jopal

Na danu dobu neskutocne dielo, avsak predsa len po pol storoci sa najdu uz lepsie spracovane a s vacsimi efektami. Ale klobuk dolu. Pamatam sa, ako chlapec som bol na tom v kine a "nedychal" som . ()

Scaevola

Povedený příběh, dostatečná míra napětí a skvěle vybrané a zahrané postavy činí z tohoto dílka nezapomenutelnou záležitost z klasického období katastrofických filmů bez zbytečných (digitálních) efektů a nepřirozených příčin, byť scénář a především motivace postav občas skřípe. ()

Heywood

Tahle verze byla originální a dobře provedená. Herecky výborně obsazené, technicky zvládnuté, konec ale neuspokojivý. Přesto 65%. ()

PTuranyi

Niektoré scény by si možno žiadali dorozprávanie. Napríklad aby sme sa dozvedeli prečo sa už nevynoril reverend Scott. Niektoré by bolo možno treba inak zahrať. Napríklad prečo sa reverend nepokusil resuscitovať Belle Rosenovú. Ale to všetko sú len drobné otázniky, ktoré sa vynárajú nad výborne natočenou drámou preživších cestujúcich prevrátenej lode Poseidon. ()

todoyle

Výrazně lepší ztvárnění tohoto katastrofického snímku oproti novější verzi z roku 2005. Nic proti hereckým kvalitám protagonistů z novější verze. Ale v podání Gene Hackmana coby hlavního hrdiny, je pro mě tato starší verze jednoznačně TOP. Film má naprosto úžasnou napínavou atmosféru,navíc nijak nevyumělkovanouavou přehnanými a neuvěřitelnými scénami. Naprosto střízlivá a přitom velmi napínavá katastrofická podívaná. ()

Trescha

Tohle je katastrofický snímek,Takhle to má vypadat pane Cameroone;-) Vynikající klasika svého žánru,Hackman je opět dokonalý. ()

nickymilka

Ta atmosféra a hudba! Považuji za velké plus, že ačkoliv jsem snímek viděla asi před rokem, stále si ho dokážu vybavit a vzpomenout si na některé scény. Je to skvělý napínák a některé nelogičnosti jsem přehlédla jen proto, že jsem chtěla vědět, co se bude dít dál. gudaulin to vystihl celkem přesně. Pro mě to byl nadprůměrný zážitek, přihlédnu-li k faktu, že jakožto mládě obvykle nekoukám na filmy ze 70. let. ()

romanz123

Jsou filmy, u kterých si člověk říká: "Ve své době to musela být pecka, ale z dnešního pohledu..." Ovšem Dobrodružství Poseidonu mezi ně nepatří a na mě velmi dobře zapůsobilo i po 40 letech od svého vzniku. Kdyby se v tom člověk hodně vrtal, tak možná něco ke zkritizování najde, ale lepší podle mě je si to užít a dát 5 hvězdiček :-) ()

uprchlice

Skvěle natočený dobrodružný film o vlně, která převrhne loď vzhůru nohama. Jsou zde i skvělí herci. I když je film hodně starý, remaku se nevyrovná. ()

Otan

Nejvíc akční při záchraně lidí na převrácené lodi je kněz.To je pro mne samotného dosti katastrofická úvaha,ale budiž.Dnes to není tak silné jak v roce 72.Je ale pravda,že jsou horší katastrofické koniny.60% ()

Vlkopec

Nejsem moc na katastrofické filmy, ale tenhle jsem chtěl vždycky vidět. Před mnoha lety mi děj vyprávěl kamarád, který na něm byl v kině a byl z něj úplně na větvi. (Už není mezi námi, tak mu tímto věnuju vřelou vzpomínku.) Čekal jsem, že to bude celkem zajímavé a napínavé, ale trochu vyčpělé, ale nakonec film o dost předčil moje očekávání. Téma je mimořádné - scénář, režie ani herci netlačí na pilu ale přesto jdou dramatické situace ráz na ráz. Navíc film dojímá ale nevydírá, nabízí příležitost k zamyšlení nad tím, co je statečnost (postava Reda Buttonse, která se z legračního podivína změní v jednoho z hlavních hrdinů je skvělá) a najdou se i docela hezké vtípky. Suma sumárum výborný film. Jediné, co si tvůrci mohli odpustit byly ty spousty plamenů v podpalubí. Kdyby v těch vzduchových kapsách takhle hořelo, udusili by se všichni do pěti minut. ()

D1705

Dobrodružstvo Poseidonu spustil sériu katastrofických filmov, ktoré sú pre 70-roky typické-Sklenené peklo, Zemetrasenie, Letisko 75, 77 a 79 a iné. Je to veľmi nereálny príbeh, ale aj tak dobrý. Herecké obsadenie bolo opäť hviezdne a prostredie bolo veľmi zaujímavé. Len škoda, že z 8 nominácií na OSCARA získal len jednu za pesničku "Morning After". ()

kotrlak

Klasika. Jako pamětník dob kdy tenhle kousek přišel za socíku do kin musím předeslat že to byla pecka! Hackman na vrcholu slávy, příběh kterej má spád a napětí a emoce, co víc jsme si tehdy mohli přát?..teda kromě toho aby ty zasraný komouši odtáhli do pekel... ()

Feacher

Další velmi proslulý film, který jsem toužil zhlédnout. V době vzniku bych asi dal 5 hvězd, protože to je hodně dobře udělané, a to jak filmově, tak námět. Osobně mi v tom filmu ale něco chybělo. Ano, mělo to akci, mělo to napětí, mělo to lásku, mělo to život, mělo to smrt. Chybělo mi tam něco, co by mě u obrazovky drželo. Některé scény byly poměrně dlouhé a vytvářeli možnost, aby se mozek vrátil do reálného světa a vyvolal pocit nudy. Chyběla tomu nějaká jiskra a trochu větší spád. Jinak super film a 4 z 5 si plně zasluhuje! ()

Sa.sa

Super film, který je klasika mezi filmy o katastrofě... Opravdu se mu nedá nic vytknout a navíc neztratil žádné kouzlo ani stářím... ()

pekos

Kto videl tento film v 70. rokoch, bude určite súhlasiť s tým, že to bol vrcholný kúsok filmového plátna. Zvlášť, keď sme v tom období videli 2-3 americké filmy za rok. Samozrejme, nie je možné ho porovnávať so súčasnými katastrofickými filmami, no keď som ho videl pred 40 rokmi, ako tínedžer som mal z neho husiu kožu a obrovský zážitok na veľmi dlhú dobu. Dnes, s odstupom času je zrejmé, že akčnosť snímku je minimálna, herecké výkony priemerné. Napriek tomu stojí zato film vidieť a nechať sa uniesť dobrodružstvom, ktoré by nikto z nás nechcel zažiť. ()