poster

Star Trek VIII: První kontakt

 • USA

  Star Trek VIII: First Contact

 • slovenský

  Star Trek VIII: Prvý kontakt

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1996, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fingon
  ****

  IMHO jeden z nejlepších Startrekovských filmů... nedokážu uvěřit, že jsem na něj mohl zapomenout... První kontakt nejen ve smyslu lidstva s Vulkánci, ale co se kalendáře týče také první kontakt lidstva s Borgy. Pokud někdo vyčítal Star Treku to, že se kamkoli teleportují a všude je kyslík, zde se skafandry využívají poměrně zajímavým způsobem (hlavou dolů:-). Co ještě říct? Snad že Zefran Cochrane je celkem příjemný násoska a Vulkánci nemají rádi jubox. Cameo PZH (pohotovostní zdravotnický holoprogram) aka Doktora z Voyageru taky potěší... líbil by se mi i film s posádkou kapitánky Janewayové (mám pro ni slabost, stejně jako pro Sedmou), ale jejich cesta už skončila úspěšným návratem domů a pobyt v delta kvadrantu bylo asi to jediné, co Voyager činilo v rámci startrekovského dění tak zajímavým (a kapitánka místo kapitána).(19.10.2008)

 • Gemini
  *****

  Naprosto nejlepší Star Trek film, o tom nemíním diskutovat. Borgové jsou největší tahák Nové Generace, kromě toho se konečně dovíte jak vlastně došlo k onomu prvnímu kontaktu lidí s Vulkánci. Enterprise NCC 1701 E je k sežrání, tohle už není Galaktická (extra)třída, ale totální Suverén:) Zefram Cochrane forever! Jonathan Frakes umí a Jerry Goldsmith překonává i své vrcholné počiny DS-9 a Voyager. 90%(8.4.2003)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Masky(24.2.2004)

 • Dan9K
  ***

  Příběhově tedy nic extra. Cestování časem je až přespříliš zneužívaná zápletka v tomhle žánru. Tolik zneužívaná, že je hlavní zápletkou jak ve čtvrtém, tak osmém, v podstatě i v sedmém díle (a nakonec i v restartu série z roku 2009). A to už je trochu zívačka, zvláště pak, když cestování časem ve čtvrém filmu bylo uděláno bezchybně. Pro mě jsou vrcholy Star Treku tedy někde jinde (a sice v prvním, čtvrtém a šestém filmu) a to i přesto, že tenhle díl má pěkný vizuál, zase se vrátil Jerry Goldsmith tentokrát i ve spolupráci se svým synem Joelem (u Jerryho je vidět, jak, narozdíl od ostatních skladatelů, kteří na Star Treku pracovali, vnímá celou sérii komplexně, využívá i nějaké ty leitmotivy a dává výrazný prostor základnímu tématu Alexandra Courage i variacím na to své geniální z prvního ST filmu) , objeví se tu Robert Picardo, je tu onen "první kontakt" a pár lehce hororových i humorných scén ("A vy všichni jste teda astronauti jako z nějakýho Star Treku?"). Můj pohled může být zkalen v poslední době se projevujícími nesympatiemi vůči Patricku Stewartovi (které ale zase vyrovnaná Jonathan Frakes), ale osmý Star Trek jsem schopen ocenit možná tak v rámci kontextu celé série, nikoliv jako samostatné skvělé sci-fi, jak ho tu několik lidí prezentuje, protože na to je to příliš naivní a možná i uspěchaná záležitost, která mě nedokázala správně vtáhnout. Když jsem byl malý, měl jsem raději sestavu nové generace, tu starou jsem znal jen z několika dílů původního seriálu. Po zhlédnutí filmů musím říct, že jsem si tu starou oblíbil více. Její charaktery jsou mi bližší, postavy jsou vznešenější (i když často paradoxně směšné) a ten správný kravaťácký styl Star Treku vystihují mnohem více.(30.3.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet $45miliónovTržby USA $92,027,888Tržby Celosvetovo $146,027,888║ /60%/(17.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace