Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Sylvie22

Všetci fanúšikovia Tima Burtona si pri tejto snímke prídu určite na svoje!! Opät raz využil svojho obľúbenca Johnyho Deppa a geniálnu Helenu, aby vdýchol život postavám pre mňa najlepšej burtonovke. Tradičný ponurý štýl sa snúbi s geniálnou hudbou Dannyho Elfmana. Je to šialený koncert vtipu a úchylnosti v tom najkladnejšom slova zmysle!! Proste a jednoducho Tim Burton je režisér s veľkým R... ()

Santana80

Jeden z nejlepších pohádkovo-hororových příběhů od Tima Burtona.Jeho morbidní humor nikdy nepřestane fungovat i když jde o animovaný film.Johnny Depp a Helena Bonham Carter jsou jako animované postavičky k sežrání a s Timem Burtonem jsou zárukou zábavy.Tenhle fim mě nepřestane nikdy bavit. ()

mikehoblog

Je to dobrý film, to ano. Sice mi to trochu nepříjemně připomíná Fimfárum, ale děj to plně vynahrazuje. Je to i vtipné...... Patří to do takového služného oddechového průměru. ()

Rossemary

Strašidelné a tmavé prostredie to je proste Tim Burton ale to ma práve najviac fascinuje na jeho skvelých filmoch a rozprávkach. Morbídny zmysel pre humor, skvelý Johnny Depp a najlepšia mŕtva nevesta. ()

Akatinka

Jedná se o film, který zajímavým způsobem kritizuje život lidí. A rozhodně ne jen tehdy, ale i dnes. Lidé se ženou za penězi, kariérou a bůh ví čím, ale až zemřou, tak z toho stejně nic mít nebudou. Je krásně vidět, že jak ti živí žijí zbytečně nijaký život a ti mrtví jak si užívají. Kontrast živých mrtvých a mrtvých živých je úžasný. Rozhodně mám ráda, tento styl animace a je mi líto, že už upadá. Je od Tima fantastické, že jej dál používá, ať už tady nebo v Ukradených Vánocích. Rozhodně mě vždy fascinuje, že u takovéto techniky dělání filmu může jeden člověk hrát dvě tři postavy. Například Jane Horocks jako Černá vdova a paní Plum. Film má skvělé obsazení a i přes to, že dabing je dobrý, tak originál je fascinující a má úžasné obsazení. Rozhodně doporučuji. ()

Dixicz

Na filmech Tima Burtona ulítávám a Johny Depp patří rozhodně mezi moje nejoblíbenější herce. Jen kvůli tomu bych ale pět hvězdiček nedal. Na „Mrtvé nevěstě" jsem ale nenašel nic, co by se mi nelíbilo. Úžasné je výtvarné zpracování a animace, hororově laděný příběh, hudba a písně, namluvené hlasy postav, zkrátka vše. Ohledně dabingu - originál v angličtině se mi přece jen líbil víc, ale i česká verze byla fajn. Zajímavé je, jak se podařilo výtvarníkům udělat nevěstu-mrtvolu Emily tak sexy. Zjevně ji po smrti odehnily jenom nepodstatné části a ty hlavní zůstaly tak jak byly... Rozhodně doporučuji. ()

sewe

Miluji Tima Burtona a na jeho filmy nedám dopustit, je to něco dokonalého, mrtvá nevěsta je pro mě klasika která mě nikdy neomrzí, viděla jsem to snad tisíckrát a pořád mě Burton baví. ()

Mparrowka

Tak krásně zvláštní příběh mohl vzniknout jedině pod rukama Tima Burtona, kterého považuju za jednoho z nejlepších režisérů. Miluju jeho styl, nápad natočit film pomocí loutek a kontrast depresivního a ponurého světa lidí a veselého barevného podsvětí. A scéna, kdy se mrtví vítají se svými živími blízkými, je jednoduše krásná. Moc ráda se k tomuto filmu vracím. ()

duch

Pěkná pohádka s nadprůměrným český dabingem... Dobře jsem se bavil a ani chvilku jsem se nenudil. ()

Bambulka89

Výborne spracovaná rozprávka obsahuje všetko, čo som od Tima Burtona očakávala : tajomná atmosféra spojená s temným lesom na okraji mesta, chladná zimná krajinka, nešťastný zatratený hlavný hrdina a čierny humor v pútavom príbehu. ()

TerezStrikes

Není absolutně co kritizovat. Tak originální a lehce děsivý humor má jen Burton. K tomu jeho naprosto v tom nejlepším slova smyslu šílené animace a absurdní postavičky a vnikne dokonalá podívaná. Na konci litujete, že má film jen něco přes hodinu. Burtonovy filmy a všechno co se kolem něho děje sleduju už od dětství, takže je to pro mě trošku srdcová záležitost. A musím říct, že mě opět nezklamal. ()

skockalanova

Videla som som a bola som nadsena. Tim BUrton je pre mna kral filmov, ktore mne osobne velmi vyhovuju. Krasne je na tom to, ze sa pri tvorbe hra. S postavickami, s hudbou, s kamerou, s kostymami, s farbami... jednoducho je autorova hravost citit v kazdom jeho filme a tento konkretny ma v sebe specificku kategoriu snivosti. Je to nadherne spracovany pribeh, uplna burtonovska bomba. Odporucam. ()

mirika39

Zrejme som mala priveľké očakávania, no dej ma neohúril a nepáčili sa mi ani postavičky pripomínajúce tie z rozprávky Mravec Z. Inak je to veľmi klasicky vykreslený príbeh o rivalite medzi dvoma ženami - živou a mrtvou, kde medzi sebou bojujú o lásku jedného muža, pričom nakoniec zvíťazí tá dobrá, čiže živá, a mŕtva zostane mŕtva.. Hoci má rozprávka prvky hororu, končí happyendom.. Oceňujem hudobné spracovanie, inak nič moc. ()

CanadianGirl

Podle meho nazoru je toto jeden z nejpovedenejsich filmu od Tima Burtona. Viktor je mlady a stydlivy muz, ktery je rodici donucen vstoupit do predem domluveneho snatku s Viktorii, mladou a puvabnou slecnou. Oba si samozrejme ihned "padnou do oka", abych tak rekla. Viktor si je sam sebou vsak stale prilis nejisty a nechtene pokazi zkousku planovane svatby. Proto se radeji rozhodne schovat do nedalekeho lesa, kde si sam pro sebe nacvicuje svuj svatebni slib. Cistou nahodou se mu vsak podari ozenit se s tajemnou mrtvou nevestou, ktera ho vtahne do sveho domova ve svete mrtvych, kam jeste nikdy nevstoupila zadna ziva duse... Hned po prvnim shlednuti mi film definitivne prirostl k srdci. Tajemna, hororova pohadka pro dospele je perfektne propracovana, nejen dejove, ale i vizualne. Jako dalsi pozitivum povazuji nadhernou a presne atmosferu vystihujici hudbu od Dannyho Elfmana. Romantika, napeti, drama, humor a kvalitni hudba... to vse je "Mrtva nevesta" od Tima Burtona. Troufam si rict, ze u tohoto filmu si prijde na sve temer kazdy! Nemam nic, co bych tomuto filmu mohla zaporne zkritizovat... ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia