. ()

gizi

Téma velice zajímavé, zpracování solidní, ovšem místy trochu zdlouhavé a občas trochu přitažené za vlasy. Ovšem absolutně nechápu, jak mohla Rachel Weisz dostat Oskara - její výkon nebyl vůbec ničím výjimečný. ()

Latec

Jaj, keby sa to občas len tak neťahalo, bolo by strašne ľahké dať 5*. Ale fakt sa to ťahalo, keby aspoň vždycky tak krásne ako na konci, ale niekedy to bolo naozaj ťažké, aj sledovať o čo všetko tam vlastne ide. Inú chybu tento film nemá, na druhej strane sa často nabíja tak silnou, krásnou energiou, až by bola hanba odsudzovať Fiennesa ako dobrého herca jedine v úlohách zlosynov. Nepohodlný je melancholický a krásny zážitok plný vynikajúcich hereckých výkonov. ()

LemurKata

Asi spíš 3 a 1/2.....Mohlo to být víc tajemnější, divák od začátku věděl, že se zapletla co nečeho, do čeho neměla a ne že ho podváděla.... ()

Matt2626

Skutočne dráma na úrovni, kde pomerne rozvláčnu a neurčitú prvú polovicu druhá neskutočným spôsobom nahradila. Téma nesmierne závažná a spracovanie skoro ako autentický príbeh. Priznám sa, že ma tento snímok donútil hlboko sa zamyslieť nad "iným" spôsobom života ako je ten náš európsky. Daň života za nevzdelanosť a hlavne nemožnosť sa brániť proti korporáciám a "vyššej" moci je niečo o čom by som pred vzhliadnutím len ťažko premýšľal. Skladačkový koniec kde postupne do seba všetko zapadalo a záver ktorý film posunul niekam o čom si priemerné americké gýče môžu nechať len zdať. Herecké výkony a hlavne skvelá autentická africká hudba už len dotvorili celok skoro k dokonalosti. Škoda toho pomalšieho rozbehu...inak by to bolo za plný počet. 90% (4.5*) ()

Estemax

Vážna téma, silné, veľmi silné ideové posolstvo, brilantný strih a skvelé (nielen) kontrastné výtvarné prevedenie podfarbené excelentnými hereckými výkonmi JEHO a JEJ. U mňa jednoznačne "ŠESŤ" hviezd. ()

Tanulin

No asi jsem očekávala mnohem mnohem víc.Tohle mě docela zklamalo.R.Weisz se mi jako herecký protějšek skvělého R.Finnese nelíbila.Nesedli mi spolu jako partneři.Na mě to prostě nefungovalo.Nelíbila se mi kamera, hudba byla fajn.Dobrý příběh pro mě ne příliš dobře zpracován.Ztrácela jsem se v příběhu a to asi není úplně dobře. Africké záběry byly na bázi dokumentu což není špatné, ale takhle namixované se mi to nelíbilo.No..co člověk to názor a vkus.Chápu, že se to většině líbit může. ()

ragtime

Pre Rachel Weisz mám slabosť. A pre Fernanda Meirellesa tiež. Jednoducho inteligentný thriller o tom, ako Vám vie život pľuvnúť do ksichtu, za to, že si stojíte za svojím. ()

Agnostik

Hezkej pokus,jenže něco tomu chybí a řekl bych že kvalitní děj.Film se snaží tvářit dosti zajímavě ale i když vše zachranují herecké persony dnešních let Ralph Fiennes,a má oblíbená Rachel Weisz a k tomu pár zajímavých momentů,tak snímek působí strojově chladně,sice z nápadem,ale kterému není dán prostor k strhnutí divácké duše.Bohužel 60%. ()

chlievik

V pohode. Som s filmom spokojný, dobré zábery, dráma, s myšlienkou, klasickou, farmaceutické spoločnosti a škandály okolo toho, nech ľudia vedia, o čom je výskum liekov a vecí, ktoré nám pomáhajú. Nie je to prekvapivá téma, a predsa sa tabuizuje. Zaujímavé boli aj filtre, ktoré mi bežne vo filmoch dosť vadia, ale tu boli fajn. Klasický Fiennes, dalo sa čakať, že to zahrá dobre, a Weiszová, vynikajúca, ako stále, nielen talent ale aj krása a to je dvojité plus. Moja krásna :) A také malé detaily pomedzi to, ako keď čašník černoch donesie týpkom v londýnskej reštaurácii pitie, atď... povšimnuteľné oku tých, čo si veci všímajú. Neľutujem, že som pozeral. ()

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (více)

Rachel Weisz v „sexuálním dramatu“

Rachel Weisz v „sexuálním dramatu“

24.09.2010

Někteří z nás nepotřebují vědět víc, aby se začali těšit do kina. Jsou tu ale i další zajímavá fakta: scénář pod názvem 360 píše oscarový Peter Morgan (zřejmě nejvytíženější scénárista současnosti) a… (více)

Město nepohodlných slepců

Město nepohodlných slepců

14.06.2007

Město bohů a Nepohodlný jsou dva pádné důvody, proč příznivci náročnějších filmů dychtivě čekají na další tvůrčí počin brazilského režiséra Fernanda Meirellesa. Tím spíš, že natáčení, které Meirelles… (více)

Poslední podfu(c)k

Poslední podfu(c)k

12.10.2006

Nováčik Rian Johnson, autor nízkorozpočtového high school noiru Brick, vymetače nejrůznějších filmových festivalů, se opět chystá vkročit do nezávislých vod, tentokrát však s oscarovým záchranným… (více)