Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Luckyman

Tak o tejto rozprávke som už dlho počúval a mal som v pláne si to pozrieť, ale akosi som sa k tomu nevedel dostať až do piatka, kedy mi priateľka navrhla, že si namiesto filmu pozrieme Mŕtvu nevestu. Bolo to oveľa lepšie ako som si myslel. Veľmi mi zaimponovalo, že je to robené ako muzikál, má to pekný dej a hlavné postavy som si ihneď obľúbil. Skvelá hudba na každom kroku a podarený humor. Proste úžasné! ()

renoarko

Pekný animovaný príbeh s bizarnými postavičkami a skvelým námetom. Že sa neoplatí skúšať si svadobný sľub v lese, zistí hlavná postava Viktor (Johny Depp), keď omylom nasadí snubný prsteň konáriku, ktorý v podstate ani konárikom nie je, ale je to ruka jeho novej ženy, ktorá je tak trošilinku mŕtva. Nová Viktorova vyvolená ho berie do svojej ríše, aby s ním mohla harmonicky nažívať (znie to srandovne, keďže píšem o mŕtvole)... Tim Burton tu stavia do kontrastu dva svety, svet živých, ktorý je paradoxne šedý, mdlý a nudný, a svet mŕtvych, ktorý je plný hudby, farieb a zábavy. Nemusíte byť Einsteinom, aby ste zistili, že ten druhý sa mi páčil viac. Dokonca aj mŕtva nevesta mi prišla viac sexy ako jej sokyňa v láske Viktória, ktorá má ešte stále vitálne funkcie v úplnej norme. (Čo že mŕtvej neveste chýbaju kúsky mäsa na kostiach, a v hlave jej vŕta červíček?). Vážne milý filmík, no do úplnej dokonalosti mi stále niečo chýbalo. ()

Claude Speed

Velmi krásná, hororová a přitom komediální pohádka. Nádherné vykreslení lidského světa a záhrobí, fascinující humor, hudba je taky ucházející. Zkrátka trochu netradičně pojatá pohádka, jak už bývá u Burtona zvykem. Viktoriánská Anglie, Viktor a Viktorie,co víc si přát. 70%. ()

Rudyamon

Spojení animované pohádky, komedie, hororu a muzikálu se asi nemůže povést každému tvůrci, myslím, že Tim Burton je světlá výjimka. Díval jsem se prvních několik minut a chtěl jsem to vypnout, pak mě ale děj vtáhnul do sebe a já jsem s mrtvolkama bezuzdně skotačil až jsem z toho málem umřel. No, ale vážně, tohle bylo fakt něco neuvěřitelného. Scéna kdy Viktor nasadil prsten na pahýl a vyklubala se z toho jeho nevěsta byl hodně hororový. Celý film mi animací hodně připomínal Krysaře od Jiřího Barty, který jsem měl možnost vidět kdysi dávno v premiéře a u kterého jsem měl podobné pocity. Tento film je hodně nezvyklý, ale vyplatí se přečkat první nápor zklamání a dodívat se. Už samotné animace jsou zvláštní, no a pak samozřejmě děj, ve kterém je hodně slovních hříček a více méně veselých narážek na záhrobní témata. V každém případě nemyslím, že je tohle dílo vhodné pro děti, pokud mu tedy nechcete způsobit doživotní trauma. Jinak má opravdu všechny klady a pozitiva a celek skvěle podporuje i hudba Dannyho Elfmana. Podívejte se na to - dokud nás smrt nerozdělí :-) ()

Brinkley

V mém případě čas prověřil, že ač jde o typického, "dokonalého" Burtona s nezaměnitelnou poetikou, Nighmare before Christmas si pustím vždy radši. Nadšená těsně po shlédnutí Nevěsty v kině jsem rovnou vypálila 100%, dnes musím ubrat. Animace je ovšem prvotřídní. ()

danny_21

Tim Burton tentokrát animuje a navíc se u toho zpívá - to nemůže pro mě dopadnout dobře a taky že ne. Mrtvá nevěsta jen potvrzuje to, že si s Timem moc nerozumíme, větišnou jeho poetiku nedokážu vícehvězdičkově pobrat, beru jen tu zajímavou, neotřelou animaci a závěr - 50 % ()

amim

"And now play dead! Oh.. sorry!" Marně přemýšlím, co vytknout. Marně přemýšlím, proč nedat 5*. Marně se snažím najít chyby. Jsem uchvácen parádní animací, která mi dokázala, že pěkná animace nešla do kytek už tak před deseti lety a že se dá vytvořit něco originální, neortodoxního, ale hlavně krásného. Pěkný a ne úplně dětský příběh ve stylu starých dobrých děsivých pohádek, který je po troškách doplňován dávkou kvalitního humoru. A ta hudba, ta hudba! Na swingujícího kostlivce nezapomenu ještě hodně, hodně dlouho... ()

degster

Aby sa deti naučili, že ani smrť nemusí byť taká tragédia. Ale pre mňa, čo som vyrástol na Nightmare Before Christmas, je to úplne to ISTÉ a predsa niečo úplne INÉ - a slabšie. Ale vidieť to je stále povinnosťou. I napriek Deppovi, ktorý mi tu prvýkrát v živote vadil. ()

balcazar

Moje hodnotenie môže byť zavádzajúce, no nemyslím ho negatívne. Na to, že som od Burtona videl len Big Fish (ktorý však milujem), inak mi celkovo grafika a jeho štýl veľa nehovoria, ma tento animák celkom zaujal. Nie som príliš na lebky, extrémne výrazné tvary a podobné veci, no tu mi to, paradoxne, nevadilo. Teší ma, že to tvorcovia zbytočne nenaťahovali s dĺžkou filmu. ()

Mouchal

Kdo by si alespoň jednou v životě nechtěl zažít, aby se o něj "prali" hned dvě ženy? Zdejšímu mladíkovi Viktorovi se tento sen splnil, ikdyž asi s malým háčkem. A tím je to, že jedna z nich už je několik let po smrti a v hlavě jí místo mozku bloudí odporný červík. Na druhou stranu i přes svou částečnou "zchátralost" je stále poměrně (jak bych to řekl delikátně?) dostupná i živým radostem (Uuuf). Pokud se Viktor nechá zlákat barevností posmrtného života, nebo zda-li zůstane věrný svému všednímu nudnému životu, se člověk doví právě zde. Animačně si na to člověk jako já zvykne až po nějakých dvaceti minutách, kdy už mu končetiny o průměru nosního chloupku přestanou vadit. Také na celkové vyobrazení postaviček, (které vypadají mrtvě už za živa) se dá po chvilce zvyknout. Co se mi moc nelíbilo byly ty zpívací vsuvky, které bych nahradil něčím koukatelnějším. Pár vtípků se povedlo, pár jich bylo už méně úrodných, ale všechno tak nějak svižně uběhlo (tak 74 minut, že?) a na nudu člověk nenatrefil, takže pro mě příjemný animovaný příběh o mrtvé nevěstě. PS: Kdyby Johnny Depp tuto roli zahrál i naživo, nikdo by rozdíl asi ani nepoznal. 75% ()

fallanga

Typicky šílená Burtonovka, která jako první zaujme pěknou stylizací (přestože technicky není animace nejlepší), poté pěkným soundtrackem a následně svým humorem. Právě humor je na tomto filmu asi nejlepší. Je to skvělá kombinace morbidního odpadávání končetin, a slovních hříček, které často využívají ten fakt, že se to odehrává ve světě mrtvých. Je to přesně ten typ humoru, u kterého se nesmějete až do bezvědomí, ale oceníte jeho genialitu. Humor fajn, hudba fajn, stylizace fajn. Zápletka už tak fajn není. Sice je na velmi kvalitní úrovni, to ano, celé je to šílené, a drží to pohromadě, nese to tedy typické znaky Burtona, ale rozuzlení je dosti předvídatelné. Hlavní záporák je jasný na první pohled a i jeho minulost je naprosto předvídatelná. A to nemluvím o konci, který byl dosti očekávaný. Celkově je to ovšem povedené, ta slabší zápletka a místy krkolomná animace tomu ve výsledku moc nevadí. Jedna z věcí, která mě u muzikálů zajímá, je jestli si za rok, dva, tři, vzpomenu na nějaký song, na nějaké pěkné vystoupení. A já věřím, že na zpívající kostlivce si rozhodně vzpomenu (https://www.youtube.com/watch?v=j4p9WKnDQzQ). ()

bearmeedek

Trvalo dlouho, než jsem si film pustil a v současné době jsem z něj neoněměl. "Ledové království" je mi příjemnější. ()

Hellknight12

Aj po tých rokoch stále skvelá zábavná animovaný muzikál. Ja osobne by som to zaradil aj ako horor aspoň čiastočne ale čo už. Znova skvelá kombinácia T. Burton, J. Depp, H.B. Carter. Skvelý nápad a skvelé natočené ja osobe tomuto filmu nemám, čo vytknúť. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Mocoft

Neubráním se srovnání s Nightmare before Christmas. Každý má své, ale o chloupek vítězně vychází MNTB. Ta má výtvarno na úrovni až se občas tají dech, přímočarý a vtipný příběh. NBCh je naopak složitější, více odvázaný a ztřeštěný, a hlavně přemuzikálovaný... ()

Lokran

nejlepší animák roku:) no i když pravda v té letošní konkurenci to neměl zase až tak těžké... perfektní ve všech směrech, tedy až na ten příběh... ale to nebylo nic, co by se tomuhle filmíku nedalo lehce odpustit... vím proč mám burtona rád:) 95% ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia