Dobrá čtvrť

všechny plakáty
TV spot
Česko, (2005–2008), 19 h 44 min (Minutáž: 53–56 min)

Režie:

Karel Smyczek

Scénář:

Lucie Konášová

Anna Kulovaná, Martha Issová, Jana Preissová, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák (více)

Série(2) / Epizody(22)

Poslední srpnové ráno je plné slunce. Pro osmnáctiletou Zuzanu ale nemůže být smutnější. Spolu s rodiči a malými brášky se právě dnes stěhuje z honosné vily, kde prožila celé své dětství. Opouští nejlepší kamarády Káťu a Honzu, ještě naposledy si prohlíží zahradní altánek, aby si uchovala v paměti svůj holčičí ráj a pak už odjíždí z dobré vilové čtvrti rovnou na sídliště, do stísněného panelového bytu. Těsně před odjezdem se ve dveřích svého bývalého domova míjí s novým majitelem vily a jeho synem Michalem, které Zuzana pochopitelně vnímá jako nepřátele. Netuší, že s tímhle protivným klukem se znovu setkají už druhý den. Ve stejném gymnáziu, ve stejné maturitní třídě mají společně strávit celý školní rok. Že to bude docela peklo, je jasné od okamžiku, kdy Michal předstoupí před své spolužáky. Na prvním mejdanu k oslavě Katčiných narozenin dostává pokušitel svou první příležitost. (Česká televize)

zbysik

Dobry serial, ktery me jednoduse bavi sledovat. Mam spis trochu problem s realisticnosti vykresleni gymnazia a daneho studentstva. Navstevoval sem osmiletej gympl a v nekterych serialovych scenach se musim smat nad debilitou chovani studentu, kteri mi spis pripominaji navstevniky pomocne skoly. ()

Paity

Naprostá nuda, kterou se opět vyprsila ČT. To je neuvěřitelné za co všechno veřejnoprávní televize vyhazuje miliony a miliony korun stále a stále. A pořád bude točit podobné zbytečnosti. ()

derryl

Dobrá čtvrť je dobrý seriál, dobrého režiséra. Určitě je nadprůměrný, narozdíl od nováckých a primáckých sérií. Jen mi pořád nejde do hlavy, proč se scénáristka rozhodla řešit více témat najednou, tedy drogy, nevěra, zpackaný život... Chtělo by to trošku zkrátit a prosvětlit, tzn. nebýt tak pesimistický. Jinak nemám co vytknout: výborné výkony mladých herců, doplněno o herecká esa, krásná kamera a výběr lokalit pro natáčení. Opravdu úspěch pane režisére. ()

KatRi

Na seriál nestandardně dobré herecké výkony (a navíc Martha Issová je coby fetující studentka prostě dobrá a František Němec jako bankovní úředníček tak slizký), neopomíjená psychologie postav, které se díkybohu vyvíjejí a neplkají o ničem, jak je v podobných seriálech zvykem. Ovšem při prvním zhlédnutí to na mě dělalo větší dojem, uvidíme, zda to druhá řada nepokazí. ()

Greg25

Na české poměry opravdu dobře natočený seriál, s pevným scénářem, klasickou režií a skvělým hereckým obsazením. 80% ()

Vlkys

Jeden z těch lepších seriálů (a střihnul jsem si v něm roli studenta procházejícího se po chodbách naší školy). ()

Tominecek

Ocenění ELSA 2006 (2x) v kategorii "Původní domací televizní dramatická tvorba – pořad a režie", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

AndreyCSFD

Otravnější seriál o maturantech aby pohledal. Kam zmizel humor, hlášky, mladistvé nadšení, energie. Člověk by řekl, že autorka zřejmě psala scénář po té, co jí vyškubli zub. Zuzana v podání Anny Kulované je navíc docela nesympatická a celá její třída jakbysmet. Všichni se seriálem tak nějak plazí bez jakékoli jiskry. Tenhle seriál je tak akorát dobrý, když si chcete navodit blbou náladu. ()

#47

Po shlédnutí celého seriálu přeci jen dávám plné hodnocení. Dobrá čtvrť má v každém případě dobrý spád, zajímavý scénář, nabízející množství nečekaných, ale logických a uvěřitelných zvratů a především skvělé herecké výkony, jak u zkušených matadorů, tak i u většiny mladých začínajících herců. Původně jsem seriálu vytýkal přílišnou idealizaci a lehkou naivitu, ale postupem času se atmosféra začíná radikálně měnit a celkově by bylo nejlepší zařadit Dobrou čtvrť do žánru "tragikomedie". Samozřejmě se také nabízí srovnání s ostatními současně běžícími seriály (Bazén, Rodiná pouta, Ordinace,...), které je u mně jednoznačné - Dobrá čtvrť je prostě Růže mezi trním (nebo spíš Růže mezi hnojem) a ČT v tomto případě IMHO převálcovala komerční televize rozdílem třídy. ()

gusman

Opravdu dobře napsaný scénář - co se týče zápletek, ale i dialogů. Škoda jen slabších hereckých výkonů od některých "začínajících hvězd". Stejně je to nejlepší český seriál za poslední dobu, ne-li vůbec. Ať se jde produkce Novy a Primy se všemi těmi Pojišťovnami, Pouty, Bazény a Redakcemi zahrabat. ()

lsd

Rozhodně jeden z nejlepších nejen českých seriálů poslední doby(no jo čt1 zatím ještě umý, ale také pomalu míří na úrověň jedné nejmenované televizní stanice). Autentické prostředí a postavy, kvalitní herecké výkony, zajímavý scénář, pravé emoce. To všechno seriál má, takže hodnotím za 4. Už se těším na další sérii, jen se obávám, že kvalita půjde trochu dolů. ()

Don Carlos

Seriál se od začátku vyvíjel celkem slibně. Upřímně řečeno, po shlédnutí prvních dílů bych mu dal s čistým svědomím čtyři hvězdičky. Celkový výsledek mi ale připadá jako neskutečně nastavovaná kaše. Nehledě na to, že se celým seriálem táhne jemný patos, který mi není příjemný ani v realitě natož abych jej vyhledával v televizi. Toto dílo mi spíš připadá jako zfilmovaná učebnice rodinné výchovy na téma "Takhle dopadneš, když...". Myslím, že na odlehčenou humornou (nikoliv přitroublou) podívanou si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat :) ()

Joeey

Když v televizi běžely díly druhé poloviny seriálu, v jedné chvíli bych možná dal 4*... Ale další díly to vytáhly a můžu říct, že tento seriál se mi moc líbil. Je to příběh o životě, o vztazích a je v něm samozřejmě i humor. Z hereckého obsazení se mi nejvíce líbil výkon Vilmy Cibulkové. ()

VeeDee

V tom balastu českých "Ordinací" je toto vskutku skvostný kousek! První série mě pomalu dostávala a na konci druhé série mi bylo hodně líto, že je konec. Ale tak už to u dobrých kousků bývá... jednou musí skončit, abychom je ocenili. Musím dát extra hvězdu za titulní píseň, která celý seriál správně doladila! ()