poster

Star Trek VIII: První kontakt

 • USA

  Star Trek VIII: First Contact

 • slovenský

  Star Trek VIII: Prvý kontakt

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1996, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jonyyy
  ****

  80%(12.1.2009)

 • eraserhead666
  ****

  No konečně!!!!!! Celých šest filmů jsem musel čekat, než jsem se dočkal startrekovského filmu, který snad i překonal ten původní (v určitých ohledech určitě). Konečně si někdo dal práci a napsal opravdu filmový příběh se vším všudy a ne jen další scénář ke dvacetiminutovému dílu seriálu který pak byl natažen na film. Technicky výborné, příběhově taky. Borgové jsou naprosto vynikající a dokonale vymyšlené postavy. Herec hrající Zefrana Cochrana mě srazil k zemi, takový výkon jsem od něj nikdy nečekal. Pro tenhle film bych se snad i stal Trekkie. A přesně jak píše uživatel Radyo, od vůdkyně Borgů bych se i já nechal "asi-milovat". :-)(5.7.2011)

 • Marigold
  *****

  Nejlepší filmový zářez Nové generace, který snoubí všechnu kvalitu Hvězdné štreky – strhující zápletku (které jsou odpudiví Borgové většinou zárukou), výborné efekty, dobré herecké výkony a nezaměnitelný smysl pro humor, tentokrát ještě podpořený postavou geniálního kořaly Cochrana, který svými hláškami a chování trochu ironizuje celý Star Trek. Frakes odvedl špičkovou práci a natočil kvalitní sci-fi, které se navíc může opřít o komplexní svět Star Treku. Navíc pobaví i ty, kteří jinak tomuto světu neholdují... a Jerryho taktovka? Líbám, klaním se, ústřední melodie je tak koncentrovaný patos, že mě válcuje na placku, jakmile ji slyším. Pro mě absolutně nejprvotřídnější jízdenka mezi hvězdy galaktickou první třídou. Jupí!(5.3.2004)

 • Rex Mundi
  ****

  Veľmi príjemný, takpovediac až "milý" scifáč. "Asimilate this!" :-)(2.6.2007)

 • Revanx
  ****

  First Contact je jedným z najlepších Star Trek filmov. Dokonca nielen to, on by bol aj bez celého toho sveta Star Treku skvelým sci-fi. Preto, ak ste fanúšikom tohto žánru, dám Vám iba jednu radu: Nechajte sa asimilovať, veď odpor je aj tak márny :).(14.3.2006)

 • - V cameo roli se objevil Ethan Phillips, přestavitel Neelixe ze seriálu Star Trek: Voyager (od r. 1995). Ztvárnil uvaděče v nočním baru ve scéně v simulátoru. (mirliflore)

 • - Mezi názvy, o kterých se před pojmenováním filmu uvažovalo, byly například Star Trek: Borg , Star Trek: Destinies , Star Trek: Future Generations či Star Trek: Generation . Posléze byla dosažena shoda na názvu Star Trek: Resurrection , tedy Star Trek: Vzkříšení. Od toho bylo upuštěno, když Fox oznámil, že 4. díl filmové série Vetřelec bude mít stejné přízvisko. (mirliflore)

 • - Jeden z přístrojů je pojmenován AE35. Stejně se jmenuje satelit ve filmu 2001: Vesmírná odysea. (Martin00x)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace