poster

Star Trek VIII: První kontakt

 • USA

  Star Trek VIII: First Contact

 • slovenský

  Star Trek VIII: Prvý kontakt

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1996, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Jeden z nejlepsich ST filmu a minimalne z tech s novou posadkou urcite nejlepsi. Mame tu zajimavej pribeh, kterej se rozdeluje na dva mensi a tentokrat jsou zajimavy oba dva, jak bojovani Pickarda a spol. proti Borgum, tak stavba prvni warpovy lodi. Celej film se neco deje, spousta akce, spousta souboju, perfektni triky a hlavne paradni a docela temna a napinava atmosfera, hlavne diky paradni zaporacky rase Borgu, ktery vsichni vypadaj fakt libove. Navic trikove tentokrat prakticky bezchyby, masky taky paradni a herci se snazi, hlavne Stewart dostane radnej prostor a bezezbytku ho vyuzije. No a pak tu je hodne vtipnej vagabund Cromwella. Celou dobu jsem se bud skvele bavil nebo byl napnutej, takze jasnejch 5*.(13.7.2009)

 • klerik
  ***

  Solídne odvedená robota, herci (aj Stewart) hrajú lepšie ako v seriáli (očividne si to užívajú). Ale scenár je príliš televízny a neumožnuje filmu taký rozlet, ako by si zaslúžil. Oproti seriálu určite veľkolepejšie ale stále komorné a lacné...(3.1.2014)

 • InJo
  ****

  Z mého pohledu zdaleka ne takový nářez jako Abramsův restart, ale jinak v podstatě velká spokojenost. Fenomén ST mě od mala vždy spíše odrazoval než lákal (nijak zvlášť mě neoslovovala žádná z posádek a celkový koncept ST mi takřka ničím neimponoval), ale zásluhou jednoho z nejlepších současných hollywoodských filmařů, jenž ST universum velmi svérázně zmodernizoval, jsem svůj dosavadní (ne)zájem začal trochu přehodnocovat. PRVNÍ KONTAKT má mezi trekkies pověst možná nejlepšího ST filmu a já se popravdě řečeno ani moc nedivím (k nejpovedenějším kouskům série patří téměř jistě). Zápletka je chytlavá, děj má slušný spád, efekty a vizuální stránka mají adekvátní úroveň, herecké výkony taky v pořádku (zaujala mě hlavně Alice Krige, chvílemi působí vážně děsivě) a (ky)borgové jsou fajn záporáci (byť možná maličko béčkoví). Škoda, že atmosféra není o něco temnější (především scény odehrávající se mimo Enterprise jsou až moc velká "pohoda" a tudíž trochu snižují celkové napětí), také jsem čekal intenzivnější a vygradovanější finále (na můj vkus se "borgský problém" vyřeší až moc rychle a jednoduše). Navíc ve mně film vyvolává dojem, že než o samostatný biják jde spíše o 2-3 velmi dobré seriálové epizody na pokračování (ale za to asi opět může srovnání s Abramsovým ohromně výpravným velkofilmovým příspěvkem). BTW Jedno malé bezvýznamné plus má u mě PRVNÍ KONTAKT za dialog Picarda a Lily o BÍLÉ VELRYBĚ - právě takovéto momenty dodávají žánrovým filmům hlubší přesah a umožňují divákům se emočně angažovat. 70 - 80 %(2.6.2013)

 • Marigold
  *****

  Nejlepší filmový zářez Nové generace, který snoubí všechnu kvalitu Hvězdné štreky – strhující zápletku (které jsou odpudiví Borgové většinou zárukou), výborné efekty, dobré herecké výkony a nezaměnitelný smysl pro humor, tentokrát ještě podpořený postavou geniálního kořaly Cochrana, který svými hláškami a chování trochu ironizuje celý Star Trek. Frakes odvedl špičkovou práci a natočil kvalitní sci-fi, které se navíc může opřít o komplexní svět Star Treku. Navíc pobaví i ty, kteří jinak tomuto světu neholdují... a Jerryho taktovka? Líbám, klaním se, ústřední melodie je tak koncentrovaný patos, že mě válcuje na placku, jakmile ji slyším. Pro mě absolutně nejprvotřídnější jízdenka mezi hvězdy galaktickou první třídou. Jupí!(5.3.2004)

 • sheen
  *****

  Jasných 5* bez jediného zaváhání, pro mě zatím asi nejlepší startrekovský díl. Zápletka a cestování časem a to všechno završeno bojem s Borgy. Asi jsem byl asimilován xD(15.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace