Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

marmeli

Jak to vypadá po smrti? Ach ano, možná i takhle. Každý to vidí jinak. Pro mě jedna z nejhezčích pohádek, které jsem za svůj život viděla. Tim Burton to prostě umí, co si budem vykládat. Ať jde o příběh, atmosféru, postavy nebo dokonale sedící hudbu. Vše mi do filmu naprosto pasovalo. Můžu si jej pouštět pořád dokola a neomrzí mě. Čím to asi bude? ()

Mictian

Naprosto skvělí film, který mě vzal za srdce. Ne všemi uznaný humor záhrobí tomuto dílu dává svoji tvář . Tento pohled na záhrobí se mi líbí. Burton mě nezklamal. ()

hero_bk odpad!

Dal jsem Burtonovi ještě jednu šanci, kterou ale promrhal ji ještě více než ty předchozí. Už ve třetí minutě mě začaly trápit muzikální vložky na které jsem naprosto alergický, a kterými bohužel Burton nešetří. Ve čtvrté minutě mě začala iritovat nejhnusnější loutková animace, co jsem kdy viděl. V páté minutě jsem přeskočil do sedmé, abych se zbavil další muzikální vložky. V osmé minutě jsem si všiml odporné předvídatelnosti děje. V deváté minutě mě začalo vytáčet naprosto nepřirozené chování a hlavně pohyby loutek. Ve dvanácté minutě začala hrát typická smyčcová hudba na pozadí a začal jsem uvažovat o odpadu. V patnácté minutě přišla další muzikální vložka. V šestnácté minutě přišli tančící kostlivci. V sedmnácté minutě jsem to znechuceně vypnul. ()

Margerie

A máme tady opět netradiční pojetí animovaného filmu, jehož tvůrcem není nikdo jiný než Tim Burton. Jak on to dělá, že putuje skrz naskrz žánry a vždycky se mu podaří vytvořit něco jedinečného, aniž by pozapomněl na svůj originální rukopis, to je mi záhadou. :-) Viktor a Viktorie jsou vlastně takoví novodobí Romeo a Julie, akorát trochu víc kostnatí. Povedený film s úžasnou hudbou Dannyho Elfmana, který není příliš originální ve svém příběhu, ale ve zpracování rozhodně ano. ()

Dave9794

Burtonovský film jako vyšitý! Jeden z nejlepších animáků, jaký jsem kdy viděl. Jelikož jsem neměl ještě možnost se podívat na Nightmare Before Chrismas, které je s Corpse Bride tak srovnáváno, tak je to pro mne opravdu bomba! Jednoduchá, ale o to do detailů vypracovana, po všech směrech dokonalá a specifická (prostě Tim Burton..) pohádka. Chvílemi veselá, místy romantická a až melodramatická ukázka toho, že pan režisér je opravdu klasa. Musím ještě zmínit skvělou hudbu a ucházející muzikálové prvky..opravdu se mi to moc líbilo! ()

Mr.Baboon

Burtonovská klasika. Má to očekávanou strašidelnou atmosféru, tady se Tim Burton trefil do černého. Škoda, že už takových filmů netočí víc. Zajímavé, ale je, že mi přišlo, že svět mrtvých je zde o dost veselejší a živější, než mezi živými. To bylo asi i poselstvím filmu a můžu říct, že se mi tento kontrast velice líbil. Na Mrtvou nevěstu jsem koukal už jako malej kluk a i dnes se na ní rád podívám, což je u mě známka kvality. Dobrá práce Time. Za mě 80%. - viděl doma na DVD s dabingem. ()

Scraffy

Najkrajšia rozprávka od Burtona v tomto jeho svete animácie. Burtonov filmový miláčik Johnny Depp tu opäť nesklamal a Helena Bonham Carter je tu tiež skvelá. Dej je úžasný, všelijaké narážky v dialógoch sú super a prostredie, kde je kontrast medzi šedivosťou pozemského sveta a farebnosťou záhrobia je priam okúzľujúci. Dizajn postavičiek je tu tiež parádny a originálny. Určite sa jedná o jeden z najlepších počinov pána Tima Burtona. ()

IvonaK

Velmi povedený animovaný film kdy se dobrosrdečná zesnulá nevěsta snaží dát své city žijícímu klukovi který k ní začne taky něco cítit. Přála jsem jim aby se spolu dali dohromady a v podzemí žili šťastně až na věčnost. Aji do kolektivu kostlivců dobře zapadl. Ale holt by to asi z hlediska přírodních zákonů nešlo a tak se musel oženit s žijící nevěstou. ()

Meev

Předem upozornit, že na dobu OPRAVDU ŠPIČKOVĚ ANIMOVANÉ. Atmosféra filmu je neskutečně krásná a kdo by řekl, že se u animovaného filmu člověk může i bát. Hudba skvělá. Děj už trošku zaostáva a je docela předvídatelný. Myslel jsem, že kvůli tomu dám 4 hvězdy, ale kvůli pěknému (avšak předvídatelnému) konci dávám pět. Tim Burton opět nezklamal. Napětí, animace, hudba, text... to vše poskytne tento film v naprostém luxusu. ()

Amonasr

Výborný a vtipný příběh, skvělá animace, podívaná od začátku až do konce. A navíc odtabuizovaná smrt, která ani neděsí. ()

Maniik88

Originálna dark noir rozpárvka, svojský štýl Burtona. Kedysi som to videl, už som si nič nepamätal, tak teraz s deťmi sme to skúkli. Malý sa občas trochu bál, ale inak sa bavili na rozsypaných kostiach a tak. Super vyzobrazené nasraté xichty rodičov, alebo aj lorda vraha. Na tú dobu, keď to vzniklo fakt výnimočný počin. Dnes už tu máme Coco a iné nádherné rozprávky s tematikou posmrtných životov. ()

Meescha

K dokonalosti tomuto filmu ještě dost chybí, ale 4* by byly málo... Trošku zamrzí, že příběh Vás ke konci ale vůbec ničím nepřekvapí a vše dopadne zcela dle očekávání, leč díky zpracování a vyprávění této pohádky (asi to nelze zařadit jinam) budete velice příjemně naladěni po celou dobu (mohlo to být trošičku delší) filmu. Dovádění mrtvých je občas až solidní psychadelický úlet, ponurá atmosféra živých Vám zase připomene první Batmany a vtipné dialogy neurazí (zas tolik kýče tu není...a když už, tak je použit zcela trefně). Doporučuji všemi kostmi! ()

Arccos

Predevsim vytvarne uzasne. Trosku kratke, uz dlouho mi zadny film neubehl tak rychle, proste jsem se ani chvili nenudil. Pro ty, co videli v originale: taky vas prekvapil 'hopskoc'? ()

Ixi

Tim Burton a Johnny Depp, dvojice která dala vzniknout již mnohým skvělým filmům a tento není vyjímkou. Hudba Dannyho Elfmana plná chytlavých písniček, úžasný humor a Viktor v hlavní roli - ne nepodobný samotnému Deppovi, může to dopadnout jinak než na 5*? ()

Zdenda

Dámy a pánové, já se táži co, CO, chcete víc? Naprostá bombička, strašně se mi líbí muzika, postavy (jak po technicke strance, tak psychologické), děj a vtípky. Melancholie i radost zároven... Prostě všechno co chci vidět. Navíc můj nej herec Johnny, velký oblíbenec Tim a tak. Nemůžu jinak 5*. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia