Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Sadova302b50

Až na pár detailů moc pěkná pohádka. Scéna nevěsty a Viktora u piána hrajíce "dialog" na čtyři ruce je opravdu skvostná. 83% ()

Rorschach_SK

"Pardon, vy ma nepoznáte, ale býval som vo Vašej mŕtvej mamičke. Keby som si mal urobiť názor na dectvo Tima Burtona, len z rozprávok ako sú Ukradené Vánoce, Mrtvá nevěsta Tima Burtona či Frankenweenie: Domácí mazlíček, povedal by som, že je minimálne nepriznaným členom rodiny Addamsovcov. Mŕtva nevesta sa po vedľajšej úlohe po boku Jacka Skellingtona dočkala aj hlavnej úlohy vo vlastnej muzikálnej rozprávke, ktorá sa nemusí báť postaviť po bok jej staršieho predchodcu. Nádherné Burtonové temné a poetické vykreslenie sveta - ako toho nášho, tak aj toho zaujímavejšieho záhrobného, plné typických burtonových narážok, fórkov a správnej dávky morbídnosti. Opätovne podkreslené výborne namiešaným Elfmanovoým hudobným kokteilom a jedným krásnym klavírnym duetom. Tim Burton v najlepšej forme a vďaka za tohto "šialeného" génia. ()

HJ-FILIP

Taková pohádka pro odrostlejší děti. Hudba a vtip je myslím si ale hodnotnější v Ukradených Vánocích, s nimiž mám tendence Nevěstu porovnávat. ()

Rajca

Tak toto je pre mňa ten pravý Tim Burton. Nadčasový, poetický, vizuálne jedinečný. Skvelé texty, hudba, absolútne originálny príbeh, v ktorom sa naplno prejavuje Burtonova genialita a kreativita. V jeho podaní má aj záhrobie svoje čaro a dokáže byť skutočnejšie ako život. V y n i k a j ú c e ! ()

clark12

Nádherný příběh o tom, jak je život šedivý a smrt je veselá a barevná. Krásné písničky a nádherná animace, která to celé umocňuje. Tento film jsem viděl už několikrát a určitě se na něj podívám znovu. ()

Oxytocin

Troufám si říci, že není možné na první shlédnutí pochytit veškeré možné narážky a dvojsmyslnosti, které na Vás v průběhu filmu vyskočí. Jsou inteligentní a vtipné.... např. když mladý Viktor se schovává v rakvi a z výšky se snese pavouk a říká, " ty jsi manžel? Já jsem zase vdova" (jako ten druh pavouka). A mnoho dalších... :))) ()

Mountain

Tim Burton opět exceluje. Opět se spojil se svým dvorním hercem Johnym Deppem a svou milovanou manželkou Helenou a stvořili excelentní loutkový muzikál, temný, vtipný, šílený, ujetý, napínavý... Mrtvá nevěsta má samozřejmě i bezchybný a stále zvučný soundtrack Dannyho Elfmana, originální zápletku, tradiční temnou atmosféru, ale hlavně vtip a výborné písničky. Herecké výkony samozřejmě výborné, bavil mě hlavně Christoper Lee. Muzikálová čísla pomalu roztančila i mě, jen škoda toho strašně rychlého tempa filmu, takže to za chvíli bylo celé za mnou.... Potěšila mě samozřejmě i příjemně ponurá atmosféra, které je jako vždy dostatek a neopakovatelná burtonovská poetika. Prostě další bezchybné dílo jednoho z nejlepších režisérů, na které jen tak nezapomenu. Pro mě plný počet. ()

Rathe

Mrtvá nevěsta Tima Burtona od Tima Burtona - no prostě pecka! Tim Burton se mi se svými kousky začíná pěkně rychle dostávat pod kůži a já toho chlapa začínám zbožňovat. Disney a Pixar má vždy jasně dané klaďase a záporáky. A i když tu si člověk vytvoří vytvoří ty vztahy správně - pozná kdo je hodný a kdo zlý. Tak film to nedává hned úplně od začátku najevo. A tak kouzelný svět přímo dodával atmosféru tomuto tmavému kousku. Mám dojem, že tento kousek by si toho Oscara zasloužil i více. ()

blanige

Úžasná podívaná a pěkný ukázkový kontrast mezi světem živých, kde je ponuré a šedé prostředí a světem mrtvých kde to žije, kde je zábava a kde to hraje všemi barvami. Krásná ukázka ze světa filmů Tima Burtona, která nikdy neomrzí... ()

cica

Nádherná rozprávka s milými, burtonovskými postavičkami. Úžasný posmrtný svet, plný farbičiek a smutná mŕtva nevesta. Veľmi, veľmi pekné, vykreslené, metaforické. ()

althinka

proste .. morbídne kúzelné. Napriek tomu, že človek fandí Victorovi a Victorii ... nemožno si neobľúbiť krehkú (doslova) Emily... ktorá zomrela príliž mladá a napriek hroznému koncu z nej v istej podstate nikdy nevyprchala ľudskosť ... pri závere mám vždy slzy v očiach a som presvedčená, že mŕtva nevesta patrí k mojim top 10 rozprávkam ... a vždy sa k nej budem rada vracať ... toto je 5 hviezdičiek pre Burtona, ale predovšetkým pre silnú myšlienku ... že pravú lásku nerozdelí ani smrť samotná:) ()

Soronthur

Dej filmu, vizuálna stránka, všetko je spracované pre diváka tak, aby si mohol film užívať a po filme uvažovať čo tým chce režisér povedať. Veľa je ukryté v detailoch a farbách, čo ma fascinuje. Tento snímok som videl niekoľko krát a stále je si tam čo všímať. Budem sa opakovať, keď poviem, že režisér je inšpirovaný v tvorbe tohto snímku, ako aj v ostatných jeho filmoch, majstrom Karolom Zemanom ()

3Libras

Po vizuálnej stránke nemám čo vytknúť, je to naozaj radosť pozerať. Noo len ten dej je dosť o ničom a nenadchol, skôr nudil. Taká predvianočná nočná mora hýri nápadmi a má naozaj originálny dej v porovnaní s týmto animákom. ()

Enon

Výborný animák Tima Burtona kde svůj umělecký a filmařský styl ukazuje v celé své kráse. Kvůli své temnosti to podle mě asi úplně není pro děti. Samotná animace he dost unikátní a fakt si ji s jiným filmem nespletete, plus audio a písně které tu byly byly celkem dobré a dostávali tomu tu potřebnou atmosféru. Jako možná mi na tom trochu vadila stopáž, je to na můj vkus asi až moc krátký a dalo se tam toho nacpat ještě trochu víc, ale nakonec to tomu nějak ani nevadilo. 80% ()

Petrus_Ka

19. století, viktoriánská vesnice a domluvený sňatek mezi Viktorem a Viktorií. Náhodou se však stane, že Viktor zásnubní prst nasadí mrtvé nevěstě Emily a ta to bere tak vážně, že si s sebou Viktora bere do světa mrtvých, jeho pravá nevěsta na něj ale čeká mezi živými, tak se Viktor pomocí lsti snaží dostat na zem a vše urovnat. Tim Burton je jeden z nejgeniálnějších režisérů a tento film je hned po Střihorukým Edwardovi jeden z nejlepších. Je tu naprosto vše, láska, vražda, rozuzlení, happy end a v neposlední řadě poznáte v rolích známé herce jako je Johnny Depp a jeho Burtonovská kolegyně Helena Bohnam Carter. Nemam jedinou výtku. ()

konwor

Nekrofilie je nelegální říkali, dva roky odnětí svobody říkali, to si musel říkat Viktor. Upřímně otázka na všechny, představoval si Viktor někdy to, že by jí píchal? Ne dělám si srandu, tenhle film miluju, stejně jako skoro každý film od režiséra Tim Burotna. Před Frankenweenie: Domácí mazlíček se objeví tento skvěle udělaný film, Viktor von Dort, muž který vypadá jak já, když jsem se léčil z depresí je boží postava a ještě lepší když jí dabuje Johnny Depp. Jinak Viktorie nebyla pro mě tak zajímavá, na což navazuji na tu druhou MRTVOU! Emily, zavražděná nevěsta, ona jako taková je asi tak 4x násobně zajímavější než samotná Viktorie. Emily je doslova oživena Viktorem, který posere pár vět na nácviku svatby, tak uteče do lesa, kde to zvládne líp než já básničku ve čtvrté třídě. Dá prsten na kousek dřeva až moc vypadající jako ruka, v moment co se Viktor překvapeně otočí, protože ZAČNE FOUKAT VÍTR! Tak ruka ožije a chce ho vtáhnout do podzemí. Daná Emily se zrovna vynoří ze země a Viktor si může jít koupit nové kalhoty. Emily je smash, i za mrtva. Ještě předtím než mi začne policie mlátit na dveře musím něco říct. Hudba, Dabing, Postavy, Scénář, Humor, to všechno se extrémně povedlo. Ten film je jeden z nejlepších, který jsem kdy viděl a těžko ho někdo překoná. Do prdele, policie je tady, musím utéct. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia