Tekken

Tekken - Boj o život

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Krimi / Thriller

Japonsko / USA, 2010, 87 min

• bestlama

Já jsem slyšel, že ti Asiaté mají vždy smysl pro nakopání prdel i dvoumetrových hovadům. Kdyby proti němu postavili slona, tak ho chytne za chobot a vymlátí s nim celou nadkorporaci Kretten. Když jste ještě ve fotrových koulích, který je mimochodem superpadouch a matka je pouhá bojovnice stylu Kiugujikalumanhjo, nemůže z toho vzniknout nic jiného než ultimativní chodící tank. Zápletka je to super: Fotr nechá zabít matku a ejžasyn se to dozví. Mezitím ho naložíme do ultimativního turnaje, kde jsou celý život cvičené opice, jak rozbít skořápku vajíčka pouhým kýchnutím a ten malej při tom ještě stihne rozbít celou ultimativní světovou nadvládu. Vzpomene si na matku, jak mu hustila sračky o tom, jak bude jednou největší frajer na světě a jde to samo. Takže já si vzpomenu, jak do mě hustili, že bych mohl hrát v pornu a jdu ze sebe udělat druhého Siffrediho. A poslední věta filmu: "Tohle je teprve začátek", tak já osobně doufám, že tohle byl konec tak na 456 let dopředu.(29.3.2013)

• Xmilden

Film svou úroveň mohl mít ale vše je odhaleno když v prvním zápase proti Migueli Rojovi náš Jin hodí hlavou směrem do hlediště a jeho pohled je opětován stejně mrštným švihnutím Christie. To je záběr opravdu na ránu a to vše se vážení koná přesně uprostřed zápasu. Ano ty věčné záběry publika jsou hrozné a to se raději už nešířím o zbytku filmu. Další povedenou scénou je když po zabití svého otce záporák Kazuya pronese do kamery větu " Heihachi Mishima je mrtvý." Dívá se přitom divákovi přes kameru upřeně do obličeje tolik, že jsem se raději podíval za sebe jestli to bylo opravdu adresováno mě. Pak jsem si řekl že asi nějak musel zdůraznit že zabil svého otce, pak mě ale napadlo proč to vlastně říkal když jsme to viděli? No a takových srandovním scén je ve filmu hned několik. Nejhorší arénovka co jsem kdy viděl. Jsem rád že Jin vyhrál turnaj a že už nikdy nebude žádný druhý díl.(22.8.2010)

• mil@n.fanatik

Mno... Dalo se na to podívat, ale film spadá do typu "béčkový" ... Příběh prakticky žádný, nevím zahřály možná některé souboje, u kterých jsem vždy čekal, jak se hlavní hrdina dostává z nemožného a vzpomene si v hlavě, jak ho maminka učila bojovat a jak soupeře přelstít. No a tekken se vždy vzchopil a soupeře dorazil.. :-D. To se mi vždycky líbilo a jak jsem psal, jak už to bylo jasné, tak přišla vzpomínka a hrdina byl zpátky, plný energie a rad od maminky, jak na soupeře a jak jej dorazit... Jinak celkově slabší film, moc jsem ani od něj neočekával, takže tak... 40%(17.4.2011)

• Sobis87

Ony všechny tyhle bojové filmy jsou prakticky na jedno brdo – děj tu slouží pouze jako základní kostra pojící dohromady jednotlivé atrakce a při psaní dialogů si scénáristé zpravidla musejí dávat pozor, aby napsali tak jednoduché repliky, že by si je zvládla zapamatovat i kdejaká hora masa, která po dobu své dlouhé zápasnické kariéry pravidelně inkasuje těžké rány takříkajíc na budku. To vše se dá však odpustit, pokud jsou ony zmíněné atrakce na vysoké řemeslné a choreografické úrovni. Důkazem budiž pitomoučké filmy s Tonym Jaa, které vás v některých momentech zaručeně zvednou ze židle. Tekken ze základního žánrového vzorce ani v nejmenším nevybočuje, avšak ani v těch veledůležitých bojových sekvencích neexceluje. Je přinejlepším průměrný. Jelikož se jedná o adaptaci videohry, která má mezi hráči dlouhou tradici a disponuje masivní fanouškovskou základnou, tvůrci filmové adaptace se zaměřili především na ně. Při castingu se tedy zaměřili více na podobnost herců s pixelovými předobrazy, případně na jejich bojové schopnosti, nikoliv však na schopnosti herecké, což se na výsledku krutě projevilo. Lidé zodpovědní za ošacení herců se svými výtvory jednoznačně vítězí nad ostatními složkami a nepochybuji, že právě díky nim srdce mnoha fanoušků předlohy zaplesá blahem, neboť filmové postavy se opravdu podobají svým předobrazům. Stačí to ale na dobrý film? Jednoznačně ne.(11.8.2010)

• Adrian

Voci MA filmom, kde strih nici uroven zapasov mam iba jedno pravidlo -> "No Mercy".(6.8.2010)

• - Náklady na výrobu čítají 35 milionů dolarů. (Dawid199)

• - Ozbrojené složky Tekkenu používají samopaly belgické firmy FN - P90 a F2000. (Wopat)

• - Roli Ling Xiayou měla ztvárnit Chiaki Kuriyama. Stejně tak Julii Chang měla hrát Charisma Carpenter. Postavy se nakonec ale ve filmu vůbec neobjevily. (virus10)