Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Paity

V podstatě klasický Tim Burton, kterého já sice nějak zvlášť nemusím, ale umí ocenit cit pro zpracování a neuvěřitelné grafické vyjádření. Do toho ještě zajímavá hudba. Tedy dohromady něco, co stojí za shlédnutí. ()

Scevola

Netradicny animak, tak typicky pre Burtona, potesi zaujimavymi postavickami ako aj prijemnou hudbou. Ale oproti Nightmare Before Christmas (1993), ktore je ladene v podobnom duchu predsa len o kusocek slabsie. 7/10 ()

ti88na

Nádherne a čarovne strávených 74 minút života, ktoré rozhodne neľutujem. Úžasne napísaný scenár, krásne postavy, hudba, piesne, vizuál, tu skrátka nenachádzam jedinú chybu alebo výhradu, nič čo by mi pokazilo celkový dojem. Skvelý odkaz na pochmúrny pozemský život a veselé podsvetie v duchu, že svet je skutočným peklom. A bez ohľadu na to, koľkokrát som to už videla, na konci stále revem ako malá. ()

Ledkodlaq

Krásně morbidní a relaxačně pochmurné, zábavně pitoreskní a snesitelně emotivní. Jedna z nejlepších muzikálových písní "if i touch the burning candle i can't feel the pain..." ()

Bafo

Po tomdle filmu sem takovej rozpacitej... Libilo se mi to nelibilo ? Totiz ona je to krasna animace, namet je chytrej, dabing loutek je taky ok a celkovej vytvarnej dojem je skvostnej... Ale v cem je problem ? Ten hlavni je si myslim v muzice, proste do tohodle filmu je posazena klasicka Holywoodska muzika ktera mi totalne leze krkem... Navic muzikalove pisnicky mi take prilis nesedli... A jeste k tomu je scenar ktery je proste jak vysrizeny z Beckovy romanticky komedie s milostnym trojuhelnikem... Snazi se hrat na city, snazi se byt dojemny ale todle uz nikoho neprekvapi... NA todle uz sme v holywoodo zvykly BURTONe... Chce to inovaci... Co treba scenar od Kafmana ? Za VYTVARNOU podobu a reziserova obrazotvornost 5* , za scenar a muziku 2*... Tedy 3.5* ()

Rejže

Tohle je vážně nádherný film. Vzhledem k Timovi Burtonovi již očekáváte něco pozoruhodného a graficky propracovaného. Když jsem přišla z kina, říkala jsem si, že je škoda, že je Nevěsta docela časově krátká. Chápu, vyrobit animovaný-loutkový film, je opravdu náročné a proto si zaslouží 5 hvězd. A k tomu všemu se mi začla líbit Erbenova Svatební košile. I když, pravda, tady je to s těmi - živými - neživými naopak. ()

Arach.No

Jeden z nejlepsich filmu, co jsem kdy videl. Naprosto krasna uchvatna animace, perfektni cerny humor a do toho vynikajici pisnicky Dannyho Elfmana. Vetsine lidem, jak tu ctu se pisnicky zdaji horsi nez v Nocni mure, ale me se teda libily jeste vic. Cely film celkove je o hodne lepsi, nez Nocni mura. Doporucuju naprosto kazdemu, komu se libi filmy Tima Burtona. Jeho nezamenitelny rukopis primo cisi z kazde sceny. Fascinujici postavy a musim rict, ze Emily je nejhezci mrtvola jakou jsem kdy videl! ()

Drc

Kreslený pohádkový polomuzikál, obzvláště s tak morbidní tématikou, to se nevidi věru často. Vcelku originální a místy vtipný. Přesto mě, zejména v první polovině, moc nevtáhl a být o něco delší, asi bych se i nudil. ()

Radim

Tim Burton mě okouzlil už hodně dávno, konkrétně filmem Beetlejuice. Jeho černý humor, fascinace záhrobím a drsná poetika mi fakt sedí. ()

Daae

Corpse Bride se hodně podobá staršímu The Nightmare, ale je slabší jak v písničkách (i když ten kostlivec s kloboukem je machr), tak v celkovém situačním zabarvení scén. Přes to všechno vás ale pobaví. Jo a díky za obsazení Jane Horrocks! ()

Ondis

Já teda moc nechápu tohle celkový hodnocení. Je to sice svižně se odvíjející romantický příběh s pár humornými scénami,ale nic víc. Třeba mně se ta animace nelíbila... Asi pro fandy Burtona, protože je pravda, že mě ani Karlík nenadchl. Lepší 3* ()

Káronoš

Svět živých je temný, nevýrazný, monotóní, řízen přísnými pravidly etikety a vůbec celého společenského života. Naopak svět mrtvých je velice veselý, pestrobarevný, vtipný, svět nezkonanných možností a svět bez nesmyslných pravidel, které nás řadí podle postavení, moci a veřejného vystupování. Ovšem nejpodivnější fakt světa mrtvých je (sice z pohledu logiky nesmyslnost), že jsou tam lidé (mrtvoly) mnohem "živější", protože živý jsou až moc ovlivněny svým stylem vystupovaní a jsou "naprogramovaní" k cíly, který jim vynese slávu, moc či peníze, až zapomínají žít a užívat si radosti života. Další z řady temně atmosférických snímků Tima Burtona se spoluprací Dannyho Elfmana, skvělého (zpívajícího) hudebního skladatele, který dodal i mrtvým život svojí melodickou a harmonickou hudbou. Můj verdikt k tomuto filmu je velmy kladný, protože trápit se otázkou onech dvou světů v krásné a strašidelné pohádce od Tima, bylo samo o sobě vzrušující. Neočekáváně jsem se opravdu pobavil a zasmál ironických a cíleným naráškám na živost a celý příběh byl takový usměvavý. Další velké plus si znovu zaslouží Tim za stylizaci postav a dramatičnost příběhu. Loutky jsou jak ve Nightmare tak ve Corpse Bride krásné svojí (na první pohled) odbitostí a ošklivostí, což se ke Burtnové tvorbě hodí. Hodnocení: 7.5/10 ()

ClimbVibe

Naprosto dechberoucí. Myslím, že všichni kdo někdy chtěli někdy dělat loutkový celovečerní animáč, zatoužili aby vypadal takhle. ()

melkor323

Kvalitne provedená burtonovka, trochu slabšia ako Nightmare before christmas(to režíroval Selick, ja viem, ale aj tak....). Ale darmo, aj tak tam bolo vidno ten menší počítačový upgrade na animácií.... a povedzme si rovno, stará škola predsa len vyzerá trochu vypiplanejšie. no aj tak mám tento snímok velmo rád. ()

Sairina

Krásná romantická animovaná pohádka pro dospělé. Velmi se mi líbil kontrast mezi pestrobarevným podsvětím a chmurným světem živých. Tento film mě opravdu potěšil i pobavil. ()

Angelino

Po dlhej dobe naozaj úžasná delikatesa. Ešte cítim doznievajúcu chuť správne vychladeného rulandského šedého, neskorý zber, spolu s riadne dozretým syrom a štavnatým hroznom. Jednoducho perfektne nakombinované, krásne graficky stvárnené, výborným a trefným humorom pretkané a hudobne veľmi dobre doladené. Joj, ako mi to len urobilo dobre... ()

Schuldiner

Celkem vtipný a v detailech velmi nápaditý animovaný filmeček.. Hudební vsuvky s piánem byly skvělé. Miluju zvuk piána. Tedy, když to někdo vyloženě umí! Celkově jsem ale z tohoto snímku nějak zvláště unešen nebyl, např.postavy rodičů mě vyloženě nebavily až přímo štvaly a konec, tedy ten happy-end, byl jaksi zbytečný...tuctový.. ()

venom14

Tanhle rok se Burtnovy dařilo.Skvělí animovaný muzikál se skvěle vymodelovanými postavami a jednoduchým,hezkým příběhem,ale ne už tak dobré jako Ukradené Vánoce. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia