V tomto animovaném komediálním dobrodružství studia Disney se legrační partička chlupatých přátel se vydá z bezpečného prostředí městské zoo do ulic velkoměsta. Sampson je králem fiktivní džungle daleko od afrických plání – je to lev žijící v zoologické zahradě v newyorském Central Parku, kde vládne ostatním zvířatům včetně jízlivého medvídka koaly Nigela, přihlouplé, ale dobromyslného anakondy Larryho, bystré, ale cynické žirafy Bridget a mazané veverky Bennyho. Pýchou a radostí Sampsonova života je jeho syn Ryan a je proto naprosto zdrcen, když je Ryan jednoho dne naložen do bedny a odvezen na lodi zpátky do Afriky. Sampson v zoufalé snaze svého chlapce najít uteče s pomocí svých kamarádů ze zoo a vydá se na odvážnou záchrannou výpravu. Teprve ve chvíli, kdy zvířátka opustí brány svého domova, poznají, jak velkou a bláznivou džunglí se může stát i obyčejné město. (HBO Europe)

Hawk4

Na jedno pozretie to bolo postačujúce ,ale nemalo to nijakú iskru ,nič čo by človeka vtiahlo do deja a nadchlo a pri druhom vzhliadnutí som sa už po istej chvíli začínal nudiť a možno nechýbalo veľa k tomu ,aby som to nedopozeral do konca. ()

uprchlice

Podobný příběh jako u Madagaskaru akorát animace je roztomilejší a příběh je o trochu lepší a v žádný části nenudí. ()

2sistem

Ač mě jen pár vtípků dokázalo upřímně rozesmát, tak jsem vydržel koukat až do konce. Zatím jsem neměl tu čast vidět Madagaskar, takže nemohu posoudit do jaké míry je pohádka okopírovaná. Postava koaly obohatila příběh a bez ní by to bylo nudné a prímočaré. Ale nezapomeňme, že film je pro děti. ()

Pythonator

Zase taková hrůza to nebyla. Tvrdit, že je to zkopírovaný Madagascar je blbost. Jsou tu zvířata, co utekla ze Zoo (mezi nimi lev a žirafa), ale tím podobnost víceméně končí. To je stejná píčovina jako tvrdit, že Expendables je zkopírovaný Rambo, protože tam je Stallone masakrující záporáky. Já se náhodou bavil skoro stejně dobře jako u Madagascaru. Veverka zamilovaná do žirafy, lev utíkající před pudlem, anakonda vozící se žirafě omotaná kolem krku, pakoni snažící se stát se masožravci a tančící podle složité choreografie jejich extra záporáckého vůdce či aligátoři v newyorkské kanalizaci. ()

bobbio

Všetci čo hodnotíte podpriemerne ste film asi nevideli so slovenským dabingom, nie som síce fanúšikom rozprávok, ale Divočinu som videl asi 10 krát. Hlášky retardovanej koaly ,,nevyzerám v tom blbo?" alebo ,,veľmi dobre, aj organizačne" u mňa doslova zľudoveli a smejem sa na tom stále, ako keď si zapnem kurvahošigutentág, alebo černých barónov. Aj keď je to vlastne vykradnutý Madagaskar, u mňa určite podarenejší. ()

michael99

Já se přikláním spíše na stranu dobré pohádky. ano přiznávám je to vyžírák skoro všeho od Knihy džunglí po Lvího krále, ale přiznejme si to, v každé pohádce či filmu najdete něco z jiného scénáře ( skoro v každé ). Ale nejvíc mě rozsekali holuby, ti nemají v této pohádce chybu ! :D ()

Chlo0opek

Už to to bylo hodněkrát, ale příběh je v pohodě, spíš by se dala vytknout trochu divná animace. Ale i tak lepší 3*. ()

String

Pro Damiela a všchny co tu píšou že Divočina kopíruje Madagaskar....--> Divočina se začala točit dávno před tím než Madagaskar, akorát tvůrci Madagaskaru si trošku více pohli - tvrdí tvůrci Divočiny:-) Jinak je fakt že pro dospělého to je nuda s předvídatelným dějem, pro děti trošku drastické... nebo jak to říct... ()

D_Cooper

Dobrá animace, ale slabý vtip. Čekal jsem zábavu jako u Doby ledové nebo Madagaskar a ono nic co už bych neviděl nebo neslyšel. ()

nimble86

Ať si říká kdo chce, co chce, tenhle animák není nejhorší. I když ... a to je právě to: příběh o zvířátech v zoo, které se chtějí dostat do "divočiny" ... kde jsem to jen už slyšela. Jasná napodobenina Madagaskaru, to se nedá popřít. Asi proto jsem příběh brzo přestala sledovat, prostě jsem se jen bavila, bylo tam pár vtípku (hlavně koala bodovala). Překvapilo mě, kolik prostoru dostala veverka, tentokrát se ani nezdála sjetá po kofeinu, ale ukázala se jako neinteligentnější tvor ze všech. Takže tři hvězdy za koalu, která se v žádném animáku neobjevila (pokud vím) a veverku. ()

adooo

sám by som to asi nečakal ale toto bolo skvelé...kultové hlášky tej koaly ma zakaždým odrovnali...nebyť pandy stojí to za gulové :D ()

orangex

Na dabing koaly v slovencine nema ziadna postava v Madagaskare.. ja tuto rozpravku milujem.. i ked priznavam že sa mi dost pletie z madagaskarom... ()

trigen

Tak tohle je vážně kravina na entou. Divočina důrazně varuje přede všemi, co se pokusí napodobit jiný film. Základní dějový prvek je jako vystřižený z Madagaskaru a všechno ostatní, co autoři přidali, nestojí za nic. Tak například animace není vůbec povedená, volba vytvořit zvířata více se podobající těm skutečným (a nejspíše se ještě o trochu více odlišit od zmíněného Madagaskaru) se naprosto nesetkala s úspěchem. Zrovna tak mi zde nesedí označení "komedie". Snahy o vtip je zde sice dost, ale málokdy se dá označit za povedený. Dialogy jsou nudné a trapné, stejně jako samotný průběh. Nevím tak, co mi připadá více ujeté. Jestli samotný film, nebo recenzenti, kteří jsou zde schopni dát více než 3 hvězdičky. Ale nic ve zlém, každý máme svůj vlastní názor. ()

andykanadan

zvlastne je vidiet Levieho krala ako 13-rocny a plakat a pozerat rozpravku, respektive "animak" ako vysokoskolak a plakat...tento raz od smiechu...perfektne! ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006