celticek

Tady půjdu proti proudu - nevím na jaké úrovni byly efekty a triky té doby - za mě nic mimořádného. Srovnání se Skleněným peklem je úplně mimo. I to Ohrožení Britanniku bylo o něco lepší. ()

_-0-_

Hlavním hrdinou je pastor, zastávajíci tezi, že se křesťanský Bůh nestará o osudy jednoho každého, a proto se lidé musejí starat sami o sebe. S tímto vědomím se stane vůdcem skupiny lidí, která se propracovává z horních palub převržené lodi směrem ke kýlu, který je na povrchu moře. Útěk před stoupající vodou je nosnou osou příběhu. Jenže - ve chvíli, kdy již voda vystoupala téměř pod kýl se probourají záchranáři skrz plášť lodi - a světe div se - místo toho, aby poslední přeživší opustili loď ve formě pasty, protlačené tlakem vody skrz vyrubaný otvor, tak nerušeně opouštějí loď. Film, který se tváří stylem "tak to mohlo být", a přitom nerespektuje fyzikální zákony v tak zásadní scéně, si nezaslouží příliš dobré hodnocení. Průměrný divák není tak nevzdělaný blb, aby si toho nevšiml... ()

selekce

S odstupem času už na mě tenhle snímek sice nepůsobí tak bombasticky, jako kdysi, přesto je to moje srdcovka. Jeden z nejúžasnějších starých katastrofických filmů, co jsem viděla. ()

macetoma

"Pěkný" katastrofický film. Máte tam všechno - bezvýchodná situace - loď vzhůru nohama - partička přeživších peroucí se o holý život - psychologický vývoj postav - Gene Hackman jako kněz - atd. Tak co chcete víc? Dávám 4 hvězdy, klasika svého žánru. ()

Numerobis

Můj nejoblíbenější katastrofický film. Efekty by se sice daly spočítat na jedné ruce okružní pilou upravené, ale zde se na nich nestaví. Film dokonce nestaví ani na "duchu lodi"jako třeba zčásti Titanic. Je prostě jen o partičce lidí, kteří se rozhodli, že nechtějí umřít...Nic jiného nečekejte a budete se výborně bavit. Násilí a krvavost tu samozřejmě jsou, nikdy ale nepřekročí únosnou mez. Jakkoli chvíli hraje režisér hru: člověk = výborná kuželka, co může efektivně zemřít, nemohu dát jinak, než za 5*. Zvláště poté, co jsem viděl remake... ()

bonduelle

Perfektní film u kterého se člověk rozhodně nebude nudit. Napětí, které jde místy krájet. Prostě superfilm, který mám ráda už od dětství a kterému neškodí ani jeho stáří. Dobrodružství Poseidonu a Skleněné peklo - dvě perly mezi katastrofickými filmy. ()

Stejšn

Film je opravdu poctivě udělaný oldschool katastrofák s dobrými herci. Jen mi příjde nevyužitý potenciál nápadu - interiéry vzhůru nohama. Vyjma pár případů se děj odehrává v takových kulisách, kde není vůbec možné poznat že jsou překlopené. ()

LukeKiller

Film som videl už dávnejšie, ale viem, že som si ho celkom, napriek jeho veku, užíval. Čo sa mi úprimne nestáva často pri starších filmoch, keďže tie filmy sú na mňa príliš pomalé, unylé a s blbými efektami. ()

PlayEasy

Vzrušující, napínavé, ale i dramatické - jeden z mála katastrofických filmů, který nás vždy zaujme. Skvělá hudba začínajícího Johna Williamse, začínající talent Gene Hackman, skvěle doplňující Ernest Borgnine a v malé roli kapitána i na začátku Leslie Nielsen - Inu zde začalo spoustu budoucích hvězd. Až nyní jsme přišli na to, že tento příběh není ani podle knihy ani podle skutečné události = geniální myšlenka. Také perfketní zvuková stránka, efektní zpracování, skvělé efekty a i když jsme se horlivě snažili, v každé místnosti drželi pravidlo, že vše je vzhůru nohama. A voda stále teče... 85%.. ()

George8

Hrozně se mi líbí na tomhle katastrofickém filmu s Hackmanem, že děj vás vtáhne již od začátku a trvá to až do finniše. Nějak tak by měly všechny filmy, které se řadí mezi ty katastrofické a napínavé. ()

PlysovyMacko

Obdivujem takych muzov ako reverend, ktori si v zlozitej situacii vedia zachovat chladnu hlavu. Prekvapilo ma, ze umierali aj sympaticke postavy. Koniec bol cisty deus ex machina. ()

ostravak30

Jedním z nejklasičtějších filmů v katastrofickém žánru je právě Dobrodružství Poseidonu. Film od něhož řada dalších následně v hlavní dějové lince opisovala. Parta přeživších cestujících se musí vydat z bodu A do místa B. Cesta je složitá, náročná a postupně odpadávají jeden za druhým. Složení se již desítky let mění jen kosmeticky. Máme tu lidi věřící, nevěřící, kriminálníky i vůdce, děti i těhotné, mladé i staré, Asiaty i černochy. Byť je konec hodně useknutý, stále je to skvělý film i díky svému obsazení, trikům, ale především skvělé scénické výpravě. ()

majk_n

Jeden z nejlepších ne-li vůbec nejlepší katastrofický film, na který se dá stále dívat. Hackman ve vrcholné formě ()

CZECHYa

Vezmu tento film z dvou pohledů, pokud máte rádi napínavé filmy s pomalu plynoucím přiběhem, plejádou kvalitních herců v čele s Genem Hackmanem a nepotřebujete hromady balastu či efektů tento film vás zaujme a hodnocení bude 5*. Pokud jste přiznivci rychle plynoucích dějů uberte hvězdičku, protože tento film má "vycházkové tempo", které mu ovšem sluší a dělá z něj excelentní dílo své doby ztravitelné i dnes. ()