Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Sarkastic

Sedm. Přesně tolik let jsem se systematicky vyhýbal tomuhle kousku (kvůli vidině té nejstupidnější a nejodpadovější popcornové zábavy) a odolával nátlaku okolí, které mi Transformery pravidelně a vytrvale předhazovalo. Až ve mně (snad) dozrál ten správný čas a já se podíval. A o tom, že to bude překvapivě docela koukatelná věc, se mi nezdálo ani v těch nejdivočejších snech! Nejen, že jsem ani tak moc netrpěl jako zvíře (jen sem tam trošku), ale já se i často smál. Jasně, z drtivé většiny nechtěnému, avšak, světe div se, dokonce i sem tam nějakému záměrnému vtípku. S čím souvisí fakt, že snímek nelze brát vážně, i kdyby člověk nakrásno chtěl. Celým filmem se totiž vine těžce infantilní podtón, který dílo předurčuje ke sledování i skoro těm nejmenším (pokud vás nedostanou „směšní“ dacani ze Sektoru 7 či ten roztomilý div ne šišlající „zlodějíček“, tak zraněný „domácí mazlíček“ a jeho psí oči už určitě, ňuňůů…ehm), přestože primárně se cílí na náctileté pani…ehm, pány (každá poďobaná nula přece může zachránit svět, vysloužit si respekt, získat nové přátele a sbalit nejkrásnější a nejodvážnější kost široko daleko…ne?). A pak je samozřejmě potřeba si (tím nejpatosovějším způsobem; tedy s výjimkou mile ironické narážky na konci) průběžně připomínat zemi původu a její nejvznešenější atributy jako svobodu, mír či sebeobětování se (protože jak moudře pravil Sam: „Bez obětí není vítězství!“), i když ty největší „hlášky“ vypouštějí ze svých zrezivělých úst roboti. Skoro při každé jejich nanejvýš patetické promluvě mi bylo trapně a zároveň se mi chtělo strašně smát, nicméně plechouni mě solidně odrovnávali po celou dobu (po „l“ měkké „i“?). Takřka béčkové herecké výkony většiny zúčastněných snad radši ani komentovat nebudu, ale co se týče Megan…ach…ta je tady prostě brutálně sexy, přestože jde o to nejpovrchnější a pudově nejnižší hledisko hodnocení, které si ale i já pro jednou snad můžu dovolit (dámy se však zase jistě nemálo pobaví jejím za každé situace naprosto dokonalým make-upem…pokud u toho zrovna nebudou peskovat své slintající protějšky). Na druhé straně, chválit těžce namakaný vizuál, bravurní technickou stránku, hudbu neustále pumpující adrenalin do krve či více než solidní akci (která občas dokonce dává na chvíli zapomenout na spoustu „wtf“ momentů) by bylo jen nošením dříví do lesa. Hodnocení já osobně vidím na pomezí 2/3*, ale zvolením nižší varianty bych byl na film asi až moc přísný, a to vlastně ani nechci, protože mě v některých ohledech příjemně překvapil, takže dávám průměr. „Kolik?“ – „No, když zvážím klasickou povahu tohoto vozu, dobrá kola a barvu na zakázku....“ – „Barva je vybledlá.“ – „Jo, ale na zakázku.“ – „Je vybledlá na zakázku?“ – „Pokud má být tohle tvoje první auto, nečekám, že tomu budeš rozumět.“ ()

Dudek

Monstrózní projekt dvou velkých jmen, který se zcela nečekaně stal překvapením v záporném i kladném slova smyslu. Nádherná akce, zábavný děj a dokonce i zajímavý i když nijak chytrý příběh, který postrádá jednu jedinou věc, schopnost strhnout diváka. A právě to mi vadilo ze všeho nejvíc. Bavil jsem se, to opravdu ano, hodně jsem se nasmál a s opravdovou radostí sledoval roboty, kteří mezi sebou válčí, ale vůbec mě to nedostalo. Nemám vůbec žádný problém s tím co tu popsali ostatní, právě naopak. Akce na na zahradě byla velmi zábavná a díky až grotesknímu podtextu dokázala fungovat dostatečně dlouhou dobu, mini robot opět nevadil, rozhodně byl kladem, příjemně se mu podařilo dostat příběh do další sféry a dokázat všem pochybovačům, že tenhle film ať se tváří všelijak je prostě jenom zábava. Navíc působil příjemným efektem a velmi připomínal slavnou veverku z Ice Age. Gigantické finále je pak ale výsměch všemu co se dělo, geniálně nepřehledná scéna, u které nemáte nejmenší tušení kde kdo je a co se vlastně děje, vypadá jako z úplně jiného filmu. Najednou tu totiž o něco jde. Megatron byl oživen a je třeba hlasitěji troubit intelektuální žvásty a zničit zmenšenou krychli. Transformeři začínají být zabíjeni a děj již není tak cool jako doposud. Škoda, právě to finále a ne logika některých scén podrazilo tomuto filmu nohy. ()

Gilmour93

Pearl Harbor mínus Japonci plus Roboti. Za bombastické peníze bombastické triky, patetická hudba, patetické kecy a máme tu pestrobarevnou noční poluci zastydlého pubescenta vrcholící muckáním se šaška Shii a sličné semenotvůrkyně Megan na kapotě žlutého Camara, to vše pod ochranným dohledem voyeurských Autobotů, jejichž ctnostný kápo pronáší k hvězdám proslov a tře si při tom ústí výfuku. Stop represe vůči teenagerům a kvarteto Optimus Prime, Sport Billy, Mirek Dušín a Standa Gross do předsednictva rady OSN! Bay je blázen ve svěrací kazajce s motivem hvězd a pruhů, který čas od času ve svém luxusním blázinci vynechá sedativa a natočí něco podobného. Místní znalci oceňují, jak si nabubřelý Michael pohrává s hloupostí námětu, ale pro mě je to odírání jeho genitálií o ostnatý drát plotu nataženého kolem cvokhousu. Nicméně svět je plný bláznů, takže možná, že já jsem za tím plotem a to všechno se děje venku mimo areál léčebny, ale to můj náhled na věc rozhodně nezmění. Ostatně, o dva roky později mu krom sedativ přestali dávat i studené zábaly a všichni víme, jak to s pokračováním o transsexuálních robotcích dopadlo. Jen aby na mě teď drobinkami nezaútočil rozhořčený decepticonský toaster.. ()

robbiee

[imdb: 7.4/10] | me: Obrovské meniace sa stroje behajú po meste, demolujú budovy, autá, ničia sa navzájom v množstve neuveriteľne dokonalej akcie a to všetko tak reálne akoby tu medzi nás patrili odjakživa. Jeden z najväčších zážitkov od čias Jurského parku. Prepracované bojové scény nenechávajú na seba dlho čakať a vynárajú sa s príjemnou intenzitou. Samotné transformácie sú geniálne pôsobivé a každý z robotov ma svoj charakter a čaro. Všetko to doplnené o zábavného Shiu a neuveriteľne sexi Megan spolu s istou dávkou odosobnenia a humoru robí z tohto filmu super zážitok. Všetky tieto faktory vo svojej vzájomnej kombinácii dodávajú deju rýchly spád a dynamiku až by som povedal, že 144 minút ešte nikdy neletelo tak rýchlo. Za zmienku stojí taktiež dobrý soundtrack. Bez ohľadu na netrefné poznámky kritiky ohľadom detailov a veľkosti robotov a iných predmetov vo svojom pomere môžem len povedať, že sa jedná o komixovku a niektoré veci tak proste sú . Bay je už pomaly hotový s dvojkou a tá ma byť akčnejšia .. uf, až sa mi zrýchlil tep. ()

Mertax

Pokud se slečny na tenle film vydávaly s nadějí, že využíjí přítmí kina k nějakému tomu mazlení se s protějškem, tak byly asi zklamány. Tohle zaručeně přikurtuje kluka k sedačce. A co víc - mě taky! Shia koulel očima, jako kdyby mu robot stál opravdu u ksichtu, transformers se skládali 100x líp než Strážci vesmíru a soundtrack do nás hustil nejdřív mohutný orchestr, pak tvrdej rock. Na součástky mě sice film nerozložil, ale i tak držím zvednuté palce a křičím: Yeaaaaaaaaaaaah! A zajímalo by mě, za kolik by na eBay vydražili Bayův mozek. Začneme na 100 000$. Kdo přihodí? Jinak doporučuju song eBay od Yankovice. :) Celkově: A- ()

Kryšpín

Transformers je skvělá letní akční podívaná, která srší humorem, akčními scénami a místy i (mechanickými) emocemi. Shia LaBeouf je nadějný herec jehož talentu jsem si poprvé všiml v I, robot a poté v Constantine, kde hrál postavu s charakterem podobné v robotovi. A tento rok jsem viděl všechny jeho herecké výstupy a těším se na jeho další filmy. Ohledně hlášek moje bránice vibrovala častěji a hlasitěji než ve filmu Simpsonovi, které jsem viděl nedávno. Nejvíce mě ale překvapila velikost robotů. Šel jsem na to do kina, abych si je vychutnal v plné kráse a velikosti. Seděl jsem v největším sále a přesto jsem měl pocit, že to plátno je malé a já nevidím všechno. Roboty v celku je vidět v minimálním počtu záběrů a já viděl vždy jen hlavu, vršek, ruce nebo nohy a doufal jsem, že se kamera pohne, abych toho viděl víc. Michael Bay skvěle dosáhl toho, že divák má pocit gigantičnosti robotů a je oproti nim strašně malej. Proto se chystám, každý týden na to jít znova, abych si to maximálně užil, protože v televizi o to budu ochuzen a záběry robotů v ulicích města mi budou připadat trapně malé. ()

Lynn

Tak tady jo! S touhle pohádkou, kde se plní klučičí sny, nemám sebemenší problém. Klidně vypnu měkký obsah lebeční :D a nechám se ohromovat. Letní blockbuster, který sice plní název své škatulky do puntíku, ale kterému to všichni (a rádi) žerem :-) No a nakonec, proč taky jednou ne? ()

TheDarKnig

Poprvé jsem o tomto filmu četl v časopisu Premiere. Poprvé jsem ho zhlédl dřív než celá ČR. A roboti splnili moje očekávání. taktéž moje očekávání splnil i režisér, můj oblíbený Micheal Bay. Megan Fox úchvatná, jak vizualně tak herecky. Za necelých 8 měsíců přichází druhý díl, který podle některých zdrojů má rozpočet 300 mil. dolarů. A když bay natočil tak fantastický film za 150, jaký bude tento. wow :-) update: zel TF2 opravdu predcila jednicku a pán Záliv se utopil ve své vlastní vode... ()

TeeAge

|| Scenár: Roberto Orci, Alex Kurtzman / Story by John Rogers, Roberto Orci, Alex Kurtzman / Based on Transformers by Hasbro | Hudba: Steve Jablonsky | Produkcia: Ian Bryce, Tom DeSanto, Lorenzo di Bonaventura, Don Murphy | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 709,709,780 $ || Je to vlastne len kopa železa, no vytvorená s veľkým srdcom. Herci okolo sú tiež nadšený, príbeh nenudí, vtipy nadmieru pobavia. Jediným mínusom je možno neprehladnosť niektorých akčných scén - čo sa asi môže pripísať na margo "nižšiemu" rozpočtu. Transformers sa za pár rokov stal akčnou klasikou, a vzhľadom k svojej jedinečnosti je to úplne vporiadku. Človek sa k nemu rád vráti, vďaka svojej mohutnosti, no pritom neskutočnej elegantnosti. ()

Aluska88

Monumentální, opulentní podívaná, jíž Michael Bay započal novou blockbusterovou ságu a posilnil si tak své vlastní ego a trademark. Velkolepý Hollywoodský formát nabízí téměř vše, co byste od takového díla očekávali. Jednoduchou a prvoplánovou, ale efektní zábavu, které se po většinu času docela daří nedělat ze sebe víc, než na co má. Vytříbený vizuál, ztvárnění Autobotů a Deceptikonů a jejich přeměna v automobily je ohromující, slušné množství hlášek a luxusní hudbu Stevea Jablonskeho - Arrival to Earth je dokonalý, mrazí mě z něho:) Mladí hrdinové, kteří se spojí, aby zachránili lidstvo. Prezident, vláda a ostatní složky, všichni musí něco schválit, rozhodnout nebo něco tají (to vlastně vždycky). Otravné vedlejší postavy, uřvaný černošský hacker a prodavač aut. Díky dabingu se tak tyto postavy stanou zcela nesnesitelnými:) K hereckému obsazení. Shia LaBeouf je pro mě jeden z největších talentů současnosti, má svéráznou a zajímavou osobnost, a je velká škoda, že ač mu Transformers přinesli slávu, jeho zbrklý a ukecaný Sam Witwicky ho pro množství diváků na nějakou dobu "srazil" do škatulky "ten kluk z Transformers." Takže je jen dobře, že se po třech dílech rozhodl "z projektu odstoupit" a vydal se zcela opačným směrem, kde na něj čekaly silné role, které si zasloužil. Shia v Transformerech naprosto válí a herecky dokázal obstát i proti někomu, jako je Michael Bay:) Když si člověk vezme, že proti němu vlastně stojí jen CGI roboti, jeho výkon stojí za to. Megan Fox je ultimátní kočka a se statusem "Sexy as Hell" zde doslova září. Megan moc dobře ví, co je za kus a že v jejím případě a zrovna v tomto filmu není třeba nějakého velkého hereckého výkonu. Ale ona ho ani ho nepotřebuje. Jako by říkala "vidíte, jak jsem sexy? To mi úplně stačí." Na někoho se stačí prostě jen dívat. Michael Bay si ve filmovém světě vytvořil vlastní "vysokorozpočtovou" značku, která dokáže davy zaujmout, pobavit. Monumentálnost, dynamičnost, strhující vizuál, exploze, hlášky, americký styl. "Jsi v pohodě?"- "Vůbec ne, asi jsem se zcvoknul, ale honí mě moje vlastní auto." ()

genetique

Z tejto akčnej nakladačky som sa dlho spamätával!!! Dostal som viac ako som čakal a snáď nikdy som z kina, alebo po filme vôbec, neodchádzal tak nabudený a spokojný ako po tejto šialenej nadupanej smršti. Ospravedlňujem sa za svoj infantilný výlev, no nemôžem si pomôcť. Tak aj trošku kritiky, aby som to ponaťahoval. Ak si vezmeme na mušku príbeh a pointu samotnú, odhliadnuc od všetkého, na čom sme celý film slintali, ide vlastne o normálny, ničím výnimočný dej, na ktorým by každý mávol rukou. Nemohli chýbať ani reči typu "... a keby sa mi náhodou niečo stalo, chcem aby si vedela...". Ide ale o to, že si to počas filmu nik neuvedomí (snáď len pár výnimiek s priklonením na opačné pohlavie). Trošku som prekvapený, že Torturro vôbec podobnú rolu vzal. Hlášky a serióznosť akcie sú v dokonalej harmónii, bál som sa, že živí herci pôjdu viac do popredia a monštrám sa nedostane miesta, no aj tu mi duo Bay-Spielberg dokázalo, že vedia, čo by to spravilo s celkovým dojmom. A môj posunul tento film do kinematografických nebies! Aj Cameron by sa červenal. Len nech sa nepopália na dvojke. 100%. ()

sniper18

Po desaťročí, ktoré uplynulo od tohto prakticky prelomového blockbusteru som sa k nemu rozhodol zase vrátiť, ako teenager som bol z neho nadšený, bolo to niečo nové a hlavne také veľkolepejšie, než bolo v podobných filmoch zvykom a tak som bol zvedavý, ako na mňa zapôsobí teraz a síce to už očakávane nie je žiadny zázrak, ale stále je to celkom solídna zábava. Ten príbeh je vo svojej podstate len taký infantilný nezmysel, dve mimozemské rasy, ktoré spolu dlhodobo bojujú, aby získali nejakú kocku, ktorá sa zhodou okolností kedysi stratila a objavila na našej planéte a tak tu musí dôjsť k definitívnemu boju. A samozrejme hlavný kľúč k jej objaveniu má obyčajný teenager, ktorému v živote nič nevychádza. Toto už naivnejšie a detinskejšie ani nemohlo byť, takže nad toto je nevyhnutné sa úplne povzniesť. Ale inak je to až prekvapivo nadpriemerná zábava, ktorá funguje takmer vo všetkom. Ak si odmyslím pár scén, ako napríklad tie s rodičmi, ktoré boli otravné, ale zase ich bolo len pár, tak aj pri tejto nadmernej dĺžke si film drží skvelé tempo, pravidelne ponúka niečo výnimočné a čo je hlavné, prakticky všetky línie majú niečo do seba. V prvom rade je to tak úchvatne militaristické, ako to vie len Michael Bay, takže všetky sekvencie s armádou som si užíval, dobre zvládnuté je aj celé to pozadie z ústredia plného hackerov, kde sa snažia odhaliť pravdu, ale aj tá hlavná línia s teenagerom, ktorý sa snaží získať dievča a auto svojich snov funguje celkom dobre. A samozrejme sa časom všetky prepoja a čo je hlavné, baví to stále. A dokonca ani ten humor nie je najhorší, síce je typicky bayovsky jednoduchý, ale funguje a pár krát som sa dobre pobavil. Plusom je aj obsadenie, Shia LaBeouf patril vždy medzi mojich obľúbencov a títo teenageri mu šli, Megan Fox je tu sympatická, Josh Duhamel ako prirodzený veliteľ jednotky je tu jednoznačne mojou najobľúbenejšou postavou a zaujme ešte aj Jon Voight ako veliteľ z ústredia. No ešte je tu plno známych hercov vo viac, alebo menej zaujímavých úlohách, ale napríklad taký John Turturro, ktorého mám inak rád ma tu absolútne nezaujímal. Tú postavu by som vystrihol. Po akčnej stránke sa tu dá vo svojej kategórii prakticky len chváliť, je veľkolepá, perfektne natočená, technicky prvotriedne zvládnutá, vo skvelo zvolenom prostredí a plná nezabudnuteľných momentov. Už úvodné napadnutie vojenskej základne je skvelé, ale poteší aj akcia na púšti, no hlavne celé finále v meste, ktoré je plné parádnych deštrukcií, transformácií a spomaľovačiek. A síce to nie je akčná scéna, ale spomenúť musím aj príchod autobotov, ktorá je možno aj z celého filmu najlepšia. Režijne je to prvotriedna práca, Michael Bay takéto filmy vie, takže ma to vôbec neprekvapuje, A k tomu tá krásna hudba. Takže Transformers určite nie je moja srdcovka, uprednostňujem iné typy blockbusterov, ale vo svojej dobe to bolo niečo nové a na tento prvý film sa aj tak stále celkom dobre pozerá. 77% ()

mysicka

pohodlně se usaďte do polstrovaných sedaček multikina, popcorn do sebe cpěte tak, že vám poleze i ušima, cola vám slepí držku a vy se nechte unášet tímto akčním nářezem michaela baye.. má to švih a šmrnc a vtip a trochu toho napětí.. jj, je to akčňák, jak má být a kdyby ti autoboti neuměli mluvit, možná bych šla i na pět.. a kdybych to neviděla v kině, ale třeba na nově, kde by se mě měsíc dopředu snažili otrávit upoutávkama s "novakoulí", nad tři bych určitě nešla:) ()

Madison

Michael Bay je filmový boh, čo sa týka vytvorenia tých najkrajších a najvzrušujúcejších efektných trikov, na ktorých vzniku si dali tvorcovia jednoznačne záležať. Ak bude niekto tvrdiť opak, tak je nekompromisný ignorant :) Pod taktovkou dvoch geniálnych režisérov - Spielberga a Baya, vznikla na maximálne neoriginálnom námete hyper-deštrukčná popcornová zábava, pri ktorej sa ani minútu nebudete nudiť. Na šarme dodávala filmu aj nádherná hudba Stevea Jablonského, veľmi podobná hudobnému štýlu Hansa Zimmera a v niektorých chvíľach mi dokonca pripomínala melódiu z Bayovho predchádzajúceho trháku Ostrov alebo Cameronovho Terminátora 2. Bláznivý scenár je v mnohom podobný Bad Boys, no našťastie nedisponuje vulgárnymi dialógmi a zvrátenou zábavou. Občas Transformeri pôsobia trocha detsky, no spomínané megalomanské explózie sú pastvou pre každého milovníka dokonale štylizovanej akcie. Bayov najnovší trhák si pri kvalitnom zvuku maximálne vychutnáte a ku koncu budete len žasnúť nad Bayovou bezprostrednou genialitou. ()

StarsFan

Vizuálně povedená záležitost, kde se najde i několik dobrých vtipů, například když jedna z postaviček poznamená: "Tohle je ještě lepší než Armageddon!". Jak už bylo řečeno asi stokrát, nechce se mi věřit, že tak megalomanský záběry (klidně bych je nazvala nejlepšími filmovými triky, co jsem viděla v poslední době) stály dohromady jenom 150 milionů dolarů. Na druhou stranu se ale člověk musí přenést nad to, že druhá polovina filmu bude skutečně jen vizuální řežbou několika strojů (ze který postupem času celkem začínají bolet oči). Kdo čeká víc, bude asi hodně zklamán. Stejně jako já, ty 4-5 hvězdičkový hodnocení kolem mi prostě jaksi nejsou na rozum a odmítám je udělit filmu, který nemůže nabídnout nic víc než dobrý digitální efekty. Zvlášť když jsem si ke konci říkala, že už by to mohlo konečně skončit. P.S. Pokud se nebudete orientovat v tom, kdo je dobrý a kdo špatný, dejte na barvičky. Chlapík (dá-li se tak ten kus šrotu nazvat) v barvách americký vlajky je šéf, ostatní zářící žlutou, zelenou a dalšími jasnými barvami jsou na jeho straně. Odstíny šedý nebrat. Znázorňují síly zla. ()

Hakha

Rozhodně se nejedná o film pro každého, jestli máte rádi akční výplachovou podívanou, kde příběh nehraje velkou roli, tak směle do toho. Michael Bay zvládá akční, komediální a dialogové sekvence s noblesou a jen několik nudnějších pasáží snadno převálcuje každá druhá desetiminutovka. Scény jako Blackout destroys base, Arrival to Earth, Optimus Prime vs Bonecrusher nebo závěrečnou řežbu si mohu pouštět snad do nekonečna. I přes několik viditelných chyb hodnotím 4,5 hvězdičky… ()

Ainy

Dala bych tomu klidně i pět hvězd, ale neseděli mi tam až fakt moc kladní Autoboti, resp. jejich hlavní lídr. Ten se vyjadřoval jak paní učitelka ve třídě plné prvňáčků, takový kapitán Amerika. Taky mu samozřejmě dali kastli v národních barvách. Bavili mě jeho kolegové, kteří sice nedostali tolik prostoru ke komunikaci, ale byla s nimi větší sranda. Trochu mě mátlo přesvědčení těch hodných, že nemůžou ubližovat lidem a přitom jim nevadilo mydlit se s těmi zlými mezi mrakodrapy, v hustě osídleném městě! Všude lítaly kusy zdí, skla, asfaltu, prefabrikovaného panelu, prolétávalo se skrz domy ... kolik lidí muselo zařvat, si ani netroufám odhadnout. Každopádně jsem se nenudila. Ocenila bych i jiné obsazení hlavních rolí. Pro mě příliš nesourodá dvojice Shia a Megan. No, doufám ale, že někdy uvidím film, ve kterém bude záviset třeba na nějakém Laponci záchrana světa. To by ale nemohli točit Američané, že. 3,5* ()

Hellboy

Bay není bůh. Tohle skutečně není film, na který bych ještě dlouho vzpomínal, vlastně je to tak, že kdyby mi ho okolí pořád nepřipomínalo, už bych na něj zapomněl :D Tohle není dle mého neskromného názoru kvalitní film, a to proto, že má naprosto pitomej příběh a k tomu dobré efekty, jenže to mi nestačí, ani u letního popcorn blockbusteru! Chci skvělý příběh a k tomu dobré efekty. Vím, že to jde. Viděl jsem totiž The Dark Knight!;) Nic proti hereckým výkonům, fámózním trikům a nadupané akci - jenže to není nic platné, když mě plytký děj ničím nezaujal (podobně jako v ne moc podařené komiksovce Wanted. Nemám žádný důvod dávat takto hloupému filmu lepší hodnocení než 3*** a myslím že 2** jsou akorát. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)