Star Trek VIII: První kontakt

• USA Star Trek VIII: First Contact (více)

Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu.  V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším. V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová). (oficiální text distributora)

Cyco_Mike

Skvělá zábava, na trekkie film dost dobré triky a zápletka Borgů v kombinaci s cestou časem zpět je perfektní. Pro fanouška sci-fi a zvláště příznivce série s P. Stewartem jedinečný zážitek - jinde nebylo možné videt J.L. Picarda vzteklého. Asi nejlepší ze série filmů a rozhodně jeden z nejlepších SF filmů. ()

P/\/EL

v tom jednom díle z 88 myslim, z Next Gen. tak měli ještě jinačí dizajn.....ale po čase se to dost vylepšilo....................tenhle film přines vlastně vůbec novej dizajn, takvoej víc military a vůbec se zrsnělo...jinak...cestování v čase je strašně otřepaný téma v ST..........postavy z minulosti - jejich konfrontace s budoucností..............jojo....no královna Borgů je na tom asi nej ! Nj, koukám do zajamvostí, jo, ty interiéry borgský krychel mi dost připomínaj Aliena, vůbec art H.R.Giegra...jojo.... ()

Heliooos

Tenhle film zbožňuju. Výborně zlověstní Borgové se svou královnou, která je tak krásně odporná, ujetý a snad permanentně nalitý Zefran Cochrane a moje oblíbená posádka s kapitánem Picardem v čele. Nechybí ani spousta akce - moc se mi líbí souboj Worfa s Borgy v kosmickém prostoru. Přitom zde najdeme i humor - když se Picard ptá Worfa na ukryté zbraně, nebo např. scéna, kdy se poradkyně Troi opije. Samozřejmě to musí vše dobře skončit, jinak by to ani nešlo. Rád se na to občas podívám. ()

arnysimilar

Perfektné herecké výkony, slušne napísaný scénar, dej dobre odsýpal a fantasticky som sa pri tom bavil. Star Trek a borgov ja môžem. Pickard je podľa mňa najlepší kapitán Enterprise. ()

abphoto

jedne z najlepsich sfilmovani TNG, ma to udernost, myslienku a spojitost, nerobi vziadnom pripade hambu ani serialu ani filmom. Cochran je trieda. Jean-Luc opat dokazuje postavnie najlepsieho kapitana flotily. Z filmu citit vyrazne stmelenie hercov a nostalgiu serialu. ()

Hajajan

Výborné. Star Trek jsem viděl naposled před patnácti lety, takže mne potěšilo, že kpt.Picard stále stejně odhodlaně bojuje za mír federace. Dost mne bavilo i odhalení, kdo vlastně stál u zrodu novodobých dějin lidstva, a Borgové?... To budou asi nějací Švédi. ()

Profík

Tohle byl můj první kontakt se světem Star Treku. Byl jsem na tom v kině úplně náhodou a pohltilo mě to. Mám rád sci-fi a takového druhu jich moc není. O to je to pro mě vzácnější kousek. Dobře napsané s výborným námětem. Pro mě o chlup nejlepší startrekovský film, jaký jsem viděl, včetně toho Abramsova. 95%. ()

StarFsh

Najakčenjší zo všetkých ST filmov, ktorý pointou tak trochu popiera seriálovú predlohu (konkrétne dvojdiel Vpád). Ale to nevadí. Hlavne si dávajte pozor, lebo aj keď bojujete čestne a v spravodlivom boji je medzi snahou o spravodlivosť a pomstou veľmi tenká hranica. Za päť. ()

Lukiz

Můj třetí startrekovský film (po Generacích a Star Treku XI) a tomuto filmu vážně nemám co vytknout. ()

PORTER44

Výborný díl série Star Trek jak po vizuální stránce tak i akcí,maskami a hlavně hereckými výkony.Naprostá spokojenost takto má vypadat správné sci-fi. ()

loukonicek

Nejlepší startrekovský film. Výborný děj, cestování časem, emzáci, Picard, zápletka... zkrátka všechno, co očekávám od super sci-fi (Star Trek) filmu. 5/5 ()

murinvm

We are the Borg,resistence is futile...(není nad Star Trek s "BORGY") :-) Těším se na nové zpracování....?(doufejme) ;-) ()

Sadova302b50

Velmi dobrý film, který na rozdíl do předchozí Generace dělá Picardově posádce čest. Má zdařilou zápletku propojující Borgy a cestování v čase, místy v něm panuje solidní napětí a Jonathan Frakes dokazuje, že je schopný režisér. 93% ()

Sebik.

Výborná réžia - Jonathan Frakes, ktorý hrá i od roku 1987 postavu Williama T. Rikera. Hororový nádych + borgovia = skvelá kombinácia. Podľa mňa najlepší celovečerný film série Star Trek. 100% ()

Lanco

Na začiatok: Prvý kontakt je momentálne najlepší Star Trek film a určite stále v top 3 aj keď by sme brali úvahy Holywoodsky spin off (navyše tretí holywoodsky Star trek: do neznáma je sračka), a z filmov seriálu Nová generácia je určite najakčnejší. Borgovia sú parádni záporáci, film má skvelý nástup a baví až do konca, klasická star trek hudba a podla mojho laického názoru - fakt dobrá réžia. ()

Elanornegra

Zaujímavý počin. Vrchol old school školy. Výborný scenár. Vizuál už je taký no seriálovy. Patrick Steward bol fakt boží. Kostýmy Borgov skôr úsmevne aj keď ich “kráľovna” mala niečo do seba 🙈. Veľmi zaujímavé vyrozprávanie o tom ako začali ľudia cestovať vesmírom ... 76% ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze