Tekken

Tekken

Tekken - Boj o život

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Krimi / Thriller

Japonsko / USA, 2010, 87 min

Pokud se vám rozbil joypad nebo jste příliš "pod vlivem" na zuřivé mačkání tlačítek, pusťte si Tekken filmový. Všechny dva řádky scénáře na pergamenovém hajzlpapíru totiž nastiňují příběh, který pochytíte i po čichu. Stačí zapojit se do turnaje z pomsty, vyhrát první souboj v ringu, vyhrát druhý souboj v ringu, dožít se třetího, vyhrát třetí souboj v ringu, prohlídnout si našpulenou prdelku Kelly Overton v tuctu rajcovních outfitů a neudělat se do kalhot. Ale co, já se bavil jak v deseti u prvního Ramba a vo..vo..vo tom to je!(17.6.2011)

• verbal

Padesátikilový asiaamerický pubescent slavně zvítězil v baletním Mortal Kombatu v kategorii do 120 kilogramů, protože jej maminka skvěle naučila padedé. Fúúúú. S grácií Černé labutě si proklestil cestu zástupem dvoumetrových hovad, které by jej za "normálních" okolností rozmázly o zeď, jen kdyby neprozřetelně kýchly a zadýchal se při tom pouze proto, že neustále zatínal do kamery bříško. Jo, a jako bonus rozložil zevnitř autokratickou, bezskrupulózní korporaci terorizující svět. Cítím se teď tak morálně povzbuzen, že si o tom budeme s kámošema na Assbooku povídat snad celou noc a hned ráno si v šatně vyhlídnu nějakého o hlavu menšího, rachitického prvňáka a dám mu strašně na držku, aby holky viděly, že už konečně nemám tak Malého Dvajta..(1.6.2011)

Solidní akční nářez, který mě strhnul, a to filmy o bojových uměních zrovna dvakrát nevyhledávám, ale takovéto fighty v arénách si nechám líbit. A je mně jedno, jak je nebo není, film věrný slavné herní předloze. Tu si stejně vybavuji jen matně a příliš mě nebavilo ji hrát. Mladý Jin Kazama (Jon Foo) se doslova z trucu a touhy po pomstě za smrt své milované matky a trenérky bojových umění v jedné osobě přihlásí do turnaje Železná pěst každoročně pořádaném ve městě Tekken. Chce zabít muže, kteří vládnou přísnému režimu a spravedlivě pomstít smrt blízké osoby. Netuší však, že se tady seznámí nejen s pohlednou Christie (Kelly Overton) a sympatickým Steve Foxem (Luke Goss), ale také se bude muset probojovat přes houževnaté soupeře až do finále, ve kterém vítěz bere vše. Legendární hra se tedy dočkala svého filmového zpracování a její realizace se ujal Dwight Little, který sice nikdy nepatřil k režisérské špičce, ale pro natočení takového druhu filmu se celkem hodí. V titulních rolích pochopitelně nehledejme žádné hvězdy. Jsou zde spíše méně známé nebo povědomé tváře, které plní jedinou funkci a tou je dobře se hýbat, skákat, kopat (Gary Daniels, Anton Kasabov, Ian Anthony Dale a další) nebo sexy vypadat (Kelly Overton, Candicé Hillebrand, Marian Zapico). Fighty v aréně vypadají na oko dost dobře a jejich choreografii si vzal na starost zkušený Eric Norris a fyzičku bojovníků jim může každý závidět. Kamera servíruje bezpočet záběrů v různých úhlech nebo kolem zápasníků dynamicky krouží. Little mě dost režijně překvapil. Jednoduchý děj si žádal jednoduchý a dynamický film. A tím Tekken rozhodně je. Pro mě příjemné překvapení.(16.9.2010)

Medal of Honor 1,2, Resident Evil 3, Smackdown!2, Gran Tourismo 2, GTA 2, Fear Effect, Silent Hill, Driver, Theme Hospital a jasně... ani Tekken 3 v žebříčku mých nejohranějších PSX her před cca deseti rokama nechyběl a dokonce to v té době byla bojovka bojovek (což se dá bez nadsázky říct i dnes, kdy si pomyslný trůn dělí možná jen se Soul Calibrem 2). Nuže Silent Hill je téměř doslovná a excelentní pocta svému hernímu předchůdci, Resident Evila 3 vidím na celkem slušné úrovni v Resident Evilovi 2 (XD to jsou věci) a Tekken mi radost taktéž udělal. Ale bohužel jen v některých případech. U úvodní představovačky mi srdce plesalo o sto šest (Jin Kazama, Christie Monteiro, Eddie Gordo, Brian Fury, Yoshimitsu, sestry Williamsovic, všichni na slušné úrovni, která nikomu z předlohy nedělá vyloženou ostudu a v některých případech i oko potěší), ale pak byl zničeho nic konec, ačkoli já stále očekávala další postavy. A kde jsou do prdele Paul a Hwoarang? Ačkoli mnou nejčastěji vyvoleným zprostředkovatelem dršťkové byl, dle mého šampónek s vytříbeným stylem, dle názoru mých přátel homokláda bez stylu, Hwoarang, ačkoli jsem nejčastěji ležela v krvi po zásahu Briana Furyho a ačkoli jsem nikdy nepřestala obdivovat styl Eddieho Gorda, vždycky byl pro mě hned po Jinovi nejdůležitější tváří herní ságy natupírovanej Paul... A hle, tady o něm ani zmínka, že by nezbyly prachy na vlasový gel?; Pak přišly boje, sem tam chvat známej ze hry, sem tam podařená choreografie, či úhel pohledu, ale až na ten finální mi všechny připadaly děsně rychlý a krátký (což bylo ve hře na denním pořádku, ale tady se člověk přece jen těší, že se pokochá víc). Holt než jsem se stačila rozkoukat, bylo po všem. Dámské osazenstvo... Ó ano, ladies jsou tady hezčí jak jejich pixel verze, když Christie plácne něco o tom, že bude-li jí Jin čučet na zadek, daleko v Tekkenu nedoleze, sama jsem musela zazpytovat svědomím do dob, kdy byl její zadek, hned vedle grafiky, přesně tou příčinou, proč moji kamarádi dosahovali Perfect!, aniž bych vůbec postřehla, že už se jede na ostro (v tomto případě byla Kelly Overton víc než dobrá volba, ačkoli s přibývající stopáží začíná zlehka uvadat).; Iron Fist... Kam se hergot poděly v boji na život a na smrt všechny baby? Uteklo mi něco, nebo to někomu tam nahoře připadalo příliš surové, tak je prostě bez vysvětlení vyškrtl? Nehledě na to, že je většina akce seškrtaná na Jin versus X a některé z postav se za celý film skoro nepředvedou a jsou představeny spíš jen do počtu, aby se neřeklo. To se to rovnou mohlo jmenovat Tekken Origins: Jin!; Yoshimitsu... Že mu nesvítí meč a nefunguje levitace, jasně naštvalo mě to, ale tak nějak se s tím vzhledem k rozpočtu dalo počítat, i přesto na mě film chvílema účinkuje podobným dojmem, jako v případě Metal Gear Solid: Philanthropy, z něhož bylo cítit opravdové nadšení tvůrců pro danou věc.; De facto tady pěju ódu na radost, ačkoli jsem ohodnotila jen třemi hvězdami? A všiml si někdo v herních Tekkenech, že by se tam kecalo? Protože tady se kecá až moc na úkor toho, o co v Tekkenu skutečně jde. Takže milí zlatí, chcete-li vylepšit zdejší hodnocení, uberte na zbytečných řečech, přidejte postavy (k čerpání jich máte víc než dost), přitvrďte na rubačkách a jejich délce, a já tomu hned šoupnu čtyři kusy, nebo klidně i pět, páč v základu tenhle film vůbec nebyl tak špatný, jak by se odsud mohlo zdát, a mám-li být upřímná, byly momenty, kdy jsem si ho až nehorázně užívala. 70%(11.10.2011)

Hrou nedotknutý, filmom neurazený. Bojové scény ničím neohúria, no ušlo to vďaka akému takému deju, čo som teda fakt nečakal. A tak Mortal Kombat ostáva naďalej neprekonateľný =).(26.8.2010)