Dobrá čtvrť

všechny plakáty
TV spot
Česko, (2005–2008), 19 h 44 min (Minutáž: 53–56 min)

Režie:

Karel Smyczek

Scénář:

Lucie Konášová

Anna Kulovaná, Martha Issová, Jana Preissová, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák (více)

Série(2) / Epizody(22)

Poslední srpnové ráno je plné slunce. Pro osmnáctiletou Zuzanu ale nemůže být smutnější. Spolu s rodiči a malými brášky se právě dnes stěhuje z honosné vily, kde prožila celé své dětství. Opouští nejlepší kamarády Káťu a Honzu, ještě naposledy si prohlíží zahradní altánek, aby si uchovala v paměti svůj holčičí ráj a pak už odjíždí z dobré vilové čtvrti rovnou na sídliště, do stísněného panelového bytu. Těsně před odjezdem se ve dveřích svého bývalého domova míjí s novým majitelem vily a jeho synem Michalem, které Zuzana pochopitelně vnímá jako nepřátele. Netuší, že s tímhle protivným klukem se znovu setkají už druhý den. Ve stejném gymnáziu, ve stejné maturitní třídě mají společně strávit celý školní rok. Že to bude docela peklo, je jasné od okamžiku, kdy Michal předstoupí před své spolužáky. Na prvním mejdanu k oslavě Katčiných narozenin dostává pokušitel svou první příležitost. (Česká televize)

BloodyVamp

Dobrá čtvrť je jedním z nejlepších českých seriálů poslední doby. Karel Smyczek má na svém kontě desítky projektů, včetně takového klenotu jako dodnes nepřekonané Bylo nás pět. A je to na výsledku sakra poznat. Seriál se může pochlubit velice slušným scénářem, který má jistý přesah a řemeslnou, vyváženou režií bez jediné stopy patosu nebo typicky českého sentimentu (jako v otřesném pokračování Sněženek a machrů). Příběh zručně balancuje na hraně melodramatu s několika komediálními vsuvkami a zápletky jsou (v rámci žánru) uvěřitelné. Musím zde vychválit herce, jak v roli studentů (Martha Issová), tak dospělé hvězdy (vynikající Tomáš Hanák). Samozřejmě silný je závěr, který nekoncí vyloženě ani happyendem, ani tragédií, je to spíše něco napomezí. Tento seriál jsem viděl v roce, kdy jsem na gymnáziu maturoval, takže jsem se ještě více vcítil do kůže maturantů a prožil příběh. ()

kajas

První vysílání seriálu jsem promeškala, a tak jsem ho začala sledovat až při repríze. Nadšení bylo na místě. Tento projekt je úplně jiný než nekonečné seriály na komerčních televizích. Je opravdu ze života a příběhy hlavních hrdinů podává realisticky. Karel Smyczek si u mě šplhnul. ()

rakovnik

Doba, kdy se točily ještě slušné rodinné seriály s příběhem, či alespoň dějem, byli obsazeni kvalitní herci a začínající pan režisér si nezkoušel na divácích cvičení, aby pak pokračoval ještě ve větších hrůzách, možní skončily právě tímto seriálem. ()

Elyssea

Příšerným způsobem depresivní seriál. Leze mi tu na nervy protivná Káča jinak skvělé Marthy Issové. Nadprůměr mezi dnešními seriály. ()

zette

Videl jsem jen prvni cast, tedy jedenact dilu... Karel Smyczek je v serialech divacky uspesny a myslim, ze i Dobra ctvrt se da vnimat jako dobry serial. Dobre napsane postavy, ktere prozivaji relativne uveritelne zivoty. Dialogy maji hlavu a patu. Slusne herecke obsazeni a nekolik vybornych hereckych vykonu. Za vsechny musim jmenovat predevsim Janu Preissovou, ta byla v roli tridni ucitelky vyborna. Pak objev v podani mlade Anny Kulovane (skoda, ze se v budoucnu uz vyrazneji neprosadila), skolnik Steindler, reditel Schmitzer, bezradna matka Gajerova, nestastna Issova, sluzebna Malkina, Cibulkova, Hanak... ()

Flyer

Po dlouhé době konečně český seriál, u kterého se vyloženě těším na každý nový díl. Zásluhu na tom má vynikající herecké obsazení a poutavý scénář ..... Po skončení seriálu můžu jen dodat, že všech 11 dílů si drželo solidní úroveň a posledních několik dílů bylo velmi dramatických a emotivních. Když to shrnu, tak Dobrá čtvrť je seriálem, který mě dokonale strhnul a kterému dávám s radostí čistých 5*. ()

wendelin9

Nejlepší z nově vznikajících českých seriálů... Oproti všem Místům v Ulici naproti Růžové zahrady, kde bydlí Ošklivka je to celkem úleva a příjemné koukání ()

vesper001

Dobře obsazený seriál, jehož dalším kladem je fakt, že nemá 1568 (000) dílů a zápletku typu „Jana miluje Jana, Jan miluje Marii, Marie miluje Janu, Jana miluje Pepu, Pepa miluje pivo“. V porovnání výplody komerčních televizí je toto nadstandard. ()

dr.fish

Scénář je napsaný tak, že se ve filmu nevyskytuje jediný normální průměrný občan. Všichni jsou tam tak či onak pošahaní nebo alespoň divní. To je výhoda pro herce, jelikož je opravdu co hrát. A tento seriál je ještě z doby, kdy herci v seriálech skutečně hráli a ne se tam jen zjevovali. Pozitivem jsou tedy herecké výkony témeř všech zúčastněných. Slabší je to ovšem se scénářem a některé motivy jednání postav jsou dosti nepochopitelné. Celkově statečný průměr. 55% zejména s přihlédnutím k slabší druhé sérii. ()

fantoci

V poslední době (příspěvek píši 24. 10. 2005) se s různými seriály roztrh pytel. Avšak začínal jsem být skeptický, že se natočí seriál, který by mne zaujal. Většina seriálů se současnosti působí spíše depresivně. Seriál Dobrá čtvrť mne však zaujal. Mnoho nových hereckých tváří, zajímavé téma i příběh, který vás nutí sledovat další díly, jak to všechno dopadne. Seriál Dobrá čtvrť se povedl. ()

haushinkaa

První jsem hodnotila třemi hvězdičkami, musela jsem ale snížit jejich počet, jelikož tenhle seriál se mi naprosto znechutil... Nevím jestli je to Annou Kulovanou a jejím divným výrazem (stále znechucený, mdlý, jánevímjakýprostědivný) nebo příběhem, který se ze slibně vypadajícího dramatu změnil v množství vyhrocených situací nakupených na sebe... Ze začátku se mi to líbilo, teď se mi to nelíbí vůbec... ()

darek kartac

Pohodový serál, který jsem sledoval na ČT 1. Viděl jsem všechny díly a než koukat na ORDINACI tak si radši pustim dobrou čtvrť. :) ()

ZkuKol odpad!

Hrůza! Takhle to vypadá, když někdo píše/točí o něčem, o čem nic neví. Škola tu vypadá jak panoptikum, postavy jsou jednorozměrnými figurkami. Do to přidejte ubohou výpravu, tv kameru a děj ze ktreého smrdí široko daleko, že je "český." Těžko to mohlo dopadnout hůř... 0% ()

Fish

Už dlouho se mi nestalo, že bych se u nějakého českého seriálu opravdu těšil na další díl... A ještě delší dobu se mi nestalo, že bych litoval toho, kolik má seriál málo dílů. Dobrá čtvrť se povedla. Má spád, zajímavé zápletky a poměrně slušné herce. Dá se říct, že je i celkem reálná... Jsem docela zvědavý na další Smyczkův seriál. ()

xaver

Nevím, co si mám o těchto nových seriálech myslet. Sypou se na nás ze všech stran. Podezřívám autory, že si velmi zjednodušují tvůrčí práci. Místo toho, aby natočili pár kvalitních filmů, tak se uchýlí k nekonečnému seriálů a krmí nás celé týdny.Nic proti tomu, pokud je seriál dobrý. Z tohoto seriálu jsem viděl až dva díly, tak dávám 2*-. ()