Star Trek VIII: První kontakt

Star Trek VIII: Prvý kontakt

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1996, 106 min

80%(12.1.2009)

No konečně!!!!!! Celých šest filmů jsem musel čekat, než jsem se dočkal startrekovského filmu, který snad i překonal ten původní (v určitých ohledech určitě). Konečně si někdo dal práci a napsal opravdu filmový příběh se vším všudy a ne jen další scénář ke dvacetiminutovému dílu seriálu který pak byl natažen na film. Technicky výborné, příběhově taky. Borgové jsou naprosto vynikající a dokonale vymyšlené postavy. Herec hrající Zefrana Cochrana mě srazil k zemi, takový výkon jsem od něj nikdy nečekal. Pro tenhle film bych se snad i stal Trekkie. A přesně jak píše uživatel Radyo, od vůdkyně Borgů bych se i já nechal "asi-milovat". :-)(5.7.2011)

Nejlepší filmový zářez Nové generace, který snoubí všechnu kvalitu Hvězdné štreky – strhující zápletku (které jsou odpudiví Borgové většinou zárukou), výborné efekty, dobré herecké výkony a nezaměnitelný smysl pro humor, tentokrát ještě podpořený postavou geniálního kořaly Cochrana, který svými hláškami a chování trochu ironizuje celý Star Trek. Frakes odvedl špičkovou práci a natočil kvalitní sci-fi, které se navíc může opřít o komplexní svět Star Treku. Navíc pobaví i ty, kteří jinak tomuto světu neholdují... a Jerryho taktovka? Líbám, klaním se, ústřední melodie je tak koncentrovaný patos, že mě válcuje na placku, jakmile ji slyším. Pro mě absolutně nejprvotřídnější jízdenka mezi hvězdy galaktickou první třídou. Jupí!(5.3.2004)

Veľmi príjemný, takpovediac až "milý" scifáč. "Asimilate this!" :-)(2.6.2007)

First Contact je jedným z najlepších Star Trek filmov. Dokonca nielen to, on by bol aj bez celého toho sveta Star Treku skvelým sci-fi. Preto, ak ste fanúšikom tohto žánru, dám Vám iba jednu radu: Nechajte sa asimilovať, veď odpor je aj tak márny :).(14.3.2006)

• - V cameo roli se objevil Ethan Phillips, přestavitel Neelixe ze seriálu Star Trek: Voyager (od r. 1995). Ztvárnil uvaděče v nočním baru ve scéně v simulátoru. (mirliflore)

• - Mezi názvy, o kterých se před pojmenováním filmu uvažovalo, byly například Star Trek: Borg , Star Trek: Destinies , Star Trek: Future Generations či Star Trek: Generation . Posléze byla dosažena shoda na názvu Star Trek: Resurrection , tedy Star Trek: Vzkříšení. Od toho bylo upuštěno, když Fox oznámil, že 4. díl filmové série Vetřelec bude mít stejné přízvisko. (mirliflore)

• - Jeden z přístrojů je pojmenován AE35. Stejně se jmenuje satelit ve filmu 2001: Vesmírná odysea. (Martin00x)