Dobrá čtvrť

všechny plakáty
TV spot
Česko, (2005–2008), 19 h 44 min (Minutáž: 53–56 min)

Režie:

Karel Smyczek

Scénář:

Lucie Konášová

Anna Kulovaná, Martha Issová, Jana Preissová, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák (více)

Série(2) / Epizody(22)

Poslední srpnové ráno je plné slunce. Pro osmnáctiletou Zuzanu ale nemůže být smutnější. Spolu s rodiči a malými brášky se právě dnes stěhuje z honosné vily, kde prožila celé své dětství. Opouští nejlepší kamarády Káťu a Honzu, ještě naposledy si prohlíží zahradní altánek, aby si uchovala v paměti svůj holčičí ráj a pak už odjíždí z dobré vilové čtvrti rovnou na sídliště, do stísněného panelového bytu. Těsně před odjezdem se ve dveřích svého bývalého domova míjí s novým majitelem vily a jeho synem Michalem, které Zuzana pochopitelně vnímá jako nepřátele. Netuší, že s tímhle protivným klukem se znovu setkají už druhý den. Ve stejném gymnáziu, ve stejné maturitní třídě mají společně strávit celý školní rok. Že to bude docela peklo, je jasné od okamžiku, kdy Michal předstoupí před své spolužáky. Na prvním mejdanu k oslavě Katčiných narozenin dostává pokušitel svou první příležitost. (Česká televize)

Dolby

Pratele, po dlouhy dobe hodnotim serial.... a pozor! Nadprumerne..... stydim se, usedal jsem k nemu utrpne kvuli sve drahe polovicce jako k dalsimu bazenu..... coz ovsem nepochopim, videl jsem serialovou udalost.... nebudu to tu popisovat, citim se trapne, jen se sklanim pred Karlem a libam ruku Lucii! ()

sgtWolk

Seriál se opravdu povedl. Děj na mě působil dost rozporuplně, ale i tak bych to ohodnotil plným počtem hvězdiček. Nakonec jsem hvězdičku ubral kvůli postavě cholerické a hysterické matky v podání Veroniky Gajerové. Ta působila dost odstrašujícím dojmem. ()

ethel91

jeden z nedoceněných seriálů a moje srdeční záležitost. vzhledem k tomu, že Karel Smyczek je, podle mě, jedním z nejlepších českých režisérů a nejlepším režisérem současných českých seriálů, Dobrá čtvrť už logicky nemohla být propadákem, navíc Martha Issová je další mojí srdeční záležitostí. ačkoli se kvalita scénáře v posledních zhruba 4 dílech 2. série rapidně snížila, kvalita scénáře obecně je velmi vysoká. na české poměry mi přijde velmi dobrá i kamera. největší plus na Dobré čtvrti patří rozhodně režii, která je, podle mě, bezchybná. a "glamour touch" v podobě veškeré instrumentální hudby a titulních písní Michala Pavlíčka - srdeční záležitost do třetice - už je jen třešničkou na dortu. ()

Deidy

Začnu spíše od toho, co mi vadí: První hlavní hrdinka Zuzana je navzdory tomu, jakou ji chtěli v seriálu tvůrci mít, naprosto nesympaticky se projevující osoba, kterou bych za to její věčné "Co? Cože?" a podobně nakopla do úst, už jen za ten užitý tón hlasu. Naštěstí její krása, byť taková ta celkem profláknutá, to celkem vyváží, tudíž se člověk vyloženě nenasere, když se na ni musí dívat. Katka, alias druhá ženská hlavní postava, je celkem sympaťanda, škoda, že z ní udělají vyfetované hovado a v druhé sérii pro změnu krávu s naprosto hloupým chováním. Honza, první hlavní hrdina, je místy fakt nesnesitelný, byť měl působit jakožto inteligentní kluk, jeho rejpání mi šlo místy vážně na nervy. A nakonec Michal, fracek z bohaté rodiny, kterému byste taky nejradši občas vlepili... Proč tudíž tolik hvězdiček? Seriál i přes tyto výše uvedené vady umí člověka zaujmout a byť si občas říkáte, že to, co tam tvůrci flákli, je na palici (například únos na konci 2. série), dá se na to dívat, Klidně i víckrát. Dá se to dokonce označit jako nadstandard, když to srovnáte se sračkoidními výplody od TV Nova či TV Prima. ()

nikinikiniki

Jeden z mála českých seriálů, na který se dá dívat a člověka dokonce i baví! Taky možná, že ze studenského prostředí je to hodně porovnatelné jako v reálu. ()

rigby

Příjemný seriál z prostředí dospívajících. Dobře se na to dívá, osudy jednotlivých postav dokážou zaujmout diváka, má to švih, má to uvěřitelnou vypovídající hodnotu. Na české poměry rozhodně velmi povedené dílo. ()

Kodrcik83

Tak tento nenápadný seriál jsem shlédl ve chvíli,kdy jsem si opatřil originální disky!Mám vcelku rád české seriály,až na nějaké vyjímky,a tak jsem si řekl-zkusím to,třeba budu příjemně překvapen.Výsledek?Naprosto pozitivní pocity,i šok zároveň.Myslím si,že se jedná o naprosto nejlepší seriál ze současné doby!Jednička velmi pěkně připravila a otevřela možnost dalšímu pokračování!A i když dvojka končí trochu "přehnaně"(Hlavně role Michala,kterak zamilován do indické dívky,skončí se svým otcem v zajetí mafiánů),je opět velmi silnou citovou psychologickou záležitostí!To co ukazuje Martha Issová,je tak neuvěřitelně SKVĚLÉ,že se snad nad tím nemůže někdo nepozastavit!!Je prostě úžasná,skvělá....chvály není na její adresu nikdy dost!!!Věřil jsem jí naprosto všechno,od jejích "vtípků" až po tragický konec na drogách.Ve dvojce mne naprosto odrovnala scéna,kdy se kvůli ní Honza zabije....asi tak týden jsem "držel smutek" a trpěl s ním i s ní zároveň.....to samé musím říci o naprosto skvělé Janě Preissové,která konečně po x letech zase ukázala svůj talent v nějakém filmovém díle.Prostě BOMBA!A Hana Maciuchová to taky zahrála naprosto skvěle...jediné,co bych seriálu vytkl je snad "divné hraní" Vilmy Cibulkové,které mne v tomto seriálu nějak přišlo,že jí moc nesedí.Dost jí obdivuji,ale tahle role mi prostě k ní přišla hrozně taková...nehodící se.JInak ale pocta panu Smyczekovi,odvedl perfektní práci!!!!5 hvězd za obě řady!!!! ()

mikul

Tak za tento seriál jsem strašně rád. Smyczek je naprosto skvělý režisér, a herci mu to vůbec nekazí ( nejlepší především Preissová, Issová, Hanák). Úroveň novy tomuto seriálu nesahá ani po kotníky.. Doposud jeden lepší díl za druhým, jsem zvědavý na ten závěrečný. ()

gizi

Seriálům se vyhýbám jako čert kříži, ale nějakým omylem jsem se v posledních letech dostal ke dvěma původním českým (Místo nahoře a Dobrá čtvrť) a oba jsem sledoval velmi rád. 85% ()

moorks

Já jsem byl od začátku hodně zaujatý proti tomuto seriálu. Čekal jsem blábol a blbost o dnešní mládeži. Režisér Smyczek mě však opět přesvědčil o svém umu a schopnostech a mé zaujetí zcela rozehnal. A dalším milým překvapením pro mě byl výkon Anny Kulované, která svou postavu záhrála velmi dobře a moc se těším na její další role. A další zkušení herci v čele s Janou Preissovou utvrdili a potvrdili své kvality. ()

Perineum

Seriál mého raného dospívání. Nedávno jsem ho zhlédl znovu, myslel jsem, že už nebude mít žádný účinek, ale kupodivu se mi líbil stále stejně. V novodobé české produkci je to unikát, který táhne hlavně scénářem, který není naivní, ukazuje běžný život z dobré i špatné stránky a postavy jsou uvěřitelné. Chtěl jsem dát pět, ale srazily to dolů některé příběhové linie, které prostě netáhly, alespoň mě (zejména v druhé sérii příchod bohémské Hany Maciuchové a s tím vyvíjející se příběh). Ale 4* jsou v české seriálové tvorbě pro mě maximum. ()

Nataniel73

Najlepší český seriál posledných rokov. Výborne napísané postavy a čo je najdôležitejšie aj výborne zahrané. Bežné problémy študentov sú tu podané maximálne vierohodne, nechýbajú momenty prekvapenia či drsné životné situácie, do ktorých sa dostávajú. Seriál je navyše šmrncnutý jemnou erotikou a humorom. Dej je taktiež dobre napísaný presne tak ako si seriál vyžaduje. Má to ten správny návykový efekt aj potrebnú atmosféru. Myslím, že z daného materiálu sa viac vyťažiť nedalo. Z hercov asi najviac prekvapila bezprostredná Martha Issová. Tá si to hranie vyslovene užíva. Pochváliť musím jak scenár tak kameru a v neposlednom rade hudbu, ktorá tomu dodáva to správne čaro. Za mňa veľká spokojnosť aj istá nostalgia. 80% ()

jizvoun

Tu třetí hvězdu dávám z nostalgie, protože přesně když tohle vysílali jako premiéru, byl jsem taky v posledním ročníku na gymplu. Jak ten čas sakra letí..Spousta věcí se mi zde zdála dost nereálná, pochybuji, že by na gymplu trpěli takové chování, které předváděli někteří jedinci, vyhazov ve skutečnosti přišel i za mnohem lehčí prohřešky. Jinak byla ale kostra seriálu zajímavá, problémy s ohledem na tu dobu poměrně uvěřitelné, ačkoliv tolik "kurevnic" jsme snad ve škole neměli, kolik jich bylo v tomhle seriálu v jedné třídě. Druhá série už byla dost přitažená za vlasy. Pustil jsem si to více méně z nostalgie na tu dobu, ale nic světoborného. ()

Strogov

Karel Smyczek opět potvrzuje že umí natočit seriál ze skutečného života s běžnými problémy normálních lidí. Jaký to rozdíl oproti jiným výtvorům. Věřím že po dalším pohlcení do děje by to mohlo být i 5 hvězd. Na sympatiím seriálu přidává i nevídaná přehlídky kvalitních herců, i ve vedlejších rolích. ()

nehodnotit

Konečně seriál, který neukazuje mladé lidi jako partů pařících nadržených bezstarostných pitomečků. Z mladší kategorie musím vyzvednout slečnu Martu a z té dříve narozené paní Janu, poklonička. ()