Dobrá čtvrť

všechny plakáty
TV spot
Česko, (2005–2008), 19 h 44 min (Minutáž: 53–56 min)

Režie:

Karel Smyczek

Scénář:

Lucie Konášová

Anna Kulovaná, Martha Issová, Jana Preissová, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák (více)

Série(2) / Epizody(22)

Poslední srpnové ráno je plné slunce. Pro osmnáctiletou Zuzanu ale nemůže být smutnější. Spolu s rodiči a malými brášky se právě dnes stěhuje z honosné vily, kde prožila celé své dětství. Opouští nejlepší kamarády Káťu a Honzu, ještě naposledy si prohlíží zahradní altánek, aby si uchovala v paměti svůj holčičí ráj a pak už odjíždí z dobré vilové čtvrti rovnou na sídliště, do stísněného panelového bytu. Těsně před odjezdem se ve dveřích svého bývalého domova míjí s novým majitelem vily a jeho synem Michalem, které Zuzana pochopitelně vnímá jako nepřátele. Netuší, že s tímhle protivným klukem se znovu setkají už druhý den. Ve stejném gymnáziu, ve stejné maturitní třídě mají společně strávit celý školní rok. Že to bude docela peklo, je jasné od okamžiku, kdy Michal předstoupí před své spolužáky. Na prvním mejdanu k oslavě Katčiných narozenin dostává pokušitel svou první příležitost. (Česká televize)

Nostos

Seriál dobrý na klidný odpočinkový večer prožitý případně s celou rodinou. Je sice kvalitativně uřčitě lepší než nekonečné seriálové ságy na primě a nově, ale nějaký působivý zážitek ve vás nezanechá. Tady se nám spektrum našich herců rozdělilo na ty, co se seriály udržují v televizi a v povědomí, a na ty, co si jimi ničí pověst. ()

Freshoun

Rozhodně to stojí za to tento seriál má jako některé další od Karla Smyczeka něco do sebe.Není to jako ty sra*ky co dávají na Nově nebo na Primě. ()

Azrail

Velký nadprůměr českých seriálů. Realisticky natočený seriál, který je postaven především na psychologii postav, hereckých výkonech a na již zmíněné kruté realističnosti. Autoři se nebojí popsat syrové momenty života, které mohou potkat každého z nás. Za mě rozhodně obrovský nadprůměr, který vyčnívá nad dnešními českými seriály i po deseti letech od svého natočení. ()

topi80

Další ze seriálů, které dlouhodobě v paměti neutkvějí, ale kterému ale jistou dávku kvality upřít nelze. Ale mně tu chybí absence stěžejního tématu, Téma "kdo s kým", byť zajímavě vyhrocené, je u mě prostě na seriál málo. Překvapivě dobře tu hraje Martha Issová. ()

kosoj

Seriál jsem v době vzniku nezaznamenal, dohledával jsem tvorbu od Karla Smyczek (oblíbenec, který uměl filmy i seriály), a ... voila. Kvalita je horší než u Místa nahoře, to jsem ohodnotil 3*, což byl kompromis, protože 4* byly moc, ale tady je naopak 3* moc a 2* málo.  Mno, trávit čas lze lépe. Pro fans pana Smyczeka ok, ostatním doporučuji vyhout se velkým obloukem ()

brectule

Dle mého názoru je to velmi povedený seriál. Je pochopitelné, že se autoři snažili utvořit velmi pestrý a zajímavý scénář - pokuď mohu mluvit za sebe, myslím,že má,lo, které osudy jsou natolik pestré, Proto chápu, že do jednoho osudu "namačkali" jich několik. Osobně mě velmi mile potěšil Tomáš Hanák. Ještě máme před sebou polední díl,ale prozatím je pro mě nejvíce emocemi nabitou scénou chvíle,kdy "sdělaná" Kateřina přijde domu a táta jí ukáže fotografie její nemocné matky. ()

LuNaj

Hodnotím pouze první sérii, druhou jsem neměl možnost vidět. Takový v klídku seriál o mladých studentech a jejich strastech. Mně se hodně líbil a můžu s klidným svědomím říct, že jsem ani náhodou neuvažoval o nižším hodnocení. Čisté 4*. ()

ktzc

Otřesné! Z cca 6-ti dílů jež jsem měl tu smůlu vidět se mi nelíbil ani jeden. Jednu hvězdu dávám jen proto, že v kategorii "odpad!" mám jinčí kabrňáky (Ordinace, Rodinná pouta či VéKáVéčka...). ()

ostravak30

Dobrá čtvrť má být asi česká obdoba slavného Beverly Hills 90210. Samozřejmě s křížkem po funuse, jak už to u České televize bývá. Zatímco tyto typy seriálů vyšly z módy, připravil Karel Smyczek Dobrou čtvrť. Osobně nedokážu říct, jak moc by studenti souhlasili, že popisuje jejich život na SŠ. Tvůrci se snažili zapojit různorodá témata - bohatá rodinka, rozvod, problémy s drogami, se školou. První série ještě jakž takž funguje. Ačkoli nelze s jistotou tvrdit, že zhruba takhle se baví, mluví spolu a jednají puberťáci, přeci jen série není tak zcela nezáživná. Ačkoli některé dějové zápletky jsou už trochu přehnané. Druhá série pak sleduje hrdiny dávno po škole, kteří se snaží začlenit do systému a života obecně, ale moc jim to nejde. Některé prvky se navíc opakují, jen s jinými postavami, a dokonce tu máme mafiána a únos. Upřímně řečeno nelze nic moc čekat od scénáristky, jejímž vrcholným počinem je Ordinace v růžové zahradě a Doktoři z počátků. Pohádky jí jdou rozhodně mnohem lépe. Seriál tak trochu zaspal dobu a navíc je téma opět tak nějak vzato po česku. A podle toho to vypadá. Nic světoborného se čekat nedá, několik hereček se svlíkne, Martha Issová krátce před třicítkou hraje studentku, ale jinak je seriál dobře obsazen a jako výplň času relativně poslouží. Odraz českých studentů a studentek se ale čekat nedá, a vzhledem k sociálním zázemím většiny hrdinů ani české společnosti. ()

pOne

Zatímco konkurence dokáže udělat i z dloubání v nose 3 díly, tento seriál má spád a šmrnc. Myslim, že nebýt té koncentrace děje, daly by se ještě 2-3 díly přivykouzlit. Ale je otázka, jestli bych i potom seriál hodnotil stejně. Slabší díl byl pouze jeden (mám dojem, že sedmý). Jinak jsem rád, že se dokážou diváci chytit i na kvalitní český seriál - nejen na lacinost. Herci výborní. Ředitel-kotelník Schmitzer, školník Šteindler, Marta Issová, ... a takhle bych mohl pokračovat. Od "Místa nahoře" jednoznačně nejlepší český seriál. ()

fifany

Tento seriál (druhá řada začala trochu nudně, ale po pár dílech zase "naskočila") má spoustu velkých i malých příběhů-osudů, které se někam vyvíjí, nečernobílé hrdiny (postava Katky napsána skvěle) a několik opravdu silných momentů, což se o jiných současných seriálech říct nedá. Herci předváděli moc pěkné a civilní výkony. ()

Pavlin

Seriál o dnešní mládeži.Velmi aktuální a kvalitní ,to se dnes opravdu nevidí.Plytkost ulic a ordinací je proti tomuto počinu opravdu nebetyčná. ()

martins

Pěkné opravdu povedený seriál, s účasti Jany Preissové v roli stárnoucí učitelky, kterou fantasticky zahrála. Seriál určen spíš pro mladší generaci gymplařů, ale i starší generaci má co říci. Pokračování však už nemělo vzniknout, to už bylo o něčem jiném. ()

laardlad

První série byla dobrá, viděl jsem ji asi třikrát, druhou sérii mi stačilo vidět jednou a už bych do ní znovu nešel, do té první klidně i znovu ano :) ()