X-Men: Poslední vzdor

• USA X-Men: The Last Stand (více)

Mutanti  – bez Jean Greyové (Phoenix), která zahynula v jezeře, a bez Scotta Summerse (Cyclopse), jenž se její smrtí trápí – trénují simulaci boje s lidmi. Eric Lehnsherr (Magneto) je stále na útěku. Vědcům se mezitím podaří vyvinout v laboratořích Worthington lék na potlačení genu X. Jeho zdrojem je mutant Jimmy (Leach). Profesor Charles Xavier s Ororo Munroeovou (Storm) navštíví doktora Hanka McCoye (Beasta), mutanta a ministra pro záležitosti mutantů, který jim o léku vypráví. Americký prezident pronese projev před laboratořemi, které lék vyrábějí. Je přesvědčen, že může mutanty osvobodit. Storm je rozhořčena. Tvrdí, že nejde o lék, protože nejsou nemocní. Řada mutantů je odhodlána proti medikamentu bojovat.  Cyclops ve svém žalu odjíždí k jezeru a slyší, jak ho volá Jean. Když se to profesor Xavier dozví, pošle k jezeru Wolverina a Storm. Najdou Cyclopsovy sluneční brýle a živou Jean. Xavier brzy zjistí, že v rozdvojené osobnosti Jean převládl Phoenix bojující za svobodu. Zabila Cyclopse, který ji miloval. Když se Jean probere, žádá Wolverina, aby ji zabil, než ona zabije někoho jiného. Wolverine to však odmítne.  Když se Raven Darkholmeová (Mystique) po výstřelu stráže změní působením léku v člověka, Beast obviní prezidenta, že si lidé udělali z léku zbraň. Prezident je však přesvědčen, že někteří z mutantů představují hrozbu. Magneto začne v ilegalitě budovat armádu. Protože je Jean opravdovou hrozbou, vydají se Xavier s Magnetem za ní. Jean však Xaviera zabije. Magneto si ji odvede do vojenského tábora v lesích. Nechce ji omezovat. Oznámí, že boj za svobodu mutantů začíná... (TV Prima)

Flynn

Mě osobně se hodně líbí celá serie Xmen, a třetí díl je hooodně vydařený, hodně se mi líbily efekty na kterých si tvůrci skutečně vyhráli :o) . Hodně zajímavý film a pro fanoušky comicsových ság si myslím, že je nutnost to vidět... ()

carly

bolo to dobré, ale nie tak dobré ako X-2. a bola to celkom vyvražďovačka. moje najobľúbenejšie postavy mali spolu 2 scény - čo je málo. ale zato Hugh Jackman a Famke Janssen excelovali. tiež sa mi veľmi páčil Kelsey Grammer. len škoda, že niektorým postavám bolo venovaného tak máo času. ()

asinus

Závěrečná bitva je, alespoň na malé obrazovce, opravdu hustá a úžasně rozmáchlá. Bohužel ani jediný moment nedá zapomenout na všeprostupující samoúčelnost většiny v celém filmu, který v mnohých místech nevyužívá své možnosti. Celý ho beru jen jako lehounkou zábavu. Fajnovou, ale po předchozích dílech trochu nedostačující. ()

pakobylka

Pro mě filmová série X-men (ostatně podobně jako Terminátor) prostě končí s druhým dílem, protože to, co následuje, jako pokračování nemohu přijmout. Je trestuhodné takovou pro spoustu fanoušků kultovní záležitost degradovat na popcornovou akční zábavu - navíc místy nelogickou. Neházela bych úplně všechno na režiséra - i když výsledné dílo je hlavně jeho "zásluhou“, ale tak trochu i na scénáristy. Kromě mnoha jiných pozoruhodností mně osobně neseděla ani závěrečná bitva. Chlápek takového formátu jako Magneto by prostě napřed nevynaložil spoustu energie na bezesporu efektní přemístění mostu - po němž se pozoruhodně rychle setmělo (!), aby následně naprosto bez přípravy a chaoticky vyslal svoje ovečky do boje. Vzpomeňte si na geniálně propracovaný Magnetův plán z 1. dílu. A zástupu mutantů se na otevřené scéně - opět bez jakéhokoli originálního nápadu - hrdinně postaví pár statečných kladných X-menů !?! Přesto jsem nějak nebyla schopná tenhle film ohodnotit úplně špatně, možná kvůli Hughu Jackmanovi alias Wolverinovi, pro kterého mám určitou slabost. Takže ta poslední třetí hvězda patří jemu. ()

Andre3000

Viděno po druhé. X-Meni se snaží být jako normální lidi a tak dopadá i film. Již prostě nejsou tak vyjímeční, je jich tolik a když bojují proti sobě, tak to pak člověka ani neuchvátí. Typický boj zlých proti dobrým o jednu věc, tentokrát chlapce. Nic nového pod sluncem. ()

eaten

Ked som sa tu docital ze Last Stand je najslabsi zo serie, tak som cakal nieco ovela horsie ako toto. Podla mojho nazoru sa to predchadzajucim dielom vyrovna. Sceny ako siel Wolverine za Phoenix alebo zaverecna scena s Magnetom boli podla mna paradne. Pekny zaver trilogie. ()

Sammya

Vyvrcholení skvělé akční sci-fi ságy tak, jak to má být. Bitky a střílečky a akční scény obecně se tu střídají s klidnějšími scénami. Na scéně se opět objevují noví mutanti a nové schopnosti těch nám známých. Neznám přesně komksovou předlohu, ale ať už to byl kdokoli, nikdy jim nezapomenu, co mi udělali Scottovi a s Jean. Takhle mi zprznit jednu z mých oblíbených dějových linií. Co se ale týče zbytku, nemám mu co vytknout. Veškeré scény s Jean aka "bohyní zla" jsou fenomenální, až tuhne krev v žilách. Štve mě ale, že Scottovi nedopřáli pořádné rozloučení, ale Loganovi ano. Každopádně konec s hroby a pak s Ericem u šachů byl výborný. Dala bych i plný počet *, ale toho Cyclopse jim prostě neodpustím. Edit: Ještě se musím rozčílit, že tvůrci nebyli schopni dát ani do jednoho filmu Gambita, na kterého jsem se obzvlášť těšila. Co na tom, že je v Origins: Wolverine, já chtěla vidět jeho vztah s Rogue (i když to přeju jí a Bobbymu, ten s ní být neměl). I když je nakonec obsazen výborně, v téhle původní sáze mi chybí. ()

sulimo

No bavilo mě to teda zatím nejvíc ze všech iksmenů. Vypadalo to prostě v rámci toho nepřirozena daleko přirozeněji než předchozí díly. Tož tak. ()

Pajky3

O něco slabší než předchozí dva díly, ale přesto pořád naprůměrné zpracování komiksu. Staré známé tváře potěší, ale fajn jsou i nový. Kdo by řekl, že pěkný mutanti budou z Ellen Page nebo Vinnieho Jonese. Mimochodem, mutanti mě vždy překvapí, že se v nich objevují tváře, které jsem sám pro sebe objevil až po několika letech v jiném filmu. Což je případ Ellen, ale stejný případ je i Anna Paquin hned od prvního dílu. Tu jsem objevil až po letech v True Blood. Začátek filmu se neshoduje s tim jak vrcholí X-men: První třída. ()

necisty

Tak za čtyři, ale jen díky posledním minutám filmu. Nechápu proč mě na začátku musíte tak moc nudit. ... Pusťte mě odsud, musím na záchod. ... Dobrá předpověď Malarkey :D ()

Juto

Ratner nedokáže udržať emocionálnu intenzitu, vďaka ktorej bola táto séria tak hlboko epická. Ale určite vie, ako predviesť show. 7/10 ()

emo

Vynikajúci letný blockbuster! Asi prvý krát v tomto roku som vychádzal z kina úplne spokojný. Viackrát spomínané porovnanie X2 a X3 s T2 a T3 je úplne na mieste. Presne tak ako Mostow nie je Cameron, tak ani Ratner nie je Singer. Obaja si to plne uvedomili a natočili filmy na aké majú. X3 je podľa mňa dôstojným zavŕšením trilógie a Ratner sa za tento film určite nemusí hanbiť. V podstate sa prvý krát dočkáme zbesilej akcie ako v comicsoch, Logan konečne bojuje a zabíja a Phoenix je fakt ultra cool. Charakterovému vývoju postáv je tu venovaný oveľa mneší priestor ako u predchodcov, ale nie je to veľmi na škodu veci... Hlavných hrdinov už dôverne poznáme a príratsky typu Juggernout alebo Angel sú čisto účelové a nevyžadujú extra hĺbku. Nečakajte od toho niečo extra a budete nadmieru spokojný. Páčilo sa to aj mojej prieteľke a už mi nakazovala, že to musíme mať doma = a to je už čo povedať :))) ()

fars

Abych pravdu rekl, tak treti mutanti rezba nijak nepredcila me ocekavani. Ovsem me ocekavani byla hodne velka, takze se predcit ani nedala :-) X-Men 3 je svizna trikova podivana, plna kvalitni akce. Navic Wolverin je zatracene drsny typek, a uz jen za nej samotneho bych dal temer plne hodnoceni!!! 80% ()

c.tucker

Chybí tam ta Singrova režie, ale je tam Ratnerův akční styl bez zbytečného přemýšlení, což mi až tak nevadí. Jediné co mi tam přišlo tak trochu divné bylo to, že zemřel Scott a pak Xavier a v podstatě jsem si toho ani nijak nevšiml a to je právě to, že tam chybí to přemýšlení, ale akčně odvedeno na výbornou. Logan je opět klasika Storm si zkrátila vlasy hodila trochu přeliv, což jí seklo. Závěrečných několik minut dodává filmu to co mu po celou dobu chybělo a tím ho v mých očích zvedá minimálně o hvězdu. ()

Plangi

Ono nebýt předchozích dvou dílů, určitě bych se na to nekoukal s otevřenou pusou ohromen, jak šla veškerá psychologie do háje i jinam, jak se nám profesor Xavier jen tak mimochodem rozplynul, jak se nám postavy krásně smrskly do schémat, čímž se ztratily i ty poslední náznaky herectví....a mohl bych pokračovat. Nevykompenzují to ani tuny akce ani grupa nových mutantích branců...Singere, vrať se! Na druhou stranu velice dobrá úroveň formy se filmu odepřít nedá, takže si tahle hloupoučká opulentnost u mně vybojovala slabé 3*. ()

DominikV

Škoda, že nezůstal Bryan Singer. Bratt Ranter sice překvapil Červeným drakem, ale podle mě se pro X-Meny nehodí. V celkem nudném ději zemře pár hlavních postav a sem tam se objeví nějaká ta akce. A poté příjde finále, které mi přišlo tak trochu odbyté. Ovšem scéna s Golden Gate bridge byla úchvatná. ()

WolfR

Vyvrcholení X-Men mytologie přichází. X-Men: Poslední vzdor. Od tohoto slibného projektu, který měl bombasticky uzavřít tuto skvělou trilogii, odstoupil její dvorní a skvělý režisér, Bryan Singer a nahradil jej, nadšený rutinér Brett Ratner. Třetí díl X-Menů pokračuje v příběhu s minulého dílu. Válka mutantů a lidí je na spadnutí a do toho všeho je objeven lék, který “vyléčí“ mutantské schopnosti. Jedni mutanti ho přijali s nadšením, ale druzí nikoli. V té druhé skupině je Magneto a jeho tým. Mezitím, se na scénu vrací Jean Greyová, která zemřela v druhém dílu. Opak je, ovšem pravdou. Jean Greyová přežila, ovšem stal se z ní Temný Fénix, který se připojil na stranu Magneta. A tak, Jean povstane společně s Magnetovým bratrstvem proti obyčejným lidem. V tom jim musí zabránit skupina profesora Xaviera. Ano, příběh je velmi dobrý, ovšem dost dobře nevyužitý. Objevují se zde nové postavy, které jsou prostě parádní, ovšem nedostávají tady mnoho prostoru. Celý ten děj a vůbec, by mohl rozvíjet tolik úžasných věcí, možností, postav a scén, ale zkrátka a dobře se to neděje, protože film má jen 100 minut, přitom by mohl mít i 150 minut. Ještě, ale k těm postavám. Jak jsem si přečetl na internetu, tak svět X-Menů je obrovský a rozmanitý na postavy. A těch je ve filmu více, než dost. Ovšem všechny dostávají málo prostoru. Vážně skoro úplně všechny. Vím, že všechny postavy nemůžu být hlavní, ale měli by dostat aspoň takový prostor, jaký si zaslouží. Jen jediní dva, dostali prostoru tolik, kolik jim doopravdy patři. Teď mluvím o Wolverinovi a Storm. Staří známí, kteří jsou opět ve formě. Jinak akce je opět velmi slušná a musím uznat, že i přes špatnou Ratnerovu režii a občas dementní dialogy, se závěrečná bitva a vůbec závěr filmu fakt moc povedl:-). To jsem byl fakt nadšen. Ale jinak celkově nic moc extra. Kamera ve filmu občas zazmatkovala a střih se taky moc nepovedl. Ale opět jsem viděl tradičně dobré efekty a masky, což je potěšující. Přijde mi to prostě tak, že komiksová atmosféra je sice fajn, ale tak obrovský rozpočet mi přijde prostě nevyužitý. Ratner sérii nepotopil úplně, ale docela ji nahnul. Ale jako zakončení trilogie to ještě beru. 3 hvězdy. ()

Jermann

Nerad šlapu do vosího hnízda bzučících skalních fanoušků, ale mi tahle zmutovaná evoluce příjde ideálně vzestupná. Singer natočil pěkné dva díly .. první sice hrozně existencionálně uplakaný a pomalý, druhý pak o něco méně uplakaný a konečně pořádně nabušený .. no a Ratner pokračuje opět uplakaným, ale z řetězu utrženým megalomanským spektáklem. Já jsem s vývojem nanejvýš spokojen. ()

campix

''Farmaceutická firma dokázala vyvinout protilátku na mutantní gen X. Na jak dlouho ? Definitivně !'' Neříkám, že bylo úplně špatným krokem posadit za režisérskou stolici na poslední díl trilogie místo Bryana Singera Bretta Ratnera a také neříkám, že Ratner poslední X-meny zkazil, ale kdyby režíroval Singer a potvrdil svou stoupající kvalitu, tak by třetí X-meni dopadli ještě o fous lépe. X-Men Poslední vzdor je z celé série asi nejméně upovídaný a možná trochu více akční. Je vidět, že Ratner ty akční scény umí a finále spolu s přemístěním mostu bylo opravdu velkolepé. Dále mě na Xmenech těší jak pěkně na sebe navazují a je příjemné sledovat jak se jejich osudy ubírají již od prvních dílů. Pocit mi trošku kazí až přehnaná dějová linie ohledně Jean (Famke Janssen). Alternativy: Fantastická čtyřka, Liga vyjímečných, Watchmen. ()

pankreminek

SPOILER: Teda sledovat jak umírá Cyclops, Profesor X a Phoenix, nebo jak přichází o moc sám Magneto, bylo pro mě poměrně dost srdcervoucí, ale to se právě na filmu povedlo, sice to dopadlo, dalo by se říct dobře, ovšem žádnej velkej happy end se nekonal, což se mi právě tak moc líbilo. Jasnejch pět hvězdiček. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (více)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain