Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

kombajn

Opravdu výborná pohádka, která mě nadchla. Nejvíc sexy mrtvola ve filmu (byť ne moc mrtvá) v podání loutky nevěsty. Jeden z filmů roku 2005 a to nemám rád muzikáloidní filmy. ()

Jufonka

Na tento film jsem šla hlavně proto, že Tim Burton je můj oblíbený režisér. Ani tentokrát mě nezklamal, filmem jsem byla nadšena. U Mrtvé nevěsty je ihned poznat, že tento film režíroval Burton a některými prvky se přibližuje Střihorukému Edwardovi. Někomu by se mohlo zdát, že je film trochu morbidní. Ano, to je pravda, je to však „kouzelná“ a pohádková morbidnost. Filmu nechybí vtipné, ale ani smutné pasáže. Hudba je velmi dobrá a obdivuhodné hlavně je, že v dnešní době počítačů se Tim „obtěžoval“ udělat opravdově loutkový film. Mrtvou nevěstu mohu doporučit všem, co mají rádi Tima Burtona, určitě nebudou zklamáni. ()

balba

Burtonovy loutky jsou kouzelné a stejně i svět , který obývají.Velmi vydařená pohádka pro dospělé.Super , super...... ()

Jango_Fett

Líbilo se mi to o něco víc, než Ukradené vánoce. Postavy mají ve tvářích konečne alespon trochu mimiky, narozdil od kulaté palice kostrouna Jacka. To člověku hned pomůže vžít se lépe do děje. ()

Nuala

Krásná pohádka, která je oproti většině Burtonových filmů relativně milá a ne až tak děsivá, jak by se dalo čekat. Musím ocenit skvělý černý (záhrobní) humor i úžasné charaktery jednotlivých postaviček, které si vás prostě získají, ať chcete nebo ne. Na konci ani nebudete vědět, které z nevěst fandit :) ()

Martin741

Reziser Tim Burton uz po genialnej Velkej Rybe prichadza s dalsim opusom zvanym Corpse Bride. Chvalim Burtonovu skusenu rezisersku ruku a vybornu ponuru atmosferu. Film mi pan Burton serviruje presne tak, ako mam jeho filmy rad : temne a ponure s vybudovanou atmosferou. 95 % ()

Wiikii

Vtipné, milé, hezké prostě příjemná podívaná s muzikálními vsuvkami. Takové anime mám rád. .... HODNOCENÍ: 94% (5*) ()

Aljak

Ehm, akosi som tomu burtonovskému mŕtvolnemu štýlu stále neprišiel na chuť. Áno, je to originálne, úplne iné ako ostatné rozprávky, ale aj tak neviem čo na tom ľudia vidia. Nijako obzvlášť ma neočarilo ani The Nightmare Before Christmas, a vlastne napokon ani toto. Aj keď animácia bola pekná (najmä postava "mŕtvej nevesty"), aj príbeh ako taký, dokonca aj viacero scénok bolo veľmi vydarených, ale celkový dojem na hranici priemeru. Ale tak, asi to bude vec vkusu. Pre niekoho to je zrejme TOP, no a pre mňa len obyčajný priemer, ktorému treba uznať akurát tak originalitu. ()

Vyhy

Tleskám nad pečlivostí a námahou s loutkami. Je to nápadité, vlastně mistrovské "hororové" dílko od samotného mistra podivností. Není moc co psát. Musí vám to jednoduše sednout. ()

shyster

Hezký film, hezké zobrazení obou světů i mnoho skvělých momentů (v každém z nás je taky takový pochybovačný a vrtavý červík). Ale na 5* .... nevim, asi ne (něco tomu prostě chybí). ()

bogomira

Pěkný, pěkný, ale jen aby to furt nebylo pořád stejný pane B. Navrhuju, abyste už dělal jen animáky, to vám jde líp. ()

Langy10

oo, tato pohádka mě opravdu dojala. Dřív jsem si myslel jaká to bude asi blbost, ted jsem si ji pustil a byl výborná! ()

WoWoW

Úžasný příběh, který skvěle dokumentuje zvrácenost Tima Burtona, ale komu by to vadilo. Naopak kombinace pohádky a kostlivců je skvělá. Kdyby bylo víc takových nápadů budeme všichni o 100% šťastnějšími diváky. ()

Mefistofelle

Mám ráda morbidní a zároveň vtipné věci:). Mrtvá nevěsta přesně taková je, ale zároveň má i spoustu jiných kvalit - typicky burtonovský příběh, osobité postavičky, skoro bezchybnou animaci a samozřejmě pěknou a emotivní hudbu s parádními texty. Nejvíc se mi líbilo, jak podoba postaviček krásně koresponduje s jejich charakterem. Vytkla bych jen, že v některých momentech mi to až moc připomínalo o trošku starší Ukradené Vánoce. ()

joker.george

V poslední době jsem viděl tři poměrně rozdílné animované filmy, které však měly společnou nadprůměrnou kvalitu. Mrtvá nevěsta především vyniká animací, která od dob Ukradených Vánoc pokročila dopředu a bylo toho tolik, na se se dalo dívat. A v závěru byl i pěkný náběh na silné emoční vyvrcholení, nakonec ale vyzněl jaksi do ztracena, ale z to tohoto animáku rozhodně nedělá plochou podívanou. ()

Streeper

Vím, že jsem tenhle film už dříve viděla, ale moc jsem si ho nepamatovala, tak jsem si ho ráda znovu připomněla. Tehdy jsem ani netušila, že ho natočil sám Tim Burton, takže jsem si včerejší sledování velmi užívala. Příběh je skvělý, moc se mi líbí Burtonovo spojení s mrtvým a živým světem, dokázal to vyobrazit temně, ale zároveň vtipně a mile. Postavy jsou dokonale vytřeštěné s bláznivým a temným zjevem, ostatně, jak jsme na to od Tima zvyklý, takže žádné zklamání nebylo, jen prostě skvěle odvedená práce, která splnila očekávání. ()

Bláža

Poté, co Tim Burton společně s Henrym Selickem natočili Nightmare Before Christmas, naprosto všem vyrazili dech. Loutková animace se už delší dobu nenosí, digitální je dominantní. Až na výjimky (Nick Park s Wallacem a Gromitem) se o klasickou animaci nikdo nepokouší – stojí to peníze a čas. O to větším překvapením bylo oznámení, že Tim Burton chystá další animovaný film. Loutkový. Corpse Bride je důstojným nástupcem Nightmare Before Christmas. Tradičně černá Burtonovská poetika se tu projevuje ve velké míře – kostlivci, záhrobí, bolestínské postavičky s mindráky Bizarní? Lehce. Absurdní? Ani ne. Morbidní? Zcela určitě (Scraps – pes kostlivec je neuvěřitelně roztomilý). Ztvárnění a stylizace je stená jako u Nightmare Before Christmas (občas mi dokonce figurky kostlivců připomínaly Fimfárum). Celková tmavost a ponurost filmu evokuje velmi melancholickou atmosféru, jakoby otisk Victorova nitra. Victor je typický Burtonovský hrdina - nesmělý, nezapadající do společnosti, žijící ve svém vlastním světě. Stejně tak se jeví i jeho živá snoubena Victorie. Stejně jako Wallace and Gromit: The Curse of Were-Rabbit, je Corpse Bride důkazem, že vedle digitální animace stále existuje velmi silná alternativa (paradoxně) v podobě klasické animace. Jedinou slabinou jsou asi písničky - nepřišli mi tak chytlavé jako u Nightmare Before Christmas (ale to je věc názoru). ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia