Akční velkofilm odehrávající se v atraktivním prostředí leteckých bitev 1. světové války, který se inspiroval skutečnými událostmi. Čeká Vás dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené americkými stíhacími piloty. Ti se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii. Mladí letci se tak vydávají do vzdálené Evropy hnáni touhou naučit se létat na nových strojích a zažít velká dobrodružství. Ve válkou zmítané Francii se zpočátku naivní mladíci naučí pravému smyslu přátelství, odvahy i lásky a získají tak opravdové důvody pro riskování vlastního života. (Magic Box)

slunicko2

Jsou tu přítomna všechna myslitelná žánrová klišé. 1) Scénárista skoukl pár filmů k tématu, zkopíroval to zajímavé z nich a doplnil mravoučnými rozhovory. Vášniví fanoušci historických letadýlek si asi přijdou na své, fanoušci filmů však jen těžko. 2) Tento obrovský divácký propadák však přinesl i něco dobrého. 28letý James Franco si udělal pilotní průkaz a já jsem se dozvěděl, jak to ve válce chodí: Plane catches fire you got three choices: You can burn with it all the way to the ground; You can jump several thousand feet; or you can take the quick and painless way out...(gun). ()

CageDepp

Ty scénky ve vzduchu byly dobrý, ale přece nemůžou udělat kvalitní film... Po vystoupění pilotů z letadel tak se zase vracela nuda. Místo Rena tam mohl být kdokoliv jiný jeho tam byla škoda. ()

kinderman

Pokud dáváte přednost psychologickému prokreslení postav, pak raději sáhněte po britském filmu ze 70.let Stíhači na start (Aces High) s M.McDowellem. Jestli jste ale stejně jako já odkojeni Bigglesem od velbloudích stíhaček a čekali jste, až počítačové triky dokážou vykouzlit na plátně všechny ty krkolomné souboje, které jste si do té doby promítali jen ve fantazii, neváhejte s Rytíři nebes ani chvilku. ()

Diamant

Rytieri nebies. Veľmi vydarený slovenský názov filmu. Vojnoví piloti bránia Francúzsko pred Nemeckom počas prvej svetovej vojny. Povzbudí nás aj obetavá láska, zmysel pre pravdu, spravodlivosť, či pristupovanie k zákonom nie podľa litery, ale podľa ducha. Umelecká stránka filmu sa môže pochváliť dokonalou hudbou a dokonalými leteckými scénami. Film je inšpirovaný skutočným príbehom. ()

Jigy

Miluji válečné filmy s leteckou tematikou a tech z prví světové je v posledních letech velmi málo. Proto jsem si tento film užil o to víc. každou vymakanou bojovou scénu, letecký souboj a ničení vzducholodí či bombardérů. Připadal jsem si jako malý kluk vracející se do doby, když se chtěl stát pilotem. A kromě toho, ani dějově mi to nepřišlo špatné. Myslim, že celkově jsou Rytíři povedenou záležitostí a každý malý pilot dá stejně jako já za 4. ()

lekr

Další velkorozpočtový film, který se minul účinkem. Akce je sice dobře nasnímaná ale film je hodně nudný, místy působí mírně parodicky a Jean Reno ve vojenské čepici je vyloženě k smíchu. Korunu tomu nasadil nemístný James Franco, který hrát prostě neumí. Další historický filmový paskvil, ale furt lepší jak Muž se železnou maskou......toho snad nic ve filmové tuposti nepřekoná!!! ()

Martin741

Reziser Tony Bill /serial Nemocnice Chicago Hope/ natocil slusny film, ktory ma dobre dialogy, letecke suboje, vyprava a triky vskutku na urovni. Paradoxne ani tych 140 minut nevadilo : 60 % ()

Vojťas

Jelikož jsem byl v posledních letech trochu zklamán "letadlovými" filmy jako jsou např. SKY FIGHTERS nebo STEALTH, tak musím dát toto hodnocení! ... Tohle je sice trošku jiný žánr, ale zde se mi dostalo toho, po čem jsem nejspíše u takových filmů toužil! Uchvátilo mě mnoho efektních akčních scén v oblacích a velice působivá romantická vložka! ... Pěkné, pěkné! ;-) ()

Petoss1

Mne sa to dosť páčilo, konečne nejaká zmena oproti stále pribúdajúcim filmom 2 s.v. (nie žeby mi to vadilo) ale príbeh letcov z prvej vojny v časoch keď lietadla boli z dreva a niektoré guľomety ste museli ovládať len jednou rukou pretože tou druhou ste pilotovali ma zaujal. Film nenudí má napätie a perfektné letecké scény ktoré vyrážajú dych. Žanrovo jeden z mojich obľúbených. 85% ()

Skleena

Top gun se čtyřmi místo dvou křídel, u němců dokonce šesti, navíc se stylovými revolvery a kladívky! Od začátku to fajnově odsejpalo, Franco je sympaťák, z Rena na mě tak nějak až moc dýchala komediálnost jeho postavy, byť by tam asi zas tolik být neměla. Souboje jsou celkově moc fajn, akorát mi chvilkami některé z těch manévrů přišly na možnosti oněch strojů snad až příliš přehnané - ale kdo ví, rozhodně nejsem v tomto odvětví žádným znalcem. Ale jinak super oddechovka - snad jen ten konec, kdy už jsou všechny karty rozdané, jak tu někdo dobře poznamenal, by nemusel být až tolik natahovaný tou "nádivkou" před finální scénou. ()

Nach

Zde se nevyhnu se srovnáním s Rudým baronem. I když oba filmy jsou si dosti podobné, díky jejich vzájemnému hodnocení mohu argumentovat jejich rozdílným, respektive podobným hodnocením. U Rudého barona tvrdím, že jde o film s nevyužitým potenciálem díky čemuž mě jeho tři hvězdy opravdu štvou. Rytíři nebes však jdou na to opačně. Je zde materiál, který mě ne zrovna chytl, ale podán je formou, která tento vcelku nijak originální příběh podává formou minimálně dobře stravitelnou. Akční scény jsou výborné, příběh šlape jak má, jen postavy nejsou nijak extra zajímavé, až na pár výjimek u vedlejších charakterův (Jean Reno například). Předně jde zde vidět, že se tolik nešetřilo jako u druhého jmenovaného filmu a tak tedy, zde se jen o bitvách nemluví, ale i se ukazují. Ve výsledku tedy jde o něco málo lepší film, že Rudý baron, ovšem i tak k těm čtyřem hvězdám nedosáhne. Přesto ale raději doporučím Rytíře nebes jako ten lepší film o vzdušných soubojích Velké války, i když k dokonalosti má také daleko. 65% ()

starbrejkr

Spokojené tři hvězdičky. Z hlediska klasického diváka v podstatě naprosto tuctový a předvídatelný film, nicméně pro mě jako člověka, kterého jako malého dost poznamenla hra Red Baron (znáte, vzpomínáte?) to byla docela nostalgie. Bitvy jeden na jednoho i skupina proti skupině, útok na vzducholoď i doprovázení bombardérů. To všechno tady je a navíc krásně natočeno. Zbytek je opravdu podružný a obligátní romantická struna to jen dovršuje, Jean Reno tu má navíc dle mého soudu nehodnou a obyčejnou roli. Jak však z výše zmiňovaných důvodů vyplynulo, byl jsem spokojen ()

C0r0ner

Je to americké. To je vlastně jediný zápor tohohle filmu. Myslím, že kdyby si ho natočili sami Francouzi, tak by to bylo o něčem jiném. I tak se ale jedná o dobrý příběh z I. světové války, kde se lidé teprve učili bojovat se stroji a proti nim. Neokoukané prostředí a obličeje jsou velkým plusem tohoto filmu. 75% ()

Flynn

Koukatelný slaďák přepěchovaný americkým filmovým klišé, kdy už přestanou točit filmy s tak tuctovým koncem, borec chce sejmnout záporáka, ale bohužel to nedá, a tak nastoupí hlavní hrdina a vystoupí z jeho stínu, aby toho hlavního záporáka sejmul sám,prostě tohle už tu bylo tak 100x ale pořád se to točí... souboje ujdou, příběh jasný jako slunce se zářivkou v tlapě... ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)