Star Trek VIII: První kontakt

• slovenský

Star Trek VIII: Prvý kontakt

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1996, 106 min

First Contact je jedným z najlepších Star Trek filmov. Dokonca nielen to, on by bol aj bez celého toho sveta Star Treku skvelým sci-fi. Preto, ak ste fanúšikom tohto žánru, dám Vám iba jednu radu: Nechajte sa asimilovať, veď odpor je aj tak márny :).(14.3.2006)

Jasných 5* bez jediného zaváhání, pro mě zatím asi nejlepší startrekovský díl. Zápletka a cestování časem a to všechno završeno bojem s Borgy. Asi jsem byl asimilován xD(15.5.2009)

Star Trek disponuje geniální, promyšlenými dějovými linkami a krásně navazuje na události v seriálu Nové generace. Některé postavy sice nemají možnost vyniknout, ale vše obstarává Stewardova další parádní charismatická role, kdy bojuje sám se sebou jako kapitán Achab. Celý film provází akční scény s prošpikovanými Borgy a na vizuá je radost pohledět......8/10(28.9.2016)

Picardova druhá jízda se povedla a je to i nejlepší film druhé posádky. Borgové jsou opravdu nejzajímavější nepřátelé Federace a zde to bylo dobře využito. Frakes jako režisér překvapil. Zajímavostí je, že staré posádce se nejvíc povedl film Cesta domů (IV), kdy se též vrací do minulosti jako v tomhle díle :-). Slabších 5 hvězd.(14.10.2009)

Párny ale mizerný. Presne takýto je tento diel. Napriek lákavému deju (strašidelní Borgovia, cestovanie v čase, prvý kontakt) je to len tuctová rutina, ktorá len na pár sekúnd vyjde z priemeru (prvé zjavenie slečny Borgovej). Data a James Cromwell čoby rokenrolový ožratý spasiteľ Zeme sú jediné svetlé okamihy tejto tuctovej predĺženej časti TV seriálu.(18.5.2009)

• - Kapitán Picard je zde kvůli své pomstychtivosti přirovnáván ke kapitánovi Achabovi z knihy „Bílá velryba“. O dva roky později si kapitána Achaba zahrál v televizní verzi tohoto díla. (DonArian)

• - Premiéra filmu byla ve stejný den, kdy zemřel Mark Lenard (ambasador Sarek). (Martin00x)

• - Jako poslední byla natočena Picardova (Patrick Stewart) noční můra, což je vůbec první scéna filmu. (mirliflore)